Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.05 0 0 353
"Vagy megpróbálhatsz "gömbvillámot" csinálni a mikrohullámú sütődben:
http://www.angelfire.com/electronic/cwillis/microwave.html
http://angel.elte.hu/~andras/lb.html"

Volt szerencsém hozzá..

"Bár ez a kísérlet már veszélyes lehet, egyrészt a mikródra, másrészt rád is! Na de kockázat nélkül nincs siker..."

Hiába az ilyen "kísérlet" ha nem tudom ledokumentálni.. nem igaz..?

"És Kisfaludy időfizikusról mi a véleményed? Ő nem tiltakozik ez ellen? :-)))"

Nem ismerem az illetőt.

"A dongós kísérletet, ami a szemed fénye, hasonlóan összedobhatod pár ezer forintból egy mosdókagylóban (kell hozzá vízcsap).

Nem a szemem fénye. Még a videókat sem láttam. Ahogy már jó párszor elmondtam, de te még mindig ezen a fiktív véleményeden lovagolsz.
Azt is többször elmondtam, de ezt is figyelmen kívül hagytad, hogy egyelőre szerintem is maximum ugrálhatnak a rovarok a "búra alatt", és egészen addig ez lesz a véleményem, amíg legalább a videót megnézhetem.
Örülnék, ha az ilyen mondataimat is figyelembe vennéd, nem csak a fröcskölést olvashatnám tőled.. annál okosabbnak tartalak.

"Nyilván ezekkel nem fogod megoldani mondjuk a nullponti energia kérdését. Azt ne várd. Ellenben ha nem kezded el, sose lesz tapasztalatod, amit Te annyira fétisizálsz. (Csak éppen azt se tudod, miről beszélsz ilyenkor"

Látom még mindig nem érthető az alapgondolat, amit évek óta szajkózom..: ha valaki egy kísérletsorozatot nem hajt végre saját maga, nem ismeri mások pontos mérési eredményeit és körülményeit, ne feltétlen ugassa le azokat, akik már megcsinálták. Mindössze ez az egyszerű KÉRÉS az, amit hangoztatok.

Előzmény: Törölt nick (351)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 351
Vagy megpróbálhatsz "gömbvillámot" csinálni a mikrohullámú sütődben:

http://www.angelfire.com/electronic/cwillis/microwave.html
http://angel.elte.hu/~andras/lb.html

Bár ez a kísérlet már veszélyes lehet, egyrészt a mikródra, másrészt rád is! Na de kockázat nélkül nincs siker...

Előzmény: Törölt nick (346)
Muster Mark Creative Commons License 2004.05.04 0 0 350
És Kisfaludy időfizikusról mi a véleményed? Ő nem tiltakozik ez ellen? :-)))
Előzmény: Törölt nick (341)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 349
Nagyon szórakoztató vagy... Külön érted érdemes idejárni.

:DDDDDDDDDDDDDDDD

Össze kéne téged kötni Egelyvel, tökéletes tanítvány vagy. Ne zavarjon, hogy totál hülyeségeket hordasz össze. Jó pár hozzászólásomban a fórumon egyébként megjelöltem igazi, tudományosan érdekes fizikai problémákat, sajnos házilag nem hiszem, hogy mennél velük valamire.

Azért adok egy-két javaslatot:

Mondjuk megpróbálhatsz házilag önszervező kritikus rendszert (self-organized criticality, ld. "homokdomb modell"), vagy oszcilláló reakciókat összerakni, esetleg körülnézhetnél a struktúraképződés területén. Kell hozzájuk egy kisebb kísérleti apparátus, de nem túl sok, megveheted majdnemhogy a sarki vegyesboltban. A doktoranduszok itt a tanszéken rutinszerűen csinálják pár vegyszerrel meg kémcsővel/lombikkal. Persze ezek a fundamentális fizikai törvényeket nem érintik, de elég nehéz megmagyarázni őket ahhoz, hogy elég érdekes legyen, ráadásul pl. biológiai alkalmazásaik vannak. A dongós kísérletet, ami a szemed fénye, hasonlóan összedobhatod pár ezer forintból egy mosdókagylóban (kell hozzá vízcsap). És még sorolhatnám. Olvasd Öveges könyveit és gondolkodj el újabb kísérletek lehetőségein.

Mondjuk ezeknek nem én vagyok a szakértője, tehát nem adhatok róla neked leírást, de hát elég nagy az internet...

Nyilván ezekkel nem fogod megoldani mondjuk a nullponti energia kérdését. Azt ne várd. Ellenben ha nem kezded el, sose lesz tapasztalatod, amit Te annyira fétisizálsz. (Csak éppen azt se tudod, miről beszélsz ilyenkor).

Előzmény: Törölt nick (346)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 348
"Ismerem a "tévedés" szót, de ez nem tévedés, hanem hazugság, ha fejreállsz, akkor is."

Akkor már csak az a kérdésem, hogy szerinted most én hazudok, Gyuri, vagy mindketten?

Egyébként meg szeretnék legalább ENNYIRE elfuserált lenni, hogy egy doktori címmel szaladgálhassak.. még ha a te szemedben már(még?) a "doktor"-ság a szenny-emberrel egyenlő, a semmiért azért nem osztogatnak ilyet..

Előzmény: Törölt nick (347)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 346
Egyébként ha már itt tartunk, szerinted minden jelenséget felfedeztünk már? Semmilyen olyan jelenségre nem lehet bukkani "házilag", amit még nem vizsgált senki?

Én nem merném rátenni az életemet(sőt továbbmegyek, a halálomat sem) erre.. te igen?

Előzmény: Törölt nick (343)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 345
"Jól van Musaic. Tehát megint mellébeszéltél.
Ez is történhet, az is történhet..."

Pontosan ilyen választ vártam tőled.

"mi az, ami ténylegesen történik/megtörtént? Mert minket, tudósokat az érdekel."

AZ, AMIT SAJÁT MAGAM HAJTOK VÉGRE.
Annál biztosabban nem történhet meg semmi, a MAGAM SZÁMÁRA.
Ezért mondom mindig, hogy mondjuk egy matekbizonyítás is csak akkor AZ, ha én is végrehajtom azzal a személlyel együtt, aki elmagyarázza nekem éppen, és számolja előttem. Ha én nem követem a számításokat, akkor nincs bizonyítás, csak végignézés van. Ha igen, akkor a magam számára is bizonyítva lesz, hogy a számítások helyesek, hogy ezt meg ezt az eredményt kell kapnom, és mit kaptam valójában.

Előzmény: Törölt nick (343)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 344
"Biztos nagyon érdekes választ fog adni, ez viszont nem változtat a tényen: ha valaki azt állítja, hogy EGy mindig tiltakozik, amikor fizikusnak nevezik, az hazudik."

Látom, a "TÉVEDÉS" szót nem ismered..

"Ha megérné a fáradságot, még tévéműsort is elő tudnék keresni, ahol szerényen mosolygott, midőn "híres fizikus"-ként aposztrofálták."

Tudod, nem csak akkor mosolyog szerényen, mikor ilyet mondanak.. hanem akkor is amikor egetverő baromságot hordnak össze róla.. még ha rossz szándékkal is..
ISMERD akiről beszélsz, mert addig nem sok értelme van a tajtékzásnak..

Előzmény: Törölt nick (342)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 343
Nem tudom. A századfordulón is sok ilyen jelenség történhetett házilag, miért ne történhetne most is..

Jól van Musaic. Tehát megint mellébeszéltél.

Ez is történhet, az is történhet... mi az, ami ténylegesen történik/megtörtént? Mert minket, tudósokat az érdekel. Akár a newtoni mechanika is igaz lehetne a mikroszkopikus világban. Márpedig nem az. Vagy akár tényleg bekövetkezhetett volna a világvége 1999. december 31-én éjfélkor...

Tudod, csak egy nem megy abba a kicsi kobakomba: miféle ember lehetsz Te, hogy ennyire szereted nyilvánosan égetni magad?

Előzmény: Törölt nick (339)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 341
"Musaic, hazudsz, mint mindig... Ez is nyilván Egely kifejezett akarata ellenére jelenik meg így, ugye?"

Nevezhetsz, aminek akarsz. Hazugnak, idiótának, bármi.. ha ettől jobb embernek érzed magad..
Majd megkérdezem, mikor találkozom vele, hogy miért így került oda a neve, és mit szólt hozzá.

Előzmény: Törölt nick (338)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 340
"ki az a gyuszi?" (Silan)
"Úgyhogy nagyon-nagyon kíváncsi vagyok! Szegény gyuszika..."

Én sem értem, mert úgy tudtam eddig, hogy a Gyula becézése a Gyuszi. :)

"Kíváncsi vagyok, mi lesz ezekkel a befektetőkkel."

Már befektettek. Most határidős "leadás" van.. Nem ma kezdték, Mark bátya. Mondtam, hogy nem pusztán a könyveiből él.. Talán nem ártana neked is megismerni, ahelyett, hogy az általános idiotizmust, amit lehet hallani róla, terjesztenéd te is..

"Tudod, talán egy éve volt egy hír egy igen nagy áltudományos projectről itt Magyarországon. Ilyen vákumenergiát meg ufókat meg gömbvillámot kutatott volna. Aztán... azóta kuss."

Szerintem sok ilyen hír volt és van..

"atyaég, mekkora iszonyatos beégés lesz! :-) (Amúgy szerintem a fele sem igaz ennek a befektetős dolognak... ha tényleg tudna valamit a gyuszi, akkor már rég produkált volna.

Miért produkált volna? Ha te befektető lennél, örülnél annak, hogy "produkáljon" MÁSNAK valamit, mikor te költötted rá a pénzed? Viccelsz..

"De tudod mit, ha bejön, lesz*phatsz :))) )"

Kapja be a fogaskerék.

Előzmény: Muster Mark (336)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 339
"Szerinted ez igaz?"

Nem tudom. A századfordulón is sok ilyen jelenség történhetett házilag, miért ne történhetne most is..

"Ha igen, támaszd alá konkrét példákkal, légy szíves."

Nincs mit alátámasztanom, mert egyrészt az adott mondatot "javítottam" ki olyanra, ahogy én mondtam volna, ha már mondtam volna olyat, mint amit javítottam erre. Másrészt nekem nincs sem pénzem, sem lehetőségem kísérletezni otthon, tehát nincs értelme erről beszélni, amíg nincs SAJÁT tapasztalatom.

Előzmény: Törölt nick (334)
Silan Creative Commons License 2004.05.04 0 0 337
ki az a gyuszi?
Előzmény: Muster Mark (336)
Muster Mark Creative Commons License 2004.05.04 0 0 336
Na majd megnézzük. :-)

Kíváncsi vagyok, mi lesz ezekkel a befektetőkkel. Tudod, talán egy éve volt egy hír egy igen nagy áltudományos projectről itt Magyarországon. Ilyen vákumenergiát meg ufókat meg gömbvillámot kutatott volna. Aztán... azóta kuss. Már te sem emlékszel rá. Én igen, mert már akkor eldöntöttem, hogy szeretnék egy év múlva egy jót röhögni, úgyhogy előveszem az archívumokat...

Úgyhogy nagyon-nagyon kíváncsi vagyok! Szegény gyuszika... atyaég, mekkora iszonyatos beégés lesz! :-) (Amúgy szerintem a fele sem igaz ennek a befektetős dolognak... ha tényleg tudna valamit a gyuszi, akkor már rég produkált volna. De tudod mit, ha bejön, lesz*phatsz :))) )

Előzmény: Törölt nick (321)
JFEry Creative Commons License 2004.05.04 0 0 335
nyam... nyammm.. nyammmm...
gumicsont
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 334

"Leteznek olyan ujfajta, ismeretlen EDDIG NEM KUTATOTT fizikai jelensegek, amelyek már (/akár) magyarorszagi, kisebb kutatolaboratoriumokban is reprodukalhatoak."

Szerinted ez igaz?

Ha igen, támaszd alá konkrét példákkal, légy szíves.

Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 333
"Leteznek olyan ujfajta, ismeretlen fizikai jelensegek, amelyek magyarorszagi kisebb kutatolaboratoriumokban reprodukalhatoak."

"Szerintem ez a kijelentes hamis, szerinted?"

Ezt most idézted valahonnan? Kicsit bővebben, ha lehet.. (egyébként ne várd hogy elkezdem Gyurit mentegetni, sok mindenben eltér a véleményünk.)

Szerintem a mondatnak így kéne kinéznie:
"Leteznek olyan ujfajta, ismeretlen EDDIG NEM KUTATOTT fizikai jelensegek, amelyek már (/akár) magyarorszagi, kisebb kutatolaboratoriumokban is reprodukalhatoak."

Előzmény: Szindbad76 (332)
Szindbad76 Creative Commons License 2004.05.04 0 0 332
Ok, nezzuk.

"Leteznek olyan ujfajta, ismeretlen fizikai jelensegek, amelyek magyarorszagi kisebb kutatolaboratoriumokban reprodukalhatoak."

Szerintem ez a kijelentes hamis, szerinted?

Előzmény: Törölt nick (330)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 331
Csak jelezni kívántam, hogy innentől nem tartom értelmesnek folytatni a diskurzust. Ezért ne számíts további válaszra ezen fonál mentén. Amit leírtam, abból értened kellene, ha nem így van, mint Simicska mondta: "állampolgári jogod".
Előzmény: Törölt nick (328)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 330
"Sok tudomanyos kiserlet tortent a gombvillamok vizsgalataval kapcsolatban, ezek rendre kudarccal vegzodtek. Sok penz folyt el eredmeny nelkul."

Elhiszem. De ebben az ominózus esetben nem ez volt a kérdés. A témáról való BESZÉD is már anyázást vont maga után.
Azért meg, mert valamit nem tudunk reprodukálni a természetből, nem azt jelenti hogy nem létezik, és nincs értelme kutatni..

"A befektetok szeretnenek penzt latni a befekteteseikbol, szerintem ez faj neked."

Miért fájna..? Most is ilyen helyen dolgozom.

Előzmény: Szindbad76 (329)
Szindbad76 Creative Commons License 2004.05.04 0 0 329
"Annak idején TELJESEN MINDEGY volt hogy ismert jelenségeken alapul-e vagy sem. Nem számított. Még az sem, hogy milyen média, és milyen műsorban fut a dolog. Itt egy baráti-, érdek összefonódásról volt szó"

Sok tudomanyos kiserlet tortent a gombvillamok vizsgalataval kapcsolatban, ezek rendre kudarccal vegzodtek. Sok penz folyt el eredmeny nelkul. Azok akik a penzt osztjak szkeptikusok a temaval kapcsolatban, ezen nem kell csodalkozni. Egyebkent senki sem akadalyoz meg seinkit, hogy penzt fektessen a gombvillamok tanulmanyozasaba, keress megfelelo szponzort, disszipalj el sok penzt, teged sem fog megakadalyozni senki.

A 'hivatalos tudomany' biztos nem.

A befektetok szeretnenek penzt latni a befekteteseikbol, szerintem ez faj neked.

Előzmény: Törölt nick (326)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 328
"A továbbiakban csak érdemi szakmai felvetésre válaszolok a nullponti energiát illetően."

Nem én szólítottalak meg...

Előzmény: Törölt nick (327)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 327
A hozzászólásod 90%-a értelmetlen mellébeszélés. A következőket még leírom, aztán a metavitát befejeztem.

A tudománynak nem azért van tekintélye, mert hivatalos, hanem mert keményen dolgozik, és ennek látható eredménye van. Pl. a számítógép, amin gépelsz. Vagy a mobiltelefonod. És még sorolhatnám.

Az Akadémia hiába hivatal, semmi tekintélye nem lesz, ha nem felel meg a fenti kritériumoknak. Az Akadémia feladat egyébként nem az, hogy "hivatalos" tudományos álláspontokat adjon ki, hanem hogy szervezze a tudományos életet, legyen annak fóruma. Valamint hogy legyen pl. valahová fordulni, ha egy tárgykörben szakértők kellenek. A félreértések elkerülése végett ennek semmi köze semmiféle "hivatalos" véleményhez. Amikor valaki doktor/nagydoktor lesz, a pecsétet az eredményeire nem abban az értelemben teszik rá, hogy mennyire egyeznének meg valamiféle "hivatalos" vonallal, hanem hogy mennyiben eredetiek, mennyire felelnek meg a tudományosság kritériumainak (ld. lentebb). Mennyire képes önálló kutatásra, kutatócsoport létrehozására, új kutatási irányok kijelölésére stb. Ezek között a kritériumok között éppen hogy nem szerepel semmiféle "hivatalos álláspont"-tal való konformizmus.

Továbbá nincs hivatalos tudomány abban az értelemben, hogy valahol ráütnék a pecsétet az eredményekre: mi elfogadott, és mi nem. Az eredmények elfogadottságának kritériumai vannak, ezeket számtalanszor leírtuk már neked. Reprodukálhatóság, a kritikák érdemi megválaszolása pl. ezek között szerepel.

Részemről ezt itt befejeztem. Nem érted, mert nem akarod megérteni. Simicska ismert mondásával élve: "mindenkinek állampolgári joga, hogy hülye legyen".

A továbbiakban csak érdemi szakmai felvetésre válaszolok a nullponti energiát illetően.

Előzmény: Törölt nick (326)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 326
"Nincs olyan, hogy hivatalos tudomány. De neked ezt nem lehet kiverni a fejedből :))))"

Nincs?

"Amúgy pedig a gömbvillámról csak itt a tanszéken is ahány ember, annyi vélemény. Egy tuti: nem gondolja senki, hogy ha van is, valami nem ismert fizika van a dologban."

Annak idején TELJESEN MINDEGY volt hogy ismert jelenségeken alapul-e vagy sem. Nem számított. Még az sem, hogy milyen média, és milyen műsorban fut a dolog. Itt egy baráti-, érdek összefonódásról volt szó.

"Viszont ha a KFKI alkalmazottjaként nyilatkozott volna, a hülyeségei úgy mentek volna le a sajtóban, mint a "tudomány tekintélyével" megtámogatott vélemény."

Most van hivatalos tudomány, aminek van tekintélye, vagy nincs?

"Nos, ezt semmiféle normális kutatóintézet vezetője sem hagyhatja."

Itt nem csak a kutatóintézet vezetőjével volt a gond. Nem olvastad a bepastézott idézetet a levélből, hogy mi történt?

"A tudomány hitelességét pedig abból nyerte, hogy alaposan ellenőrzött tényeket tárt fel, erős kritikai szellemben vizsgál mindent, és működő szerkezeteket készít, a penicillintől kezdve atomreaktoron át mondjuk az MRI berendezésig (ami egyszer majd a Te életedet is megmentheti)."

Mókás vagy. Mintha minden szerkezet azonnal működött volna.. Ezek szerint amelyek nem működtek, mert még nem voltak jó konstrukciók, nem voltak tudományosak sem.

"Egelyt már csak azért sem lehetett a KFKI nevében hagyni nyilatkozni, mert közönséges szélhámos, aki visszaél az ilyen dolgokkal. Ld. pl. hány helyen tituláltatja magát "fizikus"-nak, legutóbb a Harmadik évezred c. folyóirat hasábjain."

Egely mindig tiltakozik a "fizikus" titulus miatt. Hülyeségnek tartja hogy ezt ragasztják a nevéhez. Talán ezt is illene tudnod, ha már ennyire "ismered".

"Ha orvosi hasonlatot akarsz, Egely kuruzsló, és egy kuruzslónak nem adjuk meg a lehetőséget, hogy visszaélhessen az orvostudomány kemény munka árán megszerzett hitelével."

Ezt inkább hagyjuk. Hogy mi a kuruzslás, és mit tartanak annak. Nem éppen a nullponti energia témája.. :)

Előzmény: Törölt nick (325)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 325
Nincs olyan, hogy hivatalos tudomány. De neked ezt nem lehet kiverni a fejedből :))))

Amúgy pedig a gömbvillámról csak itt a tanszéken is ahány ember, annyi vélemény. Egy tuti: nem gondolja senki, hogy ha van is, valami nem ismert fizika van a dologban.

Egelyt még teljesen tiszta és tesztelt tudományos eredményekről sem hagynám nyilatkozni. Tudniillik arról is számtalanszor bebizonyította, hogy hülyeségeket képes mondani. Ld. a csatolt ingák esete. Ott akkorát égett az energiamegmaradással kapcsolatban, hogy ha nem lenne már évtizedek óta saját kis álomvilágában, most visítva ásna magának egy gödröt, betemetné és ki se jönne belőle.

Viszont ha a KFKI alkalmazottjaként nyilatkozott volna, a hülyeségei úgy mentek volna le a sajtóban, mint a "tudomány tekintélyével" megtámogatott vélemény. Nos, ezt semmiféle normális kutatóintézet vezetője sem hagyhatja. A tudománynak ugyanis addig van hitele, amíg azzal vissza nem élnek.

A jelenlegi helyzet azonban az, hogy Egely közismerten hiteltelen áltudós, akire két perc alatt rábizonyítják egy nyílt vitában a hülyeségét (ld. Egely-Groma vita az ELTE-n). A KFKI igazgatója valószínűleg helyesen döntött, amikor nem adta meg ennek az embernek a rengeteg zseniális tudós, Galileitől kezdve Watson & Cricken át a mai nagyokig, által felépített tudomány szilárd hitelességének támogatását. A tudomány hitelességét pedig abból nyerte, hogy alaposan ellenőrzött tényeket tárt fel, erős kritikai szellemben vizsgál mindent, és működő szerkezeteket készít, a penicillintől kezdve atomreaktoron át mondjuk az MRI berendezésig (ami egyszer majd a Te életedet is megmentheti).

Nincs hivatalos tudomány: hitelességet kritikai szellemből, konzisztenciából és eredményességből nyerünk, nem hivatalokból, mint az Akadémia. Hivatali felépítése van a pártpolitikának is, a hitelét azonban nem lehet összevetni a tudományéval.

Egelyt már csak azért sem lehetett a KFKI nevében hagyni nyilatkozni, mert közönséges szélhámos, aki visszaél az ilyen dolgokkal. Ld. pl. hány helyen tituláltatja magát "fizikus"-nak, legutóbb a Harmadik évezred c. folyóirat hasábjain.

Ha orvosi hasonlatot akarsz, Egely kuruzsló, és egy kuruzslónak nem adjuk meg a lehetőséget, hogy visszaélhessen az orvostudomány kemény munka árán megszerzett hitelével.

Előzmény: Törölt nick (324)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 324
"Jaja. Első kézből, Egelytől. Elfogultabb forrást nem is találhatnál, mint ő."

Annak idején volt is belőle botrány. Még mikor ment a 0.típusú találkozások. Kapott a dolog egy minimális sávszélességet, mert Déry nem hagyta annyiban.

"Ha nekem olyan emberem lett volna, mint Egely, én is megtiltottam volna, hogy a KFKI nevében nyilatkozzon a süketségeiről."

Én úgy tudtam, hogy van gömbvillám. MOST MIT ISMER belőle el a hivalatos tudomány?

"És ha olyan lenne, mint Egely, akkor ő is úgy állította volna be a dolgot, hogy az akadémikus tudomány beszűkültsége akadályozta meg fontos felfedezése közzétételében."

Amíg felülről választják a tagokat (nem úgy mint régen, maguk közül a tudósok, akit a legjobbnak tartanak (Tesla a francia akadémia tagja is volt), és örökre, ez lesz, ami most. Akár igazuk van az egyes kérdéskben az akadémikusoknak, akár nem.

Előzmény: Törölt nick (323)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 323
Jaja. Első kézből, Egelytől. Elfogultabb forrást nem is találhatnál, mint ő.

Ugyan már, Musaic :)))

Ha nekem olyan emberem lett volna, mint Egely, én is megtiltottam volna, hogy a KFKI nevében nyilatkozzon a süketségeiről. És ha olyan lenne, mint Egely, akkor ő is úgy állította volna be a dolgot, hogy az akadémikus tudomány beszűkültsége akadályozta meg fontos felfedezése közzétételében.

Előzmény: Törölt nick (322)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 322
"amit már régebben bemásoltam valahová a fórumba.."
"Jaja, aztán amikor beégtél vele, győztél mosakodni, hogy te nem is azt, meg nem is úgy..."

Nem egészen. Valamit összekeversz. Voltak tévedéseim, túlzott hurráim, és lesznek is.
De a gömbvillám vs. kfki igazgatója-eset nem ebbe a körbe tartozik. Konkrétan le lett tiltva minden nyilatkozat a tv-ben, amit Gyuri tenni akart. Eléggé forszolva. EZ IGAZ eset, amit első kézből hallottam.

Előzmény: Törölt nick (319)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 321
"..nincs helye azoknak, akik nem tudnak eredményt felmutatni. Egelyék nem tudnak, nem is csoda, hogy inkább könyvekből, Tesla-körökből, egyszóval: médiaszereplésből él meg, és nem a herkentyűiből. Pedig mérnökember, vagy mi..."

Pillanatnyilag épp most jönnek hozzá a(z eléggé agilis(!)) befektetői, hogy hol is állnak a projectjei. (Ezért tolódott most el a közös kiutazásunk a külföldi forgatással.)
Úgyhogy továbbra is azt csinálja, amit eddig. Fejleszt, ahogy tud. Nem a könyveiből él, ahogy itt sokan hiszik.

Az ufológiai micsodából fogalmam sincs mi van. Azt sem tudom miről beszélsz, sem azt hogy az index mit írt róla.

Előzmény: Muster Mark (317)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.03 0 0 320
Musaicnál mindig ez van. Az ide beírt dolgait is már ezerszer kitárgyaltuk, mégis úgy tesz, mintha mi sem történt volna.

Különben biztos nem lehet rossz srác, csak attól az Egely-féle behatástól kellene megszabadulni, mert tipikus jeleit mutatja a "Tesla-kör-befolyás" betegségnek :)))

Előzmény: Törölt nick (319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!