Keresés

Részletes keresés

Inner Circle Creative Commons License 2002.12.22 0 0 335
Szóval a savval maratta át, ez OK. Kukacoskodásból kérdezhetném, hogy Kane arca hogyhogy nem kapott belőle. :) De nem kérdezem, inkább azt, hogy honnan tudta a lény, hogy amire rátapadt, az nem az élőlény, hanem a ruhája, és azalatt már élőlény van?
Ugye a mozgást érzékeli, látja Kane-t (ránéz a "szem"), gondolom azonosítja hogy alkalmas gazdatestnek mert nagydarab és szája van (reflex), aztán ráugrik - eddig értem. Aztán lekoccolja az üveget, és mivel még nem érte el a lényt, kibocsát egy kis savat? (Nem szőrszálhasogatni akarok, csak próbálom megmagyarázni. :) )

Ha tud bénítani, a 2. részben miért nem tette? Ripley azzal volt elfoglalva, hogy a csövet távol tartsa, a tüskéről szó sem esett. (Az egyik kedvenc részem, mikor Hudson benéz, letörli a párát, aztán szétlövi az üveget és beveti magát. :) ) Logikus LENNE hogy elkezdi fojtogatni az áldozatot, belevágja a tüskét, aztán petézik, de a "klasszikus" könyvekben NEM ezt csinálja.

AvsP akkor aláhúzza az Idegen működésképtelenségét. :) Én csak a "Kelepce" vagy melyik részt olvastam, mikor az újra életre keltett Arnie seregei élén kiirtotta az Idegeneket egy telepről, közben meg Bishop és egy nő menekült a ragadozókkal az űrhajójukon, aztán le kellett csapnia egy ragadozót, vagy ilyesmi.

Előzmény: Tabby (334)
Tabby Creative Commons License 2002.12.20 0 0 334
Ahogy egy űrruha sisakja nem áll ellen egy pisztolygolyónak, úgy a savnak sem, vákuum ide, abszolút nulla oda. :) (A 2. részben ott volt a vizsgálati eredményben, hogy a "vérét" ki tudja választani.)
Az arctámadó gyors és bikaerős (ld. pl. dettó a 2. részben, mikor Ripley-t és a kislányt bezárta a Társaság embere az orvosi szobába), valamint ő is tud bénítani a farka végén lévő méregtüskével, így sztem mondjuk hihető, hogy el tudta kapni a kutyát is. Elvégre azt csinálja, hogy rábukik az áldozat arcára, a farkát rátekeri a nyakára, megbénítja és utána dugja le a tojócsövet, nem?
Az "elkábított növényevőt felfalja a ragadozó"-ra van példa az AvsP sorozatban, nem is egy.
Előzmény: Inner Circle (332)
mioko Creative Commons License 2002.12.20 0 0 333
Amikor a macsek ráprüszköl a sárgavérüre?
Előzmény: condriXM (325)
Inner Circle Creative Commons License 2002.12.19 0 0 332
Hali! Többen mondtátok, hogy az Idegen milyen tökéletes... szerintem meg épp elég szerencsétlen konstrukció. OK, a harcos formája abszolút halálos, de az a kis szerencsétlen arctámadó elég szánalmas. Bár elég impresszív, hogy egy abszolút nulla foknak és vákuumnak ellenálló űrruha sisakját csak úgy átolvasztja. Ezt azóta sem értem, nem magyarázták meg, hogy csinálta, és ugye ezen az egy sisakrostélyon múlik az egész sorozat - milyen ciki lett volna, ha ráugrik Kane-re, vonaglik egy kicsit, aztán Kane szépen szétlövi a sugárpisztolyával, mikor meg kimászik a többi, akkor felhúzza magát a hágcsón. Fel a Nostromóra, ennyi. :)
Szóval védtelen ember ellen hatékony ugyan a dög, de az ellen a tigris is az, vagy akár a pitbull. Bármi mással már gondjai lehetnek, pl. azt sem értem, hogy a kutya miért nem harapta le kapásból a tojásrakó csövét. Gondoljatok bele, esetleg növényevőkkel próbálkozhat, de ragadozó állatok rögtön beleharapnak, amitől ugyan szétmarja őket a sav, de egyrészt ezt nem tudják előre, másrészt attól hogy meghalnak, az arctámadó még hoppon marad. Miféle jámbor teremtményekre van ez optimalizálva? :)
A másik meg, hogy csak egy tojást rak. Borzasztó szaporátlan, és mivel csak nagy élőlényeket tud elkapni, sokkal nagyobb az esélye, hogy ő húzza a rövidebbet. De még ha győz is, valószínű hogy kap néhány fülest a felhasználótól, amitől elkezd vérezni, amitől felhasználó kikészül. És a tojását már lerakta, szóval ismét game over.
Ez az egész dolog csak akkor működne, ha valahogy el tudná kábítani az áldozatot, MIELŐTT a fogai közé merészkedik. Mert ez ugye olyan, mintha egy férfi egy kannibál nőt próbálna erőszakkal orális szexre bírni... nem egy életbiztosítás. :) A pókokba petéző darázsfajok is megbénítják az áldozatot, és utána petéznek bele, és akkor se a csáprágóik közé. Nade az Idegenek eddig sosem kábítottak (mármint az arctámadók, mert egy harcos elaltatta Gormant), illetve az áldozat csak akkor lett kiütve, MIUTÁN megtámadták. Ez megint nem a legjobb, mert a vadonban elkábított növényevőt a konkurrens ragadozó idegenfiókástul felzabálhatja.
Végső soron az a benyomásom, hogy az evolúció ezt a lényt főleg űrhajós emberek elpusztítására alkotta meg. :)
condriXM Creative Commons License 2002.12.18 0 0 331
De inkabb Ash...
Előzmény: tsabee (329)
condriXM Creative Commons License 2002.12.18 0 0 330
majdnem...
Előzmény: tsabee (329)
tsabee Creative Commons License 2002.12.18 0 0 329
amikor Kane feldobja a talpát?
Előzmény: condriXM (325)
condriXM Creative Commons License 2002.12.18 0 0 328
HGHRRRRR....
condriXM Creative Commons License 2002.12.18 0 0 327
Na, azt kikockaztam :-)))))
Előzmény: aliens.scifi.hu (326)
aliens.scifi.hu Creative Commons License 2002.12.18 0 0 326
amikor Ripley alig semmiben bekászálódik az űrculájába...:)))
Előzmény: condriXM (325)
condriXM Creative Commons License 2002.12.18 0 0 325
Hihi, pedig van ketto :-)))
Na de beszeljunk komolyan. En meg '78-ban vagy '79-ben lattam premier elott az Alien-t. Azota ment tv-ben, videon, most megvan DVD-n, de meg mindig van egy resz aminel becsukom a szemem. Mit gondoltok hol?
Előzmény: aliens.scifi.hu (324)
aliens.scifi.hu Creative Commons License 2002.12.17 0 0 324
> tsabee
tudom tudom.
de még ftp-vel sem tudtam felmenni, hogy kiirjam "NemÜzemel..."
de hamarosan javul a helyzet!

> condriXM
nem szeretnék a leszármazottad lenni..:)))

mano

tsabee Creative Commons License 2002.12.17 0 0 323
hö, király!
Előzmény: condriXM (322)
condriXM Creative Commons License 2002.12.17 0 0 322
Lehet hogy mar jonnek a telepatikus sugarak a kiralynotol? Hamarosan talalkozunk...
Előzmény: tsabee (321)
tsabee Creative Commons License 2002.12.17 0 0 321
condriXM:

Nem hiszitek el, de rendszerint szoktam álmodni az "idegenről" az ALIEN filmekből. Eleddig mindig nagyon durvákat tudtam róla álmodni, bár sosem bántott, mert "tudta", hogy imádom (ez igaz is), de álmomban mindig rettegtem tőle. Nemrég volt egy álmom ismét és benne volt az idegen lény. A szobám ablakából láttam meg, és beugrott az a kép, amikor a Nyolcadik utasban a Ripley egy szigonypuskával kilövi az űrbe, és lecsukja az ajtót. Ahogy ez a kép beugrott, azt láttam, hogy az ablakomon kívül a világűr van, és onnantól csak közönyösen néztem a lényt, sőt hátat is fordítottam neki!

egyébként, ha bármikor álmodtam eddig róluk,sosem bántottak, csak k*-ra megijesztenek. egyszer egyik évfolyamtársamnak azonban nem kegyelmeztek a rohadékok. a rektorom lepaktált velük, és megengedte nekik, hogy hetente egy hallgatót elvihetnek....

Előzmény: condriXM (320)
condriXM Creative Commons License 2002.12.17 0 0 320
Tegnap azt almodtam, hogy mar a Foldon vannak. Csak este jottek elo vadaszni, ilyenkor mindenki becsukott ajtot ablakot es a hazakban lapitott. Valamifele "egyutteles" alakult ki az emberek es a dogok kozott, de sosem tudhattad, hogy mikor jonnek el teerted. Arra emlexem hogy ejszaka volt, kint az utcan egy idegen osont hangtalanul, en meg beszartam :-)
tsabee Creative Commons License 2002.12.16 0 0 319
aliens.scifi.hu! (vagy mano)
van valami baj a pagéddal, eddig bejött, most már csak a fejléc jön be két hete!
aliens.scifi.hu Creative Commons License 2002.12.15 0 0 318
"...mégse vették észre az űrkabint..."

mit? kik? részletesebben kicsit, mert nem értem!

Előzmény: Traktorovics Traktorov (317)
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2002.12.15 0 0 317
A 3. rész szerintem is csak egy-két hónappal később lehetett. A börtöntelep már meglehetett a második rész kezdete előtt is bőven, mégse vették észre az űrkabint (fura logikai hiba, bár lehet inkább szőrszálhasogatás tőlem).
aliens.scifi.hu Creative Commons License 2002.12.04 0 0 316
én 2128-ra emléxem...
arra jött 57 év a második részig.
a második és harmadik között viszont én sem tudom pontosan mennyi idő telt el, de szerintem nem lehetett sok. befeküdtek a kapszulákba, jöttek az arcmászók és hopp...:)
a harmadik és negyedik között viszont 200 év telt el.

mano

Előzmény: Deino (314)
tsabee Creative Commons License 2002.12.04 0 0 315
hi alien fanok!

"plusz - na ebben még ennyire sem vagyok biztos - 50 év a harmadikig"

na lehet, hogy nekem is újból kell néznek a filmeket, de nekem úgy jött le annak idején, hogy ippen eljöttek az LV-ről, felszálltak, nagy bumm, és egy idegen arcmászó már ott volt a hajón (máig nemértem hogy került oda), embereink mélyálomba, aztán már akciózott is a facehugger. summa summarum szerintem nem telt el ötven év a két rész között.

és valószínüleg a 4.-5. között sem fog, mivel a negyedik úgy ért véget, hogy közelítenek a Földre. ha lesz valamikor 5. rész, sztem a leszálás utántól fog játszódni.

Előzmény: Deino (314)
Deino Creative Commons License 2002.12.04 0 0 314
Javítsatok ki, ha rosszul emléxem:
Az első résznél Anya 2037-et írt ki (ez persze nem biztos, h az akkori dátum); de ha az, akkor a 2. résznél 57 év adódik hozzá; az 2094, plusz - na ebben még ennyire sem vagyok biztos - 50 év a harmadikig. De mennyi volt a harmadik és a negyedik között....újra kell néznem a részeket...:)

Nem tudjátok lesz ötödik rész, mert mindenki csak várja, de hírek nem igen érkeznek...:(

aliens.scifi.hu Creative Commons License 2002.12.03 0 0 313
ha jól emléxem 2400 és 2500 között kéne valahol játszódnia... persze csak ha nem raknak bele megint egy hiperalvást, és ugranak az időben pár évtizedet/évszázadot...
de ezt a Földet nem lehet megszokni...:)
Előzmény: cerebrum (311)
cerebrum Creative Commons License 2002.12.03 0 0 311
Viszont azt se felejtsétek el, hogy mikor játszódik a negyedik rész. Koránt sem a 21. században. Tehát lehet, hogy a Föld már nem is úgy fog festeni az ötödik részben, ahogy mi megszoktuk...
Előzmény: Pavlov (310)
aliens.scifi.hu Creative Commons License 2002.11.29 0 0 309
ide egy jelenetet írnék ezzel kapcsolatban: a predator második epizódjában a legjobb volt, mikor a toironyház tetején pózolt a ragadozó.
azért egy ilyen miatt én megnézném bizony (meg egyébként is) azt az alien filmet melyben egy felhaőkarcoló tetején rajzanak az idegenek...:)
de tény, a hangulat úgy alakult ki, hogy ne a földön játszódjon. de azért valami bolygót eláraszthatnának már megint...
Előzmény: Pavlov (308)
aliens.scifi.hu Creative Commons License 2002.11.28 0 0 307
ez ígyvan!!
Előzmény: cerebrum (306)
cerebrum Creative Commons License 2002.11.27 0 0 306
Igen, pontosan ezért remélem, hogyha lesz ötödik rész, akkor abban a "normál" alienek fogják úgymond megszállni a Földet, nem olyan mutáns vackok...
Előzmény: aliens.scifi.hu (305)
aliens.scifi.hu Creative Commons License 2002.11.25 0 0 305
A negyedik résszel részben igazad van, de a Ripleyben végbemenő változásokat így tudták leginkább érzékeltetni, hogy egy olyan lényt hoztak létre, mely belőle is származik...
Egy "bogárról" pedig ezt elég nehéz lett volna elképzelni...

Egyébként a negyedik film nagyon sokat merít a képregényekből! Főleg a 88-89-es legelső három sorozatból (itthon ALIEN4 Trilógiaként könyben), de a továbbiakból is néha néha.
Az egyik fő mozgatórugó több mint 50%-ban (azért mondom hogy több, mert szerencsére vannak oly remekül sikerült aliens képregények, melyek szakítani tudtak a háttérben dolgozó titokzatos társaságokkal...) egy cég, mely minden áron biológiai fegyver előállítására akarja megkaparintani az idegeneket. A 4 film minden egyes epizódja is ennek a következménye.

De ez azért a javukra írható, hogy létrehoztak egy olyan egyedet, ami magától szaporodik. Így talán kicsit korrektebbeknek érezhetik magukat a kutatók, mégsem kell majd ezután ártatlanokat felhasználni (bár ez soha nem volt probléma), minden egyes példánynál...

Egyébként magát a hibridet, ha más környezetben egy ilyen szörny a főszereplő, még el is ment volna, de igaz, egy alien filmben olyan szörnyek szerepeljenek, melyeknek banánfejük; kiölthető állkapcsuk; hosszú csontos farkuk és légzőcsápjaik vannak...:)
És nem utolsó sorban, robbanjanak a mellkasok!

mano

Esököpeny Creative Commons License 2002.11.22 0 0 304
Csatlakozom az elöttem szolohoz.
cerebrum Creative Commons License 2002.11.21 0 0 303
Nekem egyébként mind a négy rész bejött, de leginkább az első két rész tetszett. A harmadik szerintem egy kicsit gyengus volt a hangulatos és pergő második rész után, én mondjuk, személy szerint az első rész után jobban el tudnám képzelni. A negyedik tetszett, bár az a mutáns alien nagyon nem kellett volna a végére. Mert ezekben a lényekben pont az életciklusuk a legmegdöbbentöbb, az embernek pontosan attól futkos a hideg a hátán, hogy ezek a lények minket használnak keltetőnek, viszont ezzel az elevenen születő alien-ember hibriddel ezt teljesen elrontották. Azért remélem még lesz egy rész. Mert ugye az alienek a négy rész során egyre közelebb kerültek Földünkhöz. Itt azonban még nem jártak...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!