Keresés

Részletes keresés

Ilhilla Creative Commons License 2024.02.05 0 0 72394

Valamit azért hagyjanak a város kilencszázötvenedik születésnapjára is! A strand tuti nem lesz kész még egy év múlva sem.

 

Felhívás már van: milyen programokat javasol a lakosság az évfordulóra, kíváncsi leszek!

 

Remélem, azt a mocskos "kőhelyet" a Jubileum téren legalább lefestik, mert csupa penész! Hiába, 50 éve ott "díszíti" a várost! 

Előzmény: Zarándi (72392)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.02.05 0 0 72393

Banális, hétköznapi gondom van.

A hétvégén vezettem Szolnokon. Botrányosak az utak, és veszélyesek is!

Olyan szinten porosak, hogy a haknali harmattal együtt a főutak olyanok, mint a korcsolyapálya! Nem vagyok nagyon sportos vezető, nem szoktam csikorgó gumikkal kilőni, de meglepett, hogy a Kolozsvári hídról a városba befelé jövet, a jelzőlámpától indulva bejelzett, és működésbe is lépett a kocsiban az ESP, vagyis a menetstabilizátor. Nem nagyon szokott alattam ilyet csinálni az Octávia. Elkezdtem jobban figyelni az útra a megszokottnál, és szemmel látható, hogy vastagon van lerakódva a por az útra. Ez a balesetveszélyen túl - legrosszabb ebből a szempontból a Várkonyi téri körforgalom, ami gyakorlatilag egy jégpálya manapság - hogy a közlekedés fel is veri ezt a port, ami tudomásom szerint nem túl egészséges.

Nem kellene tenni valamit ez ellen, azon túl, hogy az esőt várjuk?

Ez egyébként évek óta zavar Szolnokon. Senki illetékes nem látja? Ők nem itt élnek, közlekednek?

Zarándi Creative Commons License 2024.02.05 0 0 72392

https://www.szoljon.hu/helyi-kultura/2024/02/megvan-mikor-nyithat-a-szolnoki-var-a-projekt-jelentosegerol-kerdeztuk-dr-kertesz-robertet

 

Megvan, mikor nyithat a szolnoki vár – a projekt jelentőségéről kérdeztük dr. Kertész Róbertet

 

A remények szerint tavasszal megnyitja kapuit a szolnoki vár, valamint a Zagyva-sétányt is birtokba vehetik a látogatók. Dr. Kertész Róbert, a Damjanich János Múzeum régésze kiemelte, a vár jelentősége nem kizárólag turisztikai szempontból nagy, Szolnok történelmi múltjának megismerése legalább ennyire hangsúlyos lesz.

Tiborcsik Creative Commons License 2024.02.04 0 0 72391

"Ha a regi motorosok közül valaki akkor miből gondolja az indító hogy megváltozott a vélemény azóta róla?"

 

Márpedig megváltozhatott, mépgpedig az alapján milyen teljesítményt nyújtottak az elmúlt 5 év alatt.

Előzmény: Mutual Friend (72388)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.02.04 0 0 72390

"...

 pártok és képviselőik politikai pályafutásaik végett is ért, ha nem fognak össze.

 

 Nem feltétlenül, amennyiben egy előválasztás kijelöi közülük a legesélyesebbeket. 

Előzmény: Dermice (72386)
Zarándi Creative Commons License 2024.02.04 0 0 72389

https://magyarnemzet.hu/belfold/2024/02/igy-valtozott-iden-az-egyetemi-felveteli-kozeleg-a-jelentkezesi-hatarido-is#google_vignette

 

Így változott idén az egyetemi felvételi, közeleg a jelentkezési határidő is

 

A felvételi pontszámok ötödéről már az egyetemek határoznak, az emelt szintű érettségit száz százalékban, a középszintűt 67 százalékban számítják, illetve az ötödik érettségi tárgyat a felsőoktatási intézmény határozza meg – sorolta az idéntől érvényes egyetemi felvételik legfőbb változásait Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár.

Mint hangsúlyozta, a felvételi eljárás idén már teljesen elektronikus lett, és nem árt odafigyelni arra is, hogy február 15-ig kell véglegesíteni a jelentkezéseket.

Mutual Friend Creative Commons License 2024.02.03 0 0 72388

Most ki a befutó nagyon nem vagyok tájékozott?

 

Ha a regi motorosok közül valaki akkor miből gondolja az indító hogy megváltozott a vélemény azóta róla?

csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.02.03 0 0 72387

Rövid szolnoki médiás pályafutásom alatt összesen két politikussal találkoztam, aki az alapvető emberi viselkedési normáknak megfelelt. Pl.: ha belépek valahová - egy stúdióba, mondjuk - akkor köszönök. Nem árulok el nagy titkot, hogy nem stimmel a név erre a kritériumra...

Előzmény: kannibál Kovács (72384)
Dermice Creative Commons License 2024.02.03 0 0 72386

"holott sem a Momentum, sem az LMP nem fog össze. És akkor még ott vannak az MKKP, MDSz, MMM..."

 

Akkor ezek a pártok és képviselőik politikai pályafutásaik végett is ért, ha nem fognak össze.

 

 

Előzmény: Tiborcsik (72385)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.02.02 0 0 72385

Érdekes, az ATV úgy hirdeti, hogy ellenzéki összefogás Szolnokon, holott sem a Momentum, sem az LMP nem fog össze. És akkor még ott vannak az MKKP, MDSz, MMM...

Előzmény: kannibál Kovács (72384)
kannibál Kovács Creative Commons License 2024.02.02 0 0 72384
Portusi Creative Commons License 2024.02.02 0 0 72383

https://www.szoljon.hu/helyi-kozelet/2024/02/ujabb-csotores-okoz-fennakadasokat-a-szolnoki-belvarosban-dolgoznak-a-szakemberek-a-helyszinen

 

Újabb csőtörés okoz fennakadásokat a szolnoki belvárosban, dolgoznak a szakemberek a helyszínen

 

Újabb felszín alatt vízhálózati csőtörés történt péntekre virradóra Szolnokon, a Boldog Sándor István körút és az Ady Endre út kereszteződésénél, a belvárosi piac irányából az autóbusz-pályaudvar felé vezető kanyarodó sávnál.

Érdeklődésünkre Magyarné Bede Marianna, a szolgáltató szolnoki Víz- és Csatornaművek Zrt. műszaki igazgatója elmondta, a társaság munkatársai megkezdték a hibaelhárítást.

 

A téli időszakban egyre sűrűbben előforduló probléma egyrészt a régi rendszer elavultságának, másrészt a gyakran naponta változó jelentős fagypont alatti, illetve fölötti hőmérséklet-különbségekből adódó anyagváltozás miatti csőrepedések következménye.

amikor ittunk a Bíróban Creative Commons License 2024.02.02 0 0 72382

Legközelebb Kecskemét van 55-60 kilométer. Sztrókos beteget kicsit megkocsikáztatják.

Előzmény: Zarándi (72372)
amikor ittunk a Bíróban Creative Commons License 2024.02.02 0 0 72381

Ma voltam a Plázában, felmentem az I. emeltre és meglepetéssel láttam, hogy a Hervis bezárt, védőrács lehúzva, az eladótér teljesen üres.

Mondhatjuk, a Hervis a Plázában megszűnt.

Ilhilla Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 72380

Kecskemét csak 60, de ha éppen nincs mentő kapacitás, gyorsan eltelik az az idő, ameddig menthető egy  ilyen beteg, következmények nélkül. 

Előzmény: Enzo (72375)
Ilhilla Creative Commons License 2024.02.02 0 0 72379

Tudomásom szerint minden állami tulajdonú ingatlan kezelője az önkormányzat volt, földhivatali bejegyzésben is így szerepelt. 

 

Az pedig, hogy a termálvíz "a föld méhének kincse"-e, utána kellene nézni a város fő-fő jogászainak és -ha lehet- ezen a szálon elindulva kezdeni valamit az ügyben.

Előzmény: Tiborcsik (72377)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.02.02 0 0 72378

Köszönöm, meglehet, annyira nem követem az eseményeket. Csak valamiért úgy emlékszem, hogy a város is költ/költött erre.

Előzmény: Enzo (72373)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.02.02 0 0 72377

És az sem biztos, hogy a rendszerváltáskori privatizáció előtt a városé volt, inkább az államé. De nem tudom, de ha nem a városé volt, akkor ne kárhoztassuk igaztalanul az elherdálásért.

Az biztos, hogy amikor megépült 100 éve, akkor a városé volt, mert a város vett fel rá amerikai hitelt. Ezt olvasni lehet valahol.

Előzmény: Enzo (72373)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.02.02 0 0 72376

Eredetileg melegnek kéne lenni, de a kínai valami tartályba vezeti, ahol kihül, és mindig csak annyit szivattyúznak, amennyi a tartályból fogy. Ezzel talán még el is dugítják-apasztják a kutat, he nem szívják folyamatosan, de nem biztos, nem vagyok szakértője.

Előzmény: Ilhilla (72370)
Enzo Creative Commons License 2024.02.02 0 0 72375

Stroke ügyelet 100 kilométerre.

Igazán remek. :-(

Esetleg zárjuk be az egész kórházat. Minek az?

Előzmény: Zarándi (72372)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.02.02 0 0 72374

Csatornahasználati díjat semmiképp, hiszen  ami nem a kannákba, egyenesen megy a Tiszába.

Valamint a VCSM-nek vízdíjat valóban nem, hanem az államnak valami vízkivételi díjfélét, vagy hogy is hívják.

Előzmény: Ilhilla (72370)
Enzo Creative Commons License 2024.02.02 0 0 72373

Az új szállodát nem a város támogatja, hanem a kormány.

Előzmény: csíkos-háTTú (72371)
Zarándi Creative Commons License 2024.02.02 0 0 72372

Néhány napon szünetel a neurológiai és a stroke ügyeleti ellátás a szolnoki Hetényiben

 

Februárban két napon szünetel a stroke és neurológiai ügyelet a szolnoki Hetényi Géza Kórházban, ezeken a napokon Budapesten, Kecskeméten, vagy Debrecenben látják el a betegeket, az Országos Mentőszolgálat döntése alapján.

 

https://www.szoljon.hu/helyi-kozelet/2024/02/nehany-napon-szunetel-a-neurologiai-es-a-stroke-ugyeleti-ellatas-a-szolnoki-hetenyiben

csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.02.02 0 1 72371

Ezt nem tudom, soha nem használtuk, csak találgatok, feltételezek.

Lehet, hogy nincs is igazam, csak a nyilvános információkból tájékozódom én is.

Abból, ami látszik ezzel kapcsolatban az az, hogy a város elherdálta egy - szerintem - jelentős vagyonát, és hagyta leromlani. Miközben meg támogat egy luxusszálloda építkezést, ehhez képest kint a pusztában, aminek a megközelítése sem az igazi, pl. a vasúttól.

Ott soha sem lesz olyan városközpont szerű valami, mint a Tisza szálló, és a környéke. Jó, OK, az evezőspályához közel van, meg sport szálló, stb, stb. De szerintem erre nem a város pénzéből kellene költeni, ezt oldja meg a profi élsport maga, nem?

 

Ne legyünk már könyörgöm "kisbudapest". Egy ismerősöm mondta a fővárosról, idézem:

"Van egy stadion őrültünk, meg egy bolond biciklistánk. Régen a sakkhoz elég volt egy asztal..."

 

Előzmény: Ilhilla (72370)
Ilhilla Creative Commons License 2024.02.02 0 0 72370

Gyógyvíz? ...volt évtizedekkel ezelőtt!

Manapság egy langyos víz, se "íze, se bűze" (szerintem vízdíjat nem is számolhatna fel érte a VCSM, max. csatornahasználati díjat. 

Szerintem az a víz nem vált a kínai "tulajdonává"!

Előzmény: csíkos-háTTú (72369)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.02.01 0 2 72369

A városvezetés nem tud semmit tenni?

Dehogy nem!

Tett is! Szomorú szemekkel, ártatlanul bambulva széttárta/széttárja a kezét, és sajnálkozik.

 

Nem ismerem az ingatlan adásvételi szerződését, de, ha benne van, hogy az épületet meg kell óvni, és üzemeltetni, akkor, ha ez nem teljesül, akkor lehet jogi lépéseket tenni az ügyben. Lehet kötelezni a tulajdonost, semmissé lehet tenni a szerződést (ha ez egy inkriminált pont a szerződésben!), közérdekre hivatkozva - ott a gyógyvíz, ugyebár - kötelezni a tulajdonost, hogy egy megállapított áron adja el olyannak, aki viszont megteszi ezt.

Úgyhogy ez részemről csak találgatás, elmélet.

 

Lehetne/lehetett volna úgy is sakkozni a város pénzével, hogy nem értelmetlen dolgokat dotálni belőle, mint a számomra, nagyrészt már kívülállóként Tiszakavics projekt.

 

De nincs felelős városvezetés. Akik most ülnek a testületben, és a tanácsnokok is, mind egyformán megélhetési politikusok, és nem városvezetők, pláne nem városatyák. Függetlenül a politikai hovatartozásuktól. Sajnos. Pedig Szolnok egyáltalán nem lenne rossz hely, csak ki kellene használni a lehetőségeit, nem felesleges marhaságokra szórni a pénzt. 

Előzmény: Ilhilla (72367)
RadiX Creative Commons License 2024.02.01 0 0 72368

Kínában kivégeznek, ha a lopott pénzből nem juttatsz eleget a pártnak, hogy pontosak legyünk.

Előzmény: Ilhilla (72365)
Ilhilla Creative Commons License 2024.02.01 0 0 72367

Igen, éppen emiatt zavar, hogy azt állítják: a  "városvezetés semmit sem tud tenni az ügyben"! A jogászaiknak már régen dolgozniuk kellene az ügyben: megvizsgálni az eladás körülményeit, ha volt jogsértés, eljárni és a jelen helyzetben megtalálni a megoldást, mert van! (...de nem akarok "ötleteket" adni!) 

Előzmény: Enzo (72354)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.02.01 0 0 72366

Az a Sharia, a szakállas, abroszos fejkendősők "törvénykezése". :-)

Előzmény: Ilhilla (72365)
Ilhilla Creative Commons License 2024.02.01 -1 0 72365

lopott pénzből vette.

 

Kínában ilyesmiért levágják még a tettesek kezét? Pár éve még így volt! 

 

Előzmény: Tiborcsik (72350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!