Keresés

Részletes keresés

GPF Creative Commons License 2005.03.23 0 0 399

Ez így nem jó kérdés. Melyikről?

Itt van pár:

http://www.komal.hu/hirek/anket/2003/anketkepek2003.h.shtml?kep=84

(A 79-es képtől a 84-ig az én játékaim vannak. A 82-es az kivétel, nem tudom, hogy került abba a sorozatba.)

 

Gondolkodom, hogy melyikek azok, amiket esetleg papírból is meg lehetne csinálni.

Nincs egy készítési mód.

Előzmény: Aynaditti (394)
GPF Creative Commons License 2005.03.23 0 0 398

Nagyon klassz ez a doboz!

Ilyen volt a papír eredetileg, vagy csináltál vele valamit?

Előzmény: Aynaditti (395)
fááni Creative Commons License 2005.03.23 0 0 397

Elnézést, kivételesen dolgoztam.

Nem zavar a bőség, virágozzon száz virág!

 

Lenne egy heggesztési problémám! Dö dö ....

Előzmény: Aynaditti (394)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.23 0 0 396
Kanbéka !

Ha itt vagy a háttérben, fogadd őszinte csodálatomat , amit a festéseid és készítményeid kiváltottak bennem. S a kiállítási képeid... !!!
Előzmény: Kanbéka (387)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.23 0 0 395
Én most ezt adobozt készítettem:
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.23 0 0 394
Tudom, hogy ott jó a hangulat, s segítőkészek is, de mégis van egy színvonal, és azér' ahhoz kell alkalmazkodni.
A fajátékaiddal kapcsolatban a kérésem az lenne, hogy nagyjából írd le légyszi a készítési módot. Bár még Fááni nem nyilatkozott....
Előzmény: GPF (386)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.23 0 0 393
missparker !

Nagyon jó az ötlet ! S azok a szobrok ...! S az origami ? Mutatsz valamit ?
Előzmény: missparker (390)
GPF Creative Commons License 2005.03.23 0 0 392

Marha jók.

Én nem vizesen próbáltam, meg nem volt meghajtogatva, csak egy sík lapot csináltam, de az nem volt erős. Szerintem kell a hajtás ahhoz, hogy ez masszív legyen.

 

Hogy lehetne ezt kihasználni doboz és könyv készítésnél? Vagy másnál?

Előzmény: missparker (390)
missparker Creative Commons License 2005.03.23 0 0 391

A kedves index fórum, lehagyta a képfeliratokat. Szóval ezek nem az én munkáim, hanem mind a design, mind a kivitelezés Zsebe József-Horn Ákos munkája.

Előzmény: missparker (390)
missparker Creative Commons License 2005.03.23 0 0 390

Én voltam :)  Bármely csomagolópapír és alufólia, vízzel előírásszerűen bekevert tapétaragasztóval összeragasztva. Nedvesen hajtani, formázni, ha megszárad egy betonkemény papírszobrot kapsz. Hajtogatáskor előnye, hogy több rétegnél is inkább nyúlik, mint szakad a papír, hátránya, hogy kissé torzítja a szögeket hajtáskor. Ha vastagabb a papír, pl. karton, akkor elég a nedvesítés, ruhacsipesszel, gémkapcsokkal rögzítés, ha megszárad pl. ilyen lesz:

 

Zsebe J.-Horn Á.: orrszarvú

Zsebe J.-Horn Á.: bölény

Előzmény: GPF (389)
GPF Creative Commons License 2005.03.23 0 0 389

Ugye Te mondtad régebben a papír és alufólia összeragasztását? Kipróbáltam, de nekem nem lett erős, rugalmas.

 

Milyen ragasztó meg papír volt az?

Előzmény: missparker (388)
missparker Creative Commons License 2005.03.23 0 0 388
Hát engem sem zavar a fa, csak origamistaként nem nagyon tudok érdemben szólni a könyvkötéshez :)
Előzmény: GPF (386)
Kanbéka Creative Commons License 2005.03.23 0 0 387
dehogy ijedt el!:))) Csak tudod, Kanbéka főleg és elsősorban üvegezik - fest, tiffanyzik:) De olvasom a topikot és tanulok belőle.
Előzmény: GPF (386)
GPF Creative Commons License 2005.03.23 0 0 386

Én vagyok ott is.

Szerintem ott nem olyan durva a hangvétel, hogy leugatnának bárkit is.

 

De a papír is fából készül(t), úgyhogy van köze a kettőnek egymáshoz.

Úgy tűnik főleg 3-an vagyunk itt. (Kanbéka elijedt.) Ha fááni-t nem zavarja, tőlem jöhet fa is.

Előzmény: Aynaditti (385)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.23 0 0 385
Kár, hogy nem lehet kibővíteni a topik témakörét, fa és ami belőle készíthető-re. Az asztalos topikban, annyira profik vannak, mégha hobbisaknak neveztetnek is. Ott nem lehetne ilyesmiről beszélgetni, mint pl ez a játék, vagy fadobozok, keretek és ezer apró cikk... itt meg ugye off téma.
Előzmény: GPF (384)
GPF Creative Commons License 2005.03.23 0 0 384
Van kör alakú játékom is. Most ennek a könyvén, dobozán gondolkodom.
fááni Creative Commons License 2005.03.22 0 0 383

A Pantonban mindíg szokott lenni, lehet hogy megyek holnap, megnézem.

 

A négy hat lapból álló íveket szeretem fűzni mert könnyen átszurható. Most újságot fűzök, minden lyukat előre át kell szúrni nagyon nem szeretem. Három vászoncsíkra fűzöm így a végén szorosra lehet préselni és fűzőállvány sem kell.

Előzmény: Aynaditti (382)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.22 0 0 382

Fűzésről: nem csodálom, hogy macerásnak tartják, bár én amikor magát a lapokat fűzögetem, azt szeretem, csak ennél atípusnál, amit mutattam az utolsó lépésben hozzá kell fűzni a borítót. Na az egy kicsit necces.  Hogy ne legyen laza, de azért tartson, pont amennyire kell, és ne is legyen csálé. De csak amolyan kocahobbis eszközeim vannak, így a háztartásban fellelhető minden eszköz igénybe véve, kiszenvedve a saját módszer.

Előzmény: fááni (380)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.22 0 0 381
Én dekupapírt még nem használtam, csak láttam itt a neten szépségeseket. De a csomagolópapírokat már régóta gyűjtöm, ilyesmi céllal, meg doboz. Nagyon szépeket lehetett találni, sajna már inkább csak múlt idő,  mert mostanában hiába nézegetem... Dekupapír itt helyben (vidéki kisváros) nemigen van, túra a fővárosban kellene, de olyankor meg annyi minden összejön. A Pantonban biztos van ez az izé Olfa... ? ugye?
Előzmény: fááni (380)
fááni Creative Commons License 2005.03.22 0 0 380

Mostanában már csak ilyet láttam, nagyon vékony, 1 mm.

 

Deku papírt szoktál használni?

 

Ma voltam egy igazi könyvkötőnél, épen kopt öltésekkel fűzött újságot. Nagyon nem szerette, amit lehet ívre vágnak és ragasztják. A fűzés csak az amatőröké és a restaurátoroké.

Előzmény: Aynaditti (378)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.22 0 0 379
A Coptic öltés az a láncszerűen egymásba kapcsolódó fűzési mód. Ezen nem nagyon látszanak a láncszemek, mert nem közeli a kép, valamint nem túl vastag zsinórral fűztem, de ha kéred, keresek egy olyan képet, ahol jobban látszik.

Fááni ! Igen én is úgy terveztem, hogy megfűzök egy borító nélkülit, majd a leírásod alapján borítók, beakasztás stb.
Előzmény: GPF (377)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.22 0 0 378
Fááni !

Most már csak annyit árulj el, hogyha én ilyet esetleg venni szeretnék, akkor hogy kell keresnem. Nehogy azt a régebbi típust vegyem, ha már van korszerűbb.

GPF!

Igen , deku, abbólis szalvéta, a nápolyistruktúrát egy előzetesen rákasírozott anyag adja. Végül a felület egy kicsit megkrétázva, majd fixálva.
Előzmény: fááni (374)
GPF Creative Commons License 2005.03.22 0 0 377

Nem tudom, mi az a Coptic.

De nagyon klassz a könyv. Decu-s?

Előzmény: Aynaditti (373)
fááni Creative Commons License 2005.03.22 0 0 376

Szemre is látszik, hogy stabil. Két összeragasztott karton hihetetlen stabil lesz.

A rombuszsága miatt úgy nézett ki mint egy egyenlőszárú háromszög két oldala, a leírásod teljesen megvilágosított.

 

Előzmény: GPF (375)
GPF Creative Commons License 2005.03.22 0 0 375

Nem egészen értem a síkban levőségre vonatkozó kérdést.

A doboz az asztalon fekszik. De a teteje lejjebb hajlik, mint a doboz teteje.

Ez most nagyon stabil. Az alapja 2 mm-es szürkelemez és még az van bevonva vékonyabb kartonnal.

Előzmény: fááni (370)
fááni Creative Commons License 2005.03.22 0 0 374

Nem látszik rajta a vágás nyoma. Egy régebbi típus volt amibe belevágott a szike.

 

Szerintem szuper a füzeted, a füzet nehezebb műfaj mert az írás sokkal erősebb fűzést követel mint az olvasás!

A kopt fűzés előlap nélkül, tökéletes alap a betáblázott könyvhöz.

Előzmény: Aynaditti (373)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.22 0 0 373
És amikor kicsit meghajlítod, sem látszik semmiféle "elváltozás"? Bocs, hogy leragadtam ennél a csodánál...
Nekem annyira tetszenek a Ti "igazi" könyveitek, én még ilyet nem csináltam, de szeretném majd valamikor kipróbálni, doksik róla elmentve, Fáánié sokat segített az elképzelésben. Az én csinálmányaimat nem igazán nevezném könyvnek, merthogy írni lehet bele, de azért mutatok...inkább füzet ez,mivel franciakockás a belső. Füzése Coptic -al.
Előzmény: fááni (372)
fááni Creative Commons License 2005.03.22 0 0 372
Hajlékony a lap, több rétegű, a felső réteg kemény, gondolom a kés éle benyomja az alatta lévő puhább rétegbe.
Előzmény: Aynaditti (371)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.21 0 0 371
Érdekes lehet ez a dolog: mármint a vágóalaplap... Talán csak azért nem tudom elképzelni mert még nem láttam ilyet. max arra bírtam csak gondolni, hogy elvágja, de mivel olyan gumiszerűen ruganyos, hogy összehajlanak a vágási felületek. Ez az elmélet meg azért nem stimmelt, mert akkor ha egy kicsit nem merőleges a vágás, kivágódnának részek.
Fááni ! és ez a lap merev, vagy  hajlítható?

GPF !
A képről itélve, ezzel a dobozzal most már elégedett lehetsz. Igy van ?
Előzmény: GPF (363)
fááni Creative Commons License 2005.03.21 0 0 370

Nagyon szép a dobozod, veri az előzőt.

A nyitott doboz síkban van? A rombusz miatt látszik úgy mintha fel lenne állítva?

Jó szélesek az oldalai, stabil lett?

Könyvel és könyv nélkül is mutatós!

 

Előzmény: GPF (369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!