Az Ön által felkeresett topic fegyverek, ill. annak látszó eszközök
forgalmazásával kapcsolatos adatokat is tartalmazhat.
Felhívjuk figyelmét, hogy csak akkor lépjen be, ha Ön fegyverek forgalmazásával
vagy felhasználásával hivatásszerűen foglalkozik, és a honlap látogatása nem
eredményezi valamely Önre vonatkozó jogszabály vagy egyéb szabályozás
rendelkezéseinek megsértését.
Az Port.hu Kft. a fórum számára kizárólag tárhelyet szolgáltat, a honlapon
megjelenő információk vonatkozásában szerkesztői felelősséget nem vállal.
Amennyiben megítélése szerint a honlapon jogellenes tartalom jelenik meg, úgy
azt kérjük, jelezze az Port.hu Kft. mint tárhelyszolgáltató felé.
Volt az USA-ban egy kulugyes noismerosom es az latta olyan rozsaszinnek az USA-t mint Te.:) Meg a valsagot is csak akkor vette eszre mikor bejelentettek, hogy sz@r van.:)
Nezd meg mennyi USA es mennyi kinai termek van nalunk (mint nagy USA barat orszagban). A termelesuk 2/3-a a belso piacra megy, igy ha takarekoskodni akarnak az valsagot idez elo (beszukul a piac, megno a munkanelkuliseg es tovabb szukul a piac). Az embereknek nincs megtakaritasuk (csak adossaguk), a hitelkartyara fedezetere razzak a rongyot. A bankok a csod szelen, az allam pedig uszik az adossagban. Itt egy oldal:
2004 ota duplajara nott az adossaguk es 2008 ota az adossag emelkedesenek merteke ijeszto. Takarekoskodni nem tudnak (egyreszt nem alkalmasak ra, masreszt ujabb valsag jonne rajuk), az eletmento piaci elenkites pedig novekvo pazarlasra osztonzest jelent magyarul. Ezzel a gazdasagi szerkezettel a jelen helyzetben egyszeruen nem lehet megallni a lejton (es nem is fognak). Mar 2006-ban sirankoztak, hogy Kina le fogja oket hagyni (pedig akkor meg alltak valahogy), es a legszornyubb az egeszben az, hogy Kina nem is versenyez, hanem csak halad a sajat tempojaban. Ha szerinted hulyeseg akkor megmondanad, hogy hogyan tudnak majd forditani? En ott eltem par evet, de bentrol nezve kilatastalanabb a helyzet mint kivulrol. 2006-ban pl. Vegas meg gomba mod fejlodott, 2009-ben pedig a leallt epitkezesek mutattak, hogy hogyan tud megakadni egy olyan varos fejlodese ami a gondtalan penzszorasra alapozta a jovojet (marpedig az orszagra is ez all).
Olyan ez mint nalunk a nyugdijas katonat visszakuldeni dolgozni (a takarekoskodas neveben).:)
Sokan nem is sejtik, hogy mennyivel olcsobb az allamnak (ill az adofizetoknek) ha nem jar be a laktanyaba dolgozni, foleg ha kozben civilben dolgozva adozik (igy az o adojabol fizethetik a nyugdija egy reszet). Persze a szurkolotabor (bocs, valasztopolgar) minden bevesz ha jol van talalva es nem veszi eszre, hogy mit foznek a hatterben.:)
Viszont ha az oroszok/indiaiak és a kínaiak (esetleg még a dél-koreaiak) is hadrendbe állítják a saját ötödik generációs repülőgépüket, akkor sem valószínű, hogy a jenki és többi típusok összecsapnak. Már csak a korlátozott export miatt sem.
Hm, azért volt példa arra, hogy a jenkik és a szovjetek összecsaptak egymással...például a koreai háborúban szovjetek által vezetett MiG-15 vadászgépek, vagy a vietnami háború idején szovjet parancsnokok által irányított észak-vietnami légvédelmi rakétaütegek.
De ahhoz tényleg volt eszük, hogy nyíltan ne essenek egymásnak (ha jól tudom, a jenkik tisztában voltak vele Koreában és Vietnamban is, hogy sokszor szovjetek irányítják a fegyvereket, de nem hiányzott nekik a harmadik világháború...).
Abban meg nem vagyok biztos, hogy az amerikai és kínai/orosz ötödik generációs repülőgépek a közeljövőben összecsapnak.
Szinte kizártnak tartom, hogy hazai felségjelekkel megtörténjen: Túl drága mulatság lenne...
Nem véletlen /Bár sokszor a véletlenen múlott.../, hogy a Szovjetunió és az Egyesült Államok se háborúzott egymással.
Volt annyi eszük, hogy a meccseiket, a fegyverek, stratégiák kipróbálását, összehasonlítását, más országokba exportálták.
Pl. légvédelmi rendszer: Vietnám.
Stinger: Afganisztán
Stb.
A hidegháború alatt csak kóstolgatták egymást: vadászgépek egymás ellen, orosz mélyrepülés amerikai repülőgéphordozók felett-mellett, a Közel-Keletre fegyvereket szállító orosz teherszállítógépek légcsavarjának megfúvatása amerikai vadászrepülőgép utánégetőjével...
Egy egymás elleni háborúban minden fegyvernemet mozgósítani kéne, irdatlan veszteségekkel kéne számolni mindkét oldalon, s a nyertes is megfeküdne gazdaságilag: Ez már nem a XX. század közepe.
Történelmi léptékben rövid ideig volt - van - lesz az USA a legnagyobb "birodalom" a világon.
Persze ennek egyik oka a felgyorsult világ.
Az utána következő "soros" is viszonylag elvirágozhat: a legújabbkori Kína is gondban lesz 2050 után a korfájával.
Szóval nem évezredes távlatok...
De ez a rövid virágzás utáni hervadás idő is fájdalmas lesz az amerikai társadalomnak, hisz emberi léptékkel azért elég hosszú ideig: nemzedékeken át adott egy "best of" tudatot az amerikai társadalomnak.
Fájdalmas lesz, mert többek között jellegzetes - irigyelt - életformát biztosított az ott élőknek.
S ez lehet hogy rohamosan fog elmúlni.
Ne menjünk messzire: itt Európában /vagy ott:-)))/ is adott az európai népeknek a virágkor egy mámorító tudatot: mindig egyre jobb lesz, egyre jobban élünk, fejlődnek az életkörülményeink stb.
Most pedig nagyon úgy tűnik, ennek vége.
Nem igazán kellemes megbarátkozni annak a tudatával, hogy egyre többeknek vége lesz a jólétnek.
S itt kanyarodok vissza az USA-hoz, mint említettem, nekik ehhez még társult a leg leg leg érzés, tudat.
Most meg jön az eddig lenézett sárga veszedelem, nem is fegyverrel / a lopakodó se Amerika ellen kell, hanem üzenni/, nem egy W.A.S.P. nép s tetejébe még nem is demokratikus!
A technologiai elonyuk meg evtizedekik megmarad (mas kerdes, hogy 20-25 ev mulva mar nem mennek vele semmire, ez pedig tortenelmi leptekkel merve csak egy pillanat).:)
USA-ban aggodnak, hogy a feltorekvok a vartnal hamarabb dolgozzak le a lopakodo technologia teren meglevo hatranyukat, az USA fejlesztesei pedig nem tartanak ezzel lepest:
Közben a jenkik hamarosan hadrendbe állítják második ötödik generációs típusukat (és azt is hozzátenném, hogy nem ötvenet akarnak belőle gyártani...). Az biztos, hogy orosz barátaink nem sietik el a dolgot...
Rácsosfarkú R77essel repül. Ez lehet a gyenge pontja. A fegyverzet. Erről a rakétáról sokat elmond, hogy még a kínaiak sem másolták le, inkább terveztek 1 újat.
A szemtanúk szerint másfél órán át körözött az ötödik generációs vadászgép. Az amerikaiak kétlik, hogy az F-22-es méltó ellenfele lehet a J-20. Tovább »
A Touloni esetről én sem tudok többet. Próbáltam franciául és arabul is keresni, de nem találtam. Az SR 71est sosem támadták, de mindig elfogták. Ezt az SR 71es könyvben olvastam. Minthogy mire késsz lett, az amik megállapodtak az oroszokkal, hogy sose repülnak 1más területe fölé, teljesen felesleges lett. Csak a Balti - tenger felett röpködhetett. Nem is gyártottak belőle csak párat. Igazán éles bevetése csak 1-2 volt a VSz, és Korea felett.