Keresés

Részletes keresés

681109 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1773

:)))

erre nálunk más megoldások születettek (persze sokkal bonyolultabb:)

1. venni egy nagyobb autót

2. előre foglalni

3. 2. pont esetén bukta

4. kölcsönkérnek a szomszédtól?

5. szomszéd lakókocsija?

6. kapaszkodnak a sátorba

7. a sátor mellett alszanak (v. bekéreccccekednek a szomszéd légkondis lakókocsijába:)

8. polifoam nem durran - igaz nem is kényelmes:)

9. szomszéd sátra mögé kaját csempészni

10. kell vinni domesztoszt

11. fogat mosni bárhol lehet...

Előzmény: fekvőrendőr (1768)
AZS Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1772

hamár cövek: egy marék 200-as szög, és persze hozzá egy igazi kalapács ;-)

Előzmény: ersekildiko (1770)
ersekildiko Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1771

Péter! alapvetően ilyenek és a megoldások is ilyenek lesznek :) Anno, amikor még én is jártam kempingbe, lényegesen rosszabb felszereléssel és két kicsi gyerekkel, mi minden pillanatát élveztük!

ersekildiko Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1770

A hűtő box szuper, pár évvel ezelőtti, de már többször letesztelték (mások). A sátor is valami jobbfajta, évekkel ezelőtt vették nagyon akciósan novemberben (egy profi kempingező által szintén már tesztelt, ezért nem találták a cövekeket, de már beszereztek újakat :) )

Előzmény: BazsaRS (1767)
fekvőrendőr Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1769

Ha ez mind bejön, van rá egy évük, hogy a következő nyaralásra felkészüljenek.

Miután ezektől már nem félnek, jön duplaennyi.

fekvőrendőr Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1768

Amitől továbbra is izgulnak:

1. ha a cucc nem fér be a kocsiba, akkor a sok felesleges ruhát itthonhagyják
  2. ha nem lesz hely a kempingekben, akkor keresnek másikat, de egyébként lesz
  3. ha lesz hely, de nem lesz árnyék, melegük lesz, de fabrikálnak egy lepedőből meg néhány néter madzagból árnyékot
  4. ha nem lesz elég a hosszabbító, vasznek a bótban, vagy AZS megoldása
  5. ha esik, fedett helyre húzódnak
  6. ha nagyon fúj, rendesen kikötik a sátrat
  7. ha nagyon meleg lesz, izzadnak, vagy beugranak a tengerbe
  8. ha az első nap kidurran az "ágy", beragasztják a lukat, vagy nagyokat röhögve és szenvedve térnek nyugovóra (a családapa áldozza fel úgy is magát)
  9. ha sok lesz a csúszó-mászó, vesznek rovarirtó sprayt
  10. ha koszos lesz a mosdó, nem mennek olyan kempingbe, de nem jellemző
  11. ha várni kell a fogmosásra, várnak türelemmel
  12. ha stb., akkor minden megoldható
Előzmény: ersekildiko (1761)
BazsaRS Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1767

Alapjába véve mindent tudtok.

Remélem a hűtőbox rendes kompresszoros... Ez nélkül esélytelen lehűteni bármit is a 40 fokban. :)

Milyen sátrat vettek?

Előzmény: ersekildiko (1766)
ersekildiko Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1766

Kedves hul!
Alapvetően persze, hogy inkább vicc :) Ennél sokkal bonyolultabb dolgokat is simán megoldottak már, így biztosan ezzel is "megbirkóznak". (Mint már mondtam gyerekkorukban mindketten többször voltak már kempingben és nagyon jó emlékeik vannak.)

Nekik már "nincsenek" kérdéseik, döntöttek és ha lesz probléma megoldják. Ezek a "félelmek" beszélgetés közben vetődtek fel csak úgy mellékesen. Én meg majd úgy "mellékesen" megemlítem nekik, hogy a fórumon levők mit hogyan csinálnak, hogy minél kevesebb váratlan helyzet lehessen.

Előzmény: hul (1765)
hul Creative Commons License 2015.06.30 0 0 1765

Szeretettel, mint Horváto. imádó:-)

Ildikó, kicsit elbizonytalanodtam: Te aggódsz vagy ők??? Ők miért nem írnak semmit??? 

A kétségbeesés a 12. pont miszerint: "ha stb." 

Amennyiben ez tréfa, na jó, elnézem, de esetleg ha mégsem, akkor áruljátok már el, hogyan éltek meg itthon? 

Egyáltalán... Végül is amitől csak fosni lehet, az belefér a 12 pontba. Csak nem tudom egyáltalán minek a jajongás. 

Kézcsók a hölgyeknek, férfias együttérző kézfogásom a csatolt pasiknak. :-)

Kérjük az utólagos beszámolót, de egyetlen kabócát ki ne hagyjatok!! 

AZS Creative Commons License 2015.06.30 0 0 1764

;-))))))))))))))

Szóval lehet, hogy lesz pár átmeneti kellemetlen apróság, de hogyha megtapasztalják, hogy egy kempingben milyen a nemzetközi hangulat... ;-) Mondjuk a cseh szalámival dúsított szlovén sültkrumpli lengyel uborkával, német sörrel és holland pálinkával egy hangulatos estén - és most nem túloztam, valós történetet meséltem el ;-)

Előzmény: ersekildiko (1763)
ersekildiko Creative Commons License 2015.06.30 0 0 1763

:) én ugyanezt mondtam nekik! De ők hitetlenkedve néztek: "szerintem megengedik?"

Előzmény: AZS (1762)
AZS Creative Commons License 2015.06.30 0 0 1762

ha nem lesz elég a hosszabbító

semmi gond, a doboz és a helyük között levő csehet, lengyelt, németet, hollandot (szóval NEM magyart...) megkéri, hogy hadd csatlakozzon rájuk

ersekildiko Creative Commons License 2015.06.30 0 0 1761

Szia! Kösz, hogy észrevettél :), máshol már rengeteg okosságot mondtak, de nagyon szívesen venném a Te tapasztalataidat is. Azóta már némileg módosult a helyzet:

1. A tapogatózás helyett, mára bizonyosság van, azaz biztosan kempingbe mennek.
  2. Az alap dolgokat megvették (székek, asztalok, hűtő box, felfújható ágy, fejlámpák, a sátor megvolt)
  3. Valamelyik hétvégére be van tervezve egy próba kempingezés elérhető távolságra
  4. Isztria helyett Dalmácia valahol Makarska és Dubrovnik között
  5. Majd még egy nagyobb csoporthoz csatlakozva Boszniába

Amitől továbbra is izgulnak:

1. ha a cucc nem fér be a kocsiba
  2. ha nem lesz hely a kempingekben
  3. ha lesz hely, de nem lesz árnyék
  4. ha nem lesz elég a hosszabbító
  5. ha esik
  6. ha nagyon fúj
  7. ha nagyon meleg lesz
  8. ha az első nap kidurran az "ágy"
  9. ha sok lesz a csúszó-mászó
  10. ha koszos lesz a mosdó
  11. ha várni kell a fogmosásra
  12. ha stb.

De alapvetően nagyon készülnek és nagyon büszkék lesznek, ha összejön :)

Előzmény: BazsaRS (1760)
BazsaRS Creative Commons License 2015.06.30 0 0 1760

Hát tudnék mesélni...

Arra ne számíts hogy összességében olcsóbb mint az apartman. Cserébe sokkal nagyobb élmény.

Mi apartmanba kezdtük míg be nem tévedtünk egyszer egy kempingbe. Rákövetkező évre már oda mentünk...

Ha még nem kaptál elég infót mire kell figyelni akkor leírom neked...

Előzmény: ersekildiko (1748)
681109 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 1759

a kempingből megy vizitaxi is (a búvárhajót estére átminősítik:), fix időpontban indul késő délután és késő este jön vissza (a pontos időpontokra és az árra már nem emlékszem - de egynek jó volt:)))

(úristen, de kicsi volt a gyerek...) 

Előzmény: eperlevelll (1754)
schankox Creative Commons License 2015.06.18 0 0 1758

Arra figyelj, hogy az út nagyon poros, tehát a ruhák koszolódhatnak. Árnyék nincs, még késő délután sem, tehát nagyon meleg lesz. Este nincs közvilágítás, lámpát vigyetek. És emelkedős, tehát inkább a sportosabbaknak ajánlanám.

http://www.sports-tracker.com/workout/schankox/51f1fc36e4b065b43b5a1ad2

Mindazonáltal gyalog ez a biztonságosabb útvonal, mintsem a magistrale.

Előzmény: pstezso (1757)
pstezso Creative Commons License 2015.06.14 0 0 1757

ja, megtaláltam google maps-en.

Ki fogom próbálni. Kösz!

Előzmény: AZS (1755)
pstezso Creative Commons License 2015.06.14 0 0 1756

na, ezt idén megkeresem.

a "kemping kijáratától ellenkező irányt" hogy érted? ha kijövök recepciónál, akkor ne a főút felé menjek?

Előzmény: AZS (1755)
AZS Creative Commons License 2015.06.14 0 0 1755

parti út nincs, de a domboldalon van egy földút, aminek a túlsó vége a városnál ér le

a kemping kijáratától először egy kicsit menj az ellenkező irányba, és nemsokára meglátod jobboldalt

Előzmény: eperlevelll (1754)
eperlevelll Creative Commons License 2015.06.14 0 0 1754

Köszi, nem jó hír :(

Előzmény: pstezso (1753)
pstezso Creative Commons License 2015.06.14 0 0 1753

Szia,

szerintem nincs gyalogos út. Kocsival lehet bemenni, vagy járnak taxik. De az szerintem a fizetős parkoláshoz képest drága. Pontos összegekre nem emlékszem sajnos. Valami 20 kuna rémlik  emlékszem a taxi árára. De az csak egy útra, vissza másik huszas. Ez egy 4 fős családnak, de az nem rémlik, hogy személyenként számolnak-e. Merthogy nagyobbkb 7 személyes autókkal járnak, lehet, hogy mások is beülnek a kocsiba.

Vakmerőbbek kerékpárral is mentek a Magistralén, de szerintem az életveszélyes.

Előzmény: eperlevelll (1752)
eperlevelll Creative Commons License 2015.06.14 0 0 1752

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy az Adriatic kempingből be lehet sétálni Primostenbe? Tudom, hogy kb. 2 km a távolság, csak nem tudom van-e út a parton.

Köszi!

time99bt Creative Commons License 2015.06.01 0 0 1751

Sziasztok! Tavalyi infót szeretnék kérni Hvar szigeten lévő Grebisce és Holiday kempingekről? Vélemény a kempingről,a mosdó tisztaságáról,a parcellák nagyságáról? Köszi a segítő válaszokat!

ersekildiko Creative Commons License 2015.05.30 0 0 1750

Köszönöm a topic címet.
Biztosan igazad van, de ha most "bevásárolnak", akkor talán rákapnak a kempingezésre (gyerekként mindketten sokat kempingeztek)

Előzmény: Boar... (1749)
Boar... Creative Commons License 2015.05.30 0 0 1749

Szvsz. inkább itt érdeklődj:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9068867&la=132067058

Ha mindent most akarnak megvenni, drágább lesz mint az apartman. A kempingek sem olcsók meg a cucc sem, a kezdők tandíjáról nem is beszélve.

Előzmény: ersekildiko (1748)
ersekildiko Creative Commons License 2015.05.30 0 0 1748

Sziasztok! segítséget szeretnék kérni.
A lányomék nyaralási időpontja csak mostanra vált biztossá. Hosszú idő óta az első év lenne, hogy egyszerre tudják kivenni két hétnyi szabadságukat (aug.) a férjével, így végre mindhárman (van egy 7 éves kislányuk) együtt nyaralhatnának. A terv 4-5 nap Szlovénia, majd 10 nap a tenger (ebből logikusan Isztria, Kvarner, esetleg Észak-Dalmácia következne). Sajnos több száz oldal "átnyálazása" után az derült ki, hogy elfogadható apartmant (esetleg szállodai szobát) 100 EUR/éj  alatt nem találnak hármójuknak. Ezt én (és ők is) irreálisnak találom, ezért egyre jobban "vonzódnak" a sátorozáshoz, amihez egy viszonylag jó sátron kívül semmijük sincs :) Rutinos kempingezőktől kérdezném:

• Mik azok az alapvető dolgok, amiket mindenképpen meg kéne venniük, hogy viszonylag komfortosan legyenek
  • Léteznek-e olyan kempingek, ahol van "közös" konyha (anno voltak ilyenek)
  • Kitaláltak-e már (biztosan, csak mi nem ismerjük) valami "kényelmes" alvóhelyet (sátorba)
  • Esetleg tudnátok-e ajánlani valami helyes kempinget (csendes, nyugodt, gyerekbarát, semmiképp sem ipari tömegnyomor) A hely Savudrijától-Zadarig, beleértve akár Krk-t, a Losinj szigeteket vagy Crest.

Bármilyen ötletnek, jó tanácsnak, linknek nagyon örülnénk! Előre is köszönjük!

schankox Creative Commons License 2015.04.26 0 0 1747

Sziasztok!

Idén Lastovo szigetre készülünk. Egyetlen kempinget találtam a neten (Skriveni), valaki volt már ott esetleg?

tclar Creative Commons License 2015.04.01 0 0 1746

Sziasztok! Snorkelezésben kitűnő (látványos) kempinget írjatok légyszi személyes tapasztalat alapján Isztrián. Umag fölött voltunk tavaly Savudrija-ban, egész jó volt...Köszi

szeerikceed Creative Commons License 2015.03.31 0 0 1745

Köszönöm az infót és a többieknek is. 

Előzmény: Rezsee (1744)
Rezsee Creative Commons License 2015.03.31 0 0 1744

Pár éve jártunk ott, de nem ott laktunk végül. Ez július második felében volt, nem volt telt ház. Nagy, igazi ,,ipari" kemping. Egy sátrat, nem parcellázott részre, beesve is jó eséllyel le lehet tenni, ha parcellát akartok, vagy lakókocsival mentek, akkor foglalás nélkül nem valószínű. Szinte az összes hely árnyékos, nagy fenyvesek alatt. A fürdők ott jártunkkor közepesen takarítottak voltak! A víz megközelítése nagyon nehézkes, sziklás partokkal. Előnye, hogy közel a város, könnyedén besétálhatsz a központba! (Félúton van egy Lidl is) Neten dicsőítik, nekünk és még pár itteni aktív kempingezőnek sem jött be. Valami oka biztos van...Nézz be a ,,Nyaralás Horvátországban" fórumba, rengeteg szép képet találsz a szigetről, az öblökről és sajnos arról is, hogy az idén a Cikat-ba készülék nagy építkezésre számítsanak, ami nem túl előnyös nyaralás alatt! Lesz medence stb., gondolom az árak közelíteni fogják a csillagos eget! :-S

Előzmény: szeerikceed (1741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!