Keresés

Részletes keresés

Böbsi Creative Commons License 2007.10.15 0 0 608
Igen, kicsit félek is ettől hogy nem mind marad meg, és még elég drágák is, de nagyon szeretném ha minnél hamarabb takarna (szomszéd kerítés) Linket tudsz mondani?? Ez kellene!!
Luca_41 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 607
Én azt ajánlom Neked, hogy kisebbeket vegyél. Általában nem elég nagy gyökérzettel árulják a nagyokat, vagy legalábbis ritka az az olyan hely, ahol megfelelő nagyságú gyökérzettel. Több kollágám azt tapasztalta, hogy a kisebbek jobban "megmaradnak".
Előzmény: Böbsi (606)
Böbsi Creative Commons License 2007.10.15 0 0 606

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Most ősszel  oszlopos tujákat szeretnénk ültetni, elég sokat, de 150-170 cm magasságban, a neten több kertészetet is találtam ahol lehet venni de pici tujákra akadtam! Lehet nem jól keresgéltem!
Ha tudtok az ország területén, valami jó címet ahol érdemes..... Akkor nagyon megköszönném! üdv: Böbsi

hellboy Creative Commons License 2007.10.12 0 0 605

Igen!

Köszönöm nektek a segítséget

Előzmény: iroman (604)
iroman Creative Commons License 2007.10.09 0 0 604
Az örökzöld sövények nyírását július végéig el kell végezni, mert a sebeknek a tél beköszöntéig be kell forrniuk! Most már semmiképp ne nyírd, majd tavasszal (áprilistól)!
(Így értetted, hogy mikor?)
Előzmény: hellboy (602)
sz_attila Creative Commons License 2007.10.09 0 0 603
Most már késő. Legközelebb tavasszal, akkor úgyis rohamos a fejlődés, gyorsan besűrűsödik. Másodszor pedig lehet nyár végén, télig rendbejön.
Előzmény: hellboy (602)
hellboy Creative Commons License 2007.10.09 0 0 602

Értem,szóval a tetejét nem szeretném vágni,mert szeretném ha minnél magasabbra nőnének,azoldalnyírást is csak igazításképp szeretntém.Inkább az érdekelne ,hogy mikor lehetne őket nyírni.

Köszönöm

Előzmény: sz_attila (600)
gányamunka Creative Commons License 2007.10.07 0 0 601

Hali!

 

Kényszerből(kivágás helyett) átültettem két leylandit önálló fának(sövényből kivéve).

mindkettő 3m magas, 4évesek...mivel csak vízágyúval tudtam kivenni, kevés földlabda maradt rajtuk...új helyükön bőségesen iszapoltam, és naponta egyszer cca 50 liter vizet kapnak(kút). az átültetés egy hete történt, és várom, hogy mikor mutatják az összeomlás első jeleit...ugyanis nem végtam le az ágait, és félek, hogy a (viszonylag)nagy lomb nem kap utánpótlást(eleget).visszavágni most nem akarom,inkább tavasszal ....hááát....ezek egyébként visszavágott  kis fák voltak, de piszkosul nőnek, ezért volt útban kettő...

 

valahol itt olvastam, hogy a látszatra ritka, és csúnya csemete leylandik később kinövik magukat...na, ezek kinőtték...meglepően nőnek..persze sűrű öntözéssel( még fagymentes téli hónapokban is hetente egyszer) rásegítve...

 

a többi (smaragd)thuja is meghálálta a bőséges öntözést a nyáron...

 

 

szóval túlélik-e az drasztikus átültetést(némi fohásszal rásegítve)  ...gyökérnövesztő hormonnak van-e értelme ebben az esetben?

 

ha valaki egy pár jó szóval bíztatna...köszönöm

 

sz_attila Creative Commons License 2007.10.06 0 0 600
Hát látni kellene őket, tudod. Alapvető, hogy a nyírást a még nem fásodott, lágy, zöld szárakon szabad csak végezni, mert akkor szépen besűrűsödik. Tehát inkább korábban nyírni kevesenként, mint később egyszerre sokat. Meg attól is függ, mekkora méretű sövényt szeretnl belőlük.
Előzmény: hellboy (599)
hellboy Creative Commons License 2007.10.06 0 0 599

Köszönöm!

 

Nyírással kapcsolatban valaki?

Előzmény: sz_attila (598)
sz_attila Creative Commons License 2007.10.05 0 0 598
Használj Osmocote tűlevelűekre trágyát a Scotts-tól, évente 1x kell a tövéhez lerakni, tavassszal.
Előzmény: hellboy (597)
hellboy Creative Commons License 2007.10.05 0 0 597

Üdv mindenkinek!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem

2 éve ültettem 15 méteren brabant tujasort sövénynek,ültetéskor tehéntrágyáztam,szépen nőnek:))

Mikor kell újra trágyáznom,és mivel?

Tehéntrágyázni már nem szeretném mert csepektető renszer lett telepítve illetve fenyőmulcsal lett fedve.

Illetve mikor kell nyírnom?

Előre is köszönöm a segítséget!

cserella Creative Commons License 2007.09.27 0 0 596
felszívódó rovarölővel fújd. azok a hajtások nem nőnek vissza, rejtett rügyekből fog kihajtani.
Előzmény: Lady Gyöngyös (595)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2007.09.27 0 0 595

Sziasztok!

 

Képzeljétek, aug. 20-a után 70 db smaragd tuját ültettünk. Sövénynek szeretném majd nevelni. Most vettem észre, hogy egy pár tuja mojos! Mit csináljak vele? Hatásos lehet ilyenkor védekezni? A legfontosabb, hogy visszanőnek-e a kirágott, majd elszáradt hajtások?

 

SammyJR Creative Commons License 2007.09.27 0 0 594
Én ugyan laikus vagyok, de szerintem azért ültet mindenki leylandit, mert már bevált! Gyorsan nő és megfelelő metszéssel gyorsan össze is zár! És felesleges megvenni belőle a nagyobbat, mert, mint a villám kúszik felfelé és oldalra!
Ja igen és a kérdés még az lehet, hogy a képen lévő mennyi idő alatt nőtt meg ekkorára illetve nő-e olyan gyorsan, mint a leylandi! És 100db esetén az ára sem elhanyagolható! Gondolom szeretnéd, hogy vmit már most is takarjon, ezért nem tartom valószínűnek, hogy 1métereseket vennél belőlük! :-) Bár 100db esetén valszeg már elég korrekt kedvezményeket adnak, de azért még így is húzós lehet zsetonban!
Előzmény: sz_attila (593)
sz_attila Creative Commons License 2007.09.27 0 0 593
Az olyan snassz, mindenki leylandit ültet :)) Ennek sűrű a növése, nem kell nyírni - állítólag, ezért kérdezem, mert nem ismerem.
Előzmény: SammyJR (592)
SammyJR Creative Commons License 2007.09.27 0 0 592
Leylandi nem lenne jobb erre a célra? Talán olcsóbb is lenne és nő ,mint a gaz! :-)
Előzmény: sz_attila (591)
sz_attila Creative Commons License 2007.09.25 0 0 591

Sziasztok, lenne egy kérdésem a tapasztaltabbakhoz :)

 

Sorba szeretnék jövő tavasszal ültetni oregoni hamisciprusokat (Chamaecyparis lawsoniana Erecta Viridis). Van valakinek ezzel a növénnyel gyakorlati tapasztalata? Kb. 100 növény lenne kiültetve egy telek határaira. Aránylag gyorsan kellene, hogy összezárjanak és eltakarják a falat.

 

iroman Creative Commons License 2007.09.25 0 0 590
Sajnos én nem tudom, de felhozom a topikot, hátha lesz, aki többet tud segíteni....
Előzmény: nitehe (589)
nitehe Creative Commons License 2007.09.23 0 0 589
bocsi a kép lemaradt.......
nitehe Creative Commons License 2007.09.23 0 0 588

Sziasztok!

 

Tudna nekem segíteni valaki? Mi baja lehet ennek a kisfának? Látszik rajta, hogy nem egészséges, de még él. Gombaölővel már próbálkoztunk.

Köszönöm

nitehe

Bardock Creative Commons License 2007.09.23 0 0 587
Én is köszönöm a válaszokat, tavasszal azt hiszem beszerzek párat és meglátjuk mi lesz:)
agi521 Creative Commons License 2007.09.23 0 0 586
köszönöm!
Előzmény: iroman (584)
iroman Creative Commons License 2007.09.21 0 0 585
Nagyjából ismételni tudnám az előttem szólókat. Ilyen extrém hőségben és szárazságban mindenképpen érdemes alapos, a gyökerekig lehatoló (!) bőséges öntözéssel segíteni az örökzöldeken - és nem baj, ha nem csapvízzel öntözöl! A leylandi fényigényes és viszonylag szárazságtűrő.
Árnyékos-félárnyékos helyre mást érdemes ültetni.

Előzmény: Bardock (579)
iroman Creative Commons License 2007.09.21 0 0 584
A hamisciprusnál (tudomásom szerint) nem szokták a hajtásokat visszavágni, belőlük metszés nélkül is jól záródó, szabályos, sűrű sövényfal nevelhető, amennyiben az ültetési távolság megfelelő (80-120cm). Elég évente kétszer nyírni, a növények összeborulása után.

A nyírás során ügyelj arra, hogy ne menj a leveles zónánál beljebb!!! A levéltelen részükig visszacsonkolt ágak nem biztos, hogy újra kihajtanak. Oszlopos fajtáiból nyírás nélkül is szabályos sövényfal nevelhető.

Hamisciprusoknál fontos tudni, hogy e növények kifejezetten az atlanti klímájú területeket kedvelik, nálunk a nyugat-magyarországi kertekben a legszebbek, az Alföldön többnyire csak sínylődnek (az egyik faiskolai honlap szemléletes megfogalmazásával: már kiültetés közben öngyilkosok lesznek). Aszályos nyarak, napos de hideg téli időszakok megviselik őket. Az utóbbi időben sok új magyar fajtát szelektáltak, ezek jobban alkalmazkodnak a hazai viszonyokhoz, de még ezek is jobbára öntözött kertbe valók! Hajlamosak napfényes, de fagyos téli időszakokban kiszáradni, mert a lomb párologtatni kezd, de a fagyos talajból a gyökérzet nem képes a vízfelvételre. Nagy segítséget jelenthet a fagymentes napokon a hamisciprusok öntözése, illetve a déli, napsütötte oldalról történő valamilyen részleges árnyékolása (pl. raschel-hálóval) különösen a fiatal, frissen telepített, még nem mélyre hatoló gyökerű fák esetében.

Szóval: öntözni, öntözni, öntözni!
Előzmény: agi521 (583)
agi521 Creative Commons License 2007.09.20 0 0 583

kedves iroman

ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy az itt tárgyalt leylandi metszési eljárása az ún. hamis ciprusrokra is alkalmazható/alkalmazandó?

 

elnézést hirtelen ilyen képem volt csak, de remélem kivehető a ciprus fajtája:

előre is köszönöm

 

 

Előzmény: iroman (577)
sz_attila Creative Commons License 2007.09.20 0 0 582
Nos annyit szólok ehhez a témához, hogy én a legnagyobb nyári melegekben az összes tujámat, fenyőmet, ciprusomat, borókámat hetente kb. 40-50 liter/növény mennyiségű vízzel locsoltam. Mondani se kell, hogy semmi se száradt ki. 
Előzmény: Bardock (579)
caterina3 Creative Commons License 2007.09.20 0 0 581
Amikor az a nagyon nagy hőség volt, mi naponta-kétnaponta locsoltunk. Normális időjárás esetén nyáron egyébként kétszer szoktunk, ősszel pedig egyszer. És fontos, hogy ne csak a talajfelszínt locsold, hanem annyit kell adni, hogy eljusson a  gyökerekhez.
Előzmény: caterina3 (580)
caterina3 Creative Commons License 2007.09.20 0 0 580
Szia! Nekem sárga homokon van egy csomó örökzöldem, tuják is, és sokkal jobban bírták a rendkívüli hőséget, mind a lombhullatók. A legtöbb nálam tűző napon van egész nap. Az biztos, hogy sokat kellett az idén locsolni. Ha a melegtől kimentek a tujáitok, szerintem nem locsoltatok eleget.
Előzmény: Bardock (579)
Bardock Creative Commons License 2007.09.20 0 0 579
Üdv!
Meg tudnád mondani nekem, hogy hogy bírja az erős napsütést és az ideihez hasonló hőséget? illetve mennyire szükséges az öntözés ilyenkor (ugyanis idén 6 tuja ment ki nyáron a meleg miatt ugy hogy még az öntözés is megvolt.) ez jó alternativának tünik örökzöld és szép kérdés hogy milyen szívos.
Előzmény: iroman (577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!