Keresés

Részletes keresés

Indásodó Creative Commons License 2016.04.04 0 0 20514

Úgy látom hogy ezek a növények orgonák. Az orgonából elég nehezen alakítható bonsai de kísérletezni azért érdemes. Nehezen tűri az átültetést (a következő ében gyengén fejlődik) és viszonylag nagy a levele is bonsaihoz. Azt javaslom hogy most mielőbb vágd le a hajtások végéről a virágot azért hogy a növény az erejét a hajtások fejlesztésére és a gyökerek képzésére fordítsa. Erősebb metszést már nem javasolnék, csak majd lombhullás után. Ügyelj arra hogy a földje ne száradjon ki, olyan gyakran öntözd.  A neten nagyon sok video van bonsai témában, nagyon javaslom hogy nézz meg sokat belőlük, érdemes.

 

Előzmény: kidaved (20510)
Indásodó Creative Commons License 2016.04.03 0 0 20513

Tavaly nyáron 2 telt virágú gránátalma növényt gyökereztettem légbújtás (air layering) módszerrel. A növények ma alapmetszést kaptak és a fent két fotón láthatók. A méretükhöz segítséget nyújt a fotón látható gyufásdoboz. Elég jó vastagnak gondolom a tövüket.

Nevelésükre és bosaijá alakításukra javaslatokat, véleményeket kérek.

kidaved Creative Commons License 2016.04.03 0 0 20512

Igen ezek régebbi képek.  Rendben akkor majd nyár vége fele kezdem el a metszést. Ezeket Januárba szereztem be szóval pont jó időben építkeztek hála égnek :D

Előzmény: Rea007 (20511)
Rea007 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 20511

Ezek korábbi képek? Mert ha virág van rajta, akkor szerintem már mindenképp várj vele míg elvirít. Az is lényeges, hogy mikor gyűjtötted? De már gondolom regenerálódott a gyökere, ha ilyen szépen hajt. Szerintem késő nyáron elkezdheted alakítgatni óvatosan. Sajnos még én is most nevelgetem az első begyűjtött fáimat, igy nem vagyok profi ebben a kérdésben. Én úgy tervezem, hogy nyáron kezdem majd el metszegetni, de amelyiknek szeretnék vastagabb törzset, azt hagyom nőni, hogy ne a lombkorona visszaállítására fordítsa az energiáját, hanem a törzsre. Remélem erre téved egy profi yamadoris és megmondja a tutit, mert én is kíváncsi lennék a válaszára:-)

Előzmény: kidaved (20510)
kidaved Creative Commons License 2016.04.02 0 0 20510

De,de az a terv sikerült kimentenem egy építkezésről 2 fát aztán gondoltam megpróbálom, csupán az lenne még a kérdésem, hogy ilyenkor, már nem késő-e egy nagyobb metszést csinálni, nem fogom-e ezzel megölni a fákat, nem érdemesebb-e várni télig ? Illetve ötletem nincs még, hogy milyen stílust varázsoljak belőlük és hogyan csináljam meg. Ezek az első yamadorijaim eddig még csak vettem a fáim :D

Előzmény: Rea007 (20509)
Rea007 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 20509

Picit tényleg sikerült szélre ültetned. De majd a 1 év múlva korrigálod. Addig tegyél mohát az üres részre, akkor nem lesz olyan feltünő:-)

Orgonának néz ki, de az utolsó képen lévőre nem mernék megesküdni. De nagy valószínűséggel az is az. Csak nem bonszájosítani akarod? :-) Ha igen kérünk képet majd a végeredményről!

Előzmény: kidaved (20508)
kidaved Creative Commons License 2016.04.01 0 0 20508



Az előző commentből kimaradt a 3 kép :D

Előzmény: kidaved (20506)
Rea007 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 20507

és hol vannak a képek? :-)

Előzmény: kidaved (20506)
kidaved Creative Commons License 2016.04.01 0 0 20506

Sziasztok!

Most ültettem át a ficus retusám és csak az lenne a kérdés, hogy szerintetek nem ültettem-e ki túlságosan a szélére? (A drótozás meg metszés, majd a hétvégén lesz. :D)
A második kérdésem, hogy a 2. és 3. képen látható fa az orgona ?

Rea007 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 20505

Az első kettő tölgy, de az első tuti, voltak rajta száraz tölgylevelek még decemberben!!! Már megint megpróbálsz összezavarni:-) 

Irigyellek, hogy már nyitogatja a juhar a rügyeit nálad. Én még most hoztam ki a telelőből a kertbe, mondjuk a kerti juharon is még csak rügy van. De hát én itt lakom a zord északon ráadásul az erdő szélén:-(

Hát nagyon drukkolok, főleg a tölgynek, mert régi vágyam volt már egy. A februárban gyűjtött fácskán már levelek vannak, majd feltöltöm a képét fajmeghatározásra:-)

Én is nagy cserepekbe ültettem a begyűjtött fákat, de ezt a picit pont akkora földlabdával sikerült kiszednem, hogy belefért egy laposabb tálba:-) Kell még nekik a hely, hogy fejlődjenek. Azt hiszem 2 évig hagyom nőni őket, nyáron már kapnak egy kis tápot és ennyi.

Előzmény: Shownomercyy (20504)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20504

de mennyire utálom amikor ez az oldal nem új lapon nyitja meg a cuccot aztán visszalépek és eltűnt amit írtam

 

az eslő bükk gondolom amihez kijártál mivel már egész szép ágai vannak :D lassan felnőtt fa formája van 

 

a 3. úgy rügyezik min amiket én szedtem és nem galagonya hanem a másik 3 

szóval vagy bükk vagy gyertyán 

 

elégnek kell lennie annak a gyökérnek mert nekem is hajtanak szépen, igaz lassan de szépen :D

 

én egyiketse tudtam normálisba tenni  főleg hogy bonsai tálam csak elég kicsi van ilyen teszkós dolog meg nincs pluszban meg túl lapos még nekik

 

hát ilyenről még nem hallottam de elég furán hanzik, én inkább azt hallottam hogy ki kell ültetni szabad földbe pár évre és akkor vastagodik, én ezért inkább nagyobb tálba tettem, mert ha kiültetem akkor el lesz hanyagolva 

 

már bontogatja a juhar is a levelét, elég hirtelen

a Zelnicemeggy meg szépen virágzik de elég nagy hibája hogy baromi nagy a levele

 

Bogika  hát ez még mindig inkább az öntzés elfelejtése volt szerintem vagy elrohasztás mint megfázás ha csak meg nem fagytak de földestől 

 

jah a csapvíz is sajnos rossz dolog 

 

amúgy a kínai fagyal nálam napon van nyáron is, jó annyi hogy néha 1-2 fa árnyéka eltakarja kicsit

de ha öntözöm rendesen nincs baja, szereti
sőt ha el is felejtem, lekókad, és utána megöntözöm akkor is egy óra után semmi baja kb 

Előzmény: Rea007 (20497)
Bon Lui Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20503

Szia Gres!

Én inkább a Szageréciára (Sageretia theezans) tippelnék, mert annak fényesebbek a levelei, mint a kínai fagyalé. 

http://www.bonsaiempire.es/especies/identificar-la-especie

Nekem van mindkét fajta fából, szerintem a tiéd inkább a szagaréciára hasonlít, de lehet, hogy tévedek....

Előzmény: gns (20492)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20502

hát az nincs de tudok csinálni :D

Előzmény: Nec01 (20494)
Nec01 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20501

Megnéztem, pont jó lenne nekem! Esetleg, hogy megoldható a dolog?

Előzmény: Bogika91 (20499)
Bogika91 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20500

átültetés megtörtént hamarosan képeket rakok fel róluk

kuka:nagy szil, kis szil, ficus,(szerintem megfáztak a télen) japán juhar(be sem fogant)

ami megmaradt: ismeretlen nem tudom hogy milyen talán egy szil, egy kisebb szil, ficus ginseng, csavart törzsű fűz, fagyal(lehullajtotta a leveleit de látok még benne életjelent szerintem az is megfázott pedig szépen fejlődött)

Bogika91 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20499

most dobtam ki de már nem akarom a konténerből kikukázni de van a nagyról kép lejjebb ha lapozol az egyik hozzászólásomnál

Előzmény: Nec01 (20498)
Nec01 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20498

Olyan kérdésem lenne, hogyha megadok egy email címet akkor képet tudna-e küldeni róla? Illetve amelyik tetszik megvenném! Dekoráció lenne belőle!

Előzmény: Bogika91 (20495)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20497

Voltam hétfőn yamadorit gyűjteni:-)

2 tölgy és 1 bükk? gyertyán? fene tudja mi. A már régen kinézett tölgynél nagy mázlim volt, 20 cm laza talajréteg után durván agyagos talaj következett, így egész sok mellékgyökérrel rendelkezett. A második tölgynél már nem voltam ennyire szerencsés, de azért neki is van pár kósza hajszálgyökere. Az utolsó kis fának nagyon örülök, nagyon csini, teljes földlabdával sikerült kiemelnem (karógyökere is volt persze), így szépen be is fért egy laposabb tálba. Már csak pátyolgatni kell őket és remélem megmaradnak. 

Te mit tudsz a törzsvastagítás miatti gyökérnyak elkötéses módszerről? Csináltál már ilyet? Én most a rhodinál megpróbálom.

 

Bogika a kínai fagyalnak nagyon sok pára kell, ezért permetezd amikor csak tudod. Lehetőleg klórmentes vízzel, és azzal is locsold. Ne álljon alatta víz és sose hagyd kiszáradni a földjét. Tehát napi szintű locsolást neki, de nem eláztatva. A tűző napot nem szereti, azonnal lekókadnak a levelei. Én a pr.kerből mentettem egy félig döglöttet akciósan. Szépen megindult, most jelenleg foltosodik néhány levele. Valami teával majd lepermetezem. Zsurlóval kezdésnek. Szóval megint jó kis feladatot kaptál ezzel a növénnyel, de talán ez inkább szobai, mint a szil. Ja tanácsolják, hogy szobai üvegházban kell tartani. Ha esetleg van felesleges akváriumod, akkor megpróbálhatod:-)

 

Előzmény: Shownomercyy (20491)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 20496

Szerintem is kínai fagyal!

Előzmény: gns (20492)
Bogika91 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 20495

Van egy-két darab:(

Előzmény: Nec01 (20494)
Nec01 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 20494

Üdv! Érdeklődnék, hogy esetleg nem lenne itt a csoportban olyan ember akinek van elhalt bonsai fája? 

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.29 0 0 20493

szia 

szerintem kínai fagyal 

 

de öntözd meg mert lógg a vége :P :D

Előzmény: gns (20492)
gns Creative Commons License 2016.03.29 0 0 20492

sziasztok!

 

Kaptam ajándékba egy bonsait. Tudnátok segíteni, hogy milyen fajta?

 

Köszi,

 

Gres


Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.28 0 0 20491

hát jah megrpróbálok egyre többet foglalkozni vele de az a kiesett 9 év kb amig csak volt meg trágyát se kapott csak évente új födet az elég nagy lemaradás meg urja is kellett kezdeni nagyrészét mert olyan volt mint a jungel  már se formája se semmi 

 

már ilyen volt 2 éve https://www.flickr.com/photos/126284867@N02/14896838137/in/datetaken-public/

 

hát jah biztos visszakell vágni a hajtásait mert nekedis csak egy ritka bigyód lesz belőle pedig most szép főleg a virágokkal hát sztem az előző évin hozza mert ha voltál már ilyen azáleás parkban vagy minek nevezzem, én voltam, mindig az ág végén jött a virág 

 

jah hát melegben ottbent felnyúlik a fényhiány miatt meg nagyobb levelet hoz de ezeket lekell vágni a francba majd hoz másikat :D

 

 

Előzmény: Rea007 (20490)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 20490

Szerintem azért szánj időt a sziledre évente legalább 2-3x egy kis fazon igazításra. Nem ártana rá egy komolyabb ágrendszer:-) És szerintem könnyebb egy adott formát így megtartani, mint egy dzsungelből kihámozni valami esztétikusat.

A rhodival vagyok meglőve, még rajta a virág, de már veszettül el kezdett hajtani, persze jó nyúlánk hajtásokat növeszt. Lehet tőből vissza kell majd metszenem ezeket, mert így oda a sűrű lombkorona és persze jobb lenne, ha a törzse vastagodna inkább. Könyv azt írja, hogy minden új hajtást és elszáradt virágot tőből kell kimetszeni. Mondjuk az enyém még nem bonsai, de azért jó lenne, ha egyszer az lenne majd:-) Csak azt nem tudom, hogy a virágokat az előző évi hajtásoknál hozza, avagy nincs összefüggés a kettő között? Ott csesztem el, hogy behoztam a lakásba, lehet rögtön le kellett volna vinnem a citrusokhoz telelni és hagyni a fenébe áprilisig pihizni. De majd jövőre így lesz! Egyébként ez a fajta május-júniusban virágzik, már ha hűvös helyen tartják tavaszig gondolom:-)

Előzmény: Shownomercyy (20489)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.26 0 0 20489

ilyenkor kellene valami talajröntgen :D

 

amiket kiszedtem azokon se igen látszik hogy hajtana, kicsit begduzzadtak a rügyek aztán annyi, aztán kitudja hogy attób ami a törzsben volt nedvesség vagy attól amit felszív

majd meglátjuk


hát én nem vagyok meg elégedve vele de igazából csak 1-2 éve estem neki igazán valamiféle formára kialakítani mert semmi fantáziám nincs aztán már borzalmas állapotban volt és nekiálltam jutub videókat nézni hogy valami ihletet kapjak már

 

jah hát ez olyan 20 év körüli legalább

 

nekem a teraszon volt kint egy szilem egész télen, volt fagy is kb -5 és le se dobta a levelét, csak a vége fagyott le amit a szerencsétlen még télen is tolt, nem akart leállni a növekedéssel

 

jah a fenyők sajnos igen lassan nőnek, ezértse igen tartok ilyesmit de próbáltam már cukorsüvegfenyővel de borzasztó lassú, meg szeret leszáradni is az a része amelyik kevés fényt kap

Előzmény: Rea007 (20488)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 20488

Hát pont ezért van bennem a cidri a tölgyfával kapcsolatban. Elvileg kell lennie oldal gyökérnek, mert elvágtam 2 hete, vagy legalábbis remélem a tölgyfához tartozott:-) Ha mégsem lesz, akkor úgy lesz, ahogy mondod, leszedek a föld alatti kéregből egy sávot és várom majd a csodát:-(

Nagyon szép lett a sziled nyírás után, szép a törzse is. Gondolom jó pár éves lehet. Remélem már jövő hét közepétől ki lehet végre őket tenni a szabadba, legalábbis a lombhullatókat. Már éjjelre is 5 fokot írnak ide Miskolcra, azt már bírja a szil lombja ugye?

Vettem egy pinus mugo tövet, hát nem tudom hány év kell majd hozzá, hogy bonsai legyen belőle, de megpróbálom. Állítólag azért olyan drágák a fenyő bonsai-ok, mert nagyon lassan lehet csak őket alakítani. Meglátjuk:-) Találtam hozzá egy nagyon részletes anyagot. Még párszor át kell olvasnom, de nagyon szuper írás:

 

http://bonsai-smokie.blogspot.hu/2012/06/torpefenyo-pinus-mugo-gondozasa.html

Előzmény: Shownomercyy (20487)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.24 0 0 20487

meg nekem volt még tartozásom
nem nagy szám de az enyém 
ez volt a jungel

Előzmény: Shownomercyy (20486)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.24 0 0 20486

elég szép, viszonylag vastagnak is látszik, csak nehogy a csökérnél csapódj be mert van amikor csak egy nagy karó van aztán nincs rajt semmi 30 centi hosszan :D

 

ezeket is amiket hoztam hát nemvolt egyszerű se elültetni se kiszedni mert 20 centi hosszú karógyökérrel kellett kiásni, azt meg hova rakom bonsai cserépbe :D

 

majd mehet az évenkénti kurtítás, meg igazából van egy másik módszer is de még nem próbáltam ki

 

szóval hogy a föld alatt nemsokkal leszeded a kérget a gyökértövéről és elvileg ott gyökerezni fog  körbe egy idő után aztán ha elég van neki akkor le lehet vágni a karógyökeret 

 

majd kikéne próbálni 

 

 

jó ez a könyv de azt nem mutatja hogy amikor csemete és nincs levelese ilyenkor akkor hogy néz ki :P :D

Előzmény: Rea007 (20485)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 20485

Nahát, most én is benned:-) A bükknek tuti fényes a levele ennyit tudok, és itt nagyjából meg is áll az én tudományom:-) Van egy kertész és egy erdész ismerősöm, lehet tesztelni kéne a tudományukat:-)

 

http://www.botany.ttk.unideb.hu/downloads/01-fak-cserjek-II.pdf

 

Itt a tölgyfám, szerintem szépen alakítható majd, ha egyszer végre ki merem ásni:-)

Előzmény: Shownomercyy (20484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!