Keresés

Részletes keresés

maya40.1 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 1932

Hogy te milyen optimista vagy....  :D :D

Előzmény: divaoni01 (1928)
maya40.1 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 1931

Köszi, a figyelmeztetést. :)  Eszerint fogom kezelni az ügyet.

Amúgy hogy vagy? :D

Előzmény: mindenki senkije (1923)
maya40.1 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 1930

Nem kell megijedni, ez csak szórványos jelenség ahogy miden nyilvános topiknál, itt is van néha "betérő vendég" :D

 

Általában azért a könyvekről beszélünk és néha van áthallás a másik, sorozattal kapcsolatos topik témáiból is.

Ha még most kezded olvasni, akkor szerintem az elejéről, mert sajna per pillanat a nagy többség már túl van az eddig megjelent köteteken, és nem szoktuk unalomig ismételgetni ugyanazt. Csak ha valaki valamiért épp valami konkrétat kérdez egy könyvből.

 

Szóval maradj még egy kicsit és hagyd figyelmen kívül azt, ami miatt most inkább elmennél. :D

Előzmény: Vata967 (1927)
Vata967 Creative Commons License 2016.11.14 0 0 1929

Olvastam a hírt, hát elég bizonytalan, vagy igaz vagy nem. De a remény hal meg utoljára, jöjjön!

Előzmény: divaoni01 (1928)
divaoni01 Creative Commons License 2016.11.14 0 0 1928

Nem tudom hivatalos-e, de a hétvégén már felröppentek olyan madarak melyek azt csivitelték befejezte az öreg az aktuális részt. 

 

Amennyiben 2017-ben valóban megjelenik kint onnan egy-két esztendő és magyarul is hozzáférhető lesz.

 

Szóval jó esetben 2-3 éven belül várható némi élénkülés itt is. :) 

Előzmény: Vata967 (1927)
Vata967 Creative Commons License 2016.11.14 0 0 1927

Csak érdeklôdnék, hogy a topikcímben megjelent alkotás lesz-e még témája a topiknak?

Mert ha nem akkor törlöm a kedvencekbôl.

kviszacs haderak Creative Commons License 2016.11.08 -3 0 1926

miről te sunyi féreg?

érveket írtam te meg trollozol.

ez az ami látszik.

és mindig ezt tetted, nulla érv, csak személyeskedés.

gondolom élőben is egy kis sunyi szemét ember vagy.

Előzmény: mindenki senkije (1925)
mindenki senkije Creative Commons License 2016.11.08 0 0 1925

(erről beszélek...)

kviszacs haderak Creative Commons License 2016.11.08 -3 0 1924

te vagy a troll te mocskolódó szemét ember.

ezen kívül gyáva gerinctelen féreg is vagy.

nekem simán utána lehet nézni ki vagyok élőben, te meg csak egy kis sötétből lövöldőző kis féreg ember vagy, aki most is csak személyeskedni tudsz, érvek helyett

 

nem véletlen hogy az új south park rész olyanokról szól, mint te...

Előzmény: mindenki senkije (1923)
mindenki senkije Creative Commons License 2016.11.08 0 1 1923

csak tudd, hogy egy beteg troll 176. reinkarnációjával beszélgetsz, jobb már most kitakarni a hozzászólásait, vagy figyelmen kívül hagyni a marhaságait, nem ez volna az első topic, amit megpróbál tönkretenni

a legjobb, ha az ember nem válaszolgat az "észrevételeire"

Előzmény: maya40.1 (1921)
kviszacs haderak Creative Commons License 2016.11.08 0 0 1922

tolkiennek a rajongói klubok se teszettek...

 

nekem egy díszdobozos 12 dvd-s verzió van, ami a bővített (6 dvd) és még 6 dvd amin a film készítéséről van marha sok infó, ami olyan komoly, hogy filmes iskolákban kötelezővé tenném...

 

pénzhajhászás ja persze

Előzmény: maya40.1 (1921)
maya40.1 Creative Commons License 2016.11.08 0 0 1921

Ó hát bocsi, hogy a fülemnek hittem. Láttam moziban is és megnéztem az első kiadott DVD-verziót, aztán egy kibővített verziót (mindkettő meg is van), és végül hoztak egy harmadikat, ami már ilyen volt.

A Zseniális Mester pénzhajhász-akcióiról is csak én fantáziálok itten magamban kicsiny szobámban, a neten senki nem háborog ezen.

És persze azt is én találtam ki, hogy a tudomisén hanyadik dísztokos kiadásnak is muszáj volt megjelenni, mert anélkül kifordul a sarkaiból a világ, de legalább is Középfölde.

 

Tolkien szerintem orrba nyomta volna már Zseniális-Jacksont, a Hobbitért pedig tutira bedobná egy sárkány barlangjába.

Ha Szmaugnak nem kell, akkor Dany ad kölcsön egy srácot.

 

 

 

Előzmény: kviszacs haderak (1919)
maya40.1 Creative Commons License 2016.11.08 0 0 1920

Ez is benne van, de oda-vissza is működik mert a "vókingded"-esek is nagyon nyomják ezt a témát. A Gyűrűk ura fanok ebből hál'sten kimaradtak inkább, ott tényleg a GOT-ASOIAF rajongok izmoztak jobban.

 

Pedig hát a háromnak semmi köze egymástól és aligha van több azonosság, mint amennyi bármilyen más mozival-filmmel.

Előzmény: divaoni01 (1918)
kviszacs haderak Creative Commons License 2016.11.05 0 0 1919

hát te nagyon el vagy tévedve a gyűrűk urával kapcsolatban. mozis és bővített verzió van. de inkább úgy mondjuk hogy van a teljes és van a rövidített mozis. ugyanis peter jackson zseniálisan úgy csinálta meg hogy eleve a bővítettet csinálták és ezt vágták meg rövidebbre.

a bővített pedig zseniális, a mozison meg nagyon látszik hogy csak ilyen bénára tudták összevagdosni.

Előzmény: maya40.1 (1917)
divaoni01 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 1918

Szerintem ez az erőltetett összehasonlítósdi semmilyen más célt nem szolgál csak azt, hogy a GOT fényét, nézettségét megpróbálják másféle produkciókra is valahogy rávetíteni.  

Előzmény: maya40.1 (1917)
maya40.1 Creative Commons License 2016.11.04 -1 0 1917

Valaki szólhatna azért neki, hogy a javított kiadások ritkán jók. Pláne, ha  a rajongók már az elő verzióval is elégedettek voltak. Ez könyvre épp úgy igaz, mint a filmes adaptációkra.

Példaként ott a GOT másik "valkingded"-je a Gyűrűk Ura-trilógia sorsa. Újabb és újabb kibővített, és rendezői és a wc-s néni elképzelése szerinti kiadások jöttek és egyre több veszett el az eredeti filmek varázsából. Főleg mert a mittomén hanyadik változatnál már a szinkron is változott és teljesen fel voltam háborodva, hogy Samu szájában a "kolompér" kurmplivá változott :D

 

Vagy a másik vérző sebem, az a kegyetlen, ifjúságromboló, öldöklésekre rávevős Született gyilkosok, amiből az első verzió egy igazi "gyilkos" szatíra volt, és aminek a rendezői változata egy szimpla vérengzés-orgiává silányult az amúgy okkal leforgatott és aztán szintén okkal kinyesett részek visszapakolásától.

 

És ha már Walking Dead: csak  nekem van teli a hócipőm azzal, hogy némely buggyantak egyfolytában versenyeztetni próbálják a két sorozatot? Egy darabig még elröhöncséltem a mémeken, de mostanra már nagyon unom.

Előzmény: divaoni01 (1913)
bomtom Creative Commons License 2016.10.24 0 0 1916

:D :D

Előzmény: maya40.1 (1914)
maya40.1 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 1915

Szerintem azért xaraxik ennyit, mert kifogyott a spiritusz.

Mindenfelé próbál kapaszkodni, kapcsolatokat épít, és nem lehetetlen, hogy direkt figyeli a fan-reakciókat és teóriákat.

Ha Jon sztorija a könyvben is errefelé fordul, akkor tutira ez a szitu.

 

éééés a végén mindenki elmegy skandináv lottót játszani.... :D

Előzmény: divaoni01 (1913)
maya40.1 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 1914

Lebuktál. Zöldlátó vagy! :D De az is lehet, hogy igazából te vagy a Háromszemű Holló

Előzmény: bomtom (1912)
divaoni01 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 1913
bomtom Creative Commons License 2016.06.12 0 0 1912

Egész érdekes gondolatom volt több mint 3 éve:)

Előzmény: bomtom (1104)
divaoni01 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 1911
maya40.1 Creative Commons License 2016.04.17 0 0 1910

Nem középkori és nem kizárólag magyar, de más párhuzamok is vannak. Legalábbis nekem úgy tűnik.

A Targaryen-ház és a Habsburg-ház elég sok hasonlóságot mutat. Nekünk ez utóbbiak voltak idegen hódítók, pont mint Westerosnak a sárkányos ház.

 

A Habsburgok is előszeretettel házasodtak családon belül, nem volt ritka a nagybácsi-unokahúg, vagy az első fokú unokatestvérek házassága sem. A belterjesség okozta deviancia szintén létező probléma volt náluk is, bár gyilkos hajlamukról nem tudok.

 

Mária Terézia, fiú testvérek hiányában lett apja örököse.  Daenerysnek sincs fivére, és más fiú-utód sincs még, akit komolyan vehetnénk. A filmből úgy tűnik kimaradt eddig az Aegonnak tekintett fiú, nem tudom, mi lesz a könyvbeli énjével, vagy előkerül-e valahogyan a sorozatban.

Dany így uralkodónő lehet, annak ellenére, hogy Westeroson sem természetes - Dorne kivételével - a nőági örökösödés.

 

Rhaegar és Lyanna házasságtörése párhuzamba állítható Rudolf trónörökös és Mary Vetsera hasonló esetével, nem csak a tény és mindkettejük halála hasonlít, hanem az is, hogy sosem tisztázódott Mayerling titka, csak a romantikus szerelmi halál mítosz kering egyre a köztudatban - habár Rhaegar és Lyanna ügye még megkaphatja a világos magyarázatot Martintól.

 

Jaime egyik visszaemlékezésében a harctérre induló Rhaegar azt mondja, hogy ha visszatér, megváltoznak a dolgok. Egyes feltételezések szerint Rudolf trónörökös összeesküvés részese volt apja Ferenc József ellen. Mindkettejük halála hozzájárult a dinasztiájuk végső bukásához.

 

És mivel a Hunyadi házat is említetted: A holló, mint postás nekem elég furcsa véletlen. Elhiszem, hogy ez a madár könnyen tanítható, de másutt ilyen szokásról még nem olvastam. Többnyire azért futár, vagy később postagalamb van helyettük.

 

A cikkből mellesleg kimarad a kedvenc párhuzamom - az andalok nekem eléggé hasonlóak a spanyol konvisztádorokhoz. Kalandorok és vallási fanatikusok egyben.

Előzmény: - duplagondol - (1909)
- duplagondol - Creative Commons License 2016.04.17 0 0 1909

Egybeeséseket a magyar történelemből is lehet szép számmal találni, még ha ezek nyilván a véletlennek tudhatók be.

 

Lakomára csalva például kétszer is öltek már meg nagy hatalmú embereket. Így tett Nagy Lajos 1348-ban Durazzói Károllyal Aversa várában és Zsigmond király is 1397-ben Kőrös várában a Lackfi-testvérekkel. 

 

Gyermekkorú királyként, 17 évesen végezte ki Hunyadi Lászlót V. László, miután egy összeesküvéssel vádolta őt, a királyság egyik leghatalmasabb családjának a fejét. Pár hónap múlva aztán a király valószínűleg mérgezés következtében hunyt el Prágában.

 

II. Géza 1162-es halála után előfordult, hogy két öccse, a későbbi II. László és IV. István egyaránt fellépett fia, III. István trónigényével szemben.

 

A Blackfyre-ok állandó, trónért folytatott hadjáratainak párhuzama lehet a XII. századi Boriszé, aki magát Kálmán király fiának kiadva számtalanszor indított hadat a különböző magyar uralkodók ellen.

 

Két alkalommal fordult elő, hogy a királyok alacsony származású embert tettek meg a pénzügyek irányítására. Így lett Mátyás idejében kincstartó Ernuszt Jánosból, a Bécsből származó, kikeresztelkedett budai zsidó polgárból, majd II. Lajos korában alkincstartó Szerencsés (Fortunatus) Imréből, az 1492 után Spanyolországból menekült szefárd zsidó származású pénzügyérből. 

 

Nádasdy Tamás 1535-ben vette el a 14 éves Kanizsai Orsolyát. Eleinte nyilván nem tűnt még ez szerelmi házasságnak, ha a Dunántúl egyik leghatalmasabb vagyonát is megszerezte vele, miután Orsolyának nem voltak fiútestvérei.

 

Ostrom közben verték meg Kara Musztafa török nagyvezír csapatait 1683-ban Bécs alatt és Kinizsi Pál is egy vesztésre álló csatát fordított meg felmentő seregével 1479-ben Kenyérmezőnél. 

 

Vadászat közben halt meg Szent Imre herceg, István király fia.

 

A királyi teendői elvégzése helyett kurvázó királyra IV. Kun László a jó példa.

 

A király halála után saját fia érdekében mindent megmozgató királynééra pedig Luxemburgi Erzsébet, Albert király özvegye vagy Jagelló Izabella, János király hajdani neje. 

Előzmény: Blazer_Ken (1908)
smile64 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 1907

Aki elolvasta azokat a fejezeteket, amiket Martin előzetesként közzétett a Winds of Winterből, annak máris vannak igen jó tippjei arra, hogy ki is ez a karakter. :)

Előzmény: divaoni01 (1906)
divaoni01 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 1906

"A tél szelei-ben olyan történetelemek lesznek, amik nem történhetnének meg a tévésorozatban. Az ok egyszerű: egy olyan szereplőt fog mozgatni, aki

a tévésorozatban már meghalt, de a könyvsorozatban még nem."

 

http://www.origo.hu/kultura/kotve-fuzve/20160226-kultura-irodalom-teve-tronok-harca-martin.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

divaoni01 Creative Commons License 2016.01.02 0 0 1905

Ok, akkor keressük meg ennek a jó oldalát. És élvezzük a most már sok tekintetben ismeretlen tartományú hatodik évadot.

 

Aztán majd egyszer valaki csak befejezi ezeket a könyveket is.

Előzmény: Deerlan (1904)
Deerlan Creative Commons License 2016.01.02 0 0 1904

Nah Martin beismerte h sehol sem tart még a Winds of Winter-el.

 

http://grrm.livejournal.com/465247.html

 

Nem mintha a legkevesbe is izgatna. Ez a konyv talan meg kijon 2022-ben de tobb nem lesz hacsak Sanderson be mem fejezi ezt is. Majd a TVsorozatbol kiderül minden.

 

Bring on the show!

Előzmény: Deerlan (1878)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2015.08.24 0 0 1903

Az 1. és a 3. kötetek jók. A többi? Felejtős

Előzmény: Törölt nick (1902)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.22 0 0 1902

Jelenleg a Sárkányok táncát olvasom. Eddig szerintem az öt kötet közül ez a legunalmasabb. Szerencse, hogy a vége felé Jaime és Cersei is bekapcsolódik a történetbe, mert egy idő után tényleg nagyon unalmas lett volna 1200 oldalon keresztül szinte csak Daenerysről olvasni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!