Keresés

Részletes keresés

Repcés Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82345

Ez szakszerűen pedig így hangzana magyarul: "A szárny és a tokszerkezet közötti szigetelés..." 

Előzmény: tcaoe (82344)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82344

Amiről szó van, annak Flügelrahmen a neve amúgy.

 

Ezt persze fargo is tanulta volna, ha figyel, az ablakszárny része. Imígyen ír róla egy ősinek tekinthető tankönyv: A szárny keretée és a tok közötti szigetelés....

Előzmény: Törölt nick (82323)
Repcés Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82343

A libbantakról csak annyit, hogy amikor a kétkulacsosság szóba került jobbikos részről a Parlamentben akkor jónéhány megvezetett "aktivista" tüntetések egész során keresztül rögtön kitűzte a sárga csillagot (és pihenésképpen gyorsan szervezett vagy két cioniosta konferenciát itt Budapesten), mondván a magyarság majd egésze nyilas és mostmá bazeg ezért félni kell.

Ezzel szemben az izraeli Parlamentbe (leánykori neve Knesset) bejutás alapfeltétele a kettős állampolgárság feladása. Szóval egy ilyesféle elvárás itt fasizmus, de odaát teljességgel rendben van. Mi ez ha nem a kettős mérce nyilvánvaló esete?

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82342

ok

Előzmény: Repcés (82331)
Repcés Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82341

No meg alapszabály hogy mindig az szokott kiabálni aki a legsárosabb. Esetünkben az ATV mint szócső behatárolja hogy kiknek is lehet egy ilyen lista a szara.

Előzmény: fargo (82338)
Repcés Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82340

Persze hogy az lenne, hiszen akkor kiderülne hogy minden kalap szar amiben hisz. :)

Előzmény: Törölt nick (82337)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82339

enyhen erdekes volt ez a vasutas-buszvezeto piros-voros kakaskodas, de inkabb faraszto.

fargo Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82338

Nehezen hihető hogy az egész HÖK jobbikos érdekszféra lenne, nekem inkább olybá tűnik hogy a HaHa lebukása után csak megy a másik oldalról a xarkenegetés.

Amúgy meg tök mindegy, az a lista az egyetemistáinkat minősíti. Teljesen mindegy hogy jobbikos vagy vadlibbant, a legalja mind ilyen gyökér. Ugyanakkkor politikai jelentősége nincs a dolognak.

Előzmény: Törölt nick (82335)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82336

ja ez meg marhasag. Semmi ertelmes szamitas nem all mogotte, plane nem logika.

Előzmény: Törölt nick (82325)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82335

talan mert aki keszitette az jobbikos? Sot az egesz HÖK jobbikos erdekszfera?

Előzmény: Repcés (82333)
Repcés Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82334

Lökésgátlónak. :D

Előzmény: fargo (82329)
Repcés Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82333

Ez mitől jobbikos? Esetleg egyérteműen beigazolódott v. a hitgyülis* tévé csak ráfogta?

 

 

*Roccsild' cionizmusát csápoló gójok bandája 

Előzmény: Törölt nick (82328)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82332

egyszer olvastam azt hogy beeresztőszelep :) (einlassventil) na az bosszantott :)

Előzmény: fargo (82329)
Repcés Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82331

Erre most mi szükség volt? Amúgy pedig 2-3 forumozón kívül többet innen hívni nem szoktam és azokat is csak azért hogy kérdezzem. Szóval légyszi ha már így bedobtad a témát akkor beszélgessünk erről is kicsit bővebben, mert érdekelne.

Ki állít rólam ilyen faszságot? MZ? Esetleg Jahno? Jahno mindenkiről azt állítja hogy faszság miatt keresi, na de ő legalább hexát fordító program nélkül olvassa. Szóval neki megengedett, ráadásul még a barátom is. :) MZ meg szimplán csak hülye (egy állítás egy tagadás tipikus esete). Ezért aztán körülbelül 4 éve fel sem hívtam. Ezeken a személyeken felül akivel telefonon tartom a kapcsolatot és nyilvános helyen egy sör mellett lehülyézett az csak szellőztette a száját.

Mindezeken túl az a link amit tákónak küldtem, számodra is olvasható. Ha abban hülyeséget láttál akkor azt a BME-n köll megreklamálnod. 

Előzmény: Törölt nick (82322)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82330

en nem kivantam szakmai jellegu allasfoglalast tenni, pusztan etimologiai jelleggel szinesitettem a vitat :)

Előzmény: fargo (82329)
fargo Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82329

Pont erről volt szó. Hogy a "Fensterrahmen" szót pongyolán, tükörfordítással kinevezték "ablakkeretnek".

Attól az még nem az. Mint ahogy a "Handschuch" sem "kézcipő" hanem kesztyű.

Persze halljuk az ablakkeret szót itt-ott, de attól az még mindig nem szakmai. Godolom neked is feláll a szőr a hátadon amikor a lengéscsilapítót "gátlónak" nevezik.

 

No inkább *ebből* tessék levonni a következtetést...

(Ugye te nem csinálsz szakfordítást? :-D)

Előzmény: Törölt nick (82323)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82328

jobbik szinvonal.

 

Wass Albert-rajongó és zsidó picsa

A Mandiner megszerezte az ELTE BTK hallgatói önkormányzatának a gólyákról készített listáját. Tovább »

forrás: Index.hu

Repcés Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82327

Nyuszó-muszó. Senki nem vonja kétségbe Jenő bátyánk szakmai felkészültségét. Sőt! Büszkék vagyunk arra, hogy olyan jár közénk aki ezen a szinte új szakterületen végre jártas. Mindezek mellett a pongyolaságért járó koki még bejátszhat. :) 

Előzmény: vikiviki (82316)
Repcés Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82326

Ugyanabban a hozzászólásban ha kinyitod a szemedet találsz még párat. Mind magyar szó. 

Előzmény: ath (82310)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.20 0 0 82323

en nem ertek az ablakokhoz, csak azt tudom, hogy van olyan hogy fensterrahmen. meg olyan is van hogy bilderrahmen. Talan nem teljesen alaptalan az a feltetelezes, hogy regen a "rahmen" nemet szakkifejezes ráma-kent magyarosodott.

 

namost a rahmen az keretet jelent. A bilderrahmen peldaul kepkeretet. A rahmenbedingung meg keretfeltetelt.

 

Ebbol mindenki vonja le a megfelelo kovetkeztetest :)

Előzmény: fargo (82278)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82322

Sanya bazmeg, muszáj rendszeresen hülyét csinálni magadból?:(

Komolyan, néha kellemetlen, hogy egy oldalon állunk:)

 

Ha meg már telefont hozod, több társaságban topikos témák felvetésénél hányszor hallottam már "ja ezért hívott ezzel a faszsággal Sanya", te jó ég:)))))) Csak ha már te akarsz beszólni.

yenoee Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82321

Na, ezt nem jól írtam, mingyá ki lesze filézve.

Tehát: szokványos út az adatbázisba, vizsga erejével. Néhány éven belül azonban kell egy minősített épület.

Nem szokványos, hogy vizsga nélkül, minősítésre alkalmas épülettel kopogtat valaki. Ha megugorja a szintet, akkor bekerülhet a tervezői adatbázisba, használhatja a napocskás logót, meg ilyenek. Volt már példa rá, úgy tudom.

De sajna sehogy senem olyan, mint a Becsületrend, meg a magyar építész diploma. Elévül.

Előzmény: yenoee (82320)
yenoee Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82320

Nem. Passzívházat minden hülye tervezhet.

Aztán ha a darmstadtiak PH-nak minősítik, és a tervezőnek van valami építész diplomája, akkor bekerülhet a nemzetközi tervezői adatbázisba.

B terv: tervez, nem minősíttet, kioktat/elsunnyog. Erős átverés-szag marad utána a levegőben.

Előzmény: vikiviki (82316)
ath Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82319

még mielőtt jönne az ezúttal jogos kritika, a preferenciám volt csökkenő, az elveim és értékrendem változatlanok maradtak. 

csak, hogy világos legyen azoknak is, akiknek nehezebben megy a szövegértés, viszont szeretnek kötözködni. 

Előzmény: ath (82317)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82318

És még fargo.

Előzmény: vikiviki (82316)
ath Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82317

szerencsére nem tartozom az ismeretségi körébe. de megható a kis toleráns szíved. nácizni meg ne nácizz, mert jön a sanya és majd jól kioszt a wehrmachtról!

 

a szokásos böfögésed meg nem tudom mire vélni. esetleg neked is diszlexiád van, ezért nem tudod helyén kezelni a magyar többes szám második személyt? nincs és nem is volt pártom, legfeljebb egyre csökkenő szimpátiám, elveim és értékrendem, de tudom, hogy ez neked, igazi, vérbeli fannak egészen érthetetlen.  

Előzmény: fargo (82313)
vikiviki Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82316

passzívházat az tervezhet, akinek megvan a darmstadti vizsgája, azaz minősített passzívház tervező építész. Tudtommal. 

Előzmény: fargo (82311)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82315

Jaigen, ez is mindig jól ment neked.:)

Előzmény: fargo (82314)
fargo Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82314

Nem ugrok a provokálgatásodra, seggfej, ne is próbálkozz. Itt az Indexen veled már csak a nagyon varacskosok meg a nagyon kezdők állnak le dagonyázni. A "tákói mélység" fogalom lett, te meg egy jelenség. Aki kicsit is ad magára az átlép rajtad, mint egy kutyagumin. Ne vergődj, lexarom hogy mit hordasz össze meg mit prolizol, hülyegyerek :)

Előzmény: tcaoe (82312)
fargo Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82313

Nem csak akkor érhető tetten Sanya diszlexiája. Érdekes módon ezt az ismeretségi köréből sokan egy évtizede tudjuk és elfogadjuk, egyedül csak te, a magát liberálisnak aposztrofáló gyöki vagy képes rajta élcelődni és személyeskedni vele. Ja, tényleg,liberális. majd elfelejtettem hogy ez mifelénk a nácik fedőneve :)))

 

Amúgy így 3 évvel a pártod csúfos bukása és rothadó bomlása után már nem szégyelled magad megint nagy nyilvánosság elé állni? Egy életre lejárattátok a liberalizmust ebben az országban. Vagy abban reménykedsz a többi hasonszőrűvel együtt akik most újra kidugják a fejüket a humuszból, hogy elfelejtette ez az ország hogy mennyit ártottatok neki, milyen mélyre süllyesztettétek? Vagy honnan jön ez a nagy mellény, azt remélitek hogy az emberek újra a parlament közelébe engednek majd? Mennyire lehet még vastag a bőr a képeteken??? :-D

Előzmény: ath (82310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!