Keresés

Részletes keresés

kayleigh Creative Commons License 2008.04.28 0 0 4248
Nem a topik, de a saját magam nevém szeretettel üdvözöllek itt. Vannak ám más érdekes topikok is hasonló témában :-)
Előzmény: Pelin (4247)
Pelin Creative Commons License 2008.04.28 0 0 4247
Noháááát!!! Éljen a Marillion! :)
Kár, hogy én csak nemrég fedeztem fel magamnak, pedig több 10 éve vagyok prog-rock nagyjai illetve Genesis rajongó! Hát ki-ki (nem KIKI, mert őt nem szívesen keverem bele) vonja le a magáét. :) Még mielőtt azért hitelemet veszteném, tudtam a zenekarról, tudtam hogy létezik, hogy vannak, és hogy Genesis epigonok (jó tudom, nem, de én úgy tudtam), és valahogy egy csúnya előítélet hatására szándékosan nem ismerkedtem meg velük, Fish-től pedig egyenesen ódzkodtam... ma már az egyik kedvenc "prog-arcom" ám. :) Szóval komolyra fordítva a szót, nagy kedvencem lett a zenekar hála istennek, idestova egy éve kb. őszinte rajongójuk vagyok. Sajnos emiatt lemaradtam a tavalyi koncertről, bár egészen más (Genesis) koncert vonta amúgy is el a figyelmem. Ja és persze a körülötte köztudottan támadt "enyhe" kis kavarodás.
Szóval üdvözletem a topiknak! :)
pobeda Creative Commons License 2008.04.09 0 0 4246
A vh1-on most megy a Top 10 Marillion.
Ripper Creative Commons License 2008.04.08 0 0 4245

Pedig...

Előzmény: tutticuki (4244)
tutticuki Creative Commons License 2008.04.08 0 0 4244
Elég furán hatott rám a minap,amikor a livesound kívánságlistáján korábban szó volt egy esetleges koraőszi budapesti fellépés lehetőségről,és azt a választ kaptam,hogy a zenekar pénzt akar keresni a turnéval,nem csak zenélni. Ezért nem tudtak a management-el megegyezni....Elhiszem,hogy fontos nekik a pénz,de akkor a zene "csak " másodlagos lett ?! Oda az eddigi feeling ? Nem akarom ezt hinni. Még nem .
Markov Creative Commons License 2008.04.02 0 0 4243
Mostanában olyan nagy csönd van kedvenc zenekarunk körül, hogy a topik életbentartása miatt ide is beszúrok egy "önreklámot": 

Ismét eltelt 2 hét, így holnap du. 5-7-ig megint felbukkan az éterben a Vájt fülbevaló! Folytatódik a zenei kalandozás távoli földrajzi tájakon. Mivel az elmúlt adások során keresztülrobogtunk az amerikai kontinensen, most Ausztrália és Afrika kerül terítékre, azaz ottani előadók zenéiből áll össze az adás: lesz egyebek mellett Sebastian Hardie, Aragon, Vanishing Point, The Third Ending, Bakithi Kumalo, Richard Bona, Etienne M'Bappe, Tananas.

Az adás hallgatásahoz bökj ide.

m.illion Creative Commons License 2008.03.25 0 0 4242

Alig titkolt célom volt ez...:)

Most már csak a Camel topikban kell beindítani a Marillion szálat és máris megvan a kapcsolódási pont, ami mellett kardoskodtam...:)

Előzmény: InteriorLulu (4241)
InteriorLulu Creative Commons License 2008.03.25 0 0 4241

Khmm... bocs, hülye vagyok, persze hogy tudsz a Camel topikról, hisz még reagáltam is ott nemrég a hsz-edre...

De legalább már mindenki tud róla, aki ezt a topikot látogatja. :-)

Előzmény: m.illion (4240)
m.illion Creative Commons License 2008.03.25 0 0 4240

Lehet, hogy a PF-i életmű igencsak felületes ismerete miatt adódik nálam inkább a Camel - Marillion párhuzam. Azért majd igyekszem konkrétumokkal is szolgálni az alapállításom alátámasztásához.

 

Igen, én is felfedeztem a Camel topikot, most épp pezseg... :) 

Előzmény: InteriorLulu (4238)
InteriorLulu Creative Commons License 2008.03.21 0 0 4239
Helyesbítek: a Neverland, azaz inkább csak a második fele - számomra - egyértelműen klasszikus PF hatást mutat, jelesül olyan Dark Side-os. Ami persze, ha így van, semmit nem von le az értékéből...
Előzmény: InteriorLulu (4238)
InteriorLulu Creative Commons License 2008.03.21 0 0 4238

Valami eszembe jutott: For Today (A Nod..., 2002) és Neverland (Marbles, 2004): hasonló dinamika és elegancia, amit Te is írsz.

Mondjuk az egyik hallatán sem a másik ugrik be nekem, hanem sokkal inkább a Gilmour-érás Floyd, de ez legalább egy stabil közös nevező... :-)

Meg persze minkettő überzseniális dal. Mégha a Neverland sokkal jobban is tetszik...

 

Tényleg, ugye tudsz a Camel topikról?...

Előzmény: m.illion (4237)
m.illion Creative Commons License 2008.03.20 0 0 4237

Hmmm. Kicsit pontosítok, ill. megpróbálom leírni, mire gondolok.

 

Kapcsolódási pontokat vélek felfedezni az újabb Camel albumok (I. Lulu is említette őket) és az újabban született  Marillion korongok között. Szóval a "hatás" kifejezés tényleg erős ebben az esetben.

Ami közös bennük: az a nyugodt, magabiztos elegancia, ami mindkét zenéből árad, akár a merengősebb, meditatív, akár a progresszívebb részekről van szó. Néhány dalban közvetlenebb hasonlóságot is érzek.

 

Mindemellett a Pink Floydos párhuzammal is egyetértek.

 

Az viszont mindenképpen örvendetes, ha pár szó esik - akár itt is - erről a nagyszerű együttesről, amely még a Süsü, a sárkány zenéjének megalkotásában is "részt vett" :)

 

m.illion

 

Előzmény: InteriorLulu (4236)
InteriorLulu Creative Commons License 2008.03.20 0 0 4236

Hát, én sem igen érzek ilyet... Esetleg a Camel utolsó négy albumánál (Dust, Harbour, Rajaz, A Nod), de azok is sokkal inkább Floydosak. Talán ezeken lehetnek dalok, ahol eszembe jut a Marillion. Fordítva még ennyi sem...

Hol érzel ilyen hatást...?

 

Előzmény: m.illion (4233)
Markov Creative Commons License 2008.03.20 0 0 4235
Szintén nagyon kedvelem a Camelt, egyik legjobb klubkoncert volt őket látni néhány éve - sajnos annak a turnénak "Farewell" volt a beceneve, azaz kevés az esély rá, hogy megismédlődhessen az élmény. Kevés az olyan csapat, akiknek már az első lemezük alap, teljesen kiforrott muzsikát tartalmaz.
Sok párhuzamot azonban én sem érzek a Marillionnal...
Előzmény: m.illion (4233)
m.illion Creative Commons License 2008.03.20 0 0 4233

Üdv marillioniták!

 

Nemrég ismerkedtem meg a Camel együttes zenei munkásságával és jóleső érzéssel nyugtáztam, hogy ez a nagyszerű csapat is hatással volt/van a Marillionra, főleg a H-éra kezdete óta.

 

Van-e még valaki, aki hall/érez párhuzamot a két muzsika között?

 

m.illion

 

 

 

SugarMice Creative Commons License 2008.03.18 0 0 4232

Hi TheWebesek!

Az utóbbi időben mostohán bánok kedvenceimmel, de az új albumot még időben megrendeltem, mert szóltak hírlevélben. Így ebben ist ott virít majd a nevem valahol az x-edik lapon! Yuhhhhéééé!

Bye!

SM

Előzmény: sziti (4231)
sziti Creative Commons License 2008.03.13 0 0 4231

Ritkán nézek rá a Marillion honlapra, így ma láttam, hogy a nyáron megjelenő dupla CD klf. formákban már előrendelhető. (A kredites lehetőség már elment...)

tutticuki Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4230
Dombornyomott kártyának kell lennie,túl sok pénzt ne tarts rajta,bár komolyabb szolgáltatóknál nem szokott probléma jelentkezni.Inkább itthon ,a postánál tűnhet el.Egyszer nem érkezett meg egy terjesztőtől ,de jelzésemre azonnal újra küldték..Üdv.
Előzmény: kirky (4229)
kirky Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4229
de gondolm ahhoz kell nemzetközi bankkártya?
Előzmény: tutticuki (4228)
tutticuki Creative Commons License 2008.02.14 0 0 4228
Racket Records az,akiktől megrendelheted. Pár nap alatt megérkezik,5-6 ezerbe kerül,de bőven megéri a dupla lemez,kiváló hangzásával,tele egyedi extrákkal ! Ne töltsd le,ha megveszed,támogatod kedvenc zenekarodat! Üdv.
Előzmény: Barnabyyy (4223)
kirky Creative Commons License 2008.02.14 0 0 4227
nekem is kéne, de állítólag csak onnét lehet megrendelni, meg letölteni se tudom sehonnan
Előzmény: Barnabyyy (4223)
tutticuki Creative Commons License 2008.02.14 0 0 4226
Lélekben veletek vagyok ! Jó eszmecserét !Üdv-Karesz
InteriorLulu Creative Commons License 2008.02.14 0 0 4225

Részemről okés...

Előzmény: Markov (4224)
Markov Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4224
Én szívesen csatlakozom. Többiek?
Előzmény: kayleigh (4222)
Barnabyyy Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4223
Meg tudnád mondani hol szerezted meg a Somewhere in London-t? MÁr régóta keresem, de magyar oldalakon egyáltalán nem találtam. Esetleg a Marillion honlapján rendelted? És mennyibe került?
Előre is köszi
Előzmény: KeyConcept (4205)
kayleigh Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4222
Ha már senki sem válaszol, megteszem ajánlatomat: Február 20, szerda, du. 2 - 1/2 3 körül a Noában a Nyugatinál.
Előzmény: kayleigh (4219)
kayleigh Creative Commons License 2008.02.12 0 0 4221
Nem tudom, nekem olyan színtelenre sikeredett. Igaz, nem is hallgattam agyon.
Előzmény: InteriorLulu (4220)
InteriorLulu Creative Commons License 2008.02.12 0 0 4220

Ami számomra az Internal, az Neked a Field... :-)

Szerintem az Internalon a dalok alapvetően épkézlábak, de a hangzás... Nem áll össze valahogy az egész, egy-két számtól eltekintve olyan kaotikus, rosszul szól, mintha a keverést csak valahogy összecsapták volna... nekem legalábbis mindig ez a benyomásom.

Nálam amúgy a Raingods csak azért nem kapott ötöst, mert meggyőződésem hogy a Plague of Ghosts-ból, főképp a végéből, sokkal többet is ki lehetett volna hozni...

És Nálad a Field...?

Előzmény: kayleigh (4218)
kayleigh Creative Commons License 2008.02.12 0 0 4219
Akkor mi is a tali időpontja?
Előzmény: Lavender (4214)
kayleigh Creative Commons License 2008.02.11 0 0 4218
Vigil 5, Internal 3, Songs 3, Suits 2, Sunsets 4, Raingods 5, Fellini 2, Field 1, 13th 3
Előzmény: InteriorLulu (4217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!