Keresés

Részletes keresés

KTATTIS65 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 784
Ostrava-ban hol lesz a koncert, nem tudjátok? Jegyet lehet-e rá szerezni valahol?
purpendicular Creative Commons License 2010.03.24 0 0 783
De azért jóval könnyebb egy vitorláson őrizgetni a kondit, mint egy csavargyárban. :)

Egyébként meg az új lemez fasza, hallgattatja magát, pedig nekem igazából a LAFS album óta csak egy-egy dal tetszett.
Előzmény: BahnScorper (782)
BahnScorper Creative Commons License 2010.03.24 0 0 782
Nagyon sok rock-előadónak nem sikerült... :-)))
Előzmény: purpendicular (781)
purpendicular Creative Commons License 2010.03.24 0 0 781
Könnyű 66 évesen olyan kondiban lenni valakinek, aki nem napi 8 órában végez fizikai munkát 40 évig.
Előzmény: Dargun (776)
thsuwie Creative Commons License 2010.03.24 0 0 780

Sziasztok! A Csehek tényleg mázlisták, de ott 15-18000 ember elmegy egy koncertre, nálunk meg alig voltunk szerintem 7000-en.

Az hogy Klaus nem tudta a szöveget az csak egy dolog, de ha nincs ott akkor a felső szólam teljesen kimarad. Amúgy nekem sincs semmi bajom a Kóbor hangjával egy Omega koncerten, de ez valamivel feljebb van, és még kifogástalanúl működik.

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.24 0 0 779
Ezek a csehek milyen mázlisták! Még egy koncert náluk:

Ostrava 2010. április 22.

Ráadásul a müncheni bulira meg minden jegy elkelt...
deliriousnomad Creative Commons License 2010.03.24 0 0 778
A szöveg nemtudása és a béna halandzsázás már csak hab volt a tortán, az igazi gond az, hogy Kóbornak ma már nulla hangja van (nem mintha régen olyan sok lett volna, de az is teljesen elment). Ha haknizik az Omega, nem véletlen segíti ezer mankó akár élőben, akár felvételről.
Előzmény: Dargun (776)
Ripper Creative Commons License 2010.03.23 0 0 777
Nem győzöl meg. Nekem egyszerűen nem fekszik a hangja, a stílusa. Az emberrel egyébként semmi bajom, szimpatikus arc, és el is ismerem mindazt, amit az Omega jelent a magyar rockzenében. De szeretni ettől még nem fogom őket.

Ámde ezen nem fogunk összeveszni. Főként, h ez egy Scorpions topik.:-))
Előzmény: Dargun (776)
Dargun Creative Commons License 2010.03.23 0 0 776
'94-ben Klaus sem tudta, csak a refrénjét a Fekete pillangónak (70 000 ember előtt Népstadionban). Sőt, Klaus puskát is vitt magával a tenyerén. 15 évvel később Mecky megtanulta a szöveget, kiment és nem ugrott be. Ilyen előfordul bárkivel. Kassán már semmilyen gond nem volt. Sohasem szerepelt vendégként, izgult mint egy kisgyermek, látszott/hallatszott rajta.

Ez ilyen egyszerű. 66 évesen én majd örülni fogok ha ilyen kondiban leszek még. Hamarosan itt az 50. jubileum. Egyébiránt, ha már a hangja van terítéken:

Varsó-2009:

http://www.youtube.com/watch?v=rRegfRJq-A0

(itt "saját pályán" van:-)

Előzmény: Ripper (775)
Ripper Creative Commons License 2010.03.23 0 0 775
Semmi bajom vele amúgy, csak Scorps koncerten nem őt akarom hallani. Főleg, ha meg sem tanulja a szöveget...
Előzmény: Dargun (774)
Dargun Creative Commons License 2010.03.23 0 0 774
Arra még várhatsz. Sokáig!:-)
Előzmény: Ripper (773)
Ripper Creative Commons License 2010.03.23 0 0 773
A mikrofontól kéne szeparálni inkább.
Előzmény: Dargun (772)
Dargun Creative Commons License 2010.03.23 0 0 772
"valahogy szeparálják el az alkoholtól arra a kis időre."

Valótlanságot ne állíts...(!!!)
Előzmény: Fec88 (770)
skywriter Creative Commons License 2010.03.23 0 0 771

Szerintem csak udvariassági gesztus volt Rudi részéről. Legalábbis remélem...
Előzmény: Fec88 (770)
Fec88 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 770
Jajj!Remélem ez az Omegás dolog csak vicc az interjú végén.Vagy ha mégis együtt lépnek fel megint akkor Jani bácsinak adják oda a szöveget két héttel a koncert előtt és valahogy szeparálják el az alkoholtól arra a kis időre. :-)
Előzmény: skywriter (769)
skywriter Creative Commons License 2010.03.23 0 0 769

Nem tudom, láttotok-e a tegnapi Metropolban a Rudolf interjút (10. oldal), de ha lemaradtatok volna, akkor itt megtalálható a cikk
Szerintem ad valamiféle magyarázatot arra, hogy miért is hallunk a dalok között ismerős momentumokat :)
kistutu Creative Commons License 2010.03.19 0 0 768
Azt nem kérdeztük. Csak pár szót tudtunk beszélni...tudod a rajongó kis csajok egyből odasereglenek. :)))) Matthias is nagyon kedves volt. Vele a soundcheck előtt találkoztunk. Egy-két dedikálás, fotó és már ment is a színpadra.

Egyébként az orosz bulin egy számmal kevesebbet játszottak mint Prágában. :))))
Előzmény: BahnScorper (766)
Fec88 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 767
Köszi.Most már nyugodtabb vagyok. :-)
Előzmény: kistutu (763)
BahnScorper Creative Commons License 2010.03.19 0 0 766
Azt nem mondta Klaus, hogy akarnak-e még szimfonikus meg unplugged koncerteket a hátralévő időben?
Előzmény: kistutu (763)
Ripper Creative Commons License 2010.03.19 0 0 765
Igen, vmi ilyesmit én is be akartam írni.:-))
Előzmény: deliriousnomad (764)
deliriousnomad Creative Commons License 2010.03.19 0 0 764
Viszont ha eljönnek, Kóbor meg Elefánt tevékenysége remélhetőleg kimerül majd abban, hogy a színpad széléről nézik a koncertet.
Előzmény: kistutu (763)
kistutu Creative Commons License 2010.03.19 0 0 763
Nyugi! Eljönnek! vagy idén télen, vagy a jövő tavasszal, de eljönnek. Klaus mondta Prágában a hotelben! Egyébként is nagyon jól sikerült a tavalyi buli. Mindenki csak pozitívan beszélt róla, és a médiában is jó kritikákat kapott. :)
Fec88 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 762
Nézegettem youtube-on a prágai koncert felvételeit.Nemigazán találom a szavakat.
Csak remélni tudom hogy eljönnek még egyszer hozzánk...
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.18 0 0 761
"stage pass-t is kaptunk"

Honnét lehet ilyet kapni??

Egyébként a beszámolóddal tökéletesen egyetértek, mintha én írtam volna, nekem is életem legjobb Scorpions bulija volt a prágai!!
Előzmény: kistutu (754)
kistutu Creative Commons License 2010.03.18 0 0 760
Summa-summarum...még egyszer legalább el kell menni koncertre. Klaus azt mondta a koncert után a hotelben, hogy most csak 3 számot nyomtak az új lemezről, mert még hivatalosan nem jelent meg. Viszont a későbbiekben újabb dalokat is eljátszanak a Sting In The Tail-ről. :)))
BahnScorper Creative Commons License 2010.03.18 0 0 759

Neeem, a SLY-ról nem annyira a Send Me An Angel jut eszembe, hanem én már akkor is mozaikszónak gondoltam, amikor még nem is hallottam a számot... ;-))))

 

A Raised-ben nagyon erős Crazy World feeling is van a talkbox és a Tease Me-s ének miatt, a Slave Me, a Rock Zone és a Spirit Of Rock az Unbreakable-ra is felfért volna, a No Limit riffje pedig inkább 30 évet visz vissza... ;-)

Előzmény: kistutu (758)
kistutu Creative Commons License 2010.03.18 0 0 758
Hát igen. Lehet még a polcon vagy 40-50 nóta, amik simán megüthetik a legmagasabb szintet. Emlékszem, amikor a Crazy World kijött, Francis nyilatkozta, hogy 40 számból választottak ki húszat, majd a legvégső rotálásnál kiesett még 8! Aztán már tényleg a legjobb tizenkettő maradt, de ebből is még egyet le kellett venni. Na ez lett a Partners In Crime, ami aztán már csak maxin jelent meg.

Jó lenne egy 3cd-s "ki nem adott dalok" válogatás. Hú...nem is merek gondolni rá.

A Raised On Rock is egy kicsit Hurricane-es, és vannak számok, amik elégé visszaadják a Face The Heat feelingjét. Szerintem nagyon jól össze lett gyúrva. A Sly meg tényleg nagyon Send Me An Angel. :))) De igazából engem nem érdekel...2004-ben a Through My Eyes-ra is ráfogták, hogy No One Like You II. :)

Valaki írta korábban, hogy 11 évet késtek vele. Tökéletesen egyetértek! Előre bocsátom, hogy szeretem az Eye II Eye-t. Pont a különlegessége miatt. Jó szövegek, jó zene, csak hát ugye a hangszerelés... Klaus mondta valamikor, amikor szóba került at E2E, hogy a 90-es évek második felében hanyatlását élte a metal és rock zene (tisztelet a kivételnek), akkor nagyon úgy tűnt, hogy nincs akkora jövője ennek a stílusnak, mint amilyen a múltja volt. Ezért ők is megpróbáltak egy kicsit változtatni, új színt adni a dolgoknak. Így utólag persze könnyű már azt mondani, hogy tévedtek, de hát akkor ez jó ötletnek tűnt! Azért örülök, hogy 2004-ben megint elkezdődött egy folyamat a csapat életében...csak a szomorú az egészben az, hogy túl későn! :(
Előzmény: BahnScorper (757)
BahnScorper Creative Commons License 2010.03.18 0 0 757

15 koncert?! Az igen... kár, hogy nekem már nem jön össze ennyi... :-(((

 

Azért ne mondd, hogy szűkösen lettek volna olyan balladákban az elmúlt 20 évben, mint a Lorelei (még ha most ezt nem is győzöm elégszer hallgatni, Axel Rudi Pell pedig jól tenné, ha bevenné a repertoárjába, mert hozzá is illik). Ott van például a Lonely Nights... de a Pure Instinct-re is illett volna.

 

Megvan persze a Scorps-egyéniség, de nekem pont az tetszik a csapatban, hogy minden albumuk más és más hangzásvilágot képviselt, még a viszonylagos korszakokon belül is. Ezen a lemezen valóban mintha visszaemlékeznének ezekre a lemezekre, de amíg olyan jól teszik, hogy a címadóra egyfelől abszolut beindul az ember, másfelől meg a Catch Your Train és a Backstage Queen jut róla eszébe, addig ki a francot fog ez zavarni. :-) Jon Oliva-nak is jó a kikacsintós száma (People Say - Gimme Some Hell) és a Sabaton-nál is élvezhető a Metal Machine/Crue. És itt a szövegekbe is jut bőven kikacsintás, habár ki tudja, lehet hogy a SLY-ra Christian kérte meg a faterját... ;-)))

 

Egyébként a Crazy World és az Unbreakable vonala a legerősebb, viszont akad sehová sem sorolható szám is szép számmal... ilyen a Turn You On és a Best Is Yet To Come.  Egyedül a különféle artikulálatlan vokáloktól van herótom...

 

Jabs-nak pedig igen finom szólók jutottak, ami a legjobb az egészben!!!

 

 

(Ennek ellenére később örülnék egy lemeznek a kiadatlan számokkal, hiszen az Unbreakable felvételekor legalább annyi dalt hagytak a fiókban, és lehet hogy már a Humanity Hour II-re is volt valami...)

Előzmény: kistutu (754)
Deepfreeze Creative Commons License 2010.03.18 0 0 756
Más a saját egyéniség meg stílus, ami felismerhető, azt eddig is tudtuk, hogy van nekik. De itt azért van egy két nagyon durva áthallás.
Egyébként elég korrekt anyag.
Előzmény: kistutu (754)
skywriter Creative Commons License 2010.03.18 0 0 755

Nekem Corgan kurván tetszett, pedig én is tartottam tőle.
Amikor rákezd, mindig ezt értettem: Áj Bálint :))))
Előzmény: Ripper (751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!