Keresés

Részletes keresés

zsanna Creative Commons License 2020.02.02 0 1 15903

Mariann, ha közmunkásként biztosítotti jogviszonya volt, - ez a közmunkás dolog nekem sajnos sötét ló, -  akkor én azt javasolnám, hogy ha megszűnik a munkaviszonya,  legyen egyéni vállalkozó.  Kell egy kis befektetés,  hogy fizesse a járulékot, de onnan is elmehet majd táppénzre, és bomba biztos, hogy CSED-et és GYED-et kap két évig....

Neki is jobb ez a megoldás, és a cégnek is. 

Előzmény: Marianna69 (15900)
Replay Creative Commons License 2020.02.02 0 0 15902

"Az üzem ellenőrzése kapcsán érdemes elgondolkodni azon, hogy komolyabb védőfelszereléssel lehet-e hatékonyan védekezni.
Van esély rá, hogy kisebb költség a munkáltatónak, mint találni új embert."

 

Ha szülni megy, így is-úgy is új embert kell a cégnek keresnie.

Előzmény: ÁsítóSárkány (15901)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.02.02 0 1 15901

Az üzem ellenőrzése kapcsán érdemes elgondolkodni azon, hogy komolyabb védőfelszereléssel lehet-e hatékonyan védekezni.
Van esély rá, hogy kisebb költség a munkáltatónak, mint találni új embert.

 

A 12 órás munkaidő húzósabb.

 

A táppénz alatti felmondás védelme tudtommal nem vonatkozik az azonnali felmondásokra, így a próbaidős felmondásokra sem.

Legfeljebb az egyenlő bánásmód megsértése miatt lehet pereskedni...

 

A legfőbb kérdés, hogy mennyire van meg a bizalom kölcsönösen. Kölcsönös bizalom esetén akár lehet terített lapokkal játszani és együtt keresni a kihívásokra a megoldást. Bizalom nélkül meg a próbáljunk meg időt húzni és titkolni minél tovább stratégia mehet...

Előzmény: Marianna69 (15900)
Marianna69 Creative Commons License 2020.02.02 0 0 15900

Sziasztok!  Segítséget szeretnék kérni az alábbiakkal kapcsolatban:

 

28 éves, férjezett lányom január 6-tól dolgozik új munkahelyén, előtte 1,5 évig közmunkás volt. Az új helyen három hónap próbaidőre vették fel, utána határozatlan lenne... azonban az első héten kiderült, hogy babát vár.. több mint 4 év próbálkozás után, ötszöri inszemináción vett részt, utoljára december 20-án, valószínűleg annak eredményeképpen lett kismama. Az új munkaköréhez hozzátartozik egy oldószerekkel is dolgozó üzem ellenőrzése, valamint 12 órás a munkarend, hol nappali, hol éjszakai, tehát ezek miatt - meg a hosszas próbálkozás miatt is - az orvosa táppénzre venné. Ennek következtében szinte biztos, hogy megszűnik a munkaviszonya. A kérdésem, hogy így egyetlen fillér nélkül marad? Táppénzt meddig kaphat? Csak amíg munkaviszonyban van? Esetleg így ismét elmehet "munkanélkülire" ha még van olyan egyáltalán... Előre is köszönöm a segítségét!  Mariann

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.01.26 0 0 15899

Eltérő megállapodással 180 napig lehetséges felvinni...

Előzmény: András80 (15894)
Nikraa Creative Commons License 2020.01.16 0 0 15898

Köszönöm a válaszokat.

Vegyipar, és 25 év után a KSZ szerint 150 nap. jó, nem 6 hónap, "csak" 5.

W_B Creative Commons License 2020.01.16 0 0 15897

Tiszta kommunikáció.

 

Az a leginkább célravezető, ha leülsz beszélni a főnököddel, és elmondod neki hogy mi a helyzet.

Nem tartom jó ötletnek a sunnyogást, és ha kiderül, ők is be tudnak tartani neked.

 

Egyébként milyen munkahely ez, hogy ennyi a felmondási idő?

Valami közszféra?

Előzmény: Nikraa (15893)
Csokis Creative Commons License 2020.01.16 0 0 15896

C: Bemész a főnöködhöz és fizetésemelést kérsz. Esetleg elmondod neki kendőzetlenül a véleményed a cégről, a cégvezetésről, stb. Természetesen a valótlan tények felhozása, a trágáság, vagy a hang felemelése erősen ellenjavallt. Csak tárgyilagosan kérem! :-)

Előzmény: Nikraa (15893)
Jahno Creative Commons License 2020.01.16 0 0 15895

B verzióban nem lennék biztos, mert max. olyat láttam, hogy haza zavarták az illetőt, aznapra kapott egy fizetés nélkülit és heló.

Előzmény: András80 (15894)
András80 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 15894

Milyen ágazat az, ahol 6 hónap a felmondási időd? Biztos, hogy a munkavállalói felmondásra  vonatkozik?

 

Kötelességed megjelenni orvosi alkalmassági vizsgálaton, a munkaviszony alapján. Én megjelennék. Ha nem...

Erre hivatkozva felmondhat Neked azonnali hatállyal, de kártérítést kérhet tőled, hiszen azért nem dolgozol, mert nem teljesíted a kötelezettséged.

Én kérnék egy közös megegyezést egy kompromisszumos idővel, ha nem megy/ebben nem bízol, mondanék olyan kamupanaszt az orvosnak, hogy ne adja meg az alkalmasságit, utána azonnal menni fog a közös megegyezés, mert egyből kényelmetlenné válik a munkáltatónak a helyzet.

B verzió:bemész ittasan, és ezt közlöd, a munka felvétele előtt,  akkor azért muszáj felmondania.

 

Előzmény: Nikraa (15893)
Nikraa Creative Commons License 2020.01.15 0 0 15893

Kedves Fórumtársak!

 

A kérdésem a következő lenne:

Szeretnék munkahelyet váltani. Az új munkahely szívesen fogadna, de...

 

A jelenlegi munkahelyemen olyan régóta dolgozom, hogy a kollektív szerződés szerint jelenleg kb. 150 napot kell ledolgozzak felmondás esetén. Ennyi időt viszont az új munkahelyen nem várnak rám és a cégem nem partner az elengedésben, mert jelenleg itt is munkaerő hiány van és küzdenek a megtartásért.

A közeljövőben kötelező üzemorvosi vizsgálatra kell jelentkeznem. Ha jól tudom, ezen vizsgálat eredménye nélkül a munkavállalót nem lehet foglalkoztatni, magyarul addig nem dolgozhatok, és fizetést sem kaphatok, míg nincs érvényes orvosi munkaalkalmasságim.

 

Kérdésem, mi történik, ha nem fogok elmenni az orvosi vizsgálatra? Ezzel elérhetem azt, hogy felmondjanak nekem? Milyen jogi következménye van egy ilyen magatartásnak? Követelhetnek tőlem anyagiakat ilyen esetben?

 

Ha ez nem járható út, milyen kiskapu létezik, vagy bármi ötlet, amivel le tudom jelentősen rövidíteni a felmondási időmet?

 

(úgy gondolom, hogy ezzel a hatalmas felmondási idővel teljesen lehetetlenné teszik  számomra azt, hogy új munkahelyre tudjak váltani, és ez ellen nem tudok tenni -már próbáltam pár éve, de inkább magasabb bérben egyeztünk meg-, viszont a fordított esetben-megtörtént volt kollégáimmal- ha kirúgásról van szó, azt közös megegyezéssel azonnal megteszik, némi alamizsna kíséretében.)

 

Köszönöm, előre is a válaszokat!

 

 

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.01.06 0 0 15892

Az ügyvéd költséggel jár.

Elvileg ilyesmire is való a munkaügyi felügyelet, akiknél ingyen lehet panaszt tenni. Mondjuk ők utána önjáróak, és az államot képviselik.

Előzmény: quckyy (15890)
pirinyócsipa Creative Commons License 2020.01.06 0 0 15891

"Ti mit tennétek ilyen esetben?"

 

Munkaügyi bíróság.

Ügyvédhez elmenni és megíratni egy felszólító levelet.

 

Mert ez így szívatás, ehhez nincs joguk.

Előzmény: quckyy (15890)
quckyy Creative Commons License 2020.01.05 0 0 15890

Sziasztok,

 

tanácsra lenne szükségem, hogy ti mit tennétek a helyünkben.

Párom felmondott a munkahelyén, mert idegileg megpróbálták tönkretenni, sajnos ez részben sikerült is. A két hónapos felmondási idejét betegállományban töltötte. December 31-ig kellett volna leadnia a nála lévő dolgokat és elszámolni a nevén lévő informatikai eszközökkel. Decemberben 2 alkalommal is bement előre egyeztetett időpontban, hogy ezt megtegye. Először kiderült, hogy nem tudja elintézni, mert munkahelyi ünnepség van és mindenki arra megy, ezt "elfelejtették" mondani, mikor időpontot egyeztettek. Második alkalommal közölték vele, hogy az utolsó napon tudják elintézni a nevén lévő informatikai eszközök átadás-átvételét, így akkor sem tudott szinte semmit intézni és a többi nála lévő apróságot sem vették át tőle. December 31-én felhívta az informatikai osztályt, hogy akkor menne aláírni a papírokat, akik közölték, hogy ők semmit nem tudnak az egészről, nekik nem szólt senki, hogy intézniük kellene, utánanéznek. Nem sokkal később visszahívták, hogy nem tudtak semmit intézni, majd januárban egyeztessenek. Január 2-án ismét érdeklődött, amikor először nem tudtak még mindig semmit, majd visszahívták, hogy most kapták meg a papírokat, és ettől az időponttól kezdve 7 munkanapjuk van intézkedni, majd szólnak. A főnökei lapítanak mint az a bizonyos a fűben, szabadságon vannak, most nem érnek rá, stb. Az egyetlen pofátlan reakció az volt, hogy miért az utolsó pillanatban akarta elintézni. Addig elméletben a fizetését és a kilépő papírjait nem kapja meg, amíg le nem számol.

2-án küldtünk nekik egy mail-t melyben leírtuk, hogy mivel 31-én megszűnt a munkaviszonya, legyenek kedvesek a törvényben meghatározottak szerint 5 munkanapon belül elutalni a fennmaradó bérét és a papírjait megküldeni, ugyanis egyáltalán nem az ő hibája, hogy nem tudott leszámolni. Ennek az e-mailnek a kibővített változatát, a nála lévő apróságokkal együtt postára adtuk szintén 2-én. Természetesen reakció nem érkezett a mail-re.

Ha jól tudom a kormányhivatalba sem tud addig intézni semmit, amíg nem kapja meg a papírjait. 

 

Ti mit tennétek ilyen esetben?

W_B Creative Commons License 2020.01.04 0 0 15889

"Minden munkaadó ott húz le, ahol tud. Aztán van ahol "megfizetnek", csak bunkó gyökér a felettes vezetőd, meg a tulajdonos is és rájössz hogy rejtett kamerákkal is megfigyelnek...

De van ahol úgy képzeli el a tulaj hogy te vezesd a kócerájt, hogy 4 órás minimálbér bejelentve, a többi zsebbe, de igazából heti 7 napot bent vagy, és még a kis szabadidődben is az idióta kérdéseivel zaklat telefonon.

 

Semmiféle bérfelzárkózás nincs, van ahol az új többet kap, mint a régi."

 

Ehhez pontosan ketten kellenek:

1. a Munkaadó

2. a Munkavállaló.

 

"De van ahol úgy képzeli el a tulaj hogy te vezesd a kócerájt, hogy 4 órás minimálbér bejelentve"

 

Ha te (Munkavállaló) belemész, akkor miért NE csinálná így?

Elvállalod így és ennyiért a munkát?

Igen!

Akkor miért adjon többet..?

 

Egyébként a Munkaadók is írhatnának ilyen listát a Munkavállalókról. :-D

Előzmény: Zeki_ (15888)
Zeki_ Creative Commons License 2020.01.04 0 0 15888

Te hol élsz?

 

Volt munkahelyemet olyan rosszul érintett az évi kötelező minimálbér meg garantált bérminimum emelés, hogy pár éve azt csinálták, hogy MÉGSE kelljen több pénzt adniuk, hogy a készenléti pótlékot levették a törvényi minimumra.

Tavaly meg a cafeteria változások után a 10 éve ott dolgozó műszakvezető kevesebb bért kapott hónapokig, mint a diák, akinek alig volt munkája, de munkaórában lehetett kis túlórája. Azt meg szerettek, mert egy moziban jegyet tépni, meg termet takarítani nem egy nagy megerőltető munka. 

 

Minden munkaadó ott húz le, ahol tud. Aztán van ahol "megfizetnek", csak bunkó gyökér a felettes vezetőd, meg a tulajdonos is és rájössz hogy rejtett kamerákkal is megfigyelnek...

De van ahol úgy képzeli el a tulaj hogy te vezesd a kócerájt, hogy 4 órás minimálbér bejelentve, a többi zsebbe, de igazából heti 7 napot bent vagy, és még a kis szabadidődben is az idióta kérdéseivel zaklat telefonon.

 

Semmiféle bérfelzárkózás nincs, van ahol az új többet kap, mint a régi.

Előzmény: fodorkabp (15883)
Replay Creative Commons License 2020.01.04 0 0 15887

Ha ezt írnád neki, akkor is jönne újra ugyanazokkal a kérdésekkel. Volt már rá példa, hogy kapott tanácsokat, de újra kezdte.

Előzmény: W_B (15886)
W_B Creative Commons License 2020.01.04 0 0 15886

Nyilván azt a választ várja, hogy de igen, a minimálbér emelésével az összes fizetés együtt nő. :-)

Előzmény: Replay (15885)
Replay Creative Commons License 2020.01.04 0 0 15885

"Nálunk pedig pont ez történik zárul az olló, már alig párezer forint választ el a minimáltól.

Jövőre a minimál alatt leszek ha akkor is 10 %-kal emelnek."

 

Akkor jövőre számíthatsz béremelésre, mert minimál alatt nem lehetsz.

 

Amúgy mi a célod azzal, hogy havonta felteszed ugyanazokat a kérdéseket?

Előzmény: fodorkabp (15883)
W_B Creative Commons License 2020.01.04 0 0 15884

Te már párszor feltetted itt ezt a kérdést, nem..?

 

Amit írtál, az a szocializmusban, vagy a közszférában (ami félig szocializmus) igaz.

 

Mndenhol máshol két félem múlik a fizetés: a munkaadón, és a munkavállalón.

A munkaadó igyekszik minél kevesebbet fizetni, a munkavállaló szeretne minél többet kapni. Aztán valahol középpen találkoznak.

 

A megoldás: menj be a munkaadódhoz, és mondd meg neki, hogy emeljen.

Nem árt, ha némi muníciót is fel tudsz hozni: de NE azt, hogy a minimálbéreseknek emelt, hanem azt, hogy a Te munkád milyen jó.

 

Ha emel, örülsz, ha nem, akkor keress másik helyet.

Ha máshol sem kapnál többet, akkor fogadd el, hogy ennyi a te értéked a munkaerőpiacon.

Előzmény: fodorkabp (15883)
fodorkabp Creative Commons License 2020.01.04 0 0 15883

Üdv!

 

 

A minimálbér emelésének adott munkahelyen belül nem kéne bérfelhúzó hatásának lennie a nem minimálosokra nézve?

A minimál évről évre nő 8-10%-kal. Most is 8% emelés lesz.

Aki minimálos nálunk annak évről évre emelnek. Aki nem minimálos, annak meg semmit, hiszen a cég azt mondja őt erre az emelésre már semmi se kényszeríti.

A kérdésem: a minimál emelésnek nem kéne bérfelhúzó hatásúnak lennie munkahelyen belül?

Hiszen ami gazdasági szakembert erről eddig hallottam nyilatkozni azt mind azt mondta hogy van egy olló a minimál - nem minimál között és a cégek nem engedhetik meg maguknak hogy ez az olló teljesen bezáródjon vagyis eltűnjön a differencia a két bér között.

Nálunk pedig pont ez történik zárul az olló, már alig párezer forint választ el a minimáltól.

Jövőre a minimál alatt leszek ha akkor is 10 %-kal emelnek.

Hol a bérfelhúzó hatás?

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.18 0 0 15882

Azért várhatóan egy idő után elfogy a türelem, simán lehet belőle fegyelmi, bérlevonás, azonnali felmondás ... akár még kártérítési pert is kaphat a nyakába a kolléga...

Ha meg akarnak egyezni a szünetben, annak meg a fizetés nélküli szabadság megegyezés alapján a bevett módja...

Előzmény: ellenor44 (15880)
beauvois Creative Commons License 2019.12.18 0 0 15881

Nagyon úgy néz ki, a kollégád kihasználja az előnyös piaci helyzetét. Hülye lenne felmondani, ha munka nélkül is megkapja a pénzét.

 

Jogilag: bűncselekményt nem követ el vele, ez a munkáltató és a munkavállaló közötti polgári ügy, semmilyen hatóság nem fog vizsgálódni.

 

A munkavállaló kötelessége, hogy a munkavégzés helyén munkavégzésre alkalmasan megjelenjen. DE ha a munkáltató anélkül is fizet, az ő dolga, más nem szólhat bele (legfeljebb a cég tulajdonosa). Ha a cég túri, az ő dolga, te nem igazán szólhatsz bele.

Ha nem tetszik a cégnek a helyzet, megvannak a jogi lehetőségei (pl. azonnali felmondás + kártérítés, ha igazolni tuja a kárát). A bizonyítási teher a munkáltatóé. Bár egy hónap lógás már elég jó indok egy kirúgáshoz.

 

Előzmény: ellenor44 (15880)
ellenor44 Creative Commons License 2019.12.17 -1 0 15880

1 hónapja nem jár be a kollegám mert nem kapott béremelést? De nem mond fel?


Jogász szemmel mit mondtok erre nagyon kíváncsi vagyok!
Kollegám azt mondta a főnöknek béremelést kér nem csak úgy valamennyit hanem konkrét összeget.
Nem kapta meg, semmit se kapott.
Erre közölte hogy oké de ő addig be nem jön míg nem kapja meg.
És hazament és vissza se jött. 1,5 hónapja (nov 1 óta) tart ez az állapot, nem jár be és kész.
Nincs szabin (nem vett ki) csak nem jön be. És nem mond fel, telefonban annyit mondott hogy nem mond fel rúgják ki ha akarják. Ez volt az össz kommunikációja úgy nov eleje óta.
És itt jön a csavar amit nem értek. Nov 1 óta nem jött be, önhatalmúlag.
És mégis, dec 10-én a nov bérét hiánytalanul megkapta. (a várt emelést nem, de a szerződéses bért igen)
És nem mond fel és nem jön be. A cég meg valamiért nem igazán akarja kirúgni. Naponta elhangzik hogy ha holnap nem jön be megy a felmondólevél neki postán! De ez a duma megy 1 hónapja.

Tehát per pillanat ő az okos a történetben a cég meg a barom, mert nincs benn nov 1 óta és a bért mégis az utolsó fillérig megkapta 0 munkával.
(miért nem rúgják ki? mert egy olyan munkakört tölt be amihez egyes egyedül neki van meg a képesítése és ugyan be lehet állítani a helyére képesítés nélkülit is, de ha jön egy munkaügyi razzia nem árt ha van ott valaki még ha csak papíron is van ott, akinek a végzettsége is megvan a munkakörhöz. ezért nem rúgják ki. na de akkor ez így ítéletnapig is mehet!)

Jogászok! Erre az egészre mit lehet mondani?

Köszönöm

Lajos Baranyi Creative Commons License 2019.12.10 0 0 15879

Köszönöm a választ, sokat segítettél, megerősítettél néhány dologban!

Előzmény: ÁsítóSárkány (15878)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.10 0 0 15878

A csalás tudtommal közvádas... arról nem is beszélve, hogy egy munkáltatót érintő csalás könnyen együtt járhat költségvetési csalással is az meg aztán végképp közvádas... Netalán lehet, Lehet, hogy a munkáltató ezért nem akar eljárást? Persze lehet olyan félelem is, hogy ha egyszer beindul a dolog, akkor aztán górcső alá veszik őket és minden apróságba belekötnek...

Előzmény: Lajos Baranyi (15876)
Lajos Baranyi Creative Commons License 2019.12.09 0 0 15877

Kizárt, hogy egy helyen melóznánk, ugyanis ebben az esetben nincs bűnsegéd. Nem, nem álnév. 

Előzmény: Jahno (15874)
Lajos Baranyi Creative Commons License 2019.12.09 0 1 15876

Úgy tudom, a magánvádas bűncselekmények a a könnyű testi sértés, magántitok megsértése, levéltitok megsértése, rágalmazás, becsületsértés és kegyeletsértés. A csalást ezek között nem találtam meg. Tehát ha az elkövető anyagi haszonszerzés miatt a munkáltatóját tévedésbe ejtette, és ezzel a munkáltatónak kárt okozott, akkor ez magánvádas, vagy közvádas bűncselekmény? Tehát a kérdés az, hogy ha nem én vagyok a sértett, és a munkáltató esetleg nem kíván eljárást, hanem azt "házon belül" óhajtja rendezni, akkor a feljelentés alapján nem is kezdődik nyomozás? 

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (15875)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.09 0 0 15875

A kérdésed arról szól, hogy az adott bűncselekmény közvádas vagy magánvádas-e.

Közvádas cselekmény esetén bárki tehet feljelentést.

Magánvádas esetében csak sértett tehet feljelentést (sértettből persze a cselekményt nem ismerve több is lehet)

Előzmény: Lajos Baranyi (15873)
Jahno Creative Commons License 2019.12.09 0 0 15874
Na, nálunk melózol és álnéven nyomod? Én csak bűnsegéd vagyok. De folytatólagos.
Előzmény: Lajos Baranyi (15873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!