Keresés

Részletes keresés

MortalWombat Creative Commons License 2014.12.07 0 0 39443

Lujza a lejtőn:

 

Ja, amúgy csendes, nyugodt macska!

Mint ahogy a képen is látszik.

Tibbe Creative Commons License 2014.12.07 0 0 39442

Nem tudok olyan kiscicáról, aki ne élezné a karmait valahol, nálatok a tapéta az "áldozat". Van kaparófája? Erre rá lehet szépen , türelemmel szoktatni a cicát, hogy ott élezze a karmait. És minden kiscica felmászik a függönyön, a fotelon, és amibe csak kapaszkodni tud. Ezért jók a macska mászókák, amit számtalan változatban lehet kapni, de otthon is lehet kreatívan elkészíteni. Milyen játékai vannak amivel szoktál vele játszani? A zajhoz hozzászokott, mert lehet, hogy nem megfelelő időben, vagy túl sokszor használtad a túl kicsi cicának, és úgy gondolja, ez az élethez tartozik! :)

?

Előzmény: Vivalavida77 (39439)
MortalWombat Creative Commons License 2014.12.07 0 0 39441

Nejem rá szokott  szólni Lujzára,ha rosszat csinál.

Mindig hallgat rá,és befejezi helytelen cselekedetét.

(Rászól=120 decibel,megfelelő hanghordozással)

Ütni nem szabad,attól csak még jobban elvadul.

Előzmény: Tibbe (39438)
Nyafkamacska Creative Commons License 2014.12.07 0 0 39440

Az anyja mellett volna a hely 8 hetes koráig a törvény szerint is. 10-12 hetes koráig meg a józan ész szerint. A szocializálódásából kimaradt fontos időszak.

Előzmény: Vivalavida77 (39439)
Vivalavida77 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 39439

Köszönöm az építő tanácsot! Nem tudom,mennyire díjazná bárki is, ha már a tapétát is leszedné a macska a falról. Akkor nehogymár ne legyintsem meg a macskát. A spriccelés és zajcsapás teljesen hatástalan. nem véletlenül vagyok kétségbeesett. az első hónapban a folyosónak nem volt olyan szeglete, amit nem csinált tele a cica. akkor is türelmes voltam, és megvártam, míg megszokja az almot. de ez már régen nem ilyen pici probléma. 

Előzmény: Tibbe (39438)
Tibbe Creative Commons License 2014.12.06 0 0 39438

Őszintén!?

Mit akarsz egy három hónapos kiscicától?

Ilyen korban szokták hazavinni a tenyésztőtől, ahol ennyi idősen még a testvéreivel, anyjával és az esetleges macskatársaival játszott és kommunikált, mint egy kiscicához illik. Most te helyettesítetted mindezt, és állj úgy hozzá, hogy még most vetted ki a babaszobából!

És ne verd! Soha, semmiért. Ha valami olyat csinál, amit nem szeretnél, akkor vagy újságtekercset csapj a tenyeredbe zajforrásként, vagy egy spriclis flakonnal fujj rá egy kis vizet, de ezeket is csak akkor, ha konkrét gond van, olyan helyre pisil, ahova nem kéne (ez nem történik meg, ha megfelelő alom van az alomtálcájában), vagy olyan helyre mászik, ami ön és közveszélyes. Egyébként pedig adj neki sok játékot és te is játsszál vele, fáraszd le. Ha tanítani akarsz valakit, vegyél egy kiskutyát és menj vele 3-4 hónapos korában kutyaoviba.

Előzmény: Vivalavida77 (39433)
Vivalavida77 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 39437

Őszintén, ez a "crazy time" nálunk a 24 órából 20 órában működik, és NEM túlzok. Csak akkor nyugodt, amikor eszik, plusz elalvás előtt két perccel, és ébredés után. Aztán beindul a gépezet, és nem lehet leállítani.
Egyébként nőstény, 2 hónapja van nálam, öt hetes kora óta. És egyedül marad, nem találkozott még más cicákkal, és nem is tervezem .:)

Előzmény: Törölt nick (39434)
Vivalavida77 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 39436

Hú, hát nagyon nem lettem nyugodt! Mert persze tisztában vagyok vele, hogy kölyök még, de mindennek van határa. Nekem kell konkrétan alkalmazkodni a macskához, és nem fordítva. 

Előzmény: MortalWombat (39435)
MortalWombat Creative Commons License 2014.12.06 0 0 39435

Lásd: 39367-es hsz és előzményei.

 

Van egy érzésem, hogy nem nyugtattalak meg!

Előzmény: Vivalavida77 (39433)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 39434

Kezdő gazdi vagyok, de megpróbálok néhány tanáccsal segíteni, legfeljebb a szakik majd kijavítanak :)

Néhány fontos tudnivaló a cicádról:

Kandúr vagy nőstény?

Kijár a cicus, találkozik más cicákkal?

Egyedüli cica marad?

Mióta van nálatok?

 

A cicáknak saját akaratuk van, nem fogod tudni úgy nevelni, megváltoztatni mint egy kutyát. A neveletlensége amennyiben "crazy time" akkor teljesen normális főleg fiatal korban, A rosszaság ha "csak ennyi" akkor nem kell aggódni. Ez valószínűleg fajtafüggő is, vannak nyugodtabb fajták, de többségéban ez a jellemző. Ez naponta nálunk kétszer jelentkezik, nagyjából mindkét etetés után, persze a videóban el van azért túlozva.

 

Cicusoknak a nevét nem biztos hogy Te választod, az lesz a neve amit elfogad. Minden szempontból öntörvényűek, ebben is. Kajában, alomban, szokásokban. Kutyát be tudod tanítani, hogy ha szólsz neki hozzád jöjjön, a cica akkor fog hozzád jönni ha akar.

 

Az ivartalanítást még az ivarérés előtt kell elvégeztetni, ha nem szeretnéd tenyészteni akkor ajánlatos.

Előzmény: Vivalavida77 (39433)
Vivalavida77 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 39433

Üdvözlök mindenkit! Abban kérnék segítséget, hogyan kezeljem a macsekomat.
3 hónapos a cica, teljesen hiperaktív, kezelhetetlen. Mindent szétszed, szétkarmol, ami csak elé kerül. Próbálom nevelni, kikap, ha rosszat csinál. Kettő perc múlva ugyanúgy folytatja. Egyszerűen nem tanul semmiből. Már rengeteg mindent kipróbáltam, hiába. Valaki tudna tanácsot adni, mit próbálhatnék még ki? Azt olvastam, ivartalanítás után nyugodtabb lesz. 
De félek, nem csak ennyi a történet. Még a nevére sem hallgat a cica, de még annyira sem, ha cicának hívom. Nem tanul semmiből, hiába nevelem. Mit tehetnék?

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 39432

Az a kép még előtte készült, ez viszont tegnapi:

 

 

Amennyiben egy cicuska teljesen szobacica, tehát nem jár ki, más háziállat nincs, illetve nem is találkozik más állatokkal, milyen oltás szükséges? A kombináltat (Panleukopenia, Rhinotracheitis, Calicivírusos nátha, Chlamydia) gondolom érdemes, mert azt olvasom cipőn bárki behozhatja.

Ezt ha jól értelmezem kétszer kell első évben utána évente ismételni.

Esetleg és/vagy Leukosis ellen?

Előzmény: Asinel 75 (39429)
Tibbe Creative Commons License 2014.12.05 0 0 39431

TŐLÜNK IS minden jót, almát, diót, mogyorót!! :)

Előzmény: Bűvössárkány (39430)
Bűvössárkány Creative Commons License 2014.12.05 0 0 39430

Vidám Mikulás-estét!:)

 

Asinel 75 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 39429

Brutál csúnyán néz:-))) Úgylátszik nagyon megsértődött:-))) Biztosan hamar kiheveri, pár nap és el is felejti.

Előzmény: Törölt nick (39427)
Tibbe Creative Commons License 2014.12.01 0 0 39428

Inkább ne hagyd, hogy nyalogassa a sebet. Húzzál rá valamit, pl egy darab harisnyaszárat.

Előzmény: Törölt nick (39427)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.01 0 0 39427

Ma délelőtt volt ivartalanításon most hoztuk haza, nagyon kába szegényke. Próbálja magát tisztítani, mikor odanyal csak öklendezik, nincs jó íze a fertőtlenítőnek.

 

 

Hat hónapos, naponta kétszer (8 és 20 órakor) Previtalt (100g) vagy hasonló Kitekatot szokott, 0-24 van neki víz és száraz eledel.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.01 0 0 39426

+1

Kipróbáltuk, az olcsó almok közül tényleg a jók közé tartozik!

Előzmény: iiko46 (39391)
assgasghah Creative Commons License 2014.11.28 0 0 39425

Sziasztok!

vörös vagy vörös fehér kandúr kismacskát keresek. Bp Veszprém Zirc környékén.

Andorjan Creative Commons License 2014.11.07 0 0 39424

Sziasztok!

Én ezt találtam, nagyon aranyosak!
https://www.youtube.com/watch?v=m5dBVZRn04E

Bűvössárkány Creative Commons License 2014.11.06 0 0 39423

Haramia kuckóban és sziluettként

 

Bűvössárkány Creative Commons License 2014.11.06 0 0 39422

Honesty baba

 

Bűvössárkány Creative Commons License 2014.11.06 0 0 39421

Neked is köszi!:)

 

Előzmény: meoindil (39419)
Bűvössárkány Creative Commons License 2014.11.06 0 0 39420

Köszi.:)

 

Előzmény: Tibbe (39418)
meoindil Creative Commons License 2014.10.31 0 0 39419

Nagyon jó rajzok!

Előzmény: Bűvössárkány (39415)
Tibbe Creative Commons License 2014.10.31 0 0 39418

Ügyes vagy nagyon! Engem a kínai rajzokra emlékeztet a stílusa ezeknek a képeknek.

Előzmény: Bűvössárkány (39417)
Bűvössárkány Creative Commons License 2014.10.30 0 0 39417

Hát nyilván (ott a jobb sarkukban a szokásos szignóm), ha másé, akkor jelzem.:)

Előzmény: Tibbe (39416)
Tibbe Creative Commons License 2014.10.30 0 0 39416

Nagyon édes rajzok, ezeket te csináltad, ugye?

Előzmény: Bűvössárkány (39415)
Bűvössárkány Creative Commons License 2014.10.30 0 0 39415

Első nagyobb munka - természetesen csupán aktualitása miatt, merhogy macskás klubon vagyunk, ki ne maradjék már innet:

 

Bűvössárkány Creative Commons License 2014.10.30 0 0 39414

Pár perces, első próbálkozás a digitális tablettel:

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!