Keresés

Részletes keresés

BASEBALL_FAN Creative Commons License 2023.01.27 0 0 58029

Megvan, hol közvetítik a NASCAR Cup Series versenyeit 2023-ban és 2024-ben! (motorsport.com)

 

Szerintem ők az első magyar tv akik még a szerződést is megújitják.

antenn Creative Commons License 2023.01.18 0 0 58028

Van még egy jelentkező, Chandler Smith a #13-as Kaulig autóval. Közben az Xfinitys csapatukból kikerült Cassill... sejteni lehetett, hogy a kriptós pénz egy lyukas garast se fog érni.

Előzmény: antenn (58027)
antenn Creative Commons License 2023.01.17 0 0 58027

Valószínű azért se erőlteti tovább, mert az SHR már nem a régi, főleg tavalyelőtt voltak gyengék... valószínű Almirola is ezért akart visszavonulni (kérdés, hogy végül meddig marad?) Egyébként biztos lesz utánpótlást, Zane Smith-t nyíltan fel akarják hozni, akár Harvick helyére, megszerezhetik Gillilandet, vagy akár Erik Jonest, meg Custer is visszakerülhet, ha formába jön. Preece sztem azt fogja hozni, amit Almirola, de ő valószínű pótolható lesz.

(Harvick egyébként büntetést kapott a playoffban, de anélkül is csak 12. lett volna az összetettben)

 

Pastrana is benevezett Daytonára, a 23XI harmadik autójával, ami a sormintát követve #67-es lesz.

Előzmény: JarnoTrulli (58025)
JarnoTrulli Creative Commons License 2023.01.15 0 0 58026

Breidinger ARCA mezőnyben marad, 11 futamra lett bejelentve. Más kérdés tavaly teljes szezont tudott menni. 

Sok vizet nem zavar, de szép :)

 

JarnoTrulli Creative Commons License 2023.01.15 0 0 58025

Harvick visszavonulása engem kicsit meglepett, annak ellenére, hogy benne volt a pakliban, mert már nem mai gyerek

 

Viszont futamokat képes nyerni most is, csapatának a vezére. (jó, tavaly Briscoe előtte végzett, de ez inkább a rájátszásnak köszönhető. Mennyi TOP10 helyezésük volt, de még futamot is többet nyert Harvick) Teljesítményben nem éppen 15. helyezett benyomását keltette nálam. Playoffot kezdte szarul sajna. 

 

vagy ha úgy nézem pont így akar kiszállni, hogy képes a győzelemre meg ott van a mezőnyben mint tényező, nem csak mint mezőnykitöltő egykori nagy név.

 

Érdekes így a brigád, mert Almirola már tavaly vissza akart vonulni, de aztán mégsem, Harvick majd a szezon végén. Preece meg számomra lutri milyen lesz. 

 

 

 

 

Előzmény: antenn (58024)
antenn Creative Commons License 2023.01.12 0 0 58024

Két jelentősebb hír jött ki tegnap:

 

https://www.usaracing.hu/2023/01/11/nascar-johnson-leleplezte-uj-rajtszamat-a-csapat-pedig-kulonleges-uj-nevet-kapott/

Sztem még sose láttam 84-es számú autót egyik sorozatban se, de a cikkben említett okokból találó (azért is, mert 42×2) :-) A csapat nevét még szokni kell, hosszú évtizedek után nem lesz "Petty" a mezőnyben...

A másik, amire már régen számítani lehetett, most már hivatalos: Harvick visszavonul az év végén.

 

Egy mellékesebb bejelentés is volt, a múlt héten említett "Fast Pasta" Alfredo a McLeod Motorsportsnál folytatja. Garrett Smithley a csapattársa, aki 3 év után tér vissza főállásban az Xfinitybe.

antenn Creative Commons License 2023.01.05 0 0 58023

Az Anderson Racing két autóval indul jövőre, a #31-essel a fiatal Parker Retzlaff, akinek tavaly már voltak villanásai, a csapattársa Jeb Burton lesz, ő hozza magával a #27-es számot. Azt lehet tudni az Our-ról, hogy pénzügyi gondokkal küzdenek, lehet, hogy nem is állnak rajthoz, de ha igen, akkor is csak egy autóval.

 

Már csak Alfredonak és Snidernek nincs ülése a használható Xfinitys versenyzők közül, de szabad autó is kevés van...

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.12.24 0 0 58022

Argentine driver Baltazar Leguizamon hopes to make NASCAR debut in 2023

 

https://www.motorsport.com/nascar-xs/news/argentina-baltazar-leguizamon-nascar-xfinity-debut/10414250/

 

pár éve még Indycarba készült ha jól emlékszem erre a Baltazárra

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.12.23 0 0 58021

pedig küldés előtt direkt átnéztem, ne legyen 2x

aztán amikor már fent volt a komment, rögtön kiszúrtam hogy szinte egymás alatt van egyezés

 

Glenes robbanásra emlékszem láttam a futamot, utána mondta hogy a hosszú pályafutása során soha nem tapasztalt ilyet

Előzmény: antenn (58020)
antenn Creative Commons License 2022.12.23 0 0 58020

Szép lista :-) Mondjuk az egyik név kétszer van, de nem sok csapat élte túl ezek közül. Asszem a Whitcombbal nyertek Daytonában?

Arra még emlékszem, hogy ő gründolta a Starcom Racinget, de ott már csak néha versenyzett. Előtte a saját csapatával vezetett le az Xfinityben, és egyszer Watkins Glenen felrobbant a kocsija :-D

 

Yeley-nél 17 Cup, 20 Xfinity és 11 Truck csapatot számoltam össze, bár van köztük átfedés.

Előzmény: JarnoTrulli (58019)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.12.21 0 0 58019

Cope a Cupban 34 csapatnál ment

 

Jefferson Racing

Autosports Enterprises

Stoke Racing

Testa Racing

 Whitcomb Racing

Cale Yarborough Motorsport

Taylor Racing

Bobby Allison Motorsports

MB2 Motorsports

Bahari Racing

Eel River Racing

LJ Racing

Fenley-Moore Motorsports

Larry Hedrick Motorsports

Fenley-Moore Motorsports

Quest Motor Racing

Team CLR

BAM Racing

Arnold Motorsports

SCORE Motorsports

W.W. Motorsports

Mach 1 Motorsports

Hover Motorsports

SWAT Racing

Conely Racing

Rick Ware Racing

McGlynn Racing

Front Row Motorsports

Derrike Cope Inc.

Gunselman Motorsports

Stratus Racing Group

Max Q Motorsports

Premium Motorsports

StarCom Racing

Előzmény: antenn (58018)
antenn Creative Commons License 2022.12.20 0 0 58018

Az öreg Cope nagy életművész volt, de be is jött neki :-) Nem tudom, a 34 csapatba csak a Cupot, vagy mindegyik sorozatot beleszámolták, de úgy tudom, összesítve J.J. Yeley a rekorder. Mondjuk ő se nyert soha versenyt, de azért voltak emlékezetes pillanatai... Jeffrey-nek ehhez képest az idei talladegai 2. hely az egyetlen :-D Nem tudom, meddig akar még próbálkozni.

 

Közben kiderült, hogy 3 csapattal indul az Alpha Prime, J. Earnhardt #44-ese mellett a #43-nak (Pettyékhez nincs köze) Ryan Ellis, a #45-nek Sage Karam lesz a vezető pilótája, de őket nem full szezonra szerződtették. Remélem, Karam itteni pályafutása szerencsésebben alakul, mint az Indys...

Előzmény: JarnoTrulli (58017)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.12.18 0 0 58017

ha meglátom, mindig az jut róla eszembe, hogy az a nagyszülő-apa-fia vonal ők, ahova ha menne DNS tesztre kiröhögnék.

Mint amilyenek a Barrichellok :D egymás klónjai

 

Jeffrey 33 éves, szerintem lesz ott még sok csapat is a későbbiekben. 

usaracing cikkben olvastam, hogy a modern érától nézve, 72 óta Derrike Cope a rekorder a 34 csapattal. 

Előzmény: antenn (58016)
antenn Creative Commons License 2022.12.14 0 0 58016

Az említett Riggs gyereknek is fullszezonos szerződést ajánlott a Halmar-Friesen Racing, de még szponzor függő.

 

Ha valakinek hiányozna Jeffrey Earnhardt, jövőre az Alpha Prime Racingnél kell keresni :-) Ez már a 13. különböző Xfinitys csapata (és volt még egy pár a Cupban is)

Előzmény: antenn (58001)
antenn Creative Commons License 2022.12.13 0 0 58015

A múlt héten bejelentették a Toyota Xfinitys felállását is, a JGR-nél #18-S. Smith (nem meglepő), #20-Nemechek, a #19-es lesz jövőre az "all-star" autó, Ryan Truex is kap még egy lehetőséget. A Sam Hunt Racing #26-ost megkapja full szezonra Kaz Grala (ez váratlanabb, már évek óta nem volt stabil ülése), #24-essel Connor Mosack indul a versenyek felén.

 

Moffitt is talált magának Xfinitys helyet, az AM Racing (pár futamot ment már náluk a Truckban) #25-ös Fordjával.

antenn Creative Commons License 2022.12.06 0 0 58014

Élesszük fel a topikot azzal, hogy végre beindult a Truck pilótapiac. Az elmúlt pár nap bejelentései:

 

- A GMS Dye mellett leszerződtette Rajah Caruth-ot is a #24-es autóba. Így az idei ARCA első három helyezettje fellép a Truckba (jó eresztés volt...)

- A Tricon indít egy negyedik fullszezonos versenyzőt is, aki a Niece-től érkező Dean Thompson lesz, rajtszáma #5.

- McAnally-Hilgemann Racing mindkét versenyzőjét lecseréli. A #19-est Eckes, a 91-ről átszámozott #35-öst az újonc Jake Garcia fogja vezetni. Colby Howard korábban bejelentette a távozását és állítólag már talált ülést, Krausról nincs hír.

 

Deegan sorsa még nem dőlt el, de a pletykák szerint a Thorsport másodszor is Fordra vált Toyotáról, és ő érkezik Eckes helyére.

Vass Gábor Creative Commons License 2022.11.17 0 0 58013

Jaja arra, hát elég fura érzés lenne a döntött részén.

Előzmény: antenn (58006)
antenn Creative Commons License 2022.11.16 0 0 58012

Az a hír még nem jött ki, amikor írtam :-D

Tényleg meglepő, hogy meghúzták, pedig volt ilyen pletyka a nyáron, de azt hittem, csak KyBu kedvéért akarták kirakni. Mondjuk az eredményeket se hozta.

 

Közben Herbsttel is hosszabbítottak, szóval kérdés, hogy visszahozzák neki a #00-s autót, vagy lepasszolják az SS-Greenhez...

Előzmény: JarnoTrulli (58011)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.11.16 0 0 58011

Csak a szám lesz más. 

 

Engem jobban meglepett, hogy Custert visszarakták az Xfinitybe

 

Előzmény: antenn (58010)
antenn Creative Commons License 2022.11.16 0 0 58010
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.11.10 0 0 58009

topikot szemetelni is az

Előzmény: polária (58008)
polária Creative Commons License 2022.11.10 0 0 58008

KÖRNYEZETSZENNYEZÉS

BASEBALL_FAN Creative Commons License 2022.11.10 0 0 58007

A beavatkozó autók is felmennek, azok nem utcai autók? Azoknak se lesz bajuk.

Előzmény: antenn (58006)
antenn Creative Commons License 2022.11.08 0 0 58006

 A NASCAR-pályákra gondolsz? Valszeg a helyszíntől függ, hogy vannak-e pályanapok (mint a Hungaroringen), a road pályákon van rá a legtöbb esély... némelyik ovál kanyarjában (pl. Bristol) egy átlag autó a versenyíven fel is borulna.

Ja, az egyik covid-hullám alatt valamelyik pályán kialakítottak egy autós oltó vagy tesztpontot... akkor speciel rá lehetett menni :-D

Előzmény: Vass Gábor (58005)
Vass Gábor Creative Commons License 2022.11.07 0 0 58005

Fel lehet hajtani utcai kocsival egy pályára?

antenn Creative Commons License 2022.11.06 0 0 58004

:-O :-(

Bár én csalódott voltam, hogy nem Gragson nyert, de részvétem a családnak. Nagyon durva, hogy Gibbs mindkét fia pont egy hónappal az 50. születésnapja előtt hunyt el...

 

Kis pontosítás, Coy tegnap még élt, legalább a bajnoki címet megérte. Ma már nem is versenyez Ty, Hemric indult a helyén.

Logano egyelőre elég simán vezet... viszont legalább a csapatbajnokságot fenyegeti Larson :-)

Előzmény: JarnoTrulli (58003)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.11.06 0 0 58003

"It is with great sorrow that Joe Gibbs Racing confirms that Coy Gibbs (co-owner) went to be with the Lord in his sleep last night. The family appreciates all the thoughts and prayers and asks for privacy at this time."

 

Ty így versenyzett tegnap

BASEBALL_FAN Creative Commons License 2022.11.06 0 0 58002
antenn Creative Commons License 2022.11.05 0 0 58001

Scott Riggs :-) Az ő fia is versenyez, most az első sorból indult, és az elején csatázott is Zane Smith-szel (a végére lecsúszott a középmezőnybe). Egyébként Kvapil fiát is emlegetik, hogy jövőre bemutatkozhat a Truckban.

 

Végül nagyon jó, szoros és sportszerű befutó volt, Zane a két második hely után végre bajnok lett. Rhodes majdnem megfogta, de idén az övé lett az ezüst. Nemsokára jön a folytatás.

Előzmény: JarnoTrulli (58000)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.11.05 0 0 58000

ki ő?

hülyeséget nem szeretnék írni inkább nem is tippelek

Előzmény: antenn (57998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!