Keresés

Részletes keresés

Gregob Creative Commons License 2022.04.22 0 0 527

a kép lemaradt, bocsi

Gregob Creative Commons License 2022.04.22 0 0 526

Sziasztok!

 


Kérnék szépen tanácsot Tőletek. Elhatároztam, hogy elindulok én is ezen az úton és áttérek a robotfűnyíróra. A kérdésem az, hogy melyik modellt javasolnátok nekem erre a kertre?
A füves terület 600 m2. 

3 részre tagolt a kert.  Az 1-es és a 2-es között egy járda van amin át kell mennie,  2-es és 3-as között egy 100 cm széles füves átjáró van a ház mellett.

 

Láttam, hogy a Boschnak a fűnyírója nem random járkál a kertben ezért szimpatikusabb, de nem tudom, hogy az lenne-e a jó választás.

Minél jobbat szeretnék, de max 700e ft-ot szeretnék költeni a gépre, persze örülök, ha feleannyiból megúszom.

 

Mi lenne a jó választás?

 

köszönöm a tanácsokat előre is,

üdv

Gyuri

Fury007 Creative Commons License 2022.04.15 0 0 525

Ha van szervíze megoldja

Előzmény: Pepirtika (524)
Pepirtika Creative Commons License 2022.03.26 0 0 524

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, ha tud valaki. Kaptunk egy használt robotfűnyírót. A töltőjével volt probléma, amit megcsináltunk. PIN kódot kér, de hát ugye azt nem tudjuk. Kidobták külföldön úgy került hozzánk. Szerintetek hogyan lehet ezt orvosolni? 
Nagyon köszönöm a választ, hátha….

Lacika2000 Creative Commons License 2022.02.28 0 0 523


miniboy
(csendes tag)

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy a Bauhaus-ban kapható YARD FORCE X80I vagy a YARD FORCE AMIRO 350I robotfűnyíróval van-e valakinek tapasztalata? Durván 200m2-re keresek robotot, és nem szeretném, hogy egész nap menjen, ezért gondoltan a nagyobb gépre elsősorban.
Köszönöm.

epitkezes1 Creative Commons License 2022.02.03 0 0 522

Worx-ről nem tudok zsinór mentesről, belinkelnéd, melyikre gondolsz? A Landroidhoz biztosan kell.

Az olasz csoda meg..erősen limitált a használata. falnak vagy min. 25cm széles szegélynek kell körben lennie, csak kiskertre ajánlott, kézzel kell mindig indítgatni stb.. nem annyira jó az. Az összes többinek kell körbe a madzag. De azok jók is..

Előzmény: bertuka (520)
pali923 Creative Commons License 2022.02.03 0 0 521

Szerintem ezt gondold át még egyszer. Olvasd végig ezt a fórumot, nem annyira sok idő, és meglátod, hogy azért ennél jobb a helyzet választék terén.

Előzmény: bertuka (520)
bertuka Creative Commons License 2022.02.02 0 0 520

Üdv Mindenki! Az egészségügyi helyzetünk úgy alakult, h rákényszerülünk robotfűnyiróra. A kertünk két részes rézsüs, valamint néhány fa és bokor is található, van ház előtti, ház mögött rész stb, szóval nagyon tagolt, ezért vezetéknélküli-re gondoltunk, de abból nincs választék .Vagy Works, vagy az olasz Abrogio terméke lehetne. Melyikről tudtok valamit is? köszi előre is

Burney87 Creative Commons License 2021.09.03 0 0 519

Itt a gond az, hogy hiába forog a kés 5000-et mivel kicsi a kés hossza, a vágó rész kerületi sebessége nem lesz jobb, mint egy komolyabb  hagyományos fűnyíró esetében 40 cm-es vágókés mellett. Nézegettem a saját RL 2000 szerviz menüjében, de nem találtam külön opciót a vágómotor finomhangolására.

Egy ötletem lenne. Manuális nyírásnál, amikor az iránygombokkal te vezérled, akkor lehet állítani a haladási sebességet. Nézd meg, hogy a kisebb sebességfokozatban mit kezd a problémás fűvel. Ha úgy látod, hogy boldogul így vele, akkor be kell kötni a meghajtó motorok elé egy előtét ellenállást. Ezáltal automata üzemmódban is lassabban fog haladni. Ha már a fű megerősödött, akkor meg kiveszed az ellenállást. Persze annyi negatívuma lesz, hogy a másik területen is lassabban fog haladni.

Előzmény: Lacc2 (511)
bodogabor23 Creative Commons License 2021.09.01 0 0 518

6cm-es a kő (ezt elfelejtettem leírni) és a gyártó max 5cm-et enged :(

Az egyik vezetéken elindul, a másikon visszajön. A Bosch területi vezetőjével beszéltem, min 35 cm kell a két huzal között, h ne "oltsák" ki egymást. Viszont videókon kisebb távolságnál is működött.

 

Előzmény: Zs:) (517)
Zs:) Creative Commons License 2021.09.01 0 0 517

Szerintem nagyjából mindegyik robot tud több területet kezelni.

Ha megengedi a gyártó a kő vastagságánál mélyebbre rakni, akkor felszed, homokba lerak, kő visszarak.

Szerintem a távolságot is megadja a gyártó, nézd meg a leírást.

Amiket láttál, azok milyen robotok voltak?

Csak határolóhuzal van? Vezetőhuzal nincs?

Előzmény: bodogabor23 (516)
bodogabor23 Creative Commons License 2021.09.01 0 0 516

Sziasztok!

A kertem két részből áll, ezért Bosch s+500-ra esett a választás (multiarea miatt).

A mellékelt képen látszik kb minden. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom átvinni a térkövön a vezetőkábelt?

Nem akarom megvágni a követ, mert "random" van lerakva 3féle méretben. Van vmi más megoldás?

Folyókában is gondolkodtam, de nem tudom mennyinek kell lenni a távolságnak a két huzal között. Van, aki szerint 1 m, van aki szerint 40 cm, de láttam videót, ahol egy öreg német kb 5cm-re tette és teljesen jól átment neki rajta.

Valakinek vmi ötlet? Köszönöm! 

Vraghdash Creative Commons License 2021.08.23 0 0 515

helló

 

aug20 névnapomra kaptam magamtól 1 garden 750et, hát csak iszom a sört tolom a grillt és vágja...

van 2 külön átjáró, az 1egyik teljesen rendben van, relatív nagy folyosón lehet bejutni, a másiktól féltem mert ott jóval kisebb a bejutási lehetőség, de ott is teljesen rendben bejut, azért amikorra kijön jó 5 perc eltelik én ott 20 másodperc alatt végeztem de akkor is....

 

teljesen jó, imádom 

Szipolykaa Creative Commons License 2021.08.20 0 0 514

Köszönöm <3

Előzmény: Zs:) (513)
Zs:) Creative Commons License 2021.08.20 0 0 513

Nem fog agyrázkódást kapni! A házon meg fog látszani egy idő után a sok ütközés, ez tőled függ, hogy mennyire viseled el (esztétika).

Mivel minden nap nyír, ezért egy-két nap alatt nem gondolnám, hogy fás szárú lesz a magoncod.

A pengékről sokat ne gondolj, erősek, de picik. Persze mindegyik roboton más milyen.

Előzmény: Szipolykaa (512)
Szipolykaa Creative Commons License 2021.08.20 0 0 512

Sziasztok! Megint kérdeznék... Nagyon erősen törjük a fejünket egy ilyen kis cukiság vásárlásán, már nagyjából tudjuk, mit szeretnénk, mire kell figyelni stb. Kivéve egy alapvető kérdést... A fiam azt állítja, hogy minden tereptárgyat körbe kell drótozni, nehogy agyrázkódást kapjon a kiscsillag (jó, nem pont így, de attól tart, hogy tönkremegy). Mennyire igaz az, hogy inkább ne ütközgessen fának, kerti csapnak? Árt neki?
Ja, még egy kérdés. Azok a pengék... Mennyire masszívak? Sokkal vastagabbak például egy borotvapengénél? Mi történik, ha szembejön egy fa-magonc (ami  ugyan még nem fa, de a fűnél azért erőtejesebb)?

Lacc2 Creative Commons License 2021.08.14 0 0 511

Sziasztok!

Egy régebbi Robomow RL2000 gépem van, teljesen új késekkel (3db). Két különálló területet nyír, vagyis csak nyírna, mert a telepített gyep, ami idén 3 éves sajnos nem vágható vele. A másik 1000nm-es terület, ami nem gyepesített gyönyörűen vágható a robottal, szép képet mutat. Viszont a gyepesített 1000nm-t nem tudja a robot vágni, csak tépi, az összes fűszál szétcincálva, majd kisárgulva. Benzines fűnyíróval szépen lassan vágva, éles késsel tudom csak vágni.

Mi lehet a gond a fűvel, mert másra már nem tudok gondolni. Sport fűmaggal lett vetve 3 éve. A másik meg sima magától nőt füves terület.

Próbáltam már több féle műtrágyát, hogy megerősítsem a füvet, hátha a szálak gyengesége miatt nem tudja a robot normálisan vágni. De , ahogy fent is írtam új késekkel sem jobb a vágási kép. A magassággal is próbálkoztam, hogy csak picit csípjen a tetejéből, ez sem segít, kikapcsoltam az ECO módot, hogy folyamatosan 5000 fordulat/perccek vágjon.

2 éve szenvedek ezzel, van valami ötletetek?

Előre is köszönöm!

zsuri Creative Commons License 2021.07.28 0 0 510

Sziasztok!

 

Kb. 270m2 lenyírására keresek robotgépet. Eddig a Gardena és a Husquarna-t néztem - az utóbbit aztán kiejtettem, mert a nevét és azt a pár plusz csicsát amire nincs szükségem nem akarom megfizetni. Szóval eddig a kiszemelt gép a Gardena Sileno Minimo 500 volt (talán a 250 is elég lenne, de mindenhol azt olvasom hogy inkább kicsit fölé, mint alá lőjünk - főleg hogy kicsit egyenetlen is a kert) viszont tegnap az OBI-ban felfigyeltem a Worx gépekre. A gyepterület szempontjából a legkisebb S300 is elég lenne, viszont az M500 - igaz jókora felárral - elméletileg jobban boldogul a szegéllyel. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:

 

- mennyire jó az M500 szegélynyírása? Jobb, mintha az amúgy kisebb, emiatt kevés szegélyt hagyó S300 (vagy Gardena Minimo) halad el ugyanott? Nekem azért elég sok olyan rész van, ahol valamiféle kerítés/kőfal mellett kell mennie, azaz nem tud félkerékkel felmenni a járdára és úgy szegélyezni

 

Illetve általános kérdések:

 

- mennyire kell a fákat körbekeríteni a határolóvezetékkel? Nem elég, ha tényleg csak a határt jelölöm ki és a fűnyíró nekimegy a fának aztán rájön, hogy akadály van? Ha éveken át ez történik attól nem sérül meg a gép?

- a lehullott gyümölccsel, cseresznyemagokkal hogyan boldogulnak a robotok? Nem teszi őket tönkre?

 

Használ itt valaki Gardena Sileno Minimo-? Mi vele a tapasztalat?

istvanpepe Creative Commons License 2021.07.26 0 0 509

Szia!

Most találkoztam én is ezzel a hibával.

A bázisállomáson az fqt5p10 mosfet elfüstölt.

Megírnád hol tudtál venni alkatrészt hozzá?

Esetleg ha van egy szívesen átvenném.

Köszi.

István

Előzmény: pH03N1xM (479)
Szipolykaa Creative Commons License 2021.07.19 0 0 508

OK szuper, köszönöm.

 

Előzmény: epitkezes1 (507)
epitkezes1 Creative Commons License 2021.07.18 0 0 507

Át kell vezetni a drótot a járdán és akkor átmegy a robot is, az nem probléma, nekem is átmegy. A szegény az igen, ott vagy te vágod, vagy leraksz a szegély mellé a fű helyére térkövet és azon tud menni.

Előzmény: Szipolykaa (504)
Szipolykaa Creative Commons License 2021.07.18 0 0 506

Köszönöm szépen! 

Előzmény: Zs:) (505)
Zs:) Creative Commons License 2021.07.18 0 0 505

Járdán átmenne szerintem, ha egy szintben lenne, de nincs tapasztalatom. Természetesen közben is nyírna, hiszen honnan tudná, hogy nem füvön megy?

Szegély mellett nem fogja lenyírni, az rád marad!

Előzmény: Szipolykaa (504)
Szipolykaa Creative Commons License 2021.07.17 0 0 504

Kedves Robot-gazdik!

Továbbra is nyűglődök a fűnyíró-roboton - melyiket vegyem...

A probléma: A fűfelületet egy kerti út vágja ketté, ettől eltekintve összefüggő. Ha az egészet körbekerítem a dróttal, akkor átmegy az úton? Vagy, másképpen fogalmazva: Minek kell lennie benne ahhoz, hogy átmenjen? És átkelés közben vág? (Tehát a közvetlenül az út melletti füvet is levágja?) A másik kérdés: ezeknek a szerkentyűknek mennyire van beljebb a peremüktől a kés?  - Ezt azért kérdezem, mert pl. a ház körül olyan szegély van, ami legalább tíz centire kiáll, és nem lenne baj, ha levágná mellette a füvet.

epitkezes1 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 503

A csapkodás stimmel, csak én az egész géppel szoktam, amikor szivat :D
Köszi, utánanézek! :)

Előzmény: Zs:) (501)
Szipolykaa Creative Commons License 2021.06.29 0 0 502

Nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: epitkezes1 (492)
Zs:) Creative Commons License 2021.06.29 0 0 501

Nem félautomata?

Középen van egy kiálló rész, azt kell felpörgetett állapotban a földhöz "csapni".

A damil feltekerésére is figyelni kell, mert ha megtekeredik, akkor szokott megszorulni. Meg ugye a damil minősége sem mindegy.

Előzmény: epitkezes1 (500)
epitkezes1 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 500

Adagolnia kellene a damilt ha jól értem maga után, de annyira sz.r konstrukció az orsó benne, hogy beleszorul a zsineg. A leggázabb, hogy van az orsón egy műanyag borítás, amit alig lehet levarázsolni róla, és mögötte, az orsón szakad el. Akkor jön a műtét...de szerintem ez einhell ("einhell nem kell") betegség lesz. ilyet se veszek többet..

Előzmény: Zs:) (499)
Zs:) Creative Commons License 2021.06.29 0 0 499

Sajnos akad nekem is bőven szegélyezgetés. A 80 csak a robotos terület szegélye. Csak a telek határvonala 200m és akkor még befele a sok szar, amit körbe kell nyírni.

Ott biztos valami nem stimmel. Kicsúszik vagy kifogy a damil? Nekem egyik gép sem csinál ilyent. A dróthálós kerítésnél kell figyelni jobban, mert az tudja enni rendesen a damilt. Az egy gépen Tap&go fej van, azt könnyű utántölteni.

Előzmény: epitkezes1 (497)
epitkezes1 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 498

rosszul fogalmaztam meg a fűcsomó kérdést. nem csomó-, hanem csak sima fű. rámegy, ellaposítja és nem nyírja le. nem is értem miért nem.

Előzmény: Zs:) (495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!