síroller Creative Commons License 2013.02.03 0 0 7527

Musi a lövészet nagyon szép volt!

Váltsál edzőt, mentalitást, célokat, hozzáállást és menni fog, Pityunak igaza van !!!!

Előzmény: Nagymezoke (7523)
síroller Creative Commons License 2013.02.03 0 0 7526

Hajrá, csak így tovább ! :O)

Előzmény: Nagymezoke (7524)
biathlon Creative Commons License 2013.02.03 0 0 7525

Nyáron 3 verseny, télen pedig 4 verseny.

Nagymezoke Creative Commons License 2013.02.02 0 0 7524

Laci!

Tegnap elvittem az unokámat egy gyerekversenyre(Sumi Cup) 4-15éves korig.Innen 110km-re volt, este 6-os rajttal(hajszálpontosan!).Kivilágítottpályán,lőtéren,hangosítás,idő-

mérés,infrastuktúra profi.Utolsó befutó után 30perccel eredményhirdetés!Szép díjakkal,aján-

dékokkal.

Ez egy többfordulós verseny és minden korosztályban(4-7,8-9,10-11,12-13,14-15 évesek)  az összetettben vezető piros rajtszámmal indul(mint a VK-n!).Nem úgy mint nálunk,hogy sok-

szor a verseny előtti sorsoláson derül ki,hogy nincs rajtszám.

Olyan ügyes gyerekeket láttam,hogy leesett az állam.11-13évesen olyan stílusban, olyan

frekvenciával futottak, hogy öröm volt nézni.Éltek a sín!Nem totyogtak,botladoztak a büntetőkörben.Látszik,hogy nem február 2-án volt az idény nyitó versenyük!!

Örülök,hogy érnek még öregségemre ilyen szép élmények.

Üdv

Előzmény: síroller (7509)
Nagymezoke Creative Commons License 2013.02.02 0 0 7523

Emő!Ez szép volt,gratulálok!!

Milán,Karesz! A futáshoz gratulálok!

Mindhármatok futóformája biztató a VB előtt,de a lövészetre  még rá kellene terhelni(lőni-lőni

a ritmust bátran és sokat).A versenynap előtt 2 nappal már csak minimálisat.Inkább akkor

már a futásra fókuszáljatok.Legyen egy kis "lőéhségetek".

Üdv egy műkedvelő biatlonedzőtől! Hajrá!

Musti! Erre most mit lehet mondani?! Csak amit a Laci:edzeni,edzeni!!Vagy módszert váltani!

Nagymezoke Creative Commons License 2013.02.01 0 0 7519

Ezt nevezik biatlonnak. Bár azért még lehet fejlődni :))

Előzmény: síroller (7517)
síroller Creative Commons License 2013.02.01 0 0 7518

Március: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17.

Biatlon ET. hazai   H.Za             OB ?           OB tart.

Ez a biatlon rublika, de berakva sífutó ob-val  és egy biatlon sprinttel.

Ha megrendezésre kerülnek, utólag majd rá lehet mondani, hogy ez volt az ob !

Vagy előtte pár  nappal a  versenykiírásból fog majd kiderülni, de a változtatás jogát fenntartva.

Ez biztos így megy külföldön is: pl.: Ausztriában !!! :O)

Előzmény: Nagymezoke (7516)
síroller Creative Commons License 2013.02.01 0 0 7517

Ez az Pityu !

Valamit bekarcoltak a későn megjelenített versenynaptárba, márc 10-re de azt is kérdőjellel !

Más:

Ez viszont nagyon szép teljesítmény:

15 GERMANY GER                    0+1  0+0      0+1        52:39.4             0.0

5-1 PREUSS Franziska            0+1  0+0
5-2 HINZ Vanessa                  0+0  0+0
5-3 DAHLMEIER Laura            0+0  0+0

Nagymezoke Creative Commons License 2013.02.01 0 0 7516

Laci!Milyen OB-ra?Biatlon OB ki sincs írva!!

Előzmény: síroller (7510)
Nagymezoke Creative Commons License 2013.02.01 0 0 7515

Azért nem igazán egy VB váltóverseny a legalkalmasabb az edzésre!Míg az egyéniben v. sprinten el lehet tűnni a mezőnyben(nem tűnik ki a bénaságunk).Addig a váltóban mindig

preimerplánban látszik az aktuális helyzet az IBU vezetők,a többi nemzet edzői, versenyzői

előtt.És ez nagyon égő!!

Előzmény: calambó12 (7508)
Nagymezoke Creative Commons License 2013.02.01 0 0 7514

Ez tudható volt -(

Előzmény: síroller (7506)
Butch Cassidy Creative Commons License 2013.02.01 0 0 7513

Szerintem edzésnek abszolút nem jó a verseny, de egyvalamit csak itt lehet megszerezni: a versenyrutint. És ez legalább olyan fontos, tehát szerintem indokolt minden lehetőséget kihasználni, csak éppen egyáltalán nem pótolja az itthoni munkát, illetve az itthon elvesztegetett lehetőségeket (ld. Galyatető általad leírt múltja/jelene).

Előzmény: biathlon (7512)
biathlon Creative Commons License 2013.01.31 0 0 7512

Igen, legjobb ezdés a verseny, annak, aki edzett. De az alapozást, a formát, a lövészetet.... nem a versenyen kell megszerezni, elsajátítani!!!!!!!!!!!! Annak aki felkészült versenyzö, annak a legjobb edzés a verseny.

Èn  a Holéczi Tibi bácsi ideje alatt nem nagyon versenyeztem, de ahoz eleget, hogy tudjam, akkor volt a legjobb a pálya, arra emlékszem és nem egy 200m-es kor volt ami fantasztikus volt, hanem minden meg volt járva és baba volt! De ez a Pigniczky utáni bagázs mindenre hajt, csak arra nem, amire kellene. Még nem tudom, hány év, 1-2 mire rájönnek, hogy sikerült teljesen eltüntetniük egy sportot Magyarországon. Remélem büszkék lesznek magukra! Mert ezt már nem sokáig lehet húzni. De szerintem itt irogathat bármelyikünk bármit. Ezt a sportot el lehet temetni :-( , ahhoz én nem füzök sok reményt, hogy jön valaki, akinek az lesz az érdeke a vezetöségben, hogy legyenek sportolók, akik azért vannak, hogy felkészítjük öket,...................... Szomorú, de sajnos ez van. :-(

Ha otthon semmi verseny. Vagy szóljatok, ha tévedek és rendszeresen van otthon szárazbiatlon, mint régebben volt. Emlékszem, télen és nyáron is táboroztunk Galyán, télen rengeteg verseny volt. Ezek nélkül..............................

síroller Creative Commons License 2013.01.31 0 0 7511

Jól írod: egy edzés !

És mire elég ?

Haza jönnek, és nincs hol folytatni a munkát,legalább síroller biatlon pályán, ha itthon elolvad a hó.

És ez már rég meglenne, de nincs Holéczi aki megcsinálja.

Hány év telt el azóta ?

síroller Creative Commons License 2013.01.31 0 0 7510

Az volt,és egyben felkészülési lehetőség az ob-ra.

síroller Creative Commons License 2013.01.31 0 0 7509

Ezek után, csak azt szereném megkérdezni, hogy hány Magyar biatlon verseny volt eddig itthon 2012 - 2013-s idényben akár havon akár sírollerrel ?! = 0

Van e sí roller biatlon edző pályánk = nincs

Volt- e megelőző biatlon ob akár külföldön akár itthon = nem volt

Kérdem én: hogy lesz ebből a helyzetből,  a jövőben , ezeknek az ifiseknek elfogadható közép mezőnyős eredményük ?

30 %-s teljesítményük Balkánon ?

15 %-s IBU kupán ?

Miért kellett elzavarni Holéczi Tibort ?

Mit tudott elérni az őt eltávolítók csapata ? = fentieket

calambó12 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 7508

Ha nincs más lehetőség, a verseny is lehet egy igazán jó edzés !

síroller Creative Commons License 2013.01.31 0 0 7507

9 büntető kör

17 + lövés leadása

16 perc 14 mp hátrány az elsőtől

21. a 21-ből

Legjobb edzés a verseny.

síroller Creative Commons License 2013.01.31 0 0 7506

És 16 perc 14 másodperces hátránnyal utolsók lettek az ifi fiuk.

Papírforma.

síroller Creative Commons License 2013.01.31 0 0 7505

Nagy meccs van az utolsó két helyen !!!

síroller Creative Commons License 2013.01.31 0 0 7504

Ha jól látom, a szerbek az utolsók , és még jön az álló lövészet .

19-3 BUEKI Adam

Szerintem arra gondolt a kintlévő edző, hogy az első két indulónknak még van esélye verseny helyzetben gyakorolni.

Előzmény: síroller (7486)