Keresés

Részletes keresés

fiest Creative Commons License 2017.08.21 0 1 8358
fiest Creative Commons License 2017.08.21 0 1 8357

Üdv! megérkeztem sartiból tegnap! az idő jó volt nem volt az a pusztitó meleg 32 fok nappal (bár du a napon azért kegyetlen volt) éjjszaka visszahült 26 fok környékére ,légkondi nélkül nyitott terasz ajtóval kibirható volt. Viz a szokásos sajnos csak egyszer voltak szép nagy játszós hullámok.Az apartman átlagos,nagy hiányosság nem volt igaz extra sem. árak szerintem nem sokat változtak. giros pita3€ köröl gyrostál 6-7€  gyros pita 2db +2x3dl sör 9.5€. a két leg jobb gyros az avra és az ovelix ben van az egyik különleges tészta a másik jó nagy adagról hires.fagyi általában igen finom. a napernyő használatért fizetni nem kell de van kötelező fogyasztás napi 3€/fő azt gondolom ez nem a világ vége és egy nagyon finom frappe vagy egy valódi citrombol facsart gyömbéres jeges ital már fedezi. meteoráknál voltam és Toroneos hajó kirándulni az első 40€/fő a másik 30/fő.Sajnos kihagyták a meteorából a  Tembi-völgy mert az újonnan megépült autópálya kihagyja.Kérdezzetek ha valami még kell.

állítólag telt ház van igy azt mondták ott hogy foglalás nélkül nem lehet szállást kapni jelenleg.

sajnos van pár dolog ami az utóbbi években negativ irányban változott pl eltűntek a partról az öltöző kabinos és a mobil wc-k is.

Tevemadár Creative Commons License 2017.08.21 0 0 8356

Picit off

 

Válaszoltam a másik Görögo.-os fórumon, ahol szintén feltetted ezt a kérdést.

 

Előzmény: fjani198111 (8354)
Honey01 Creative Commons License 2017.08.20 0 1 8355

Talán a jövőre nézve érdekelhet valakit ez a szállás, ha magánszervezésben megy: ZOGIA HOUSE.
Itt töltöttünk egy hetet, pár napja jöttünk haza. Magánúton foglaltam, autóval mentünk. Nagyon jó helyen lévő ház. Egész pontosan az Artohora pékségtől kb. 20 méterre, a Hanna Haus-zal pedig szinte szemben áll. Mivel a tenger felé eső részen nincs beépítve az előtte lévő telek, így közvetlen tengerparti panoráma van azokból a szobákból, amelyek arra az oldalra néznek. Az utcára néző szobák sem zajosak, nagyon jól szigeteltek a nyílászárók. Az erkélyen van külön kitekerhető árnyékoló. A strand 50 méter. A parton lévő BelAir beachnél lévő napágyakat a vendégek használhatják ingyenesen (ha jól tudom , de mi nem mentünk), ezt is a tulaj üzemelteti. Csakúgy, mint a parti KOSTAS HAUS-t, ami hasonló színvonalú, mint a ZOGIA.
A szobák berendezése modern, méretük kényelmes. A konyhában hűtő, villanyrezsó, konyhaszekrény a szükséges felszereléssel, plusz kávéfőző, vízforraló. Konyharuhát, törölközőket biztosítanak. A fürdőszoba teljesen modern, zuhanykabinos és ideális méretű. Mindig van meleg víz!!!
Mivel a parkolás nehézséges lehet augusztusban, ha nem találsz parkolóhelyet, a háznál lévő üres telekre be lehet parkolni, csak a padkára kell vigyázni. Pontosabban az autóra.
A 2. emeleten csak 2 szoba van. Mi a 3 ágyasban voltunk. Ezeknek az előnye, hogy mindkét oldalra van erkély. Ráadásul a tengerre néző hatalmas. A klíma ugyan nem túl erős, de lehűti az apartmant. Takarítanak heti 1x, törölközőcsere 2x volt.
A háznak a Tripadvisoron nagyon jó értékelései vannak. A tulaj egy kp.korú férfi, angolul jól beszél. A Kostas ház szuterénjében lakik, vagy ott vagy a beachbárnál található. Nagyon rendes, segítőkész, korrekt. Sok kapcsolatunk nem volt vele, mert nem volt semmi problémánk. Távozáskor fizettünk, nem kellett előre. Bár a foglaláskor egy éjszaka árát foglalóként át kellett utalni. A net hasít éjjel-nappal, még a ház előtti tengerparti sétányon is :)
Itt tudtok árakat nézni, ha valakit érdekel: https://www.siropoulou.gr/en/hotel-zogia

fjani198111 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 8354

Sziasztok. A kérdésem az lenne, hogy helyi/helyközi buszokkal lehet-e közlekedni (pl. narancspartra.. vagy máshova), járnak-e Sartiból? És milyen gyakran és kb mennyibe kerül a jegy? Mindenféle célpont érdekel :) Előre is köszi a válaszokat.

martez Creative Commons License 2017.08.19 0 0 8353

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy létezik Sartiban bringa kölcsönzési lehetőség?

Egyszerű MTB vagy Tracking is jó.

Aki mostanában volt látott ilyet valahol?

k_peti Creative Commons License 2017.08.15 0 0 8352

Nagyon szépen köszönöm a részletes információkat!

 

Üdv, Péter

Előzmény: Viene de mi (8351)
Viene de mi Creative Commons License 2017.08.13 0 1 8351

Szia!

 

Ma reggel érkeztünk haza. Sassostól 3 napra béreltem egy nagykerekű Piaggio liberty 125-öst, tekintettel a rossz minőségű utakra. 15 euro volt egy napra és nem adott kedvezményt, hiába ismert meg, illetve hiába mutattam fel az egyik ...... Travel kedvezményre jogosító kuponját. Mondjuk arra máshol is csak húzták a szájukat.

Na mindegy, a robogók elég lepukkant állapotban vannak, de vannak. Az egyik nap 1-2, a másik nap 4-5 közül választhatsz. Vele szinte szemben van egy másik robogós is. Érdemes ott is szétnézned.

Vigyél magaddal kendőt, amit az igénytelen és piszkos bukósisak alá veszel. Ha elhagyod Sartit érdemes használnod, mert ha kifogod a rendőri ellenőrzést (havonta egyszer), akkor a jutalom 450 euro lesz.

Valaki írta korábban, hogy Vouvorou- ban is lehet kölcsönözni 10- 12- ért.

 

Üdv: K.

Előzmény: k_peti (8350)
k_peti Creative Commons License 2017.08.09 0 0 8350

Sziasztok!

 

Jövő héten megyünk Sartiba és szeretnénk 6-7 napra robogót bérelni. Az elmúlt években sikerült 

Sassosnál előre lefoglalnunk, de most sem email-ra, sem facebook üzenetre nem reagálnak. 

Van köztetek olyan, aki nemrég jött haza és meg tud nyugtatni, hogy előfoglalás nélkül is van esélyem a bérlésre, mert van elég robogója az öregnek?

 

Köszi, Péter

fiest Creative Commons License 2017.08.07 0 0 8349

Én már most pénteken megyek! 

Chavva Creative Commons License 2017.07.31 0 0 8348

Rendben, köszönöm szépen!

Hát mi is valahogy ilyen kiülős/csavargósra terveztük az estéket, de így pont jó is:)

Előzmény: Pierr_Kardán (8347)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.07.31 0 0 8347

Passzolom a kérdést.

 

A megjelölt hely tényleg jó helyen van, ott elég sok régi házacska volt, lehet, hogy tényleg építettek oda a közelmúltban egy új apartmanházat.

 

Ha tényleg ott van, akkor arra vigyázzatok, hogy vasárnap reggel 7 óra előtt csukjátok be az ablakot, mert a templom közel van, reggel lelkesen harangoznak a mise előtt :-)

 

Az a környék nemcsak vasárnap reggel hangos, hanem esténként is, mert az a rész az Ófalu központja, elég nagy a nyüzsgés esténként arrafelé. Az esti zaj ellen a legjobb védekezés az, ha este egy kávézó, vagy taverna teraszára kiültök és magatok is részt vesztek a zajkeltésben :-)

Előzmény: Chavva (8346)
Chavva Creative Commons License 2017.07.31 0 0 8346

GPS koordináta:
N40°05’50.2”, E23°58’48.5”

Előzmény: Pierr_Kardán (8345)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.07.31 0 0 8345

Mik a GPS adatok?

 

Sartiban van Alexandra, Alexander, Alexandrion és Alexandrios nevű apartman is, lehet, hogy valaki valahol elírta az apartmanotok nevét...

Előzmény: Chavva (8344)
Chavva Creative Commons License 2017.07.30 0 0 8344

Szia! Igen, olvastam, hogy van egy ilyen nevű távolabb a központtól. Idézem a paramétereket: "Alexandra Apartman

Település: 
SartiFekvése:
A 2015-ben épült új, modern apartmanház Sarti központjában, a tengerparttól kb. 50 méterre található." Ezt kaptuk tájékoztatásul szóban is, a GPS adatok is oda teszik. Lehet esetleg, hogy csak újjá építették/felújították ès azóta ez a neve ? Hmhm.... Csak felnőttek megyünk, köszönöm a vàlaszod, figyelmességed!

Előzmény: Pierr_Kardán (8343)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.07.30 0 0 8343

Vagy nem Alexandra a neve, vagy nem központi és nem tengerközeli...

 

Az Alexandra nem az Ófaluban van, hanem Sarti Beachen található, annak is a végén, a félszigetet megkerülő főút túloldalán. Az Ófalu kb. 2 km-re, a tenger kb. 150 méterre van tőle.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IxhSWoIxAhI

 

Amúgy szép apartman, szép a kilátás a tengerre, de ne kérjetek tengerre néző szobát, mert akkor az összes autó az erkélyetek alatt fog elzúgni.

 

Ha gyerekkel mentek, akkor mindig vigyázzatok, hogy az apartmanház nagykapuja legyen csukva, mert a kapu közvetlenül a forgalmas főútra nyílik, nehogy a gyerek a nyitott kapun kitévedjen az útra.

Előzmény: Chavva (8342)
Chavva Creative Commons License 2017.07.30 0 0 8342

Sziasztok! Idén első alkalommal utazunk Sartira. A szállásunk az Alexandra apartmanban lesz, ez a leírás szerint új építésű (2015) és a központban található, közel a  tengerparthoz. Ha valaki már szállt meg ott, vagy van róla infótok, kérlek osszátok meg velem,a neten túl sok mindent nem találtam róla.

Köszönöm!

Boarhunter Creative Commons License 2017.07.28 0 1 8341

Vizicipőt felesleges venned. Homokra nem kell, a sziklás helyen meg amúgy is jobb úszni mint csetleni-botlani. Bazári búvárszemüveget és pipát minden második boltban árulnak Sartin de van egy horgász/"búvár" bolt a központban, ott találsz jobb minőséget is. Az árak kb. hazaiak.

Előzmény: laca42 (8340)
laca42 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 8340

Még egy kérdésem lenne, búvárszemüveget, pipát hol érdemesebb venni, itthon, vagy Sartin? 

És van kint vízicipő, azt is lehet kapni? Vagy azt itthon kel vennem?

 

fiest Creative Commons License 2017.07.26 0 0 8339

aug 11-én megyek de busszal.

laca42 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 8338

szeptember 15

Előzmény: fiest (8336)
shokusogi Creative Commons License 2017.07.26 0 0 8337

Sziasztok!

Augusztus 3.-án autóval indul valaki Sartira?Igazán csak azért kérdem mert mi most mennénk először autóval Sartira,gondoltam mehetnénk együtt  karavánban.:)

fiest Creative Commons License 2017.07.26 0 0 8336

mikor mentek?

 

Előzmény: laca42 (8332)
Honey01 Creative Commons License 2017.07.25 0 1 8335

Nem tudom, hogy miért gondoltad, hogy a bazársorért, esetleg a boltokért szeretnénk átmenni Ammounlianira  :)

Mi pont nem ezért járunk Görögországba10 éve.

Szerintem nagyjából azért, amiért Te is ott nyaraltál anno... hogy lásd/lássam a szigetet. Te is csak megnézted egyszer, hát én is szeretném. Lehet, utána nem akarom többé, de egyszer , ha lehetőségem van rá, miért ne?

Gyönyörű képeket láttam róla, felkeltette az érdeklődésemet. Hát ezért, ennyi....

http://www.visitammouliani.com/en/homepage/

http://maszekutazos.blogspot.hu/2015/10/a-chalkidikin-es-ammouliani-szigeten.html

 

 

Előzmény: Boarhunter (8331)
laca42 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 8334

Köszönöm a választ.😃

 

Előzmény: Emőke1 (8333)
Emőke1 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 8333

Szia, törölköző strandtörölköző kell, azt nem adnak. Kézibe: kispárna, takaró, ha fázósak vagytok. Konyhába msogatószer, mosogatószivacs, kukazsák, törlőruha, de én csak papírtörlőt szoktam vinni, mert max poharat használunk. Az apartman jó helyen van, közel a központhoz.

Előzmény: laca42 (8332)
laca42 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 8332

Sziasztok. Mi idén megyünk először Sartiba, busszal, és nem sok tapasztalatunk van az ilyen utazásokkal. Szeretnék tőletek tanácsot kérni, mi kell a buszra, mit vigyünk kézipoggyászba, mi kell a szállásra? törölközö, ágynemű ilyesmi. Apartmannban leszünk, a Grand Tours egyik új helyén, a neve Jordan Beach. Volt ott már valaki, van tapasztalat, vélemény? minden infót szívesen fogadok. Köszi előre is

Laca

Boarhunter Creative Commons License 2017.07.24 0 0 8331

Mit akarsz megnézni Ammoulianin?

A "bazársorért", boltokért felesleges oda menni. Ugyanazt kapod, mint a szárazföldön csak kicsit drágábban. A strandok szépek de ott szervezett kirándulástól függően nagy a tömeg. A felkapott strandokon standard tömeg van, az eldugott öblök a szárazföld felől nehezen megközelíthetők, viszont a víz felől a bérelt motorcsónakosok ellepik őket.

Anno mi is a nyugalom miatt mentünk oda nyaralni, vittem a csónakot, hogy majd felkeressük a nyugis kis öblöket és elleszünk magunkban. Na ez nem jött össze. A görögök nem másznak a nyakadba de a mindenféle balkáni népek úgy vannak vele, ha kibéreltek drága pénzen egy motorcsónakot akkor övék a világ.

Azóta inkább a szemközti oldalon nyaralunk és Diaporoson keresgéljük a nyugis strandokat, több-kevesebb sikerrel.

Előzmény: Honey01 (8330)
Honey01 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 8330

Akkor tévedett, aki a tippet adta és marad Tripiti jövet-menet. Azt nem tudod véletlenül, hogy melyik nap (vagy minden nap?) vannak Ammoulianira szervezett kirándulások? Jó lenne elkerülni a tömegáradatot, mint ahogyan írtad is.

Előzmény: Pontikos1 (8328)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.07.24 0 0 8329

igen, ouranoupoli a tipikus poros görög kisvárosok legjobb példája, aki egyszer eljut szezonon kívül ide, az soha többet nem fog áhítozni a turistamentes "autentikus" görög városkák hangulata után

 

mert mindenki nyugodtan elhiheti, hogy nem rodos, nem mykonos, vagy nem fíra a tipikus görög város megtestesítője, hanem ouranoupoli

Előzmény: Pontikos1 (8328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!