Keresés

Részletes keresés

H.Tomi Creative Commons License 2005.10.07 0 0 7089

"ami a legjobban fáj, hogy megváltoztatták az esős háztetős jelenetet. Ebben a verzióban mikor Matt meghallja hogy valahol megint vernek valakit, otthagyja Elektrát az esőben... Én pedig pont ezt tartottam a film egyik legszebb jelenetének, mikor Elektra megkéri Mattet hogy maradjon, és ő marad is, ettől volt olyan emberi az egész karakter. (Ráadásul később a temetős jelenetnél is visszaköszönt a dolog, mikor meg Matt kéri Elektrát hogy maradjon, ő viszont már nem marad)."

Én láttam és totálisan egyetértek veled. Ez a rész mikor kimaradt, nem hittem a szememnek. Visszatekertem, hogy hogyan vágták ki a mozi részt belőle. A mozi egyik legszebb része volt az, mikor a temetőben visszamondta neki Matt.

Ezt leszámítva viszont tényleg nagyon király volt a plusz 40 perc, nekem a legjobban az tetszett, hogy Célpontnak volt még egy totál különálló jelenete!!! :))) A Vezérrel levő bunyó is hosszabb volt a végén, jobban érthető volt hogyan győzi le Matt őt.

Én egy angol DVD küldő szolgálattól rendeltem meg, mivel náluk is 2-es régiókód van és angol szöveg + felirat.

Előzmény: Chip17 (7086)
Chip17 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 7088
Itthon sajnos nem lehet kapni, egy ismerősömnek az ismerőse aki amerikában él, szerezte meg az ismerősömnek :D De lehet én is megrendelem majd, esetleg ha te vagy mások is igényt tartanak rá lehet meg tudom beszélni a dolgot... Bár ha lenne hely a gépemen és megtanulnám hogy kell haszálni a dvd schrinket talán le is lehetne másolni bár szerintem ilyen képregényfanok úgyis az eredeti minőségre utaznak.. :D
Előzmény: Inner Circle (7087)
Inner Circle Creative Commons License 2005.10.04 0 0 7087
Én nem láttam még, honnan szerezhető meg? Majd megkérünk egy DVD-gurut, hogy vágjon össze a kettőből egyet (és ha már úgyis benne van a dologban, vágja ki a Star Wars-ból Jar-Jar-t)! :-)
Előzmény: Chip17 (7086)
Chip17 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 7086

Üdv!

Én is úgy vagyok ezzel a képregényvásárlásos dologgal mint az előttem szólók. Annyira nem érdekelt hogy most a netről bogarásszak és töltögessek, de így hogy megjelenik venni fogom mind a 4-et. Még nem vettem egyet sem, de már nagyon kiváncsi vagyok rájuk... A Pókember honnantól fog indulni?  Arra vagyok kiváncsi mennyi szám marad majd ki onnantól hogy 99-ben megszűnt a lap? Látom egyébként a filmek nagy hatással voltak a képregények kiválasztásában, bár annak jobban örültem volna ha Rozsomák helyett mondjuk Daredevil lenne, hisz Rozsomák úgyis lesz az X-men-ben DD-ből viszont így semmit nem kapunk... Persze ez nem panaszkodás, azt is nagyra becsülöm hogy a mostani állapotot sikerült elérni!!

Aprópó hamár Daredevil... Innen látta valaki a DD film Bővített rendezői változatát? Nekem volt szerencsém megnézni, bár mivel eléggé hiányos az angol tudásom, így nem érteettem mindent, de azért egy kis kritikát írnék róla.  Úgyhogy aki még nem látta vigyázat, SPOILER!!

A jót szeretem mindig a végére hagyni, úgyhogy kezdem a rosszal. Én arra számítottam hogy szépen kibővítik majd a jeleneteket, arra viszont hogy kivágnak csomómindent, és megváltoztatják az egész filmet, na arra nem számítottam... Ott vannak ugyanis a hiányzó Elektrás jelenek, tulajdonképpen ebben a változatban jóval kevesebb közös jelenete van Mattnek és Elektrának. Nem volt benne mikor a játszótéri "bunyó" után sétálnak és beszélgetnek a járdán, és ami a legjobban fáj, hogy megváltoztatták az esős háztetős jelenetet. Ebben a verzióban mikor Matt meghallja hogy valahol megint vernek valakit, otthagyja Elektrát az esőben... Én pedig pont ezt tartottam a film egyik legszebb jelenetének, mikor Elektra megkéri Mattet hogy maradjon, és ő marad is, ettől volt olyan emberi az egész karakter. (Ráadásul később a temetős jelenetnél is visszaköszönt a dolog, mikor meg Matt kéri Elektrát hogy maradjon, ő viszont már nem marad). Igy viszont tulajdonképpen a szép úgymond romantikus rész a szexjelenttel együtt úgy ahogy van kimaradt, és ettől kezdve kicsit elhalványul az egész film tragikussága.  A moziverzióban nagyon lehetett érzékelni a kettejük közt lévő vonzalmat, épp ezért tűnt olyan tragikusnak a temetői jelenet majd Elektra halála ami szerintem az egész film lényegét, a Dark feelinget adja... Itt viszont egyáltalán nem láthatjuk kiteljesedni Elektra és Matt szerelmét úgy ahogy az előző verzióban, tulképpen az összes jelenetük kimerül a játszótéri ismerkedésben, a házetőtőn egy csók, majd pedig a parti ami után ugye megtörténik a tragédia, ami a fentebb említettek tükrében nem is tűnik akkora tragédiának hisz ebből a verziból úgy jön le, hogy szinte alig ismerték meg egymást, akkor meg miért olyan nagy dolog Elektra halála...

Ami viszont nagyon tetszett, az a meggyilkolt csaj(már nem emlékszem a nevére) féle per, ami nagyon megszinesíti a filmet, és ha jól vettem ki ezzel mutatják be azt is végül hogy derült ki hogy Fisk a vezér. A plusz Vezér jelenet is nagyon kellett oda, mikor kinyírja az elején a testőröket. Na pont egy ehhez hasonlót hiányoltam eddig nagyon, amivel kicsit jobban bemutatják a figura kegyetlenségét... És a bunyójelenetek is hosszabbak, és valahogy jobbak is lettek ebben a formában.

Szóval őszintén szólva igen vegyes érzelmeim vannak, nemtom melyiket fogom ezek után megnézni ha DD nézéshez támad kedvem :) Dühítő hogy mennyire tökéletes lett volna számomra a film ha beteszik az új jeleneteket, de nem piszkálják meg az Elektrás románcot.. Ezzel elvettek valamit az eredeti filmből, viszont a peres tárgyalások + a további karakterábrázoló jelenetek hozzáadtak valamit...

Hát ennyi, bocsi a kicsit hosszan taglaltam néhány dolgot szerettem volna minél érthetőbben kifejezni magam :)

Pók-extra Creative Commons License 2005.10.04 0 0 7085
Sziasztok ! Én egyelőre még csak a "Hihetetlen Pók"-ot vettem meg, de és azt mondom : frankó ! Igazán igényes kiadvány. Amikor ránéztem, hű, mondom, de vékony az egész, biztos attól, hogy valami hitvány vékonylapú olcsó papírra van nyomva, erre kinyitóm, és pont hogy nagyon is szép, fényes, szóval igényes. Azt hiszem, ennek sokan örülünk.
H.Tomi Creative Commons License 2005.10.03 0 0 7084
Én is pontosan így vagyok vele. Neten nem érdekelt, de most belekóstolok mindegyikbe, hátha bejön. Igazából háromról meg vagyok győződve, hogy tetszeni fog, a negyedikről már nem annyira...
Nitro1 Creative Commons License 2005.10.03 0 0 7083
Én nem olvastam, mert nem érdekelt, de így, hogy megjelenik papíron, el fogom olvasni. ;-)
Előzmény: noplacetohide (7082)
noplacetohide Creative Commons License 2005.10.02 0 0 7082
amúgy az ultimate f4-ből, és ultimate x-menből az első 10 részt kb mindenki olvasta szerintem, akinek van internete. aki meg jól tud angolul, az talán nem csak ezeket. szóval.
noplacetohide Creative Commons License 2005.10.02 0 0 7081
apropó, comic-filmek:

http://index.hu/kultur/cinematrix/cinehirek/?main:2005.09.30.&238209
noplacetohide Creative Commons License 2005.10.02 0 0 7080
én nagyon szívesen fogom megvenni őket, de nem erről van szó. egyszerűen átlagosan nincs annyi potenciális képregény-vásárló itthon, comic-filmek ide, vagy oda. az ultimate spiderman működik, ez ok. a nagyon szép, igényes csomagolású, de nem havilapok is működnek, mert azok a "laikusok", mezei olvasók, érdeklődök számára is érdekesek. de egy havi sorozat? ráadásul mindjárt 4, ebből az egyik pókember. pókember meg ugye van már 1 (jó, aki ért hozzá, annak különböző, de kevesebben vannak, mint akik nem), így elképzelhető, hogy egymással fognak kib*szni, és a végén senki sem jár jól.
szóval kockázatos dolog ez. örülök neki egyébként, de hazárdírozás. mondjuk ha jól tudom, ez valami külföldi kiadó, biztos van elég pénzük, hogy jól bereklámozzák...
Előzmény: Orltran_ (7058)
Pók-extra Creative Commons License 2005.09.30 0 0 7079
Nem 11, hanem 3 darab kis "L" betű egymás után. És te hogy csináltad, hogy nem kerültek olyan közel egymáshoz (szóközt tettél, nem? akkor meg miért a kérdés ??) Egyébként tényleg kicsit röhej, ahogy kinéz, de ha már tudjuk, ki az, legalább poénos... A per jelekkel tényleg élethűbb (lenne), de szerintem középre kötőjel nem kell. (Hú, micsoda fontos dolgokat tárgyalunk itt a fórumon. Aki ezt a nagy komolysági szintet még tudja fokozni, kap egy piros pontot!
Mukianyu Creative Commons License 2005.09.30 0 0 7078
11...
Nitro1 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 7077
Fú, ez így elég gáz, olyan, mintha a szemöldöke, vagy a szempillája lenne! :D Egyébként hogy csináltad, hogy ilyen közelre raktad a függőleges vonásokat?
Pók-extra Creative Commons License 2005.09.29 0 0 7076
Legyen inkább így : lll "oo" lll
Nitro1 Creative Commons License 2005.09.29 0 0 7075

A szemétláda, kivette a visszaper jelet. >:/

Nitro1 Creative Commons License 2005.09.29 0 0 7074
||| o_o/ |||   Heh. nem ezt akartad inkább? :D
Pók-extra Creative Commons License 2005.09.28 0 0 7073
Mit írtam? Öltönyben...? :))) A sárga-kék "munkaruhájára" gondoltam.
Pók-extra Creative Commons License 2005.09.28 0 0 7072
Kis gond : "barkó" : ezt a szót nem ismerem. Az "N"-ek a frizkójára igyekeznek utalni, ami kétoldalt feláll. És a sárga-kék öltönyben is feláll neki...mármint a fekete része a maszknak.
Inner Circle Creative Commons License 2005.09.28 0 0 7071
Az N a barkó? :-)
Előzmény: Pók-extra (7070)
Pók-extra Creative Commons License 2005.09.28 0 0 7070
És ehhez a Rozsomákhoz mit szóltok ? : III NOON III (ja, ezt rendesen nézd, ne 90 fok dőlten...) Fogható ?
Inner Circle Creative Commons License 2005.09.28 0 0 7069
Minek? Öngyógyító képességem van! (Azt mondják, elmebajban szenvedek, de én egyáltalán nem szenvedek, én tökre élvezem!) :DDD
Előzmény: Farek4u (7067)
Mr. WHITE Creative Commons License 2005.09.27 0 0 7068

Ez HÓD:-DDD

(: = )  így még a haj is stimmel:)

: =

Előzmény: Inner Circle (7066)
Farek4u Creative Commons License 2005.09.27 0 0 7067
Inner Circle, te beteg vagy :))))))) Orvos már látott?
Előzmény: Inner Circle (7066)
Inner Circle Creative Commons License 2005.09.27 0 0 7066
Bazzeg, Mr White feltalálta a Hitler-bajuszos smiley-t!!! De lehet még fejleszteni!

Dunqerque után:

:=)

Sztálingrád után:

:=(

Szónoklat közben:

:=o
/

Még egy ilyen perverz ötletet, öregem... nem gondoltam volna... :DDD
Előzmény: Mr. WHITE (7065)
Mr. WHITE Creative Commons License 2005.09.26 0 0 7065

"de minek ezt a sok bőrt mind Rozsomákról lehúzni?"

Mert neki visszanő.:)

: =

Előzmény: Inner Circle (7064)
Inner Circle Creative Commons License 2005.09.26 0 0 7064
A "Return of the Native" kifejezetten egy recycled cucc, először ugye Logan egyedül volt X-Fegyver, aztán mellécsapták Kardfogút meg Wraith-ékat, és most még a Native is, hát remek. Főleg hogy szinte ugyanezt a karaktert szinte ugyanakkor előtték az X-Menben, mint X-23-at... Szóval vannak jó sztorik, ezt elismerem, Chen rajzai kifejezetten jók, de minek ezt a sok bőrt mind Rozsomákról lehúzni? A jó ötletek és jó rajzok 90%-a tök jól állt volna bármely más szereplőn is. A klasszikus Claremont-sztorikban az X-Menben rendszeresen voltak egy-egy szereplőre kihegyezett egy-két részes sztorik, abba simán beférnének az ilyenek.
Előzmény: Nitro1 (7063)
Nitro1 Creative Commons License 2005.09.26 0 0 7063
No de kérem! Attól még hogy "recycling" sztorik vannak, azok még lehetnek jók is! Nekem például a v3-ból eddig az összes sztori tetszett, a 20-nál hagytam abba, hogy majd magyarul olvassam. ;-) Az első pár része sem volt rossz, a "The Native" pedig különösen tetszett, főleg, amikor Logan Creed hátán parkol le egy Hummerrel. >:-) Sőt, a v3 előtti történetek is jók voltak, amiket Frank Tieri írt és Sean Chen rajzolt. Nem tudom minek kell a képregényeket így kizsigerelni, kivesézni, teljesen kielemezni, ezek arra valók tudtommal, hogy szórakoztassanak, nem pedig arra, hogy nemzedékek szépirodalmaként oktassák őket. Persze kell mondanivaló, de azért nem kellene túlzásba vinni a szerepét.
Előzmény: Inner Circle (7062)
Inner Circle Creative Commons License 2005.09.26 0 0 7062
Ez "classic" Rozsomák lesz, és azt a szériát szerintem eleve el se kellett volna kezdeni (már vagy 15 éve), teljesen nyilvánvalóan csak pénzt akartak vele keresni. Alapvetően nem szól az egész semmiről, amennyi mondanivalója van, az simán belefért volna az X-Menbe (pláne hogy abból is kettő van), időnként néhány minisorozattal kiegészítve. Már jó ideje csak újra- meg újrafelhasználják az ötleteket, új és új alkotó gárdát hoznak és újra előveszik az X-fegyert, a nindzsákat, a szuper harcosokat akikről rejtélyes oknál fogva egész idáig nem hallott senki, de most csuklóból leverik Rozsomákot. Hogy mennyire nem tudnak már mit kitalálni, azt az "Origin" és a "The end" jelzi a legjobban, ha már Rozsomák fiatalkoráról adnak ki sztorit, az tényleg felér a családi ezüst eladásával.
Előzmény: Pók-extra (7061)
Pók-extra Creative Commons License 2005.09.26 0 0 7061
Hello mindenkinek ! Nos, én nem tudom, kikből él meg a piac, én azt szoktam látni, hogy mindig megmarad például az ULTIMATE Spiderman-ból egy-kettő az újságosnál, és ha ez mindenhol így van, hát elég sok mehet pocsékba, úgyhogy csodálkozok kicsit, hogy megéri kiadni... Az az igazság, hogy egy ideje már én is csak azért veszem meg, hogy támogassam a "Pókember-ügyet", meg a jó grafika miatt, de nem igazán tud lekötni... Én személy szerint sokkal jobban szeretem a régi sorozatot (sorozatokat), mint ezt az újat. Valahogy erőltetettnek találom az újat. Az "új régi" pókot viszont, a Starczynski félét biztos venni fogom, mert nemrég olvastam el angolul a híres-hírhedt "Sins Past" történeteket, és azt mondtam magamban : azannya, akármenniyre is belerondított ugyebár a dolgokba Straczy, akkor is zseniális, amit művel. Az említett részekben meghökkentően jól felépített logikával, igazán fordulatos, letaglózóan jó történetvonalat olvastam, és "libabőrös" lettem tőle 20 oldalanként legalább egyszer...Szóval amit ő ír, az most érdekel... Az ULTIMATE X-men-t is kicsit erőltetettnek érzem... Az ULTIMATE F4, amit eddig láttam belőle, na az tetszik... Rozsomák...? Nem tudom. Nos, majd meglátjuk !
Orltran_ Creative Commons License 2005.09.26 0 0 7060

Egen, de azt írtátok itt korábban, hogy az ultimate sp sem igazán az az atomnagy biznic, s ezért nem gondolkodik a kiadó több képregényen, mert nem nagyon pörög. Ebből nekem az jön le, hogy a Pistikék nem fognak eltartani 4 másikat, a fanek meg nem biztos, h a magyarra mennek, ergo nem látom a piacát, de ne legyen igazam.

Előzmény: Inner Circle (7059)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!