Keresés

Részletes keresés

Stms Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3138
Vajon az alábbi fenntartások megfogalmazódtak-e benned amikor te is dohányoztál?
Előzmény: Phaedra11 (3137)
Phaedra11 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3137
Hú, valamikor baromi régen írtam ebbe a topikba, aztán mostanság megint felhúztam magam néhán dohányoson. ,)
Egyébként ahogy egyre több ideje nem cigizek, úgy alakul a véleményem a dohányzókról.

Az első, hogy a legtöbben, ha nem is pofátlanok, de jobban zavarják a nemdohányzókat, mint gondolnák. Példa: Eccerűen amíg cigizik az ember, nem hiszi el, hogy ha utcán rágyújt, akkor az a mögötte jövőt bánthatja. Én is aszittem, hogy az utca egy hatalmas légtér, ahol a füst rögtön a mennybe megy. Persze. Előtte jó nagyot slukkol a mögötte jövő, illetve ugye folyamatosan, ahogy generálódik az új füst. Az csak egy slukk, mi az. Csak egy buszról leszálló tömegben van hat olyan, aki azonnal rágyújt, ezek a hatások folyamatosan érik a nemdohányzót, egyszerre több helyről. Tehát a dohányos azt hiszi, teljesen odafigyel a közösségre, a közösség nemdohányzó tagja pedig udvariasan vagy dühösen, de úgy érzi, hogy tolerálja a másikat.

A másik kedves vesszőparipa a "mennyit költünk a dohányosra". Hát őszintén szólva ezt nem tartom jogosnak felhánytorgatni, mivel a dohányos, ha szokása miatt mondhatni többet vesz ki a nagy zsebből, ahova mindenki pakolt, akkor nem lop, hiszen egy engedett szokása miatt történik ez, nem pedig holmi törvénytelen dolog miatt. Sajnos ez nem igazán jó dolog, sem az, hogy a dohányos gyakrabban hamarabb hal meg, mintha nem dohányozna (legalábbis ez a kép alakult ki bennem a propaganda alapján, de gondolom, biztos lehet ehhez statisztikákat is találni), de egy jelenleg engedett tevékenysége miatt teszi, szóval a fene tudja, mennyire jogos szóvá tenni. Nekem a cigizés inkább "udvariatlan" dolog, mint pl. a sorban tülekedés. Nem tiltja semmi, de udvariatlanság, ha az ember ilyen esetben ennyire erősen előtérbe helyezi a saját érdekeit a többiekével szemben. Persze valahogy nem jó ez a megfogalmazás sem, a cigi csak hasonlít az udvariatlanságra...

Egyébként amin felhúztam mostanában magam: az irodaházunkban valaki a wc-be jár cigizni. Baromira dühít, mert vagy penetráns cigiszag van bent, amit azonnal beszív mindenem, vagy rohadt hideg, mindemellett marad cigiszag is. Kiírtam, hogy ne gyújtson már rá, de azóta is odajár cigizni. Nem középiskolában vagyunk, ahol behívják a szülőket, hanem van kijelölt dohányzóhely, csak éppen 2 emelettel lejjebb. Neki van választása. hol cigizik, de nekem nincs, hogy akarom-e a füstöt vagy sem.
Csárlíz Teron Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3136
Szia NoCigi! :) Merre jártál az elmúlt hónapokban? :) Nagyon eltűntél. :)
Előzmény: NoCigi (3107)
Csárlíz Teron Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3135
Ilyenkor eszembe jut, hogy azért jó volt dohányozni, szerettem. :)
Előzmény: Fustolo tudo (3106)
NoCigi Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3134

Láttam a naplót. Sőt egy-két hónapja javasoltam is, hogy ne csak a határba menjenek szemetet szedni hanem álljanak meg egy megállóban és kérdezzék meg a szemetelőket, hogy nem zavarja-e őket a szemét.

 

Nem tudom, hogy a levelem hatott-e vagy maguk is tervbe vették már ezeket a riportokat, de nekem valamennyire elég tételt jelentett.  Én is szoktam szólni a szemetelőkre és a válaszokon meglepődve jutott eszembe, hogy jó lenne kamerára venni.

 

Azonban sajnálattal vettem észre, hogy a TV székház rombolása alatt látható volt Sváby András is amint dohányzik. Egyáltalán nem nézett ki úgy, hogy a csikket majd ő kidobja egy kukába. Egy kicsit be is lehetet állítva. Legalábbis amit ő közvetített az eléggé követhetetlen volt. A lényeg, hogy nem hiszem, hogy zsebre vágta a csikket mégha a téren az ő szemete volt a legkisebb szemét aznap.

 

Már az is csalódás volt, hogy dohányzott.

 

 

Mindenesetre remélem lesz még ilyen riport. Mert még sok az eldobott szemét az utcán. (Amiben darab arányaiban több a csikk...)

 

Előzmény: Fustolo tudo (3133)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3133
Nem tudom, nézted -e vasárna a Naplót. A budapesti szemetelésröl volt szó benne. Mit mondjak, tényleg megrázó volt. Mutattak egy terhes asszonyt, aki az utcán csak úgy simán eldobja a cigaretta csikket és mikor megakarták kérdezni töle, hogy miért tette, simán elmenekült és nem nyilatkozott. Söt annyit még mondott, hogy vásárolni megy cigarettát. Vagy volt ott egy fiatal suhanc, aki szintén eldobta a csikket és amikor kérdezték azt felelte, hogy ö nem dohányzik. Hát ezek tényleg pofátlanságok. Valóban van amikor igazat mondol, hogy a sokk csiktöl néha már mozdulni sem lehet!
Előzmény: NoCigi (3132)
NoCigi Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3132
Előzmény: rali (3131)
rali Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3131
Írtam már.
Előzmény: Fustolo tudo (3130)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3130
Írjál többet ha van idöd!
Előzmény: rali (3128)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3129
üdv. rali! Hol a fenében voltál, hogy eddig nem írtál? Írhatnál jó pár véleményt!
Előzmény: rali (3128)
rali Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3128
Te csak ne ralizzál alaptalanul.Nézzél széjjel, mielőtt baromságokat állítasz.
Előzmény: NoCigi (3124)
NoCigi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3127
Előzmény: Fustolo tudo (3126)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3126

írtam ez le mégegyszer mert félek félreérti... - ebben a mondatodban helyesírási hiba van, nem értem mit akarsz vele mondani?

 

Az Ő kedvéért írtam ez le mégegyszer mert félek félreérti... - te nem tudod leírni helyesen, hogy "ezt le" ? - nem tanultad a "t" - betüt?

Komolyabbra véve a szót én nem vagyok rali, aki más nevet adott magának. Amúgy rali hallgatónkkal sok mindenben megegyezett a véleményünk. Nem tudsz rá kontaktust? Köszi!

Előzmény: NoCigi (3125)
NoCigi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3125

Ez az antidemokratikus stílus nagyon hasonlít a rali stílusára.

 

Érdekes, hogy a saját helyesírása nem bántja egy kicsit sem.

 

Aztán felháborodik ha visszakapja az kioktatást.

 

A fenti 3 mondat a füstölgő tüdő nicken alatt írogató egyénre vonatkozott.

Az Ő kedvéért írtam ez le mégegyszer mert félek félreérti...

Előzmény: NoCigi (3124)
NoCigi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3124

Ez az antidemokratikus stílus nagyon hasonlít a rali stílusára.

 

Érdekes, hogy a saját helyesírása nem bántja egy kicsit sem.

 

Aztán felháborodik ha visszakapja az kioktatást.

Előzmény: Fustolo tudo (3123)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3123
Köszönöm szépen, tünje el a topicról!!! Köszi!!!
Előzmény: Törölt nick (3122)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3122

És ha mindent kétszer mondasz kétszer mondasz hat felkiáltójellel, és primitív módon agresszív vagy, akkor is sokkal meggyőzőbb vagy, természetesen.

 

Bár igazad van, kár volt idejönnöm, elvakult, gyenge jellemű szenvedélybetegekkel kár vitatkozni.

 

További kellemes írásjelezést kívánok!

Előzmény: Fustolo tudo (3119)
almaváry Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3121
Nem tudom mit kell ekkora cécót csinálni a dohányzásból. Nem a cigizés ténye a probléma, hanem az, h nem figyelünk egymásra (ma nem "divat"). Lehet kultúráltan, a nemdohányzót nem v kevésbé zavarni. A kompromisszum hiánya a gond és az, h mindenki hajtogatja a magáét és nem veszi figyelembe a másik igényeit. Sajnos.
Előzmény: Fustolo tudo (3120)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3120
Igazad van, föképp az utolsó mondatod nagy igazságot rejt!
Előzmény: almaváry (3118)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3119
Te kis provokatív emberke, honnét a francból keveredtél te ide???!!! Nincs jobb dolgod, mint kritizálni???!!!
Előzmény: Törölt nick (3116)
almaváry Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3118
Már miért lennének pofátlanok? Önmagában az hogy dohányzik nem pofátlanság. Vagy az, az autós, motoros, gyárat üzemeltető? Mert, h ez utóbbiak sokkal jobban szennyezik a környezetet és rongálják mások egészségét, az biztos. Én közel 30 évig dohányoztam és már közel 10 éve nem. Megvagyok dohányos polgártársaimmal. Aki pofátlan, az alapból az, akár cigizik, akár nem.
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3117
Figyelj te kis provokatív: te honnan a szarból vakarkodtál ide???!!!
Előzmény: Törölt nick (3116)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3116

Figyu, azt hiszed, hogy ha minden mondatod végére teszel három felkiáltójelet, akkor meggyőzőbb, amit írsz?

Előzmény: Fustolo tudo (3115)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3115

Tolnai Klári és Gobbi Hilda is utolsó éveiket nem elöhalottként élték meg! Amúgy pedig elég szép kort megéltek ahhoz, képest, hogy dohányoztak! Nem kaptak fiatalon sem infarktot, sem agyvérzést, pedig dohányosok voltak!! A te véleményed pedig az, hogy már egyetlen szál cigaretta elszívása is nagyon káros hataású: BAROMSÁG, de töled ez megszokott vélemény!!! Aki pedig hosszú életü dohányos létére is arra meg azt mondod, hogy jó genetiaki adottságokkal rendelkezik!! Az is lehet, hogy te mint nem dohányzó nem fogsz megélni olyan szép kort, mint Gobbi Hilda vagy Tolnai Klári. Persze majd azt fogod mondani, hogy az én füstömtöl betegedtél meg. Amúgy van egy negatív példám is. Ott van az Antal Imre, állítólag rákos beteg, de azért még mindig cigizik. Szerintem is már abba kellett volna hagynia! Rá sokat költ az állam, ö pedig nem hálás érte, hanem tovább rontja az egészségét!!!

Előzmény: NoCigi (3114)
NoCigi Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3114

Éppen ezaz, hogy te a dohányfüstöddel nem csak a saját életeddel játszol hanem másokéval is. Azzal viszont, hogy valaki nem sportol azzal csak önmagának árt. Azzal, hogy valaki nem táplálkozik egészségesen azzal is csak önmagának árt. Viszont a dohányzással a körülötte lévő élőlények mindegyikének árt a dohányzó ember....

 

 

 

Töröcsik Marinak például még él az édesanyja. Ez azt jelenti,hogy nagyon jó genetikai adottságokkal rendelkezik azonkívül, hogy mint szerencsés színész elégé jó életkörülmények között élhetet.

 

Sokkal többen haltak meg a dohányzás miatt, mint akit te a dohányzás mellett felhozol. Nem utolsósorban az sem árt megjegyezni, hogy Gobbi Hilda és Tolnai Klári ma is élhetne.

 

Akik nemdohányoznak és jó genetikai adottsággal rendelkeznek azok az utolsó éveiket nem élőhalottként élik meg.

 

Nem iszik és nem dohányzik a legidősebb japán férfi.
http://index.hu/velvet/onleany/onleanyhirek/?main&280390

 

Előzmény: Fustolo tudo (3113)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3113
Ne kavard a szezont a fazonnal!!! Nincs tudományosan megállapítva, hogy te pld. nem dohányzol és az én füstömtöl kapsz rákot /nem kívánom neked, nehogy félre érts/. Ha ne adj Isten megkapnád, akkor más tényezök is közrejátszanak, pld. nem sportolsz, nem étkezel egészségesen, öröklési hajlamok stb.!!  De, hogy te csak a cigifüsttöl kapd meg a rákot, OLYAN NEM LÉTEZIK!!!!!!!
Előzmény: em (3111)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3112
Az a maradék pia ami megmaradt!
Előzmény: em (3110)
em Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3111

attól, hogy van olyan aki nem kap tüdőrákot a dohányfüsttől nem jelenti azt, hogy nincs olyan aki rákot kapna tőle (vagy hogy ne lenne összefüggés a két dolog között).

ez kb olyan, minthogy azt mondod, hogy te minden nap átmész a zebrán kétszer is, de még sosem ütött el egy autó sem, tehát hülyeség, hogy az autók gyalogost gázolnak.

Előzmény: Fustolo tudo (3109)
em Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3110

ez a "jó buli" előtt van, nem:))))

(csak abból gondolom, hogy minden üveg bontatlan, az imádott cigisdobozok is úgy néznek ki, az a néhány csikk meg biztos aközben keletkezett, amíg ilyen szépen elrendeztétek a vendégváró asztalt:))

Előzmény: Fustolo tudo (3106)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3109
BAROMSÁG amit állítasz!! Nincsen tudományosan bizonyítva, hogy RENGETEG ember kap rákot a dohányos emberek miatt, amiért az ö füstjüket szívják hébe-hóba!! Ezt csak te állíthatod, amit már töled megszoktunk ezen a topicon. Amúgy megkérdezném töled, hogy Gobbi Hilda, Tolnai Klári miért éltek meg szép kort, ha életük nagy részét cigaretta füstben töltötték el???!!!! Vagy ott van pld. Töröcsik Marika is, még ma is él!! Holott te egy cikkedben azt állítottad, hogy már egyetlen cigaretta elszívása is kimutatható károkat okoz. EZ IS EGY NAGY BAROMSÁG!!!
Előzmény: NoCigi (3107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!