Keresés

Részletes keresés

fürjespapi Creative Commons License 2013.05.24 0 0 5447

Sziasztok!

Van egy butyuta kérdésem. Galambtojást lehet keltetni? Ha igen, hogyan lehet felnevelni? Pipetta, csipesz, hisz gondolom, önállóan nem tudnak enni. Van egy Monori kék kerengő kakasom, megkockáznám a keltetést, talán tudok valahol tojást vásárolni, hogy legyen szegénynek társa, majd. Leszállt, nagyon kimerült volt, semmi gyűrű nem volt rajta, befogadtam, nem akartam, hogy macska préda legyen. Most a fürjekkel él, láthatóan nagy békében.


 

fürjespapi Creative Commons License 2013.05.24 0 0 5446

Szia!

Bocs, hogy bele szólok, segíteni szeretnék Neked. Azért jön elő az Ooutlook 2007 előkészítő, mert valószínű nincs még telepítve gépedre, más levelező progit használsz. Javaslom, telepítsd, nem muszáj használni, de akkor látod a  küld tartalmat.

 

Előzmény: Gerrii (5442)
Gerrii Creative Commons License 2013.05.23 0 0 5445

Köszönöm.

Elküldtem.

Előzmény: lacc74 (5443)
lacc74 Creative Commons License 2013.05.23 0 0 5444

Pedig ott az cím,de nem baj.

Előzmény: Gerrii (5442)
lacc74 Creative Commons License 2013.05.23 0 0 5443

verebelyilaszlo@freemail.hu

Előzmény: Gerrii (5440)
Gerrii Creative Commons License 2013.05.23 0 0 5442

Köszi, de ha én arra rákattintok nekem ezt adja be: Ooutlook 2007 előkészítő,   ezt kellene neki??

Az e-mail címet meg nem látom.

Előzmény: j ó z s i (5441)
j ó z s i Creative Commons License 2013.05.23 0 0 5441

Szia!

Kattincs rá a küld gombra és felad egy levelező ablakot és látni fogod a címet.

Előzmény: Gerrii (5440)
Gerrii Creative Commons License 2013.05.23 0 0 5440

Köszi szépen az jó lenne, csak annyi hogy letudnád írni az e-mail címedet, mert én nem látom. Ha rámegyek a nevedre ott nem látom, vagy csak rossz helyen nézem, nem tudom.

Előzmény: lacc74 (5439)
lacc74 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 5439

Az e-mail címem publikus ha elküldöd kitöltöm én is.

Előzmény: Gerrii (5438)
Gerrii Creative Commons License 2013.05.22 0 0 5438

Köszönöm szépen!

Esetleg ha lenne valaki ismerőse is még aki foglalkozik velük, akkor tőlük is szívesen várom még a további kitöltött kérdőíveket.

Előzmény: uvj (5437)
uvj Creative Commons License 2013.05.22 0 0 5437

Azért kiváncsi vagyok milyen eredményt kapsz a dolidra!! Sok sikert kívánok hozá:-)

Előzmény: Gerrii (5432)
uvj Creative Commons License 2013.05.22 0 0 5436

Ment a kérdő iv.

Előzmény: Gerrii (5427)
uvj Creative Commons License 2013.05.22 0 0 5435

én a helyedben beszereznék egy pár postát valahonnan azok eredményesen költenék ki a kingjeid tojását.

Előzmény: uvj (5434)
uvj Creative Commons License 2013.05.22 0 0 5434

Szia! Képet nem tudnál föltenni a fészekről? Van egyáltalán fészek?? Érdekes álatalában beigazítja maga alá tojásokat.  Lehet hogy így megint eredménytelen lesz a költésed!!

Előzmény: kivi70 (5433)
kivi70 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 5433

Sziasztok!

Szerintetek miért csinálja a king tojóm, hogy kb: 1 hetes tojások mellé ül állandóan. Ugy kell a tojásokat be  piszkálnom alá. Ez már a második ilyen költése. (Az elsőröl leszáltak, 2-ből 1 termékeny volt akkor.) Sajnos nincsen dajkám, így mitévő legyek? Ez egy rossz tojó?

Gerrii Creative Commons License 2013.05.21 0 0 5432

Szakdolgozat! :)

Előzmény: archy632 (5431)
archy632 Creative Commons License 2013.05.20 0 0 5431

Szia! Azt meg lehet kérdezni hogy mihez gyüjtöd az adatokat?

Előzmény: Gerrii (5427)
csibe66 Creative Commons License 2013.05.20 0 0 5430

Magyar óriás galamb párt keresek Győr- Moson,Vas, Veszprém megyéből ajánlat emailben vagy tel:30/3205105

Gerrii Creative Commons License 2013.05.19 0 0 5429

Köszi

Húú hát én most ezt a linket kimásoltam Ctrl c- Ctrl v- vel a böngésző sávba, nekem kiadta azt az oldalt.

De ha nem megy akkor esetleg egy email címet kérhetnék?

köszi.

Előzmény: uvj (5428)
uvj Creative Commons License 2013.05.19 0 0 5428
Tölteném! Dea link bemásolva egyetlen dokumentumba se található!!!! :-)
Előzmény: Gerrii (5427)
Gerrii Creative Commons License 2013.05.19 0 0 5427

Üdv!

Aki mondain galambokkal foglalkozik, annak megköszönném ha az alábbi linken található kérdőívet kitöltené: https://docs.google.com/forms/d/1K42vwvNa-UPQlOYKf_DQi6VKlks2b33K6XcKRV9uCP4/viewform

 

Nagy segítség lenne ez számomra, köszönöm.

árpi98 Creative Commons License 2013.05.17 0 0 5426

Hello,

Az a kérdésem, hogy ha birminghami pergőket tartanék( a fiatalokra gondolok, amik nálam születnek és reptetni akarom őket) mekkora helyük legyen?

kivi70 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 5425

Köszönöm szépen a választ.

Előzmény: uvj (5424)
uvj Creative Commons License 2013.05.13 0 0 5424

Ha jól emlékeszem azt irtad, hogy az egyik tojás az termékeny volt csak meg volt repedve. A galamb fóka amikor már a tojásban elér egy fejletségi fokot álítólag halja szülei hangját. ez ugyan olyan mint állítólag a kotlós a tojásban lévő csibéivel ugyan úgy kapcsolatott tart. A kotló érzi a tojásban fejlődő kicsi hőjét mozgást főlleg kelés elött. Ha ezek az ingerek nincsenek akkor a kotló ott hagya a tojást. De ez madaranként változó van olyan galam ami nem szereti ha bolyagatják a fészken valamelyiket meg nem érdekli. Ezek a dolgok egyedenként változnak.

Nekem volt olyan galambom aminek a tojási termékeltlene voltak de kíváló dajkák lettek. Vér szerinti útod nem volt tölük de rengeteg szép galambott fel neveltek.

Előzmény: kivi70 (5423)
kivi70 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 5423

Ezekszerint a galambok megérzik, ha nincs már élet a tojásba? Akkor miért ültek az előző tojáson, ami terméketlen volt? (ezt én vettem el tőlük lámpázás után, feltörtem és tényleg terméketlen volt.)Számomra ezek a dolgok rejtély!

Előzmény: uvj (5421)
uvj Creative Commons License 2013.05.13 0 0 5422

Nekem ez a tapsztalatom neked meg az.!! Szerintem nem a mozgatás a gond már 20 éve csinálom és ilyet még nem tapasztaltam.

Előzmény: geo13 (5419)
uvj Creative Commons License 2013.05.13 0 0 5421

Való színű, hogy abban is elhalt az élet. A szigetelő szalagos tapasztás nem jó! Gondold csak el a ragasztó szallagon lévő anyagok bejutnak a tojásba. Ragasztani tojás héjjal lehet. Veszel egy tyúk tojást föltöröd  a héjából le törsz egy kb. olyan darabott ami a repedésre ráillik. A fehérjével vékonyan be kened a tojás annak a részét ahol a repedés van és rá helyezed a tojás darabott egy kis idő után a fehérje meg szárad és kész a tojás megragasztása mehet vissza a galamb alá. Én már csináltam ilyet párszor és be vált. De ez csak akkor jó ha rögtön észre veszed illetve nem túl nagy a repedés.

Előzmény: kivi70 (5418)
geo13 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 5420

Lehetséges okok:

1. Arrébb tetted a fészektálat. A galamb a háromdimenziós térben észleli a fészkét, és oda ül, ha nincs ott tojás, akkor is. Egy idő múlva pedig rájön, hogy eltünt onnan a tojás, és újrakezdi a ciklust.

2. Kiszáradtak a tojások, a galamb a tojások súlyát érzékeli, amikor maga alatt forgatja azokat. Ha túl könnyűnek érzi, feláll, mert nem várható a kikelés.

3. A romlott tojás bűzét érzi, attól is felállhat. Ne hagyd alattuk a záptojást máskor.

 

Ide is vonatkozik a vérszívók elpusztítására adott tanács. A zaklatásuk miatt is megszakadhat a költés.

Előzmény: kivi70 (5418)
geo13 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 5419

Ne vitatkozz a vita kedvéért!

Bizony, veszélyes a friss tojások mozgatása. Ezt nem cáfolja az anekdotázásod. A már bekötött és kelés előtt álló tojást már nehéz összerázással tönkretenni, de én a friss állapotról adtam tanácsot.

Előzmény: uvj (5414)
kivi70 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 5418

 

Sziasztok!

Van egy pár Kingem, februárba vettem őket, külön helyről. Három sikertelen tojásrakásuk volt eddig. Kétszer 1 -1 db tojást raktak. Az elsőt összetörték, majd kb: 2 hét múlva újbol letojt 1 db-ot, de az 10.napi lámpázás után terméketlen volt így elvettem. Újabb 2 hát és most láss csodát 2 db tojást tojt. Lámpázás után az egyik termékenynek bizonyúlt, de a másikat is  alattuk hagytam. Körülbelül a 14. napon feláltak és nem voltak tovább hajlandóak a tojásokon ülni. Azóta is udvarolnak újból egymásnak, de még nincs új tojás.Mi lehetett a baj? Miért álltak fel róla? (Az egyik tojást kotlás közben vastagon lekakálták, de nem tudtam rólla leszedni, a termékeny tojést pedig egy kicsit berepesztették és egy jótanács szerint picit betapasztottam szigetelő szalaggal. Max: 0,5x0,5cm-es darabkával. )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!