Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.27 0 0 3023
tilos rádió most !
(vagy az archívumból majd)
pint Creative Commons License 2007.05.21 0 0 3022
"Ha a vasalót biomasszából termelt árammal üzemelteted az szintén bio-energia"

ebből következik, hogy az egely kerék fosszilis energiát is tud mérni. lehetne drágábban adni.
Előzmény: PelikánJózsef (3021)
PelikánJózsef Creative Commons License 2007.05.21 0 0 3021
Az a vicc, hogy tényleg bioenergiát mér, mivel energia- azaz hőáramlásra kezd forogni ami emberi testből (is) származhat. Ha a vasalót biomasszából termelt árammal üzemelteted az szintén bio-energia :-)
Előzmény: Iván Gábor (3020)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.05.14 0 0 3020
Az "Egely-kerék" vitalitásjelző könnyű, hordozható eszköz, mellyel

ˇ meggyőződhet arról, hogy akaratával, mentális erejével tárgyat mozgathat (kereket forgathat) anélkül, hogy hozzáérne
Előzmény: Iván Gábor (3019)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.05.14 0 0 3019
Úgy gondolom, hogy ezen írás után tenni fogunk jónéhányan néhány dolgot:

http://www.ambro.hu/borze/egely/vitalitas/vileir.htm

Iván Gábor Creative Commons License 2007.05.01 0 0 3018
Könnyebben, linkelhetően:

http://vilagnezet.blog.hu/tags/egely

Iván Gábor Creative Commons License 2007.05.01 0 0 3017

Itt is lehet az Egelyt érintő írásaimat olvasni:

http://vilagnezet.blog.hu/tags/egely

Világnézet Creative Commons License 2007.04.22 0 0 3016
Iván Gábor Creative Commons License 2007.02.10 0 0 3015

Lehet, hogy még is meg kellene írnom a könyvet a témában.

V.László Creative Commons License 2007.02.04 0 0 3014
Biztosan akadna itt is két-három olyan nick-tulajdonos, akiknek a jelenléte egy ilyen kísérletnél a többiek számára is hitelesítené a videó felvételedet a távolról forgatásról...
Előzmény: BioFing (3013)
BioFing Creative Commons License 2007.02.04 0 0 3013

Azt természetesen butaság lenne tagadni, hogy a levegővel és hővel forgatás működik, hiszen az összes szélmalom ilyen elven működik... :-) Viszont a kamerás felvétel jó ötlet. Bár akkor is lennének kétkedők, akik nem voltak jelen a felvételnél... Kicsit tréningezek rá és akkor lehet, hogy elhívok pár kamerás kisérletezőt. A forgatás azonnal nekem sem ment, kellett hozzá pár nap. Az első nap meg sem moccant, majdnem kivágtam az egészet a szemétbe...

 

Előzmény: V.László (3012)
V.László Creative Commons License 2007.02.04 0 0 3012
Ebben a topicban lelkes kísérletezők már többször felajánlották, hogy azonnal kivonulnak kamerával és tanúkkal dokumentálni az ilyen eseteket (tehát papirdobozban is forgó szerkeszet, távolról forgatás, nejlon zacsiban forgatás, stb), de nem olvastam még beszámolót ezekről az eseményekről. Nekem tuti nem működnek ezek a formációk, viszont kiválóan működik minden olyan kísérlet, (kitakarás, letakarás, stb. )ami a légáramlás magyarázatból eredeztethető.
Előzmény: BioFing (3011)
BioFing Creative Commons License 2007.02.04 0 0 3011
És mi a véleményed a több méterről való forgatásról? És a papirdobozos árnyékolásról? Mert én ezeket is kipróbáltam és nekem is működtek. Sőt egy barátomnak is! Én is szivesebben elintézném a hőmozgással a dolgot, de egyelőre nem tudom jó lelkiismerettel megtenni ezt.
Előzmény: V.László (3010)
V.László Creative Commons License 2007.02.04 0 1 3010
Néha nem árt elismételni amit itt JFEry már kitalált.
Az energia ami áramlik és forgatja ezeket a forgó szerkezeteket, de még a lapos tányérban levő vizet is, az az áramló levegő energiája. Mégpedig úgy, hogy a testünk körül felmelegszik a levegő, felszáll, a helyébe a környezetből hidegebb levegő áramlik. Ez még így önmagában nem forgatja meg a kereket, a kerék egyik oldalát ki kell takarni, hogy forgatónyomaték jöjjön létre. Erre szolgál a kéz. Meg fogsz lepődni, ha a kezed helyett egy A4-es lappal takarod ki a kereket úgy, hogy a feléd áramló levegő csak a tengelytől jobbra vagy ballra érje e kereket, még gyorsabban fog forogni a kerék úgy, hogy a kezed ott sincs. Sőt, ha a megadott linkben látható forgóra kis füleket hajtogatsz olyanformán mint a vízimalom lapátjai (felülnézetben horogkereszt), akkor már kitakarás sem kell, forog abban az irányban, ahogy a fülek hajtogatásai megszabják. Ha vékonyan vagy öltözve és a szoba hideg, akkor erőteljes a vizsgált légáramlat, a forgás gyorsabb, ha vastag ruhában vagy meleg szobában, akkor nehezebben jön létre ez a légáramlás.
Jó kísérletezést mindenkinek!
Előzmény: BioFing (3009)
BioFing Creative Commons License 2007.02.04 0 0 3009

Üdv Mindenkinek!

 

Most vagyok itt először és érdekesnek tartom ami itt folyik. :-)

 

Közreadnék én is egy URL-t, hátha érdekel valakit: http://www.joubert.hu/OrgonDetektor_V2.pdf

 

Sziasztok: BF

csabuj Creative Commons License 2007.02.02 0 0 3008
Ehhez mit szóltok?

Egely Kerék
vlak Creative Commons License 2007.01.29 0 0 3007

Sziasztok!

 

A hétvégén véletlenül a kezünkbe került egy ilyen csoda, cseh nyelvű leírással: persze kipróbáltuk. Mindenkinek forgott rendesen, de nekem és egy másik srácnak az ellenkező irányba indult el.

Ma a neten elolvastam a haszn. utasitást magyarul, ahol leírja: balkezeseknél ez gyakori. Nos, mind a ketten balkezesek vagyunk. Jó, két mérés nem mérés, de azért mégis... ez vajon mitől lehet?

 

(Bocs, nem olvastam végig a topikot, ha ezt már megbeszéltétek: sorry) 

Előzmény: Iván Gábor (3006)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3006

Egely kerék lebutítva

Iván Gábor Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3005

Mit gondoltok mit láttam az egyik újságban hírdetésként?

De bizony. Egely kerék hírdetést. Mégpedig új momentummal.

Elkészült a különleges légmozgásviszgáló lebutított, olcsóbb változata, mégpedig két változatban is.

SMS EG 01 fekete 3600 Ft
SMS EG 02 arany 3600 Ft

Úgy néznek ki, mint az úttörűiránytűk gyerekkorunkban.

Majd szerzek, vagy felteszek róla képeket.

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 3004
Ma reggel ismét próbáltam pörgetni, de picike műanyag tálban (iskolai festékes edény), tetején egy eltört CD-fedéllel. Ismét sikertelenül. Meg sem mozdul. Végkövetkeztetésem: Vagy humbug ez az egész életenergia dolog, vagy én vagyok halott.
Előzmény: Törölt nick (3000)
pint Creative Commons License 2007.01.03 0 0 3003
most vizsgáljuk meg az egely kerék működését hurrikánban? ezzel gaia vitalitását lehetne mérni.
Előzmény: Ajtony094 (3001)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.03 0 0 3002
"Ha ez segítség: ismerek egy-két cirkusz igazgatót."

Azt lehet, de gyerekszobát egyet sem ismertél.
Előzmény: Ajtony094 (3001)
Ajtony094 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 3001

Szia!

 

Ha ma kiteszed a tányérodat a szabadba, természetesen megfelelő helyre, a közel 50km/h-s szélben még jobban fog pörögni, mint a szuszogásodtól. Természetesen cd-tokkal letakarva addig nem pörög, amíg a cd-tokot el nem viszi a brébe a szél, de aztán....

Ki lehet még próbálni: fazekaskorongra téve a tányért, a korong forgásirányával ellenkező irányba fújni a vizet. Ha te hajtod a korongot is lábbal, megütközik egymással láb-éned, és fúj-éned. Ezzel már akár egy cirkuszban is fel lehet lépni, mint akarat-erőművész.

Ha ez segítség: ismerek egy-két cirkusz igazgatót.

A számot még feldobhatnánk azzal, hogy a pódium felett lebegve adnád elő, az akarat-energiáddal tartva magad a magasba. Ha ez nem megy, van 200-as damilom! Még Floridában vettem cápára.

 

Üdv

Előzmény: Törölt nick (3000)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.03 0 0 3000
"Lehetségesnek tartom a hő hatására létrejövő mozgást is, de az akaratlagos irányítás, ami működik, feltételezi a kéz különböző pontjainak különböző hőmérsékletűvé tételet, akarattal."

Én meg egyre inkább azt hiszem, az emberek szuszogása hozza mozgásba. Azzal megy nekem is. Fújással egyészen gyorsan pörög. Ha viszont rátezsek bármi átlátszó dolgot (üveg v. műanyag), áll mint a cövek.
Előzmény: Ajtony094 (2999)
Ajtony094 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 2999

Szia!

 

Nem tudom, hogy mi mozgatja, csak a saját tapasztalataimat írtam le. Ha nem megy, hát nem megy. Nem tud senki mailban vizet forgatni.:-)))

Ha tényleg érdekel, próbálgasd.

Az eredeti kísérlet (szegény Déri Jani műsorában volt az MTV 1-en, sajnos nem emlékszem a pontos dátumra) szerint tíz BME hallgatóból 4-nek forgott a tányérban a víz.

 

Lehetségesnek tartom a hő hatására létrejövő mozgást is, de az akaratlagos irányítás, ami működik, feltételezi a kéz különböző pontjainak különböző hőmérsékletűvé tételet, akarattal.

Mivel az eredeti leírás szerint "vitalitást" mér, szerencsés lenne a valós cáfolatig annak is nevezni.

Nekem egyébként tök mindegy, hogy a "szkeptikusok" elhiszik-e, vagy cáfolni tudják. Nekem nem a gumicicám a történet, csak leírtam, hogy mit tapasztaltam, és az nem "hit" kérdése.

 

Üdv

 

Előzmény: Törölt nick (2996)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 2998
"a mozgást a hőáramlás hozza létre,nemde?"

Nálam nem. Nálam meg sem mozdul. Raktam mellé forró vasalót. Semmi. Nekem miért nem működik?
Előzmény: Diótörő (2997)
Diótörő Creative Commons License 2007.01.02 0 0 2997
Egy kb. 20 fokos szobában ha egy tányér víz közelében vagyok, akkor a 36 fokos testem hőkisugárzása felmelegítheti a víz hozzám közelebb eső részét, ahol így egy felfelé áramlás jön létre, ami létrehozhatja a paprikapor mozgását.Persze akarom,hogy mozogjon, de a mozgást a hőáramlás hozza létre,nemde?Nem kell mindenben a földöntúlit keresni,elég a legegyszerübb fizikai törvényekre gondolni.
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 2996
"Mesél valamit az akarathullámaidról.
Tényleg létezik olyan?
Ne má"

Pedig te írtad a 2979-ben a következőt:

"Megfigyeltük még azt is, hogy az éppen "forgató" segítségére tudunk lenni távolabbról (3-4 m)."

Ezt én elneveztem akarathullámnak. Kell neki valami név. Nem lehet mindig egy fél oldalt leírni egyetlen szó helyett. Gondoltam ez megfelelő lesz. Persze attól, hogy nevet adatam neki, még nem én találtam ki és még nem vagyok meggyőződve a létezéséről. Gondoltam, ha te már megtapasztaltad és meséltél is róla nekünk, akkor szerinted létezik. Ehhez képest ami az a: "Ne ,á" ?



Előzmény: Ajtony094 (2995)
Ajtony094 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 2995

Mesél valamit az akarathullámaidról.

Tényleg létezik olyan?

Ne má

Előzmény: Törölt nick (2994)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 2994
"Ha az ember kipróbál valamit, igyekszik figyelni arra, hogy ne csapja be saját magát"

Bizony. Ezért tettem rá üveglapot. Azzal meg esetleg kivül zárom az akarathullámaimat? Tegyek rá műanyag lapot? Például egy CD-tok tetejét?
Előzmény: Ajtony094 (2993)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!