Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8430

Nem nagyon van remény, a korallvirág nagyon jó tűrőképességű, de ha egyszer lehull a levele, akkor annak annyi. Az egész telet hibátlan zöld lombbal vészeli át hidegben, és ha kap némi fényt, akkor februárra tele van bimbóval. Szerintem dobd ki, mert ahogy olvasom, nincs rajta mit földbe tenni..., na meg ha lenne, akkor sincs most itt az ideje a szaporításának, bár rém egyszerű, hisz tényleg csak be kell dugni a földbe a szárakat, dehát télen mitől lenne kedve gyökeret ereszteni?

Valószínűleg megfagyott, a fagyra érzékeny, ezt sajnos tapasztaltam, így most már az elsők között viszem be.

Előzmény: bomtom (8424)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8429

Nagyon jó volt babrálni velük:-) Régebben a legtöbbet leakasztottam és a fürdőkádban lezuhanyoztam, az volt az igazi, de most már nagyon erősek az összefonódások, meg némelyik nagyon hosszú, pl. a viaszvirágot elég veszélyes lenne levenni. Most több kis viaszvirágot csináltam, nagyon jól mutatnak a sötétzöld színükkel, és virágozni is szoktak.

 

Előzmény: Briell14 (8422)
Briell14 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8428

Előzmény: -balu28- (8427)
-balu28- Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8427

Ez az egynyáriként tartott (szőlővirágként is ismert) Begonia semperflorens. Nem érdemes vele kínlódni. Inkább hűvös-világos helyen lehet mégis próbálkozni a teleltetésével. Ami kidőlt, annak kampec.

Előzmény: bomtom (8425)
-balu28- Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8426

Szedd le a hajtásvégeket, ültesd el homokkal kevert virágföldbe, előbb lesz szép növényed. A maradék fásat meg hajítsd ki. A dugványokat ne öntözd túl.

Előzmény: bomtom (8424)
bomtom Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8425

Nyár elején vettem három begóniapalántát. Kettőt az erkélyi balkonládába ültettem, egyet cserépbe. A cserepes a szobában volt és a szára ma reggel egyszerűen eldölt (már nem volt virágja). A balkonládás még bírja. Hogy teleltessem át? Ültessem át cserépbe vagy hozzam be a balkonládát a szobába és kész?

 

Ez egyébként melyik fajta?

 

bomtom Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8424

Múlt év nyarán vett korallvirágom nemrég hullajtotta el a leveleit. Most csak két néhány centis fásszár áll ki a cserépből. Van remény, hogy újra levelei lesznek?

Briell14 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8423

Elhiszem, hogy tetszik, én is nagyon szeretem az ősz színeit. :)

Nemrégen kimentem a fiammal a közeli erdőbe "töltődni". Még meg is ölelgettük a fákat. :)

Előzmény: anblock_italia (8420)
Briell14 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8422

És ugye milyen fura, hogy nem fáradunk el, hanem inkább feltöltődünk a virágokkal való babrálástól? :))

Előzmény: anblock_italia (8416)
Briell14 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8421

Júúúúj, de szép! Én csak üldögélnék alatta jó sokáig és nézegetném. :)

Nagyon szép a páfrány is, meg a viaszvirág is, meg mind.

Előzmény: anblock_italia (8419)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8420

De mostanában ez a látvány jobban tetszik, főleg a háttér miatt:-)

 

 

 

anblock_italia Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8419

 

 

 

 

Egy kicsit sok cserép látszik így, elég sok friss ültetés van, amit tavaszra nőnek meg, de most már minden lehetséges hely ki van használva. Mint korábban írtam, itt inkább télen fejlődnek,mert csak ilyenkor süt be a nap..., na meg én is jobban ráérek foglalkozni velük:-)

Előzmény: anblock_italia (8416)
növénybubus Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8418

Na...

növénybubus Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8417

Szia!

A Yucca egy félsivatagi növény. Tehát, nem csak az öntözésre kell figyelni, hanem a megfelelő fényellátásra is. Ami annyit jelent, hogy közvetlen, erős napfényt igényel. Öntözni akkor kell, ha már porszáraz. Annyi vizet adj, hogy kifolyjon a cserép alján a fölösleg. És próbáld meg lehetőleg déli ablak elé rakni. Én a fagyokig kint tartom a teraszon, reggeltől estig tűzi a nap, árnyék egy csepp sincs.

Amikor bekerült, ilyen volt:

 

Előzmény: Lord1982 (8411)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.09 0 0 8416

A hibiszkuszom virágzik lenn a pincében, úgy sajnálom, de nem fér már el itt fenn. Régen a nappaliban tartottam, emiatt találkoztam először az üvegházi molytetűvel, szóval ha férne, akkor se nagyon szeretném, ha fenn lenne.

 

Elmesélem neked, mert olyan aranyosan dicsérsz mindig:-), hogy ma nagy "élményben" volt részem. Ablakpucolás okán felhozta a férjem a hatalmas kétágú létránkat, és ezt kihasználva szépen rendbeszedtem (leszedtem a száraz leveleket, letöröltem a nagyokról a port, levágtam a felesleget, "felborzoltam" őket) a létráról a gallérián lévő növényeimet. Mondjuk minden évben megteszem ezt legalább egyszer, de eddig úgy, hogy az asztalra tettem egy kislétrát..., így azért kellemesebb volt:-) Olyan jó érzés volt, mert úgy általában elég messze vannak, így aztán barátkoztunk:-)Holnap majd fényképezek párat:-)

Előzmény: Briell14 (8413)
Briell14 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 8415

De az is lehet, hogy a Kohleria téli alvós.

Előzmény: taormina001 (8398)
Briell14 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 8414

Ilyen nekem is van. Szerintem viszonylag "igénytelen" növény. A helyedben belenéznék a cserepébe.

Előzmény: Lord1982 (8411)
Briell14 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 8413

Ezek közül szerintem a Hibiscus és a Kohleria szeretne bent lenni. A Dendrobiumnak meg ott a legjobb, ahol sok párát tudsz neki biztosítani.

Előzmény: taormina001 (8398)
Briell14 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 8412

Minden növényed szépséges. :)

Előzmény: anblock_italia (8405)
Lord1982 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 8411

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A fényképen látható elefánt yukkám levelei egyszerűen elsárgulnak, összepöndörödnek majd lehullanak, úgy néz ki haldoklik a kis növényem. Egy nyugati fekvésű szobában tartom, így közepes mennyiségű fény éri. Azt olvastam több helyen, hogy a túllocsolástól lehet ilyen baja....viszont nekem akkor is ezt csinálja ha tényleg alig kap vizet 2-3 hetente 2dl, illetve akkor is amikor kicsit bővebben öntöztem...

Mi lehet a baja? Esetleg tápoldat kellene neki? Vagy a páratartalommal van gond?

Előre is kösz a segítséget.

.

Flanell Creative Commons License 2012.11.09 0 0 8410

Tudok olyat, akinél a Kohleria a szobai ablakban lakik télen-nyáron, és bírja.

Előzmény: taormina001 (8398)
Flanell Creative Commons License 2012.11.09 0 0 8409

Az első, ha jól látom, Aeonium, a lépcsőházban kiváló helye lesz, fagypontig bírja.

Előzmény: Nemlajos (8402)
taormina001 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 8408

A Bougainvilleát semmikép se vinném be, mert a boldogtalan folyton eltéved és hajlamos túl hamar kihajtani. Az egyik évben kétszer hullatta le a lombját.

Előzmény: Lora1213 (8407)
Lora1213 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 8407

Nálunk Bougainvillea, Hibiscus telel a szobában, napos ablakban. Kibírják, de sztem ha rajtuk múlik inkább a teraszt választanák.  A szobában csak azok a növényeim nem szenvednek télen, amik állandóan benn vannak.

Előzmény: taormina001 (8398)
taormina001 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 8406

Ezt mexakértenétek?

Előzmény: taormina001 (8398)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.08 0 0 8405

 

A jobb sarokban lévő fikuszom ekkora volt 2007-ben...,a belmagasság 320. Ennek az elvesztése azért már nem volt akármilyen lelki válság:-( Most az van helyette, ami a lépcső teteján áll a képen. A vicces az, hogy a kép közepe táján nem túl jól látható dracéna még most is akkora, mint a képen. De él!:-)

Előzmény: anblock_italia (8404)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.08 0 0 8404

Nekem egyértelműen akkor voltak a legszebbek, amikor nyáron kivittem őket, megégtek, ezért mindig metszeni kellett, de őszre csodaszép, üde volt az egész, nem hullajtott semmit. Ez nyílván a körülményektől függ, nekünk meglehetősen párás a lakásunk. Az igaz, hogy mióta egyhelyben vannak, nincs már helyük odakinn, nem olyan szépek, de nem is hullajtanak. A lényeg az, hogy nincs mindenre érvényes recept, sőt, még az sem igaz, hogy nem szeretik a száraz, meleg lakást. Én életem legnagyobb lakásban tartott fikuszát egy lakótelepi lakásban láttam, egy gyönyörű nagy fa  volt, a teteje már szétterült a plafonon. A családnak ez az egyetlen szobanövénye volt gázkonvektoros fűtés mellett. Na olyanra vágytam én mindig, volt is 3 méter magas fikuszom, de vékonyka szárral..., aztán valamiért sajnos elpuszult, tán ő is megfázott fűtés nélkül. A mostani sem kicsi, 2 méter feletti, de nem nagyon nő. Nem baj, csak ne pusztuljon el! Most, hogy már az Actarának hála nincs pajzstetű, nyugisabbak azok, amik megmaradtak.

Előzmény: Lora1213 (8403)
Lora1213 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 8403

A benjamin sok éves tapasztalatom szerint akkor a legszebb, ha nem bolygatjuk.  Amíg kitettem, nyáron gyönyörű volt, behordás után megkopaszodott. Tavasszal ha kitettem megégett a levele.  Két éve folyamatosan a szobában van, szebb mint valaha.

Előzmény: Nemlajos (8402)
Nemlajos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 8402

Köszönöm a törődést:)

Sorban:

1. Jó a kérdés, miért kell ilyen meleg? Még nem kapcsoltunk fűtést, naponta többször teljes ablaknyitással szellőztetek, de éppen most mértem meg a leghidegebb helyiségben, a hálószobánkban is 22.8°C van... (ezt a növények magasságában mértem, a mellmagasságban elhelyezett polcon).

2. A következő hozzászólásban ott a válasz, ha nyáron kint tartom a szobanövényeket a teraszon, télen meg a folyosón, akkor mikor lesznek szobanövényeim?

Egyébként én is hallottam a társasházi szabályokra vonatkozó változást, ezért is lelkesedtem éppen most be, hogy mennek a nagyon kókadtak a hűvösre (bár ott is mérnék egy hőmérsékletet, szerintem meglepődnénk, pedig fűtőtest sincs).

 

De mutatom sorban, hogy melyekért aggódom.

Van ez a sivatagi pálmaként ismert pozsgásom, amit tavasszal túl korán raktam ki a teraszra, az egyik fele megfázott, de a másik fele szépen helyrejött, és már éppen eltűnt az összes kis csonk, most meg ledobálta az összes levelét. Pedig úgy tudom, neki a téli időszak az aktív szakasz.

 

A schefflerám is nagyon nekiindult a nyáron, aggódtam is, hogy mit kezd ekkora dús levélzettel a tetején, aztán most hozott két csúnya, megnyúlt hajtást, és a leveleit is elkedzte ledobálni.

 

A fikuszom is kikerült a nyáron, mert nagyon hamar rájöttem, hogy a ventillátor nem az ő műfaja, szépen helyre is jött, viszont most sárgulnak a levelei (bár tudom, hogy ez a növény igen kényes a helyválasztásra)

 

A sivatagi rózsámnak is melege van, mondjuk ő teleltethető, ő biztos, hogy kikerül a folyosó napos ablakába télire. Ő se így nézett ki még egy hónapja...

Előzmény: taormina001 (8400)
anblock_italia Creative Commons License 2012.11.08 0 0 8401

Kérdés, milyen növényekre gondolsz..., mert ha valóban szobaiakra, akkor a szobában a helyük, ha pl. bugira, akkor inkább kinn a hűvös, de naposabb lépcsőházban. Hallottam a minap, hogy eltörölték a rendeletet, miszerint nem lehet virág a társasházi folyosókon..., persze az ésszerűség határain belül és a tűzoltók útját biztosítani kell.

Felvetődik továbbá az a kérdés, hogy ha nem szeret a szobanövény a szobában lenni, akkor azért talán kár tartani, hogy a folyosón legyen...

Előzmény: Nemlajos (8399)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!