Keresés

Részletes keresés

Anyóca99 Creative Commons License 2020.12.12 0 1 221930

Kijárós macsek szerintem nem hízik el .Leszaladgálja a felesleget . Télen meg nem rossz az a kis felesleges háj .

Előzmény: 55judit (221928)
CBNora Creative Commons License 2020.12.12 0 0 221929

Nagyon nehéz az elvesztésük, de ez az élet rendje, el kell viselnünk. Élvezni kell a közös időt, aztán megőrizni az emlékét.

Lemonka a negyedik macskám. Magyon megrázott mindegyiknek előzőnek a halála, hosszú idő volt, mire túltettem magam rajta, nem is kerestem rögtön másikat. Lemonka talán túl korán is jött (bő egy év múlva), sokáig hasonlítgattam VHO-val, de végül is jó, hogy így alakult.

Lemon nem átlagos macska, egyáltalán nem érdekli a kaja. Mindig csont és bőr, évszaktól függetlenül. Költségek szempontjából ez tényleg kedvező, de nagyon élvezem, mikor Szimbát, az ismerős vörös macskát kell néha a gazdája távollétében megetetnem, és ő már messziről kiabálva követeli a kaját. Jó nézni, ahogy eszik. Jó dolog állatot etetni, kár, hogy Lemonkát nem lehet.

Télen ne koplaltasd, a hidegben kell a védőréteg és az energia. Én is jobban fázom, ha éhes vagyok. Ha nyáron is kövér, az nem jó, de most szerintem nem baj.

Előzmény: 55judit (221928)
55judit Creative Commons License 2020.12.12 -1 1 221928

Legközelebb körültekintőbb leszek, és egy fényevő macskát fogadok be. De az is lehet hogy nem lesz több cicám, mert szörnyű lelki állapotba kerülök mikor elpusztul. Inkább lemondanék ez után a szeretetről, mithogy újra és újra átéljem az elvesztését. De mikor ilyen gondolatom támad, utána azt is mondom, hogy inkább hagyjam az  utcán sírni az éhező, kidobott cicát? Az neki mekkora szenvedés amíg el nem pusztul? Nagyon nem könnyű. A szívem majd meg szakad mikor a kidobott kutyákat is látom. Azt hiszem jobb ha nem túrázom most magamat ezen.

 

A benti cicák ezek szerint nem öltözködnek télire. Nem esznek többet, és nem dúsul be a bundájuk.

Cicamica összekapta magát, kikerekedett, de próbálok vigyázni hogy ne hízzon el. Sajnos mértéktelenül enne és rendkívül erőszakos, ezért naponta megharcoljuk a magunkét. :)

Előzmény: CBNora (221927)
CBNora Creative Commons License 2020.12.12 0 1 221927

Akkor most nyugodtan dögönyözheted!

Imádom, mikor télre meghíznak és vastag bundát növesztenek, a szomszéd macskák is mind gyönyörűen kigömbölyödtek. Lemonka persze nem, ő ugyanolyan csontos, mint máskor...

Előzmény: 55judit (221926)
55judit Creative Commons License 2020.12.12 0 0 221926

Nóra én tudom, hogy rád lehet számítani. Ha viszont nem lett volna hatásos, eszembe nem jutna hogy téged hibáztassalak. Előfordulhat hogy legközelebb úgy járunk hogy nincs benne hatóanyag, én vettem már olyat. Ez most jó. :) Köszi.

Előzmény: CBNora (221925)
CBNora Creative Commons License 2020.12.11 0 0 221925

Örülök!

Bántott volna, ha költségekbe vered magad, aztán nem hat.

 

Előzmény: 55judit (221916)
jégkirálynő Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 221923

:DDDDDDDDDD

 

Szabadalmaztasd, mint újfajta macska-távoltartó eszköz:D

Előzmény: boldog Bulldog (221922)
boldog Bulldog Creative Commons License 2020.12.11 0 2 221922

Demotiváló

Előzmény: 55judit (221921)
55judit Creative Commons License 2020.12.11 0 0 221921

:D Az én intenzitásom bolhák ösztönzése nélkül is megfelelő.

Előzmény: boldog Bulldog (221919)
55judit Creative Commons License 2020.12.11 0 0 221920

Köszönöm, résen lszek. 1 dobozban 4 havi adag van, pontosan havonta fogom cseppenteni. Imádom ezt a cicát. Mióta nálam van megszépült a szőre, sokáig nem dorombol, de már az is megy. Most jöttem meg a délutáni gyaloglásból, őt is kitettem mikor indultam, d e ő még járőrözik valahol. Minden nap egyre hamarabb kéri a vacsorát. Igyekszem kitolni az időt a megszokottra, de nem nagyon sikerül  mert úgy követel, mintha napok óta nem evett volna. Jó húsban van, kemény izmos, és nagyon nehéz.

Előzmény: Magdi60 (221917)
boldog Bulldog Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 221919

Én úgy tapasztaltam hogy sokkal intenzívebben tudok tornázni hogyha vannak bolhák...

Előzmény: 55judit (221915)
Magdi60 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 221917

Hurrá! De azért még oda kell figyelni, a peték két hét alatt bábbá alakulnak a báb meg akár hónapokat is várhat a megfelelő alkalomra, hogy kikeljen belőle a bolha..., légy résen :-)

55judit Creative Commons License 2020.12.11 0 0 221916

Szerdán megkaptuk az Advantage-ot. Délben már használtuk, péntek délre már nincs bolha. Úgy tűnik, hatásos. Csak cicamicára cseppentettem, de már én sem vakaródzok. :D

Ez a szer irtja a bolhját. Most tudatosult bennem, hogy amiket én eddig vettem, azok csak riasztották. Ezért voltunk tele bolhával. Másutt összeszedte, mikor haért meg szétszórta. A temérdek kullancsot is így hordta haza. Napmint nap láttam a rengeteg kullacsot a szőrén ami nem csípte meg, csak mászkáltak, mert cseppentettem rá a kullancsriasztót. Itthon szórta a lakásban és a  kertben is. Mióta hál' Istennek nem tudtam megvenni, a macskában találtam kullancsot, de nem olyan sokat mint mikor a cseppentőt használtam, és ezeket ki is tudtam szedni, nem szórta szét. Most már a bolhát sem szórja. :)

 

Nóra én már annyi mindent tanultam tőled, hogy igazán hálás vagyok. Többek között annak is végtelen örülök hogy meggyőztél a fóliaalagút hasznosságáról és elmondtad hogyan csináljak. Még most is szorgalmasan fóliázok, ennek köszönhetően még minden nap szedhetem a friss salátát a kertben.

Előzmény: CBNora (221885)
55judit Creative Commons License 2020.12.06 0 1 221915

ha az enyém nem lenne kijárós, én sem bánnám ha az ágyaba jön. Régebbi macskám aki szintén ki-be járós volt, neki szabad volt az ágyra is felmenni. Nem a vetett ágyba, csak a nappaliba. De nagyon hamar koszos lett tőle kárpit, a szőnyeg. A mostaninak nem szabad a szobába se belépni, mert tavaly új szőnyeget vettem, nagyon vigyázok  rá. Nagyon tisztának kell lennie, mert ezen levetkőzve is tornázok. van az előszobában egy kis kanapé ott lehet, és a konyhában is. na meg a fiam elhagyott szobájában is szokott heverészni. 

Előzmény: _nyunyuka (221911)
55judit Creative Commons License 2020.12.06 -1 0 221914

Te is az vagy Anyóca! :D

Előzmény: Anyóca99 (221913)
Anyóca99 Creative Commons License 2020.12.06 -15 3 221913

Szerintem is .

.... és a szokások rabjai . Valóságos rituálé nálunk az alváshoz készülődés . Előbb Micit meg kell szeretgetni , addig Saci türelmesen néz . Aztán Saci jön , és mikor elvonul a lábamhoz , akkor Mici újra jön , és a könyökhajlatomra helyezkedik pár puszi kíséretében . Haláliak no .

Előzmény: 55judit (221910)
Anyóca99 Creative Commons License 2020.12.06 -15 3 221912

"Ha főzök miért nem alszik?"

Lehet a kajaszag miatt . Ez akkor is izgalmas lehet nekik , ha jól lakottak .:-))

Enyémek is alszanak .... Saci az ágyamban , Mici a kaparófa tetején szeret , mert radiátorcső mellett van ...melengeti szegényt , nehogy fázzon a fűtött lakásban .

Előzmény: 55judit (221909)
_nyunyuka Creative Commons License 2020.12.06 -1 0 221911

Ha otthon vagyok, ritkán távolodik három méternél messzebbre. Igen nyugodt, bújós.

 

Van aki berzenkedik tőle, hogy az ágyba jöjjön, holott tisztább mint némely ember.

Előzmény: 55judit (221905)
55judit Creative Commons License 2020.12.06 0 1 221910

Mert okosak. :)

Előzmény: Anyóca99 (221908)
55judit Creative Commons License 2020.12.06 -1 0 221909

Ó, el sem  képzeled, hányszor felveszem. Viszont mikor ezt csinálja általában főzök, mosogatok, készítgetek. Biztos nem veszem fel. Arréb tolom a lábammal, ha picit rálépek akkorát nyávog mintha eltapostam volna. Ilyenkor a frászt hozza rám. Mikor nagyon besokallok kirakom. Pár perce a kanapéról ellenőrízte a felmosást, majd elaludt. Ha főzök miért nem alszik? Nem szokott neki pottyanni az asztalról semmi.

Előzmény: Anyóca99 (221907)
Anyóca99 Creative Commons License 2020.12.06 -15 3 221908

Enyémek is imádnak az ágyamban aludni . Sőt ! Valósággal kikövetelik , hogy menjünk csicsikálni . Este 10 körül felváltva kóringyálnak a lábamnál .... mintha órájuk lenne .....:-)

Előzmény: _nyunyuka (221904)
Anyóca99 Creative Commons License 2020.12.06 -15 0 221907

Vedd fel ilyenkor , és szeretgesd meg a cukiságot ! :-)

 

Előzmény: 55judit (221906)
55judit Creative Commons License 2020.12.06 0 1 221906

A konyhapult előtt sasszézok jobbra-balra. Ha csak 1 percre megállok, már ezt csinálja. De olyan is van, hogy a lábam közé sikerül bedőlnie. Volt már hogy ráléptem. 

55judit Creative Commons License 2020.12.06 0 0 221905

És az ágyadban! Hogy ne lenne hálás. Tündéri! :)

Előzmény: _nyunyuka (221904)
_nyunyuka Creative Commons License 2020.12.05 0 1 221904

Ragaszkodóbb, mint egy kutya. Lassan öt éve választott ki az utcán, begyulladt szemekkel, bolhásan, férgesen, csontsoványan. Az öreg cicánk egyből "pótmamája" lett. Nagyon hálás, a hónom alatt:

Előzmény: 55judit (221902)
II. Ábris Creative Commons License 2020.12.04 0 0 221903

Van egy macskám, akit nem tudok megfogni, csak etetéskor dörgölőzik és olyankor a feje tetejét, nyakát meg tudom vakargatni. Este eljön velem a kutyával sétálni, ilyenkor mindig hozzám dörgölőzik,  lábam alatt van. Máskor soha nem érhetek hozzá.

A lényeg. Tele volt bolhával, de nem akartam drága írtót venni, mert nem tudtam, hogy rá tudom-e rakni, viszont a kutya miatt, meg amúgy is nagyon idegesített megállás nélküli vakarózása.

A patikában olcsó írtót kértem, vagy sikerül, vagy nem rátennem, nem vesztek sokat

Fyrpryst-et adott 1800Ft-ért. Én nem tudom a macsekon a szőrt szétválasztani és a bőrre csepegtetni, mert nem tudom megfogni, így vakarászáskor a nyakán a tubust, mintha vakarnám rányomva a nyakára "lekezeltem".

A lényeg, azóta nem vakarózik a macska.

Az interneten is megtaláltam ezt a szert és ha jól emlékszem 1000Ft alatt is találtam.

A patikában mondtam a nőnek, hogy 8kg-ra kérem (kan a macska és télre felhízik rendesen). A patikusnő leszúrt, hogy minden macskára való 8kg-ra van.

Nem tudom, ez igaz-e, de a lényeg, hogy a macska nem vakarózik.

Előzmény: 55judit (221902)
55judit Creative Commons License 2020.12.04 0 1 221902

De szép!

Előzmény: _nyunyuka (221900)
Basil és kisegér Creative Commons License 2020.12.03 0 1 221901

Igazi kis tigris. :)

Előzmény: _nyunyuka (221900)
_nyunyuka Creative Commons License 2020.12.03 0 1 221900

jégkirálynő Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221899

Nagyon ügyes:)))))))

Előzmény: 55judit (221897)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!