Keresés

Részletes keresés

maycika Creative Commons License 2012.04.17 0 0 44004

Sziasztok!Köszönöm a jókivánságokat,már jól van a Maya műtött lába.Elég kellemetlen műtét,nagyon szenvedett miután felébredt az altatásból.A varratszedés a 10.napon történt,azután egyre jobban lett.Az volt a nehéz,hogy 2 hónapig nagyon kell kimélni a lábát,mert műanyag protézist ültettek a lábába és ennyi idő után épül be.Nagyon félek a következő műtéttől.Remélem nem mostanában lesz.Szóval nagyon vigyázzatok a kutyusotokra.Tényleg nem szabad lépcsőztetni Őket,stb.Hú,elég hosszura sikerült,bocsi.

VBeata Creative Commons License 2012.04.17 0 0 44003

Tényleg jó. :)))

 

Előzmény: Pannkaa (44002)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.17 0 0 44002

De jó hogy ennyi új fórumtag van mostanában :)

berkibetty Creative Commons License 2012.04.17 0 0 44001

Diónak hívnak

berkibetty Creative Commons License 2012.04.17 0 0 44000

Sziaszok,

bemutatkozunk. Most voltunk szombaton 4 hónaposak :-)

Pannkaa Creative Commons License 2012.04.16 0 0 43999

Szia!Jobbulást neki!És hogyan zajlott ez az egész?tényleg olyan nyűgös ez a műtét mint ahogy olvasni?mennyi idő után kezddhette el használni a lábát?stb.? egyébként nekem sincs ebben tapasztalatom szerencsére!

Előzmény: maycika (43997)
VBeata Creative Commons License 2012.04.16 0 0 43998

Szerencsére nincs, de jobbulást szegény kutyusnak! :( 

Előzmény: maycika (43997)
maycika Creative Commons License 2012.04.16 0 0 43997

Na már kérdeznék is.Kinek van tapasztalata ,patella műtéten átesett kutyusom éppen most gyógyult meg.Kontroll vizsgálaton azt mondta a doki,hogy ropog már a másik térde is,azt is műteni kell,ha fájlalni kezdi.Mert általában ha az egyik láb beteg,akkor a másik is.Tapasztalatok van ezzel kapcsolatban?

maycika Creative Commons License 2012.04.16 0 0 43996

Sziasztok!Anikó vagyok,még nem írtam a fórumba,de sokat olvasom a soraitokat.Nekem egy b.havanese kutyám van,15 hónapos.Szerintem sok közös dolog van,jó lenne megosztani Veletek.Egyenlőre ennyit,majd még jövök.

Eraa* Creative Commons License 2012.04.16 0 0 43995

Lehet, hogy kíméletes, de valószínű éppen ezért nem is a leghatásosabb. Nekünk elsőre az advantixot mondta az orvosunk,megvettük, utána meg keresgéltem neten fórumokon. Prac-tic, ex-spot, frontline stb mellett ment a kutyákba kullancs és okozott problémát, advantixról ilyet nem olvastam. Számomra így egyértelmű volt, hogy maradunk ennél. Persze mindenki maga dönt, és a döntés függ sok mindentől. Nyilván én sem adnám az advantixot, ha allergiásak lennének rá, hanem keresnék másikat, no meg ha nem telne rá is keresgélnék olcsóbbat, hogy azért ne nulla védelem legyen, de egyelőre amíg meg tudjuk oldani, hogy ez legyen a kutyukon, addig ez lesz :) VBeata kérdése az volt, van-e olyan hatékony az ex-spot, mint az advantix, a tapasztalatok azt mutatják, hogy nem, én csak ennyit akartam leírni.

 

 

Előzmény: Pannkaa (43993)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.16 0 0 43994

Nézd szerintem tuti nem allergiás.Én úgy gondolom azért dörgölőzik mert lehet szokatlan neki hogy akkor is nyakörv van a nyakában amikor nem sétáltok.nekünk a nagy kutyáink pl. utálják ha csak úgy rajtuk van a nyakörv.

Előzmény: Ludmilla. (43991)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.16 0 0 43993

Azért nem mondanám hogy olyan rossz az Ex-spot!Ugyan úgy permetrint tartalmaz mint az Advantix.Szintén nem kerül be a véráramba és olyan kíméletes hogy rá van írva a dobozára hogy CSECSEMŐKÖN is használják fejtetű ellen és kisgyermek korban általános tetű stb. írtó szer.én is meglepődtem rajta hogy elvileg én is használhatnám kullancs ellen mondjuk egy horgászat alkamával.illetve a 4x túladagolásban sem okoz problámát(szintén a dobozon volt).Szerintem azért dörgölőznek meg vakaróznak mert furcsa nekik a szaga meg végül is csak érzik hogy szétáramlik a testükön.én is éreztem és furi volt amikor hajhullás miatt ampullát kellett használnom.

Előzmény: Eraa* (43989)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.16 0 0 43992

Köszönöm! :) Ma 4hónapos a kis csimbók :) :) :)  De már kétszer akkora, mint mikor elhoztam! Bár nekem nem tűnik fel, itt lesz két kép aznap mikor elhoztam és egy pénteki! :) Akárhányszor sétálunk, ritka az az ember aki nem mosolyogná meg vagy nem szólna hozzá Jópárszor azt is megkapjuk, hogy "Hány elemmel működik?", " Most lett benne duracell cserélve, hogy ennyire pörög?" meg ilyenek :) :) :) Imádom :) a második képen épp játék után borzosak vagyunk :) :) 
                  

Előzmény: vidima (43990)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.16 0 0 43991

És nem lehet, hogy azért dörgölte magát, mert allergiás rá? A szemén semmi nem látszott meg semmi más mellékhatást nem tapasztaltam, csak ez a dörgölőzés. 

Előzmény: Pannkaa (43988)
vidima Creative Commons License 2012.04.16 0 0 43990

Tisztára olyan, mint egy plüss játékkutyus, nagyon aranyos. Nagyon kis picurkának tűnik még most is. Az meg, hogy imád fürdeni tényleg szerintem csodaszámba megy. Az enyém nem ugrik be a tusolóba, de szótlanul türi a procedúrát.

Igen, 8 hetes kora előtt elvileg nem is adhatta volna oda a tenyésztő.

Előzmény: Ludmilla. (43977)
Eraa* Creative Commons License 2012.04.15 0 0 43989

Mi csak advantixot használtunk még, de a yorki fórumon olvastam korábban, hogy sokan panaszkodtak az ex-spotra, hogy vakaróznak tőle a kutyák, dörgölődnek mindenhova (nyilván allergia mint Panninál az advantixra, de furi, hogy ennyien említették) meg hát olvastam olyanról is, hogy a mellett ment a kutyába kullancs és bolha is. Mi biztos nem fogjuk kipróbálni, ahogy a prac-titcot sem, írd be csak itt a keresőbe, hogy "practic", rögtön kidob pár negatív tapasztalatot,hogy a mellett is kullancs ment a kutyusokba, szerintem ez eléggé meggyőző, hogy ne próbáld ki :) hiába drága az advantix, de úgy látszik cseppekből tényleg csak az a biztos.

Előzmény: VBeata (43983)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.15 0 0 43988

Szerintem tedd vissza.Tudom hogy büdi de én úgy vagyok vele hogy legalább így tudom  meddig hat mert amíg szaga van biztosan jó.Folyamatosan hordani kell.én is együtt alszok Pannival de 3 nap után már nem olyan vészesen büdös.szerintem lennie kell szagának mert azzal is távol tartja a dögöket én abban nem hiszek hogy nincs szaga és még is hatékony.ennek legalább van.ha bele gondolunk a spot on-nak is van.

Előzmény: Ludmilla. (43986)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.15 0 0 43987

A Ti kutyáitok nem szoktak fulladozni? Az enyémből egy hónap alatt háromszor kellett kirázni a kaját. Félrenyel, fuldoklik és még el is rohan a legeldugottabb sarokba, hogy még véletlenül se tudjam megfogni.  Mindig fejjel lefelé rázom meg paskolom a tarkóját. Valakinek van ilyenféle tapasztalata? Vagy valami más módszert kell alkalmazni? 

Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.15 0 0 43986

Én is azt vettem. A bőr és szőrtáplálósat. Rátettem, de olyan erős volt a szaga, hogy nem állta magán, dörgölte a nyakát mindenhova, úgyhogy le is vettem róla. Ha szellőzik picit lesz még ugyanolyan hatékony? 0-24be rajta kell, hogy legyen? Ahol vettem azt mondták, hogy igen, de mivel velem alszik én úgy gondoltam, hogy éjszakára kivenném a nyakából hadd pihenjen a szőre is picit meg én sem bírom  a szagát. 

Előzmény: Pannkaa (43984)
VBeata Creative Commons License 2012.04.15 0 0 43985

Kösz. Azt hiszem, váltani fogok, mert eszméletlenül drága az Advantix. Legalábbis itt nálunk az állatpatikában.

Előzmény: Pannkaa (43984)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.15 0 0 43984
Igen én használom és van olyan jó mint az Advantix!!!!!Ugyan az a hatóanyaga.Én azért használom ezt mert az advatxra érzékeny Panni sokáig vakarja magát mert van benne egy plussz hatóanyag és az irritálja.De most duoband 2 in1 nyakorvunk van és az is nagyon jó!!!!!Van olyan jó mint a Kiltix csak sokkal olcsóbb.
Előzmény: VBeata (43983)
VBeata Creative Commons License 2012.04.14 0 0 43983

Egyikőtök írta nemrég, hogy Ex-spotot használ kullancs elleni védelemre. Van olyan hatékony,  mint az Advantix? És mi a helyzet a Prac-tic nevű szerrel?

Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.14 0 0 43982

A szeret az nem kifejezés. :)  Imád :D szó szerint. Ha fürdetjük feszít mint valami kiskirály. A hajszárítót is imádja. Soha nem mosok zuhany közbe hajat, hanem külön, a zuhanykabinba belehajolva. És az úgy zajlik nálunk hogy Bogyóka ugrálna belefele a kabinba :) Néha lefröcskölöm az üveget ahol épp áll, na attól vág egy hátast(örömében), megugatja és ugrál tovább :) :) :) A fésülködést is szereti. Este addig nem hajlandó lefeküdni míg meg nincs fésülve.  A plédjét mindig az ölembe teszem, kap egy kutyaropit bekucorodik és fésülöm. Aznap este úgy gondoltam, hogy adok neki egy ropit és a fésű elmarad.. Hát nem jött össze. Hozta a szájában a plédjét és sírt rendesen! Annyira édes volt... :) :) 

Előzmény: VBeata (43979)
VBeata Creative Commons License 2012.04.14 0 0 43981

Szia, lemaradt a kép. :)

Előzmény: tigermom (43980)
tigermom Creative Commons License 2012.04.14 0 0 43980

Sziasztok,szeretném megmutatni a kis manómat : Puszedli,akit Csokinak hívnak a kislánykáim :) Édesek a kutyusok,a cumizós Fantasztikus!:)

VBeata Creative Commons License 2012.04.14 0 0 43979

De jó az a zuhanyzós kép! Nagyon édes pöttöm. :))) Tényleg szeret fürdeni? Csodakutya!

Előzmény: Ludmilla. (43977)
bubukutyus Creative Commons License 2012.04.14 0 0 43978

Sziasztok!

Tündéri a Te kutyusod is. Ha tudom hogy ez a cumizás ilyen sokáig fog tartani, akkor én is vettem volna neki rendes cumit. Még az állatorvost is megkérdeztem hogy ez

normális-e. Megnézte Ő is a videót, amire én azt mondtam hogy dagaszt mint egy macsaka, arra Ő azt mondta hogy így préseli a kiskutya az anyjából a tejet szopás közben.

Meg vagyok nyugodva, hogy másik fajtatársa is így viselkedik. Nálunk a Bubu-n kívül macska van. Imádja a macskát. Lerohanja össze-vissza puszilgatja, az őrületbe kergeti

a túláradó szeretetével.

Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.14 0 0 43977

Szia!
Én Bogyókámat 9 hetesen hoztam el( Tegnap volt 17 hetes) és mai napig cumizik. Sokszor éjjel arra kelek fel, hogy cuppog. Szerintem olyankor az anyucijával álmodik! :) Az első képen épp sétából jöttünk fel és jön a lábmosás és szemtisztítás.. :) Rendesen repülne a zuhany alá :) :) Imád fürcsizni! :) 
 

Előzmény: bubukutyus (43975)
VBeata Creative Commons License 2012.04.13 0 0 43976

Nem tudom, hogy van-e köze a cumizáshoz, mert most hallok ilyet először, de tényleg korán hoztad el. Legalább nyolchetes korig az anyja mellett kellett volna maradnia. De ha jól kijön más kutyákkal, akkor nincs baj.

Előzmény: bubukutyus (43975)
bubukutyus Creative Commons License 2012.04.13 0 0 43975

6 hetes volt. Amikor eltemettem az öreg barátomat, /14 éves Tibeti spániel/ először nem akartam több kutyát, de hamar rájöttem hogy mennyire üres lett az

életem kutya nélkül. Hosszas keresgélés után találtam rá erre a fajtára. Egyszerűen beleszerettem a mozgásába, ahogy futás közben dobálja a mancsait.

A Youtube-on láttam meg először ahogy hívta a kiskutyákat a gazdája. Szerelem volt első látásra. Kerestem az interneten ilyen fajtát, de nagyon elkeseredtem

amikor megláttam az árát. Egyetlen egy helyen találtam elfogadható áron kiskutyát, viszont nem volt kép róluk. Telefonon választottam ki a Bubu-t, látatlanban.

Akkor volt 4 hetes. Minden másnap érdeklődtem a kiskutya iránt. A tulajdonos mindig azt mondta, hogy mindenkinek az én kutyusom tetszik a legjobban.

Nem bírtam tovább cérnával amikor 6 hetes lett kocsiba ültünk és elmentünk a Bubu-ért. Elmondanám hogy mi Mindszenten lakunk, /Dél-Alföld/ a kutyus pedig

Esztergomba született. De az enyém lett.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!