Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2020.09.02 -7 1 1815

Amiről Te beszélsz, az arról szól, hogy a CD már elavult, és tovább tudták fejleszteni.

Előzmény: Alex Raps (1813)
XNC Creative Commons License 2020.09.02 -7 1 1814

Csak forgalomban nincs, használatban annál inkább.

Előzmény: Alex Raps (1812)
Alex Raps Creative Commons License 2020.09.02 -2 1 1813

Nyilván jobb az LP hangja, mert amit össze akarsz vetni vele az nem egy liga. De mondjuk a sok csatornás 96 khz/24 bit DTS-HD Master Audio felvételeimet sosem cserélném el egyetelen LP-re sem.  

Előzmény: XNC (1805)
Alex Raps Creative Commons License 2020.09.02 -2 2 1812

Ez itt egy 2011-es hír: https://www.hwsw.hu/hirek/45939/digi-kft-digitalis-muhold-teve-gazdasagi-versenyhivatal.html. Vagyis ha csak nem valami özönvíz előtti típusról beszélgetünk akkor gyakorlatilag nincs olyan settpbox forgalomban, amelyiknek ne lenne HDMI csatlakozója.  

 

Előzmény: XNC (1809)
XNC Creative Commons License 2020.09.02 -6 1 1811

Már nem akartam folytatni a témát, de azért megjegyzem:

alig van 1 pár lemezem. Most komolyan ahhoz vegyek milliós lemezjátszót??

 

És minek, amikor már manapság a tartalom leginkább digitális formában jön?

Előzmény: AudiJo (1810)
AudiJo Creative Commons License 2020.09.02 -2 2 1810

Itt van az eb elhantolva!:)))

Egy 10eFt-os CD-játszó (használt árakról beszélek) valószínű, hogy "jobb" hangot ad mint egy 10e-es LP-játszó. 100eFt-os készülékek esetében már szo-szo! 1milliós készülékeknél viszont már szinte biztos, hogy az LP ad jobb hangot (ugyanaz a felvétel jó CD master-ről készített CD-vel és rendesen tisztitott LP lemezzel)!

AJ

Előzmény: tibtiborkaba_new (1808)
XNC Creative Commons License 2020.09.02 -6 1 1809

"mert a settopbox hátoldalán van egy HDMI kimenet"

 

Nem mindegyiken!

Előzmény: Alex Raps (1800)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2020.09.02 -3 1 1808

A vágási mód ebbe egyátalán nem szól bele. A hanglemez analóg formátum. A rajta lévő információ elméletileg végtelen, hiszen analóg volta miatt végtelen aprólékossággal lehet kiolvasni. A kiolvasás pontosságának csak az alkalmazott eszközök fizikai korlátai szabnak határt. 

Előzmény: XNC (1807)
XNC Creative Commons License 2020.09.02 -6 1 1807

"Csak megjegyzem, egy hanglemezről kb kétszer annyi információ olvasható ki, mint egy cd-ről..."

 

Nem azért mondom, de azért ebbe a vágási mód jócskán beleszól!

Előzmény: tibtiborkaba_new (1806)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2020.09.02 -3 3 1806

Azért serceg meg pattog, mert baromira nem értesz hozzá. Nálam pl se nem serveg, se nem pattog. Tiszta lemez, tiszta tű, és megfelelő földelés a sztatikus feltöltődés ellen. 

 

Csak megjegyzem, egy hanglemezről kb kétszer annyi információ olvasható ki, mint egy cd-ről...

Előzmény: XNC (1805)
XNC Creative Commons License 2020.09.02 -6 1 1805

Alex Raps okfejtése engem 1 kicsit arra emlékeztet, mint amit a nagy analóg-hívők szoktak csinálni.
Szerintük jobb a hang a régi hanglemezről, mint a CD-ről.
Hát rá nem jövök, miért jobb a hang attól, hogy ha benne van a régi lemezek sercegése-pattogása.
De ebbe a vitába már nem is kívánok belefolyni.

Előzmény: AudiJo (1804)
AudiJo Creative Commons License 2020.09.02 -1 2 1804

Olvass is, ne csak írj!:((( Már egyedül csak pörögtél az analóg-digitális átalakításon, XNC már elengedte (volna)! 

Amit leírt, az korrekt - a set top box-ból kijövő analóg jelet viszi az erősítőbe, kihagyva a TV-t! Ez így korrekt, nincs oda-vissza alakítás!

Én csak azért mertem megemlíteni, hogy én is így csinálom, mert a CRT képcsöves öreg, de "jó képű"Sony trinitronom nem fogad semmiféle digitális jelet csak analógot, ezért a set top boxból a komponens video jelet közvetlenül viszem a TV video bemenetére, az hangjelet pedig az erősítőre (ami szintén nem fogad semmiféle digitálist), így nem kell használnom a TV elég gyatra hang technikáját (főleg a hangszórók elég gagyik)! Kipróbáltam ennél a TV-nél, hogy a scart-on beviszek minden (analóg) jelet a TV-be és füles kimeneten veszem ki a hangot (mivel nincs más hangkimenete). Ez működik, figyelve arra, hogy nehogy túlvezéreljem a jelet a füles erősítő után, de a hangminősége hallhatóan rosszabb, mint a set top box-ból közvetlenül kivezetett analóg hangnak (az erősítő ugyanazon bemenetére kötve). 

Tehát én eddig sem konvertálgattam oda-vissza (ez feltételezne egy jó minőségű ADC-t is a DAC-on kívűl) és ezután se teszem. Egyszer valahol átalakíttatom a digitális hangjelet analóggá és ezután ezt vezetem tovább. Abban igazad van, hogy fontos, hogy ez az egy konverzió milyen minőségű és gyanítom, hogy set top box-om konvertere nem sokkal jobb minőségű mint a az ajánlott Conrad-os olcsó DAC, de az ajánlgatott (kommersz) hm erősítőben szerelt DAC-ok sem (lényegesen) jobbak ennél, ha esetleg nem épp rosszabbak! Így az sem feltétlenül igaz, ha végig digitális jelet viszel és az erősítőben konvertálsz! A tutti biztos megoldás, hogy erre a célra nem a készülékekbe szerelt vélhetően "olcsósított" DAC-ot használod (mindez igaz lehet a CD-játszóra, erősítőre, set top box-ra, műhold vevőre, stb), hanem spéci DAC-ot használsz, ami ugyan nem olcsó, de jó!:)))

AJ    

Előzmény: Alex Raps (1800)
gino45 Creative Commons License 2020.09.02 -3 1 1803

Sziasztok, benézek, csak dolgoztam!

Köszi a segítségét mindenkinek!

Előzmény: XNC (1802)
XNC Creative Commons License 2020.09.01 -4 1 1802

Egész jól el-elmélkedünk a dolgokon; csak kár hogy a kérdező már be se néz.  :(

 

Az a kimenet nem véletlen van a TV-n! Ha a TV-vel csinálsz valamit, akkor másképp nem lesz hangja az erősítőn, csak ha azt a kimenetet használod.

 

Én pl. meg tudom csinálni azt, hogy a számítógéppel (tv-tunerrel) felveszem a TV-adást;

és 1 pendrive-on bedugva a TV-be, azt le tudja játszani a TV.

Alex Raps Creative Commons License 2020.09.01 -1 1 1801

Már nem jösz ki ebből jól. :) A tv-ből vett analóg jelet az erősítő felé haladva nem konvertálgatjuk sehányszor. A fenti történet pedig arról szólt hogy vörös-fehér RCA-ból készült kábel túlfelére hogyan csinálunk olyan csatlakozást ami egyrészt költséghatékony, másrészt pedig még bizonyos fentartások mellett talán elfogadhatónak tekinthető. Erre pedig szinte tökéletes megoldásnak látszott a korábban kiajánlott vörös-fehér RCA-Jack kábel.  

Előzmény: AudiJo (1799)
Alex Raps Creative Commons License 2020.09.01 -1 1 1800

Semmi korrekt nincs benne. Már csak azért is mert a settopbox hátoldalán van egy HDMI kimenet ami a digitális jeltovábbítást vagy százszor jobban szolgálja még az optikánál is. Az hogy ehhez képest ezt Te hogyan oldottad meg otthon pedig nem a norma, hanem csak egy szimpla hack. :) A jelátalakítást lehetőség szerint kerülni kell és vagy redukálni minél kevesebbszer. Ez utóbbi célt szolgálja az erősítőkbe épített minőségi v. relative minőségi D/A konverter. Az tekinthető optimálisnak ha a digitális jelfolyam az eszközök között (most a TV-settopbox-erősítő-médialejátszó kombóra gondolok) konvertálatlanul tud haladni és csak az erősítőben lesz belőle szükségszerűene analóg jel. Az analóg lejátszó eszközök esetében pedig (pl.: szalagos magnó, kazettás lejátszó, stb minden ami a piros-fehér RCA-t használja jeltovábbításra) arra kell mindig törekedni, hogy a jelfolyam a lejátszótól a hangszóróig átalakítattlanul analóg jelként jusson tovább. Ok: A digitalizált jel analogizálása - és ugyanez visszafelé is - veszteséggel jár. Minél többször konvertálsz annál több a veszteség. 

Előzmény: AudiJo (1797)
AudiJo Creative Commons License 2020.09.01 -1 2 1799

Bocsi, de ez nem volt beleírva a post-odba, a DAC-on pedig mind2 megtalálható! Nem kavartam csak értelmeztem!:)))

AJ

 

Előzmény: Alex Raps (1798)
Alex Raps Creative Commons License 2020.09.01 -1 1 1798

Ne kavarj! A tárgyalt témában egy szimpla piros és fehér RCA analóg csatlakozásról van szó és nem a sárga koaxiális négyszögjel továbbítóról amely szintén RCA. 

Előzmény: AudiJo (1794)
AudiJo Creative Commons License 2020.09.01 -1 1 1797

Ez korrekt, én is így használom - a set top box analóg hang kimenete az erősítőben és kész! Ez így legolcsóbb és a legkorrektebb hang - mindenképp jobb a TV-ből nyert digitális jel átalakítása azon a "filléres" DAC-on!

AJ

 

Előzmény: XNC (1795)
AudiJo Creative Commons License 2020.09.01 -1 2 1796

Feleslegesen túl bonyolítod! Működhet így (feltéve, hogy a TV lévő optikai csatlakozó tényleg kimenet és nem bemenet), de mindenképp jelentően drágítja - a TOSLINK kábel és a DAC már majd egy 10e-es és ráadásul nem ad annyival jobb minőséget, amennyibe kerül!

Itt most tényleg a Quad megoldása a nyerő - egy 3,5-es Jack - sztereó RCA komplett kábel néhány száz Ft az MM-ban és szól (ahogy Quad írta, a hangerő "adagolásával" kell vigyázni, mert a füles kimenet nem szabvány magas szintű jelet ad és könnyen torzíthat, de általában lehet olyan tartományt találni, ahol még élvezhető a minősége).

AJ

Előzmény: XNC (1786)
XNC Creative Commons License 2020.09.01 -5 1 1795

Szerintem képzavarban vagy.

 

Az átalakító, amit mutattam, az a digitálisból csinál analógot; mert a TV-n digitális kimenet van (direkt ilyen célra) és az erősítőn meg még nincs digitális bemenet.

 

Azt az 1 kapcsolástechnikai megoldást lehet még alkalmazni, hogy pl. adott esetben (mert hogy erről részleteket a kérdező nem írt) a külső tunert (pl. szolgáltatói doboz) használjuk fel műsorforrásként;

tehát közvetlen kábelezzük be a jelforrást az erősítőbe, és kihagyjuk belőle a TV-t.

Előzmény: Alex Raps (1793)
AudiJo Creative Commons License 2020.09.01 -2 1 1794

" Az RCA _csak_ analóg jelet továbbít."

Ez így ebben a formában nem igaz - az RCA egy általános csatlakozó és ezen jellemzően analóg jelet továbbítanak, de előfordul, hogy digitális jel fut rajta a CD-játszók digitális kimenete többször ilyen (a kábelnek viszont speciálisnak kell lenni, fontos, hogy 75 Ohm legyen a hullám impedanciája, különben "szaggathat" a jel és így feldolgozhatatlan lesz).

Különben nagyjából igazad van!

AJ  

Előzmény: Alex Raps (1793)
Alex Raps Creative Commons License 2020.09.01 0 1 1793

Mondom. Fogalmatlan vagy. Az RCA _csak_ analóg jelet továbbít. Ezt digitalizálni kell ahhoz, hogy optikai kábelen mozgathassuk tovább (konrádos' filléres átalakító). Ezt a digitalizált jelfolyamot aztán az erősítőben lévő D/A konverter visszaalakítja analógra ahhoz, hogy képes legyen meghajtani a hangszórókat és mint tudjuk minden jelátalakítás egyben veszteség is. Mi köze van ennek a ténynek ahhoz hogy a "tévéadás digitális"?

Előzmény: XNC (1791)
XNC Creative Commons License 2020.09.01 -3 1 1792

A konvertert csak példának hoztam.

 

Persze ha közben kiderül, hogy tényleg rossz az erősítője; akkor vehet helyette 1 olyat, ami már fogad optikai jelet.

Előzmény: Alex Raps (1789)
XNC Creative Commons License 2020.09.01 -4 1 1791

"az analóg jelet ha átalakítod digitálisra"

 

Amúgy milyen analóg jelet?? Már rég digitális adás van......

Előzmény: Alex Raps (1789)
XNC Creative Commons License 2020.09.01 -3 1 1790

A múltkor meg azért szóltatok meg, mert azt ajánlottam, amit quad.  :)

Előzmény: Alex Raps (1789)
Alex Raps Creative Commons License 2020.09.01 0 2 1789

Ez azért hülyeség mert* az analóg jelet ha átalakítod digitálisra és aztán az erősítőben egy másik D/A konverter pedig analógra az kétszeres veszteség és még fizettél is érte. Ilyet pedig csak a hülyék szoktak. Ráadásul ezektől a jó óccsó konrádos' D/A konverterektől óvjon meg mindenkit a jó Isten. Erre a fenti helyzetre quad ajánlásánál jobb és olcsóbb pillanatnyilag nincsen.

 

 

*fogalmatlanságról van szó

Előzmény: XNC (1786)
btamas70 Creative Commons License 2020.09.01 0 1 1788

https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/202006/20200618112133692/NIKDVBEUT-3.0.0_EM_NIKE_EU_HUN_200604.0.pdf

 

Egyébként ha jól emléxem, egy ideje minden Samu tévére fel van töltve az e-manuálja. Csak 1-2 gombnyomás...;)

Előzmény: gino45 (1784)
XNC Creative Commons License 2020.08.31 -3 1 1787

EZ KELL NEKED:

 

 

Előzmény: XNC (1786)
XNC Creative Commons License 2020.08.31 -2 1 1786

Van rajta hátul 1 olyan, hogy optikai hangkimenet.

 

Ahhoz kéne 1 ilyen átalakítót venned:

https://www.conrad.hu/hu/speaka-professional-av-konverter-sp-dac-tkc-toslink-rca-digitalis-2139967.html

meg 1 toslink kábelt. (+az RCA az összekötéshez.)

Előzmény: gino45 (1784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!