Keresés

Részletes keresés

L_áma Creative Commons License 2021.12.28 0 0 77816

És ahogy tripla írja. Fűszéna.

Előzmény: kosaro (77812)
L_áma Creative Commons License 2021.12.28 0 0 77815

Vagy visszalapozol, vagy ha jön a lány, rákérdek mi a neve a cuccnak, ami be szokott jönni.

 

Vagy a gumicső. Felnőtt kekkénél bizony volt már félcolos gumislag is..... 

Előzmény: kosaro (77812)
triplaharom Creative Commons License 2021.12.28 0 0 77814

Lehet hogy sima fűszéna is elég lönne a kis betegnek néhány napig.

Előzmény: kosaro (77812)
triplaharom Creative Commons License 2021.12.28 0 0 77813

Neköd nincs, de nekik igen ... (:-)))

Előzmény: kosaro (77810)
kosaro Creative Commons License 2021.12.28 0 0 77812

Jelentem lement a hasa!🙂

Most fekszik pihen, emészt!

Délbe diétásan kap csak kaját. Lehet egyszerre sokat ivott, meg Ő már lucernázott is szépen. Délutánra kapnak már mutatóba egy kis abrakot is.

 

Rendeltem Neo-Atympan-t, legyen itthon. Mert most csak emberi cuccok vannak (Espumisan,  Bilagit, Degasil, Rennie)

Előzmény: kosaro (77811)
kosaro Creative Commons License 2021.12.28 0 0 77811

Láma!

 

Van egy fújódott! Masszíroztam a ahasát, meg felvettem fejjel felfelé. Büfizett is. Mit adjak neki ha nem múlik??

Remélem időben jön a válasz, és nem lesz késő!☹️

Előzmény: L_áma (77807)
kosaro Creative Commons License 2021.12.28 0 0 77810

Pedig nincs hideg!🙂

Előzmény: nyebojsza (77809)
nyebojsza Creative Commons License 2021.12.27 0 0 77809

Nagyon cukik ahogy összebújnak :)

Előzmény: kosaro (77805)
kosaro Creative Commons License 2021.12.26 0 0 77808

Akkor jó! (Én írtam az  almásvidejóhoz)👍🙂

Még változatlan a létszám, van aki többet, van aki kevesebbet, de eszegetnek szépen!

Jönnek a kis szarvacskák is 5-nél.😁

Előzmény: L_áma (77807)
L_áma Creative Commons License 2021.12.26 0 0 77807

Ne hidd, hogy nem figyelek! Csak csendesen....

Előzmény: kosaro (77806)
kosaro Creative Commons License 2021.12.25 0 0 77806

Jelen álláspont szerint 7-en vagyunk...

 

Nem folytatom a helyzetjelentést, mivel úgy látom nemnagyon érdekel senkit/nincs reakció. Szereztem tapasztalatokat, elolvastam  Láma által linkelt könyvet is. Amit köszönök. Sajnos egyéb tapasztalatok/tanácsok nemigazán jöttek, de majd a saját bőrömön megtapasztalom!

A körmölésről meg egyéb dolgokról amik érdekelnek majd még olvasok másfelé!

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Tisztelettel: Sándor.

kosaro Creative Commons License 2021.12.24 0 0 77805

Várják a reggelit!

Előzmény: kosaro (77804)
kosaro Creative Commons License 2021.12.24 0 0 77804

8-an vagyunk a 12-ből. Elvileg 6 fiú, 2 lány. Szépen esznek, lucernát is szálazgatják.

kosaro Creative Commons License 2021.12.20 0 0 77803

Sajnos lett reggelre lett megint egy gödölye elhullásom. Még egy van aki kêrdéses, de talán megmarad.

Most inkább kisebb adagokban, de többször etetek. Este van jóllakatás, napközben inkább csak etetgetem őket.

L_áma Creative Commons License 2021.12.20 0 0 77802
kosaro Creative Commons License 2021.12.19 0 0 77801

Egy kis élménybeszámoló!

A héten szerdán meghoztuk a kiskekkéket! 6 fiú, 6 lány lett hozva.

Volt benne kisebb-nagyobb. Sajnos az eredeti tervem, miszerint cumis vödörből isznak majd, az nem jött össze! Nem szimpatikus nekik a vödör, vagy a cucli vagy nem tudom.

Üvegből vannak cumiztatva, van amelyik úgy eszik, hogy összehorpad a flakon, van amelyikkel küzdeni kell, hogy bekapja a cumit de amikor rátalált, akkor szépen iszogat! Sajnos vannak olyanok is, amelyeknek tuszkolni kell le a torkán a kaját, mert nem akar úgy enni. Először úgy voltam vele, hogy majd a következő etetésnél bepótolja, de sajnos rá kellett jönnöm, hogy ha egyszer nem akar enni magától, utána se fog.

Lehet emiatt, lehet más miatt de sajnos eddig 2 elhullásom van, mindkettő gödölye. Azóta -ha kis adagokban is- de próbálok a soványkábbakba tuszkolni egy kis tápszert.

A lucernát szálazgatják, vizet még nem raktam eléjük, a 3-szori itatással remélem eleget isznak. Átlag 1,5-2dl-t fogyasztanak etetésenként. Van amelyik 3-at, van amelyik csak 1-et. Amelyik többet iszik, mohó az sajnos kicsit fosik, de remélem a lucerna megfogja, meg Én is korlátozom az adagot

Remélem ráéreznek a tápszerre, meg a lucernára és nem lesz több elhullás!

Képek hamarosan...👍😁

 

Előzmény: kosaro (77800)
kosaro Creative Commons License 2021.12.12 0 0 77800

A történet egy részét már ismertem a topikolvasgatásból. Szomorú a baleset ami történt, de ha nem lett volna akkor az a tudás/érzék az állatokhoz ami a lányodnál van, lehet soha nem jött volna elő!

Minden rosszban van valami jó!

 

Azért Nekem sem volt olyan egyszerű ez a kecskézés. Helyet kellett csinálni, sőőt folyamatosan csinálom...

Volt bő 20 évvel ezelött kecskénk, szóval nem ismeretlen a jószág. Volt anya is, meg bak is.

Volt egy anya, az mindig csak 1-et ellett, de akkorát hogy hajjajj!

Volt a másik anya, annak meg sós volt a teje, pedig nemnagyon kapott nyalósót...

Volt a bak, annak csúnya vége lett:

Szarvatlan volt, az előző szomszédnak volt szarvalt anyakecskéje. Mondták, hogy átvihetik-e pároztatni. Persze vigyék! 2 nap múlva szóltak, hogy el kellene ásni, mert este összefejeltek, valószínű a baknak valami fejsérülése lett, vagy elharapta a nyelvét, mert folyt a vére a száján. De csak másnap szóltak...   Mondjuk a gidát megkaptuk.

Előzmény: L_áma (77799)
L_áma Creative Commons License 2021.12.12 0 0 77799

Így könnyű.

 

Kint hideg, havaseső. Mamák, papák, jószág letudva. Bent kellemes meleg, készülő vacsora /kaptam egy üveg páleszt is/, a billentyűzet nekem napi rutin, így leírom hogy lettem én kekkepásztor.

 

Nem titok, én le tudnám élni az életem egy kétszobás panelban. Ha nem volna kölkem. De van. 

 

Éldegéltünk egy kétszobásban. Dolgoztunk, pecáztunk. Ideális. A gyerek hobbyzott. Szinpadi táncot, mozgáskultúrát tanult az iskola mellett..... és püfölte a számítógépet. Ez utóbbit profin. A jelszóval védett /leckefüggően/ gépet úgy kalapálta át, flopyról indítva megkerülte a védelmet. Mindezt könyvből, hisz internet még nem volt. 8 lehetet... talán 9.

Egy szombat reggel:

-Juj, nekem ma ECDL vizsgám lesz.-

Ment, és vizsgázott. Két szombaton mind a 7 modult.

 

Lelki szemeim előtt már megjelent, a magassarkús, kiskosztümös jól kereső informatikus.....

 

 

Aztán jött a változás, egy autóbaleset formájában. Összetört az arca. Soha többet nem lépett színpadra.

Bezárkózott. Eljárt inkább egy tanyára lovak közé. Majd lett lova. 10-11 évesen a hason korú barátaival lóháton jártak kirándulni. Környékbeli falunapokra..... csak úgy..... hogy lovagoljanak. Aztán:

 

 

Aztán a ló megbetegedett. Elromlott a lába. Nyugger lett. Ezzel párhuzamosan a zasszony munkahelyén gondozó nélkül maradt 3 hektárnyi vadzöld terület. A lány meg elment Bábolnára lótenyésztést, lókiképzést, belovaglást, túravezetést tanulni. Majd vizsga után ott is maradt egy kicsit tanítani.

Nekünk meg itt maradt az öreg szürke a bértartásban.

Kivettük a bértartásból, karámot építettünk, meg istállót. meg kutat, meg lónyárilakot...

Jó is ez így, csak az öreg szürke egyedül van. Kellene társállat mellé. Így lett a kekke. Én nem nagyon értek az állathoz, de majdnem megvertem az eladót. Porosra taposott 30m2-ről hoztuk el, ahol az egyetlen kekkeélmény egy felfordított fürdőkád volt, és az egyetlen zöld egy defektes zöld Schwalbe.

 

Így lett az első kekke:

 

 

Innét pedíg nem volt megállás. Kiderült, néhány kekke órák alatt többet tud "karban tartani" egy elvadult területen, mint én hetek alatt a metszőollóval.

Mostanra van több mint egy tucat kekke, két és fél ló, nyulak, galambok, birkák. Meg már saját tanya.

 

Megy egy marha, aki peca helyett kekkepásztor......

 

 

 

 

Előzmény: kosaro (77797)
Lacoid Creative Commons License 2021.12.12 0 0 77798

:))))))

Előzmény: L_áma (77795)
kosaro Creative Commons License 2021.12.12 0 0 77797

Nálam ez a kecsketattás úgy indult, hogy:

 

"Jövőre veszek kecskét!"

 

Aztán hozott a szomszéd a kertbe 2-t, hogy tartsák rendben a kertet, legeljenek. Akárhányszor kimentem. Az egyik állandóan jött a kerítéshez, kiabált. Adtam neki ezt-azt, hadd egye!

Nah egyik este telefonál anyu, hogy jött egy vendég! Fennt van a teraszon! Mondom milyen vendég? Hát átjött a szomszédból a kekke!

Felhívom a szomszédot,hogy az egyik átjött mondja, hogy csukjam be, holnap jönnek érte (este 10 volt). 

Hívom megint, hogy a másik is itt van!

 

"Akkor tartsd meg a jó szomszédságra tekintettel!"

 

Nah így lett két gödölyém!

Az egyik nagyon kezes volt, de mindig kiabált. A másik félős volt, de nem kiabált. Nah most mindkettő kiabál!😁

 

Előzmény: L_áma (77795)
L_áma Creative Commons License 2021.12.12 0 0 77796

 bell=bent

Előzmény: L_áma (77795)
L_áma Creative Commons License 2021.12.12 0 0 77795

Mikor a lány bakot vett, én "tákoltam baklakot". Vasas lévén vasból ajtó, keret, rács. Ahol meg nem rács, nem ajtó, ott a fiatalok bedeszkázták. Mondom nekik, mérjék meg, előhozzuk a körfűrészt, és a 2"-os pallókból vágunk annyit.

 

-Apa! Nem orrszarvút vettem, csak bakekkét!-

 

Bedeszkázták raklapdeszkával. Amit másnapra rommá törtek. Nem a bak tört ki, hanem a csajok törtek be!

Befelé voltak eltörve a deszkák, és a csajok önelégült vigyorral hevertek bell, a bak mellett a szalmán!

Előzmény: kosaro (77793)
L_áma Creative Commons License 2021.12.12 0 0 77794

Teccel nekik!

 

:)

 

 

 

 

Előzmény: kosaro (77793)
kosaro Creative Commons License 2021.12.12 0 0 77793

Igen ez is jó. Ebben hibatkoznak egy másik cikkre, az pedig ez:

 

http://animalwelfare.szie.hu/sites/default/files/cikkek/201202/AWETH2012148158.pdf

 

Most készítem elő a helyüket, meg kell hozzak egy bakot a két gödölyének mert ezek "meg vannak veszve"! Valószínű üzekednek, mert megállnak elöttem. A farkukat felemelik és állnak, és állnak! Ha meg bejövök még az is kiabál utánam, amelyiknek egy szava nem volt ezidáig!

 

Már elég sokat olvastam utána, remélem sikeres lesz majd a dolog!

Előzmény: L_áma (77792)
L_áma Creative Commons License 2021.12.12 0 0 77792

http://animalwelfare.szie.hu/sites/default/files/cikkek/201301/AWETH2013018027.pdf

 

Bár itt csak néhány általánosság van a gidanevelésről.

Előzmény: kosaro (77791)
kosaro Creative Commons License 2021.12.11 0 0 77791

Nagyon szépen köszönöm!👍

Ez egy nagyon hasznos könyv! Esti olvasmánynak nagyon ks jó lesz!🙂

Előzmény: L_áma (77790)
L_áma Creative Commons License 2021.12.11 0 0 77790

Bár nem én vagyok a kekkegazda, úton-útfélen mindenféle kekke /ló, nyúl, galamb, viziló, stb/ irodalmakkal találkozom a házban.

 

Úgy emlékszem, ebben van fejezet az anya nélküli felnevelésről:

 

https://mega.nz/file/TkIg2bRT#LRaZoONkMEepZIhhoqyt66JCFYnNzCD0rbWK1nmrXzA

Előzmény: kosaro (77789)
kosaro Creative Commons License 2021.12.11 0 0 77789

Ok!

Csak olyan egyértelmű kijelentésnek tűnt. Már kezdtem megijedni, nem ilyennek ismertelek meg a fórum olvasásból.🙂

Remélem jövőre nem lesz ilyen kecskeitatás "gondom" a sajátok ellésénél.

Előzmény: L_áma (77788)
L_áma Creative Commons License 2021.12.11 0 0 77788

Ja..... ne tőlem kérdezd, ez nem/sem az én véleményem. 

Előzmény: kosaro (77787)
kosaro Creative Commons License 2021.12.11 0 0 77787

Ha mondjuk elpusztul valami miatt az anya ellés után pár nappal, de a gida egészséges, szép életerős akkor is?

Előzmény: L_áma (77786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!