Keresés

Részletes keresés

elmax Creative Commons License 2007.05.15 0 0 89

 

Szia!

 

Köszönöm a tanácsokat.

 

A vállalkozó szerint nem lesz gond, nem az alap mellett álló föld tartja a falakat. Azért egy picit engem is aggaszt a dolog, főleg, hogy nem aznap lesz bebetonozva...

 

A statikussal már egyszer megjártam. (Felesleges, költséges és kivitelezhetetlen instrukciókat adott.

 

A hétvégén elkészül a dolog, majd beszámolok az eredményekről.

 

elmax

Előzmény: Dínó (88)
Dínó Creative Commons License 2007.05.12 0 0 88

Én talán először pilléreket alakítanék ki, majd ez után ásnám ki és csinálnám meg a köztük levő részt. De ez is csak egy ötlet egy hozzánemértőtől :)

 

Szerintem mindenképp beszélj egy statikussal.

Előzmény: Dínó (87)
Dínó Creative Commons License 2007.05.12 0 0 87

Én nem vagyok statikus, de nem tűnik jó ötletnek teljes szélességben és mélységben kiásni a - leírásod alapján lazán rakott - alapot. Azt hiszem ilyenkor szokott megmozdulni az egész....

 

Előzmény: elmax (86)
elmax Creative Commons License 2007.05.11 0 0 86

Sziasztok!

 

Átolvastam a hozzsászolásokat, de nem találatam olyant ami az én gondomra adna választ...

 

A házalap kőböl van , de nincs habarcsal, betonnal összefogva, hanem csak földbe rakva. (70 éves vályog parasztház.)  Nem mozog a ház, de nem is akarom, hogy késöbb gond legyen. Néha betéved egy-egy egér a házba a kövek közötti kis résen és végül, de nem utolsósprban a hátsó suoba kicsit dohos levegőjű.

Nos én nemcsak a házalapot szeretném szigetelni, hanem egyúttal egy támfalat is szeretnék. Gyorsan, olcsón és egyszerűen. Jó-e, ha kiásom a földet 0,3-0,5m szélességben a fal mellet az alapi mélyságéig a ház teljes (cca. 20 m) hosszában,  aztán behelyezem a drén lemezt a külső oldara. Majd a lemez és az alap közé zutty be a beton és a kő a talajszintig. Majd folytatom a kő támfalat már szigetelés nélkül, addig ameddig tart az alap felfelé. Ez egyébként most a ház elejénél 1,4m, míg a végén -0,2m (a hátsó szoba padlószintje mélyebben van, mint akülső talajszint.)

 

 

Ötlet, vélemény, tanács?

 

Előre is köszönöm!

turóczy Creative Commons License 2007.05.03 0 0 85
az időpontokat nagyon benéztem. sorry... :o)))
turóczy Creative Commons License 2007.05.03 0 0 84

szia!

 

én most vagyok túl az alapozáson. s egy pince készül, kb 85 bruttó négyzetméterrel.

mivel ez alatt van az alap, így ez nagyban függ attól is... tehát kérdés, mi van az 5 millában!? alap is, vagy csak a pince felhúzása, anyagokkal??

 

de. a ház tervei alapján a pince mérete - falak elég fixek. a számla nélküli kőműves munkáit nézd meg, ne csak az árat. a centi nála is centi, a vízszintes, meg vízszintes kell, hogy legyen... 

a tégla (fal) nyomószilárdsága, meg ugye meghatározza az anyagokat. a falazásnál pedig a függőleges, függőleges, a vízszintes meg vízszintes... :o)))) ha  az emberke munkái jók, akor meg csinálja. max ha görbe lesza  pince fala, gipszkartont dobsz belülre, s egyenes lesz....

 

 

Előzmény: figyuri1111 (28)
gybarko Creative Commons License 2007.04.03 0 0 83

Szia! A terv rajz műszaki leírásában a tervezőnek feladata a szigetelés minőségét és fajtáját feltüntetni. Ha ez nem segít a www.isotech.hu fórumán vagy az áruházban kapsz felvilágosítást. A kivitelezésnél pedig figyelni kell a megfelelő átfedések betartására.

 

Sok sikert, száraz pincét.

Előzmény: maped007 (82)
maped007 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 82
Üdv mindenkinek

Építkezni szeretnék és az épület alá szeretnék egy az épület alapterületével megegyező területü egybenyitott alagsor szerű helyiséget. A telek dombtetőn van így a víz elvezetésével nem lesz gondom a fal mellett. Az épületet tömésfalból szertném megcsinálni az alapot és az alsó szont falát betonból. Azt szeretném megtudni milyen típusú szigetelést alkalmazzak és hány rétegben az alagsor külső oldalán valamint a tömésfal és a beton közé.
xbtom Creative Commons License 2007.01.09 0 0 79
Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni. Van egy fafödémes Ytongból épült házam, a menyezet gipszkarton + a padlás felöl fólia + 15cm szigetelés. A padlástéren a cserép alatt alátétfólia. A gondom az, hogy az alátétfólia belüligen párásodik, csöpög a víz róla. Vannak szellőzőcserepek a tetőn, de még így is. Mi lehet az oka? valaki azt javasolta, hogy rakjak be kilépőablakot a tetőre, ami biztosítana plussz szellőzést, nem tudom mennyire jó ötlet.... A dologhoz még kis adalék, hogy van két teraszom, ami összesen kb 30nm, itt a padlás felé nincs szigetelés, és fólia sem. Én arra gondolok, hogy ezt a két teraszt kellene a padlás felöl leszigetelni (fólia + 15cm szigetelés), mivel itt juthat be a nedvesség.

Segítsetek, nem szeretném, ha a lecsöpögő víz miatt elkezdene penészesedni a menyezet.


Üdv,

Roberto
Jancsii Creative Commons License 2007.01.08 0 0 78

Az most részlet kérdés, hogy az 1200 vagy 1500 Ft hogyan oszlik meg, kiszedésre és szállításra. Itt egy vállalkozó, egyben vállalja és még külön leakaszt pénz ott is ahova lerakja.

Előzmény: Törölt nick (76)
Axióma Creative Commons License 2007.01.08 0 0 77
Felenk pont ezert van (igaz, majd ha tudunk hozni alapon feliratkozva) olyan ceg, amelyik ingyen hoz foldet (a kiszedeto meg gondolom fizeti a deponalasi dijat), ezzel reklamozzak magukat. Mi meg ha hozzak, kerunk toluk egy munkagepet is.
Na ebbol a ceg hasznat erdemes kihagyni... de nem biztos, hogy fizetnek a foldert (legfeljebb meguszod a deponalasit).
Előzmény: Jancsii (74)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.08 0 0 76

Lehet, hogy rosszul írtam.

 

Nálunk úgy 500-600-ért veszik ki, és 500-600-ért szállítják el m3-ét. Ha közelbe kell vinni (500 méteren belül), akkor a szállítása kb. a fele.

 

Legalábbis Piliscsabán.

 

Attila

Előzmény: Jancsii (74)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.08 0 0 75

Szia!

 

Budaörshőz közeli két cím, ahol kapsz:

 

www.normann.hu

 

A másik a Platform áruház Budaörsön. Én is itt vettem az angolaknákat.

www.platformkft.hu

Elég jó áraik vannak szerintem. Érdemes náluk körbenézni sokminden tekintetében.


Attila

Előzmény: Törölt nick (73)
Jancsii Creative Commons License 2007.01.07 0 0 74
Én is pestmegyében lakom. Itt nálunk is 1500 Ft/m3-ért szedik ki a pincét. Ugyan ezt a főldet eldta a fuvaros a szomszéd utcába 1000 Ft/m3 áron. Feltöltött vele egy ház alapot. Próbáld meg te is eladni, néz szét a környéken hol építkeznek, hol kell töltés vagy alap feltöltés.
Előzmény: Wartburg311 (67)
dr_bubo Creative Commons License 2006.06.19 0 0 72

sziasztok
Miskolcon vagy környékén keresek családi ház fal és tetőszigetelését végző vállalkozást (nikecell?)

Köszi
Bubo
Axióma Creative Commons License 2006.06.15 0 0 71
Akinek Pomáz környékén földlerakási gondjai vannak, az szóljon, mert hely az van... a többi költséget meg valahogy megosztjuk.
Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.15 0 0 70

Szia!

 

Nálunk, Piliscsaba környékén 800-1000 Ft/m3 körül veszik ki, és viszik el, (mennyiségfüggő) plussz még kiállási időt számolnak fel, ami kb. 5000 Ft.

 

Néz körül jobban a környéken, vagy próbálj a közelben helyet keresni a földnek, hogy ne kelljen messzire vinni.

 

Attila

Előzmény: Wartburg311 (67)
martonem Creative Commons License 2006.06.13 0 0 69
gabby007 ! kérlek, mondj valami bővebbet, elérhetőséget. Erről szól az életünk 3 hete, hogy reggel-este meregetjük a ház alatti pincében a vizet, hogy ne érje el a gázkazánt és a fagyasztószekrényt veszélyesen, nagyon magasan. 17 évig csontszáraz volt, rossz időben a ruhák fél nap alatt megszáradtak ott.
mz/x. Creative Commons License 2006.04.12 0 0 68
statikust mindenképpen javaslok, és szerintem nézz utána mert szerintem lehet rá kérni valamilyen állami támogatást, ill. EU pályázatoknál, közbeszerzéseknél is érdemes talán utána nézni
Előzmény: oncika (61)
Wartburg311 Creative Commons License 2006.04.11 0 0 67

Sziasztok!

 

Tájékozódásképp kérdezném, hogy manapság mennyi az ára a földmunkának? Magyaul 1 m3 földet mennyiért szednek ki, visznek el és raknak le? Egyébként egy komplett 120nm-es pincéről van szó pest megyében. Eddig a legjobb ár 1500Ft/m3.

 

Köszönettel:

 

Szabolcs

kelemensandor Creative Commons License 2006.04.06 0 0 66

Falnedvesség problémájának megelőzésére, kezelésére ajánlom a Vaporex habarcsadalékokat: www.vaporex.hu.

 

Jó munkát!

noelka Creative Commons License 2006.04.02 0 0 65

Sziasztok

ha szigetelés gondotok van,írjatok bátran a laci.kk@t-online.hu címre.Több mint 12 éve foglalkozom vízszigeteléssel és hőszigeteléssel.

NeomatiK Creative Commons License 2006.04.01 0 0 64

Mindenképpen meg kéne mutatni egy építésznek, statikusnak! Lehet, hogy más problémák is vannak.

Előzmény: oncika (61)
sylvanus67 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 63
jelentkezem
Előzmény: gabby007 (62)
gabby007 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 62

Talajvíz elleni szigetelés miatt keressetek nyugodtan!

 

Teljesen le lehet zárni!

 

gygbutor@freemail.hu

oncika Creative Commons License 2006.03.05 0 0 61

Sziasztok!

Ide is bemásolnám a másik topicba írt hozzászólásomat, kérlek, ha tudtok segítsetek.

Köszönöm.

Üdv!

Igazából nekem most SOS segítségre lenne szükségem borospince ügyben, s nem tudom  kihez fordulhatnék. A lényeg az, hogy Budafokon a hegybe vájt mészkő borospince, ami lehet, hogy még annak idején barlanglakás is volt, elkezdett beszakadni, mert az egyik beton tartóoszlop eltört (az okot csak valószínüsítem, mert egyáltalán nem lehet bemenni). Néhány éve költöztünk ide és azóta nem volt lehetőségünk a pincéhez nyúlni, de most ember magasságban áll a leomlott szikla a pince bejáratában. Ki tudna ebben nekem segíteni? Barlangász, bányász szakember, vagy elég egy építész? CSaládom azt mondja, hogy nem akkora a gond, mint ahogy én érzem, de nagyon nyugtalan vagyok, félek, hogy az egész a házon köthet ki, vagy a szomszéd garászában. Abban biztos vagyok, hogy így nem maradhat, de nem tudom, hogy mennyire akut a gond.

Segítsetek légyszi. Köszönöm

balogati Creative Commons License 2006.02.27 0 0 60

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogyan lehetne viszonylag profin megállapítani, hol és milyen mennyiségű hő távozik a régi építésű házamon. A megfelelő hőszigetelés kiválasztásához lenne szükségem ilyen infóra.

 

Hallottam valami infrás fényképekről. Ilyennel ki foglalkozik és mennyit kostál? Esetleg ismertek házilag kivitelezhető megoldást is.

zsandár Creative Commons License 2006.02.20 0 0 59
Jav:Az enyém az ő áraik töredékébe került.:-)))
Előzmény: zsandár (58)
zsandár Creative Commons License 2006.02.20 0 0 58

Sziasztok!

Én is építettem egy borospincét saját kezűleg tavaly ősszel,mondjuk ebben semmi különleges nincs ha csak az nem,hogy meglévő épületben közvetlen az alap mellett leásva kellett megoldani.

A pince nem nagy, kb 10 nm.Az alsóépület meg 26.Mivel eddig a borok egy gyatra hőszigetelésű farostfalú "3x3 méteres dobozban" voltak az alsóépületen belül ,ezért  döntötem a pince mellett és igy a pince feletti rész is hasznos területté vált.

Eredeti végzetsségem építőmérnöki/egy percet sem dolgoztam benne/,de annyira még emlékeztem,hogy nem igazán ajánlott az alap közelébe és főleg mellé leásni.Sok tanakodás és rengeteg bor megivása után csak belefogtunk.Először lefúrtam földfúróval 3 méterre megnézni,hogy van- e víz.Szerencsére nem volt pedig alföldi városban lakom,de szerencsére partos részen.Szigetelni így nem  kellett a pincét.Ennél esősebb év meg nemigen lesz,mint a tavalyi.

A biztonság kedvéért először a pince felét ástuk ki ,elég nyomasztó volt 2,7 méterre a talajszinttől lenni,úgyhogy felettünk szabadon látható volt az alap,mely nem beton,hanem tégla volt és csupán az alatta levő agyagrétegre támaszkodott.Ásó,lapát,talicska ,ajtón ki.Eléggé hülyén nézett ki,de lebontani az épületet és a pince után újraépíteni horribilis összeg lett volna.Megjegyzem a talajjal szerencsém volt ugyanis kb 50 cm feketeföld után jó kötött ,földnedves agyagréteg jött ami vízzáró és állékony is egyben.Homok vagy egyéb laza talaj esetén bedőlt volna a fal.

Ezután pallókkal bezsaluztuk,térháló,zsaluk kitámasztása és betonozás.3 lapát sóder-1 púpos lapát cement.Atombiztos..Utánna másik fél kiásása betonozása.Elég volt az ajtón betalicskázni a betont és a 15 cm széles résbe öntögetni, tömöríteni,de megérte.

Hőszigetelése tökéletes a boroknak .A hőmérséklet 12-17 fok közt marad.Tetejét a következőképp szigeteltem alulról felfelé:Lambéria,a gerendák közt a lambérián nikecell,légréteg,a gerendákon hajópadló.

Mikor kész lett ,utánna találtam a neten egy céget akik -akár a nappaliban -is megcsinálják a borospincét /max 12 nm nagyságban/.

Igényesen dolgoznak,áraiktól hanyattestem.Az enyém töredékébe került:-))))

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.02.14 0 0 57

Üdv!

Bocsika, kicsit elrontottam.

 

Valóban a 6 cm-estől indul, de a hőátbocsátási tényezője akkora mint az 5 cm-es sima cellnek. Ugyanis tele van lukakkal. Ha fölmész a baumit vagy a terranova weboldalára, ezt meg is nézheted.

 

A Baumit Open cellje tiszta luk - pont azért is, hogy a pára átmenjen -  és ha megnézed a műszaki paramétereit hőszigetelési szempontból annyit ér mint az 5 cm-es cell. Persze nem csak 6 cm-es vastagságban kapható, hanem felette is.

 

Én egy időben arra is gondoltam, hogy csinálok egy fakírágyszerű valamit, és abba belefektetem a sima cell lapokat, és így az is kvázi páraáteresztő lessz. csak kérdés hogy mit okozna ez a pontszerű páraáteresztés idővel. lehet, hogy a falon is kiütközne esetleg évek múlva a vakolaton.

 

Én maradtam a kőzetgyapotnál.

 

A másik nagy tétel ehhez a páraáteresztő ragasztó. A sima ragasztó kb. harmadáron van a páraáteresztőhőz képest.

 

És erre ugyebár szintén szilikon vagy szilikátvakolatot illik rakni, hogyha ki akarod használni azt amiért megveszed. Eme vakolatok meg szintén 3 szoros áron mennek a sima vakolatokhoz képest.

 

Úgyhogy lehet, hogy még keveset is mondtam.

 

Ha meg nem ilyenekt használsz fel az adott rendszerhez, nincsen értelme megvenni a Baumit Opent vagy a Terra Climát.

 

De egyszerű hívj fel egy tűzépet, vagy nézz utána a neten, mennyivel drágább. Lehet hogy 4000 Ft körüllesz m2-re. Én ezt nem most néztem 1 évvel ezelőtt, amikor aktuális volt.

 

Attila

Előzmény: balogati (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!