Keresés

Részletes keresés

drs Creative Commons License 2004.02.19 0 0 4144
Emberek, tessek mar bejelenteni, hogy kulfoldon tartozkodtok nyelvtanulas celjabol, raadasul aki levelezore jar, odairja nyomatekosan, hogy bar kulfoldon tartozkodik nyelvtanulas celjabol, ez nem akadalyozza felsooktatasi tanulmanyainak elvegzeseben. Szoval talaljatok mar ki valami ilyesmit.

hozzateszem en is igy vagyok halasztason, bar en tenyleg kulfoldon tartozkodom, bar tanulni nem tanulok, hanem dolgozom. Ja es 2005 augusztusig kaptam igy halasztast.

Dany

Előzmény: hágé (4142)
hágé Creative Commons License 2004.02.19 0 0 4143
ja, még egy dolog... a hadkiegészités.hu-n olvastam ezt:
"A felsőfokú nappali tagozatú szakirányú továbbképzésben, valamint a munkavégzéshez szükséges szaktudás megszerzésére irányuló bármely képzésben részt vevő hadköteles részére tanulmányi szolgálathalasztás engedélyezhető, ha a halasztás engedélyezése nem sérti a katonai szolgálat törvényes teljesíthetőségét, vagy ha a sorkötelesre nézve a sorkatonai szolgálatra való behívás aránytalan nehézséggel vagy hátránnyal járna. "

vagyis ezek szerint távokatás vagy esti tagozat is jó lehet?

hágé Creative Commons License 2004.02.19 0 0 4142
sziasztok!

jó nagy xarban vagyok, eszem ágában sincs bevonulni... jól kettétörné minden tervemet, és a folyamatban lévő ügyeimet

a kérdésem egyelőre annyi lenne: ha tanulmányokra hivatkozva kérek halasztást (egyszer már kértem), és viszek igazolást (amin nincs rajta hogy napplis vagyok-e vagy sem, sem az, hogy milyen szak), akkor lecsekkolják a diákigazolványomat? ha jól tudom, az új matricákon kód is van, azt leolvassák esetleg?

egyelőre ennyi, ha bárki tud vmi választ, kérem iiirjon! full para vagyok, tegnap óta enni se tudok nagyon...

bandi2 Creative Commons License 2004.02.19 0 0 4141
Koszi, Elm.

Ez erdekes lesz. Februar elejen megmutettem a szemem (lezeres kezeles), most a bal szemem meg gyogyul, de valoszinuleg 0 D-s lesz. A jobbhoz meg nem nyultak az -3,75 D, vagyis a ketto kozott van 3 D kulonbseg. Katonaknak irtam, hogy kerek halasztast egy evet, adtak egy honapot es azt mondtak mariusban vagy aprilisban orvosi vizsgalatot rendelnek majd el. Vagyis ha addig nem mutettem meg a jobb szemem, akkor lehet, hogy meguszom az egeszet? Az jo lenne... :)

Előzmény: Elm (4140)
Elm Creative Commons License 2004.02.18 0 0 4140
Toltsd le INNEN a rendeletet, 75.oldal, 061-es kod, BNO H52-54.
Előzmény: bandi2 (4139)
bandi2 Creative Commons License 2004.02.18 0 0 4139
hjulsta2: ez biztos? hol lehetne ennek utananezni? Mert ha tenyleg 3 D, akkor alkalmatlan lettem...
Előzmény: hjulsta2 (4138)
hjulsta2 Creative Commons License 2004.02.17 0 0 4138
3D
Előzmény: bandi2 (4137)
bandi2 Creative Commons License 2004.02.17 0 0 4137
Nem emlekszik valaki, hogy a ket szem kozott hany dioptria kulonbsegnek kell lennie, hogy alkalmatlan legyen az ember?
Blackacidevil Creative Commons License 2004.02.13 0 0 4136
Én most kérelmezem az ujrasorozásom, ha azon is megfelek akkor a behivó napján saaaaaaaaajnos éppen igazoltan leszek fekvőbeteg. én nem szeretnék benne lenni a fokuszban mint utolso katona:) ennél szarabb nincs
shifty Creative Commons License 2004.02.12 0 0 4135
eddig azt hangoztatták, h aki psz-t kérelmez és elfogadják, annak mindenféleképpen lekell töltenie.. akkor is ha már nincs sorkötelezettség.
persze ettől ezmég nembiztos.
a magyar honvédséggel kapcsolatban nincsenek tények ;) csak találgatások.
Előzmény: ppllss (4133)
Kola Creative Commons License 2004.02.12 0 0 4134
Én ma voltam a hadkiegben, azt mondták májusban döntik el, hogy mikor lesz az utolsó behívás. De az is lehet, hogy már tudják, csak nem akarják elmondani, nehogy túl sokan akarjanak kibújni a kötelesség alól.
Szóval konkrétumot nem mondtak, csak azt, hogy kéthavonta van bevonulás, tehát vagy július vagy szeptember, vagy november az utolsó dátum.
Engem egyébként júliusban terveznek, viszont szeptembertől akarok újra jelentkezni egyetemre, úgyhogy necces lesz, csak a jóindulatukon múlik, hogy berántanak-e.
ppllss Creative Commons License 2004.02.12 0 0 4133
Szerintetek a polgári szolgálatot ugyanúgy eltörlik? Tehát ha 2005-ig tudom halasztani hogy le kelljen töltenem a pol. szolit akkor megúsztam, vagy mivel már benne vagyok a "sorban" még berángatnak?

üdv

zlotyi11 Creative Commons License 2004.02.12 0 0 4132
Kérdés addig még mennyi sorozás lesz?
2-3?
Előzmény: volga (4130)
Grof Creative Commons License 2004.02.11 0 0 4131
Úgy legyen...
Előzmény: volga (4130)
volga Creative Commons License 2004.02.11 0 0 4130
És ugyan ez az MTI-n és a magyarorszag.hu-n
http://hirek.mti.hu/news.asp?newsid=168720&pub=7
http://www.magyarorszag.hu/hirek/kozelet/kormszov20040211.html

"...Budapesten. Gál J. Zoltán elmondta: 2005 végéig létrejön a kor követelményeinek a jelenleginél jobban megfelelő és hatékonyabban alkalmazható önkéntes haderő, azaz megszűnik a sorkatonai szolgálat.

A kormányszóvivő rámutatott, hogy erre az időpontra többségében kialakulnak a kívánt létszám- és állományarányok, kivonják a felesleges haditechnikai eszközöket, és jelentősen csökkenni fog a honvédelmi tárca kezelésében lévő ingatlanok száma is. Kiemelte: 2004-ben vonul be az utolsó sorköteles fiatal."

volga Creative Commons License 2004.02.11 0 0 4129
Utolsó vonulás

2004-02-11 18:49:22
RTL Klub Híradó
http://www.online.rtlklub.hu/hirek/belfold/?hirid=0402104136

2004-ben vonul be az utolsó sorkatona Magyarországon. Ezt a kormányszóvivő jelentette be. Egy kormányhatározat szerint 2005 júliusáig létrejön az önkéntes haderő, így csak az volt kérdéses, hogy idén, vagy jövőre húznak-e bakancsot az utolsó sorkötelesek. Információink szerint ez a dátum november lesz, és ezek a katonák várhatóan jövő év májusában szerelnek le.

capolihu Creative Commons License 2004.02.10 0 0 4128
Hogy érdemes kitölteni egy adatkér? lapot amit most kaptam a katonaságtól? Van valami technikája?:)
Aki78 Creative Commons License 2004.02.09 0 0 4127
Pingvinke!

Menj csak, ha akarsz, én is azt mondom!
Elvégeztem nagy nehezen azt a qrva fősulit, a diplomámmal is fél évembe telt, míg állást találtam (ehhez is ismerős kellett).
Nagyon jó és biztos helyem van, nem részletezem.
Én szeretném felépíteni a kis házikómat, amihez kellene a fizum is (fél év kiesés, az már egy kerek összeg kp.).
Asszonyság + gyerek még csak tervben van, és anyámékat sem kell eltartanom. Mégse megyek be, ha nem muszáj!!! Van jobb időtöltésem is arra a fél évre!!! Inkább vagyok depressziós, ha ez kell :) És ezt a helyzetet, még a nem ma született nagyszüleim és az összes idősebb rokonom/ismerősöm, akik szintén voltak katonák, megértik! Akinek fiatal létére egyenesben van az élete, minek azt derékbatörni ezzel a szarral?!
Ha neked csak a semmittevésről szól az életed, menj csak nedves falevelet szedegetni a betonról.

Előzmény: linuxpingvin (4123)
krapek2 Creative Commons License 2004.02.09 0 0 4126
itt nem a semmitevésről van szó hanem a szabad akaratról !
shifty. Creative Commons License 2004.02.09 0 0 4125
eloszor is.
az iskolát te magad választottad... sztem akkor még nemvolt kötelező a nyóc általános sem..
hanemszeretted minek jártál?
ha az iskolát idopazarlásnak erezted, es a hadkotelezettséget nem érzed annak, valami komoly gond van az ertekrencereddel.
masoccor.
a szüléshez hasonlitgatni a dolgot szinten picit cinkes, mer a nő akkor szül, ha szülni akar, akkor amikor ő akar. hanemakar nemszul.
harmaccor.
azt, h a nőd hűséges marad-e elore nemhiszem, h igazan tudhatod. persze inditásképpen kirughatod biztos ami biztos.
esvegul
az őseid egészen más időben, állapotokban és körülmények közt katonáskodtak. azt amit az apád/nagyapád csinált akkor, elég merész párhuzam összehasonlitgatni a te feleves udvarsepregetéseddel...
végül 1 kérdés:
voltál katona?
Előzmény: linuxpingvin (4123)
GanXstaZolee Creative Commons License 2004.02.09 0 0 4124
jah csak azért egy gyerek nevelés kissé fontosabb mint 5 hónap semmittevés. Jah a zsold valami 6000 talán amig a gyes/gyed kissé több nem?

nem is tudom melyik a fontosabb.

Előzmény: linuxpingvin (4123)
linuxpingvin Creative Commons License 2004.02.09 0 0 4123
-fél év az életemből: kibírom, a sulira többet kellett pazarolni
-az állásom: ha a csajok 3 évet lóghatnak szülés címén, akkor egy pasasnak is jár 6 hónap
-a csajom: ha 6 hónapot nem bírna ki anélkül, hogy megcsal / faképnél hagy, akkor máris dobnám
-6 hónapi fizetésem: ez már megrázna, ha a családom nem támogat, de mint az előbb mondtam, azt meg tudom érteni, ha valaki családi okokból nem tud bevonulni, pl. családfenntartó
-az életkedvem: nézd, többmillió férfi kibírta már, apámék még 3 évig voltak, szóval én is kibírom
Előzmény: shifty (4122)
shifty Creative Commons License 2004.02.09 0 0 4122
akko menj helyettem is.
van egy tuti jegyem számodra az első sorba.
az eloadás prima, a fellépők magasan kvalifikáltak, a siker garantált..

amit veszthetsz:
-fél év az életedböl
-az állásod
-a csajod
-6honapi fizetésed
-az életkedved

goodluck havefun!

Előzmény: linuxpingvin (4121)
linuxpingvin Creative Commons License 2004.02.08 0 0 4121
Miért kell elkerülni? Nem olyan vészes a katonaság, hogy bele kell halni. Én csak 2 esetben tartanám indokoltnak: 1) ha egészségileg nem alkalmas, 2) ha a családnak szüksége van az emberre.
csoxy Creative Commons License 2004.02.08 0 0 4120
SEGÍTSETEK,légyszi nagyon sűrgős! TEgnap adtam le az adatlapot a hivatalba, elolvasták, nem mondtak semmit, gondoltam biztos jó lesz. Ma felhívott egy tag a hivatalból, és azt mondta, hogy jó de még hiányzik belőle, valami olyasmit mondott, hogy nem fejtettem ki azt, hogy mi a véleményem a FEGYVERES katonai szolgálatról. FONTOS lenne,és nagyon megköszönném ha valaki írna vagy küldene nekem egy jó indokot. Hétfőre kellene. KÖSZIKE.
GanXstaZolee Creative Commons License 2004.02.08 0 0 4119
Még 1 hely ahova nem fogok elmenni :)
Előzmény: fejetlenke (4117)
feldiszno Creative Commons License 2004.02.08 0 0 4118
Sziasztok!

Egy olyan megoldás kellene nekem, ami mellett dolgozhatok is. Egy érettségi utáni két éves felnőttképzés esti tagozaton mentesít a sorkatonaság alól? Olyat hallottam, hogy elég beadni egy iskolalátogatásit, nem is kell feltétlenül bentmaradni.

feldiszno

fejetlenke Creative Commons License 2004.02.06 0 0 4117
Én a minap kértem személyi érdekű halasztást, erre azt válazolták, hogy ősszel kívánnak sorozni (ami egyébként egyszer már megtörtént, igaz, 6 éve, ráadásul nem kértem az újrasorozásomat), és ha ott alkalmasnak minősítenek, akkor nyújtsak majd be újabb kérelmet. Ennyit az utsó sorozásról...
Előzmény: GanXstaZolee (4106)
Vérpistike Creative Commons License 2004.02.05 0 0 4116
Jaj istenkém,csak húzzam ki március végéig:)
Előzmény: shifty (4115)
shifty Creative Commons License 2004.02.04 0 0 4115
hát a kovetkezo marc 9.
az azutanit nemtom mikor lesz..
sztem ennél még azért több lesz egész biztosan..
idén még simán meglesz mind..
reméjjuk nemlesz igazam ;)
Előzmény: ertge (4114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!