Keresés

Részletes keresés

samorost Creative Commons License 2009.09.13 0 0 4699
Nekünk kb. így sikerült teljesíteni a távot ebben az évben: http://www.trackabee.com/trip/744/
Mindezt 14 óra 53 perc alatt.
csanya. Creative Commons License 2009.09.13 0 0 4698
Lehet, hogy az egész "hamarabb elengedjük őket " csak a Barát-halmi pont miatt volt?-)

Háromra értünk Lupussal a Nagy-Villám parkolójába. A Barát-halomra menet már pecsételtünk is egy bringásnak. Kb 60 ember jött fel idén a pontra.

Elfogyott: 5 liter sör, 3 liter víz, 2 liter leves, 50 db Balaton szelet, 25 dkg aszalt áfonya, 25 dkg aszalt datolya, fél kiló mogyoró.
Előzmény: qvic (4696)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.09.13 0 0 4697
Hahó!

Immár 4. sikeres BEAC-omon vagyok túl. 22 óra 37 perc alatt lett meg. Előttem pár gyalogostól eltekintve csak futók értek be.

ui: A szalagozás kabaré volt..... :D :D :D
qvic Creative Commons License 2009.09.13 0 0 4696
Nem lehetett. 7:50-kor kezdték a nevezéseket 110-re.
Szuper volt a túra, remekül sikerült a jubilálásom. ;) 0:45-re értem be, második lettem. Ez a larzen sörhöz túl gyors volt, a Molinál még nem volt kint a személyzet... :( Volt minden ami kell, meghalás, feltámadás, jubileumi emléknek motorcsónakkal keltem át a Dunán rév helyett... :D Az éjszakai rész durván pörgött, Pilisszentlászlótól a célig 2 órát javítottam a tavalyi időmhöz képest.
Nagy hajrá azoknak, akik még aprítják a kiliket! Nyomjátok!!
Előzmény: larzen (4694)
larzen Creative Commons License 2009.09.12 0 0 4695

De jó! Egyetlen percet sem aludtam éjszaka! Ez jó jel. Rég voltam ilyen lelkes túrával kapcsolatban.

De a tavaszi S70-et leszámítva több, mint egy éve nem mentem ötvennél többet...

larzen Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4694

Ha tényleg ilyen korán lehet indulni, akkor ez egy nagyon túrázóbarát lépés a rendezőség részéről! Kár, hogy korábban nem derült ki, már leszerveztem a 7.07-es vonatot Salikóval.

Előzmény: Pilis50 (4693)
Pilis50 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4693
Igen: kell az idő(tartalék) a komp eléréséhez.
Legkésöbb 20.oo -ra, de lehet hogy előbb kis idővel ... Szentendréről...
Előzmény: larzen (4687)
Joeyline Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4692
Mi telekocsit szerveztünk - már jó időben elkezdtük, nem bízva semmit a véletlenre - úgyhogy autóval közelítjük meg Lajosforrást.

Pilis50 leírása alapján már teljesen egyértelmű a célhely megtalálása.
Őszintén szólva, ennél bonyolultabb elérésre gondoltam eredetileg.
Előzmény: csiba00 (4691)
csiba00 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4691
Biztos meg fogod találni, nem olyan vészes azért.

Egy valamire figyelj szerintem, de ezt még a rajt előtt. Mondjuk nem tudom, hogyan fogsz kimenni Lajos - forrásig. Mi Pomázról gyalog mentünk. Kiérsz Pomáz utolsó házaitól, és haladsz a Z jelzésen. Ha jól rémlik aszfaltos az út, kicsit lejt és enyhe jobbos kanyarú, egészen egy sorompóig. Onnantól földút. és a sorompó után van valami ház, kerítés nélkül és 4-5 kutyával, szép nagy testűek. Nappal már sokszor jártam arra, akkor mindig meg voltak kötve, de tavaly nem. Mi inkább nem kockáztattunk, feltankoltunk kövekkel, de a sorompótól balra van egy jelzetlen földút. Inkább azon mentünk fel. Lényegében párhuzamosan meg végig a K+ jelzéssel. Mi ezen mentünk fel a rajtig.
Előzmény: Joeyline (4679)
csiba00 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4690
akartam írni, 7-től
Előzmény: csiba00 (4689)
csiba00 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4689
Ha reggel -től lehet írni, akkor ezt az infót miért nem lehet a ttt-n is közzé tenni? Azért nem hiszem, hogy mindenki olvassa ezt a fórumot. Vagy nem biztos, hogy mindenki tapasztalt beacos, mert akkor már tudja, hogy indítanak jóval 9:15 előtt is pl a hosszútávon.
Előzmény: Pilis50 (4684)
Ember a Holdon Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4688
Nincs hozzá eszközöm.

Skeletron napközben agitált, h menjek inkább az eredeti útvonalon, úgyhogy most még hezitálok.

Üdv
EAH
Előzmény: csanya. (4676)
larzen Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4687

> - Reggel 7.oo –től indulhattok a rajtból

 

Ez a hosszú 110-re is vonatkozik?

 

Te mikortól leszel ott Csikóváralján? (Küldenék magamnak egy kis éjszakai szeretncsomagot, ott levő pontőnek átadva valószínűbb, hogy megkapom, mintha elásnák valahol valahol az út mellett)

Előzmény: Pilis50 (4684)
Pilis50 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4686
A Rendezőtől kapott információ szerint:
1.) a Virágosnyeregtől a CÉL-ig ki lesz szalagozva,
2.) az útvonalleírásban le lesz írva,
3.) Virágosnyeregtől - Hangár - Határnyereg - Macispihenő - Kondorút - Libanoni-cédrus - Páfrányutca - Ördögárokmellett - Téglahíd - Vadaskertiút - át a villamossineken - balra az utolsó kertbe bemenni . . .
4.) megpróbálok egy térképrészletet beilleszteni (sárga a régi útvonal)...
Pilis50 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4685
Valóban: a K jelzést Síkárosnál elterelték, az útvonal a Virágos-nyeregig jó, onnan a szalagozást kövessétek. Cél a Vadaskerti út felső végén, a Hűvösvölgyi út előtti (baloldali) utolsó épület.
Előzmény: yaszs (4665)
Pilis50 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4684
Bocsi, hogy el akarom terelni a figyelmetek egy kicsit . . .
- GPS-t lehet használni (ha lesz egy jó tracked, oszd meg a turistautak.hu – val is)!
- Reggel 7.oo –től indulhattok a rajtból.
- A visegrádi utolsó komp 20,oo-kor indul, aki nem jut át vele az (sajnos) már csak . . . :-)

- Mindenkit szeretettel várok Csikóváron … pár dolog ami jól jön . . .
- a turistaházat kerüld el … Gyopár-forrás felőli oldalon kerítés védi . . . amellett gyere a pontőrhöz . . .
- ha bevergődtél annak udvarára, nem tudsz kijönni a (valószínűleg lezárt) kapunál …
- a pontőr: a Pomáz-Pilisszentkereszti műútról a turistaház felé tartó aszfaltút kapu felőli végén lévő parkolóhelyen lesz található ..
- a parkoló előtti földutat arasznyi vastag sorompó zárja el (kerékpárnak kiváló úttorlasz …)! Terítek rá egy sárga védőmellényt, ha hallom (látom), hogy jössz – rávilágítok, hogy lássad . . .
- kézilámpával (segítő szándékkal) jelezgetem, hogy merre haladj a pont felé(m) . . .
- pótelem, pótizzó, pótlámpa, pótkerékpár nem lesz nálam, ne is kérj!
- ha (úgy érzed) ismersz, vagy meg akarsz ismerni: nyugodtan szóljál . . .
- szívesen veszem segítő észrevételeidet, de a méltatlankodásod (morcos kritikád) hagyd ide az oldalra .. (el fogom olvasni . .) . .

- CÉL: a Vadaskert utcai óvoda kiskapuján át közelíthető meg: kéretik:
- Csendesen jönni – menni, a közeli lakók még aludni fognak (szeretnének), nem kíváncsiak a megérkezők hangoskodására …
- WC és mosakodási lehetőség eléggé korlátozott …
- Az udvar alsó felébe egyáltalán ne menjetek, a gyermekjátékok nem a túrázóknak vannak kitéve . . .
- Ha el akarsz távozni (átadni a helyet a következő beérkezőnek),
- 61-es villamos (Hűvösvölgytől –> Moszkva-tér –Móricz Zsigmond körtér felé): [éjfélig, majd 04,oo –óra után] 10 percenként jár. (az éjfél előtti utolsó 2 járat csak Budagyöngyéig megy)!
- 956 –os autóbusz: (Moszkva-tér – Blaha Lujza-tér – Örsvezér-tér – Rákoskeresztúr – Pécel felé): 23.55, 00.23, 00.39, 01.32, 02.32, 03.32, 04.22, 04.45 –kor ér az OPNI előtti megállóba.
- Szalagozás lesz az EP-től egészen a célig. (sőt fel, egészen a buszmegállóig: volt aki visszajött, hogy nem találja a megállót :–((


Jó túrázást, jó idő kíván: Pilis50
yaszs Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4683
Köszi!
Előzmény: qvic (4667)
qvic Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4682
:D LOL, akkor én már a sárgán elvesztettem a szalagokat... de ezt jó tudni, akkor idén nem mászom meg a végén a hegyet.. ;) Valószínűleg ugyanúgy lesz mint volt. Biztosat nem tudok.
Előzmény: samorost (4681)
samorost Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4681
Tavaly emlékeim szerint nem kellett felmenni a sárgán az Újlakira, hanem a Kilencfa, illetve a sárkányos hangár melletti ösvényen kellett átmenni a Határ-nyeregbe. Ez akkor most nem így lesz?
Előzmény: qvic (4677)
qvic Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4680
Igen, ez tényleg így volt, én is tapasztaltam :)
Idén jubilálni készülök, hát majd meglátom mit hoz a tizedik.. ;)
Előzmény: csiba00 (4678)
Joeyline Creative Commons License 2009.09.10 0 0 4679
Mi most indulunk az Éjszakai 30-on. Remélem, meg lehet találni a célt!
Előzmény: csiba00 (4678)
csiba00 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 4678
hmm szalagozás:) Tavaly másodmagammal az éjszakai 30-on indultam. Határ nyeregig tudtuk követni a szalagokat, utána már semmit nem találtunk. Elindultunk a Po mind a két ágán, de szalag nem volt. Így az egyik mellett döntöttünk, persze a rossz volt az. De végül is leértünk a célba. Egyébként érdekes volt látni, hogy a cél mind két irányból ki volt szalagozva. Máig nem igen értem, hogy miért, hacsak a szervezők nem voltak biztosak benne, hogy össze - vissza, minden irányból jönnek majd a túrázók.

Idén talán ott leszek megint, még képlékeny, de akkor bicajjal megyek Visegrád és a cél között nevezés nélkül (igaz erre a távra nincs semmi kiírva).
Előzmény: qvic (4677)
qvic Creative Commons License 2009.09.10 0 0 4677
Vadaskerti utca a neve, bocs az elírásért. Ez 3 megállóval arrébb van a végállomástól Budapest fele ( 61-es villamos egyik megállója ). A rajtban majd úgyis elmondják.
Távban semmi különbség, szintben kicsit több (Újlaki hegy). Virágos nyeregtől a sárgán le, Újlaki hegy, Határ nyereg, Po -> Macis parkoló, Kondor út, Vadaskeri u. Szalagozás lesz az EP-től a célig.
Előzmény: PrInCe (4669)
csanya. Creative Commons License 2009.09.10 0 0 4676
A véleményem ismered. Majd írd be mennyit mértél. Szintet mérsz?
Előzmény: Ember a Holdon (4675)
Ember a Holdon Creative Commons License 2009.09.10 0 0 4675

Nem, komolyan gondolom.

 

Az Abaúj - hegyközi túra céljában beszélgettem egy futó kollégával, aki szerint nem jelent sokat sem távban sem szintben a BEAC-on a kispistázás, legalábbi futva.

S ha már annyit szapultam a kispistázókat kíváncsi vagyok mekkora a különbség biciklivel.

Bár így lemaradok a habzsi-dőzsiről, de hát valamit valamiért.

:)

 

Azon gondolkoztam amúgy, hogy Visegrádtól Dobogókőig gyakorlatilag el lehet jutni aszfalton, talán az a legnagyobb könnyebbség, de majd a végén kiderül.

 

Igaz egy-két szakaszért nagyon kár, (pl. a Kóspallag - Törökmező -Hegyes tető szakasz kompletten).

 

Üdv!

EAH

 

Előzmény: csanya. (4656)
Joeyline Creative Commons License 2009.09.10 0 0 4674
:)
Előzmény: efemm (4672)
vajonmerre Creative Commons License 2009.09.10 0 0 4673
de, 8 után már mindig nagy a tömeg, lehet nevezni és indulni
Előzmény: tar-patak (4670)
efemm Creative Commons License 2009.09.10 0 0 4672
Meg szerintem a 110-es távon nem is illik, mert ha korábban indulsz, akkor többet mehetsz világosban, ami ugyanolyan előnyt jelent, mint kispistázni. :)
Előzmény: Joeyline (4671)
Joeyline Creative Commons License 2009.09.10 0 0 4671
Igen, hivatalosan tömegrajtot jelent.

A gyakorlat el szokott ettől térni, de jobb nem bazirozni rá, mert mi van, ha pont most nem.
Előzmény: tar-patak (4670)
tar-patak Creative Commons License 2009.09.10 0 0 4670

Sziasztok!

Most indulok először a BEAC Maxi 110-en. A kiírásban 9:15 szerepel a rajtidőnél. Ez tömegrajtot jelent? 9:15 előtt a 110-es távon indulók nem is indulhatnak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!