Keresés

Részletes keresés

Peto Creative Commons License 2021.04.07 0 1 51596

Vízvezeték- és járdaépítés miatt van lezárva április 13-án 18 óráig; nem biztos, hogy köze van a vasúthoz.

Előzmény: kari56 (51594)
luiapple Creative Commons License 2021.04.07 0 0 51595

A kerékpárosokkal helyére szabadon behelyettesíthető a gyalogosokkal, motorosokkal, autósokkal. Ennyi erővel a Pesti úton forgalommal szembe menő autós alapján általánosíthatna mindenki. Ráadásul olyan nincs hogy kerékpáros, mert minimum gyalogos, de más esetben autós, és még motoros is lehet.

Előzmény: kari56 (51593)
kari56 Creative Commons License 2021.04.07 0 0 51594

A lányom minap arra sétált. Azt mondja valami bazi lukat ástak. Sohasem fog elkészülni ez a vasút. Kezd az esztergomi vonal felújítására hasonlítani. Fa meg alig maradt a Jászberényin.

Előzmény: cucu (51592)
kari56 Creative Commons License 2021.04.07 -2 1 51593

Teljesen felesleges a KRESZ-bena kerékpárosokkal foglalkozni, hiszen ott mennek, ahol akarnak. Járdán, villamos sinek között, egyirányú utcában szembe, át a piroson, világítás nélkül.

Előzmény: luiapple (51591)
cucu Creative Commons License 2021.04.07 -2 0 51592

Ligeten napok óta le van zárva a Ferihegyi úti vasúti átjáró! Már megint mit csinálnak? Nem lehet átjutni Ligetre, csak óriási kerülővel! Nem értem, miért nem lehet félpályásan megoldani. Egy egész városrésszel tolnak ki. Ez már a sokadik ilyen lezárás. 

luiapple Creative Commons License 2021.04.07 -1 3 51591

"

Több egyeztetés után hamarosan a célegyenesbe érhet a KRESZ módosítása, amellyel többek között az elektromos rollerek és kerékpárok megjelenésére is reagálnak – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában az aktív Magyarországért felelős kormánybiztos.

Révész Máriusz szerint valamennyi kerékpáros szervezetnek az az első kérése, hogy

a kötelező kerékpárút-használatot el kell törölni, ami abból is adódik, hogy a gyakorlott kerékpárosok nagyobb veszélyben érzik magukat a családok, kisgyerekek között, különösen a keskeny, rossz állapotú kerékpárutakon, mint az autóút szélén kerékpározva.

Ami némiképp egybevág a baleseti statisztikákkal is, különösen a városokban, ahol a kerékpárutakat a járdán vezetik. A konfliktus tehát, hogy a versenykerékpárosok hol kerékpározzanak: az út szélén vagy egy olyan kerékpárúton, ami a baleseti statisztikák szerint veszélyesebb, mintha az út szélén bicikliznének.

"

Blindmouse Creative Commons License 2021.04.06 -3 1 51590

Akciónyugdíjas: Házmester lelkületű nyugalmazott személy, mely, mivel saját élete már NINCS, így a világban jártában keltében beleáll mindenkibe akinek a viselkedése, létezése, öltözéke nem felel meg az ő 60 évvel ezelőtti  világképének, és megpróbál mindenkit a saját elmaradott, bigott életszemléletéhez nevelni, ahelyett hogy a saját dolgával törődne, és amikor nem ezt teszi, akkor ezekről  hőbörög, és panaszkodik környezetének, ezzel terhelve azt. . :)

Előzmény: a.somlon (51582)
Patreides Creative Commons License 2021.04.06 0 0 51589

Kiiktatni? Hát, ha nem terjeszetnek feminista himnuszokat...?  :)

Előzmény: kukácska (51587)
kattila1975 Creative Commons License 2021.04.06 0 0 51588

Nem is értem, ha be van fagyva, miért mennek rá az emberek jégkorcsolyázni.

Előzmény: kattila1975 (51585)
kukácska Creative Commons License 2021.04.06 -2 0 51587

A férfiak egy részénél 4 féle nő létezik:

- Barbi-szerű cicababa, aki végtelenül buta, ne szólaljon meg, de jól mutasson mellette.

- Háztartási robot-rabszolga, aki mos, főz, takarít, maximálisan kiszolgálja őt, jó nézzen ki, amikor valaki meglátogatja őket. Őt hívják feleségnek.

- Nyugdíjas öregasszony, aki ledolgozott sok-sok évet. Örüljön, hogy él, ne nyűgösködjön, de a nyugdíjából támogassa őt. Mielőbb dobja fel a talpát és örökségül hagyjon rá nagy vagyont.

- Van nő, aki a korához viszonyítottan jól néz ki, ad magára. Nem a Való Világ, Bayer Zsolt műsora vagy a betelefonálósak a kedvencei. Ellátja a háztartást, olvas, színházba és kirándulni jár. Nyitott szemmel jár a világban, se nem süket, se nem vak és nem tesz lakatot a szájára. Őket kell mielőbb kiiktatni.

Előzmény: a.somlon (51582)
KKXVII Creative Commons License 2021.04.06 0 0 51586

Az igen, elég mély. 

Előzmény: kattila1975 (51585)
kattila1975 Creative Commons License 2021.04.05 0 0 51585

Átlagos mélysége 2-6 méter.

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Napl%C3%A1s-t%C3%B3

Előzmény: KKXVII (51581)
cucu Creative Commons License 2021.04.04 0 0 51584

https://hvg.hu/itthon/20210404_covid_dohanyzas_tudogyogyasz_maszkviseles?s=hk

Kellemes Húsvéti Ünnepet!

Végre, foglalkoznak ezzel a kérdéssel is.

a.somlon Creative Commons License 2021.04.04 -2 0 51583

megertem hogy zavar hogy en 76 evesen meg elni akarok minimum 96 eves koromig mint edesanyam

Előzmény: Blindmouse (51580)
a.somlon Creative Commons License 2021.04.03 -2 0 51582

kik az akcio nyugdijasok     sose hallottam ezt a kifejezest      DE    akciora buko dolgozokat mar lattam hetvegen        az asszony a lidlszorolapjat szorongatta ferje az auchan - et   azzal toltik a szombat delelottot hogy akciosan vasarolnak    puszit adtak egymasnak aztan a buszon az egyikuk jott tovabb     aztan hetfon jon a ROBOT

Előzmény: Blindmouse (51580)
KKXVII Creative Commons License 2021.04.03 0 0 51581

Naplás tó és környéke nagyon klassz lett. Jó lenne, ha nem csak horgaszni lehetne, hanem hasonló képpen mint a Gyómrői tónál lehetne fürdeni is legalább egy kis részen. 

Blindmouse Creative Commons License 2021.03.29 -1 1 51580

Azért az durva hogy mennyire nincsen élete egyik-másik akciónyugdíjasnak. :D

Előzmény: kukácska (51579)
kukácska Creative Commons License 2021.03.29 0 0 51579

Az emberek többségének tele van az összes bugyra a bezártsággal. Mégsem tartom jó ötletnek sutba dobni az orvosok figyelmeztetését. Mindenkinek van beteg hozzátartozója, aki jelenleg nem jut be egy szakorvosi rendelőbe, mert az egészségügyesek a covid-on dolgoznak..

Előzmény: Patreides (51574)
kukácska Creative Commons License 2021.03.29 0 0 51578

Igazad van: gyönyörű idő van. Aki teheti kertészkedjen, de 2-3 óránként meg kell pihenni, mert különben nyűggé válik...

Előzmény: sjohn (51572)
kukácska Creative Commons License 2021.03.29 -1 0 51577

Soha nem állítottam és nem is fogom, hogy egy gyereknek a tanuláson és a játékon kívül nincs szüksége sportra. Sokkal egészségesebb szellemileg is, mint aki állandóan az okoskütyűit nyomkodja.

Viszont bizonyos kor után az emberből előtör a nagyszülő. Az a nagyszülő, aki azt állítja, hogy az sem egészséges egy kisgyereknél, ha késő este hullafáradtan beájul az ágyba, majd reggel kirobbantani nem lehet belőle, pedig kezdődik az iskola.

Azt sem állítanám, hogy van gyakorlatom a lakótelepen felnövő gyerekek "lefoglalásához". Azt viszont tapasztaltam, hogy némely gyerekek energiái időnként kimeríthetetlenek. A heti iskola, edzés és játék után hétvégén még arra is van energiájuk, hogy - kérés nélkül - segítsenek a kertben. A virágos kertben azért, mert utána szedhetnek virágot, a gyümölcsösben azért, mert kompótot vagy sütit kapnak belőle. A sütizés után a humoruk sem megvetendő: kivitette a nagyapjával a kertbe a szobabiciklit, mert le kell dolgozni a felesleges kalóriákat...

Előzmény: cucu (51576)
cucu Creative Commons License 2021.03.28 0 3 51576

Amint látom, a gyermeknevelésről is másképpen vélekedsz...

Pedig a sport hozzá tartozik a gyermek egészséges lelki fejlődéséhez! Tehát nem csak a fizikai fejlődést szolgálja! Ha pedig este van rá idő, akkor este kell sportolni. A szülök így érnek rá, ez van mindenhol.

De ha csak az én személyes gyerekkori élményeimet említem, én minden nap este 8-tól 9-ig jártam edzésre, és nagyon jól éreztem magamat!

Ez így ment 6 éves koromtól 18-ig. Persze volt, hogy korábban volt edzés, ilyenkor másnap reggel 6-ra is mentünk 7-ig, utána egyből suli. Este megint edzés, 6-tól 7-ig. Törit, földrajzot, biológiát a villamoson tanultam, edzésről jövet, menet.

Érdemes utána nézned az akkori korosztálynak, és a mostaninak, vajon mi a különbség köztük...?

Szóval, én örülök, hogy a törvényes kereteken belül ilyen körülmények között is megtalálják a lehetőséget a sportolásra. Ne féltsd őket a sporttól...! Van bőven más, amitől félni, félteni lehet!

Előzmény: kukácska (51573)
cucu Creative Commons License 2021.03.28 0 1 51575

Érdekes, én nem érzek ebben semmi féle személyeskedést. Inkább amolyan "segítő szándékú" útbaigazításnak tűnik, amikor az eltévedt barátunkat az élet naposabb oldalára tereljük az acsarkodás helyett...

Mert ha magától nem jön rá, segíteni kell neki, hogy megtalálja a boldogságot ebben a rövid életben...

A covidos rendeletekre úgysem leszünk hatással, viszont ebben a gyönyörű, tavaszias időben tényleg érdemes minden percet kihasználni, hogy regeneráljuk a szervezetünket.

Előzmény: Patreides (51574)
Patreides Creative Commons License 2021.03.28 -2 1 51574

Soha nem értettem, hogy ha valaki felvet egy témát, miért van az, hogy gyakran akad valaki, aki nem a témára reagál, hanem azonnal elkezd személyeskedni, a válasza azonnal a kommentelő személyére irányul. Számomra ez megfejthetetlen titok egyelőre.

.

A korlátozásokat sokan kijátsszák, kiskapukat keresnek, és talán még úgy is érzik, hogy valami robinhoodi tettet hajtoak végre.

Valójában ajárványt éltetik tovább, és teszik súlyosabbá, miközben a kórházakban a dolgozók már beleszakadnak a napi küzdelembe.

Az emberek a jó időben ezrével tódulnak ki a szabadba, de nem kéne maszk nélkül... Meg titkos esti bulik, tiszta elmebaj, az meg már alap, hogy még a tévében szereplők fele se tudja rendesen használni a maszkot, éppen csak ráteszi az orra hegyére, nem feljebb, és nem simítja rá a fémszalagot, beszéd közben meg folyton lecsúszik az orráról, nem győz odanyulkálni, és megigazítani... Ami a vírust szépen elkeni mindenfelé.

Jó, gyerekkoromat kivéve sosem voltak illúzióim az emberek értelmi képességeit illetően, de azért mindig újra és újra meg tudnak lepni, ami részben jó, mert így érdekes az élet, de ilyenkor életek is múlhatnak ezen.

kukácska Creative Commons License 2021.03.28 -2 0 51573

Azért, mert valaki 1-2 heti rendszerességgel jár bizonyos útvonalon és nem vak, észrevehet bizonyos dolgokat. Az még nem jelenti azt, hogy meghal az unalomtól.

Azt sem hiszem, hogy jót tesznek egy 8-10 éves gyerekkel azzal, hogy este viszik edzésre és utána kell még haza rohanni vele. Még akkor sem, ha napközben a digitális oktatással szenved otthon.

sjohn Creative Commons License 2021.03.28 -1 2 51572

Igazán irigylésre méltó gondjaid vannak.

Miért nem foglalod le magad valami mással?

Tavasz van, lehet kertészkedni, kirándulni, bringázni, stb.

Ha meg nem szeretsz kimozdulni akkor ott a sütés-főzés, takarítás, kötés-horgolás.

Előzmény: kukácska (51571)
kukácska Creative Commons License 2021.03.28 -1 0 51571

Valamit rosszul fogalmaztam vagy nem értetted meg...

Nem baj, hogy nem használják az öltözőt. Még híre sem volt a járványnak, többen már akkor is így vitték oda a gyerekeket. Nekem az időpont tűnt fel a 8-10 év körüli gyerekeknél.

Vannak ismerőseim, akiknek éppen az a problémájuk, hogy délután az iskola után eljuttassák (és utána haza) a 10 év körüli lurkókat úszás-, kézilabdaedzésre vagy tornára és balettra, mert a kicsi lány néptáncol vagy versenytáncol.

A szülők abban az időben még dolgoznak, gyerekszállításra maradnak a nagyszülők, mert ekkora gyerekeket még nem szívesen engednek el egyedül.

Itt pedig 6 utánra hozzák a gyerekeket. A szülők egy része bent ücsörög az autóban, amíg a gyerek bent van, a másik fele csak elkíséri a kapuig és elmegy valahová gyalog, addig ott hagyja az autóját. Felnőttet még nem láttam edzésre menni, csak kísérőként.

Néhány éve (2-3?) működik itt ez a klub. Napközben még nem láttam mozgást, szerintem zárva van.

Előzmény: kari56 (51570)
kari56 Creative Commons License 2021.03.28 0 1 51570

Mivel népünk bölcs vezére nem tud meglenni foci nélkül, az igazolt focisták járhatnak edzésrd.Azt nehéz lett volna megmagyrázni, hogy miért csak ők, így minden sportegyesület tarthat edzést

Amúgy nem értem miért baj, hogy nem használják az öltözőt.

Előzmény: kukácska (51568)
kattila1975 Creative Commons License 2021.03.27 0 0 51569

Ma vettem a gyerekemnek bérletet ott. Tudnám használni az automatát is, de így kényelmesebb. Sok idősebb ember viszont képtelen erre, állítólag az Örsön mögötted állnak lepukkant alakok, úgyhogy érdekes lesz ha valaki bérletet akár majd venni. 

Előzmény: Patreides (51565)
kukácska Creative Commons License 2021.03.27 -1 0 51568

Egy felnőttről talán még ellehet hinni, hogy igazolt sportoló és edzést tart.

Azt már kevésbé, hogy éppen egy pláza konditermében.

Akikről én beszéltem, este 1/2 6 körül hozzák a szülők autóval a 10 év körüli kiskölyköket. Annyi fáradságot sem vesznek a szülők, hogy a gyerekek utcai ruhában közlekedjenek. Már az autóból abban a fehér hacukában szállnak ki, amikor végeztek, abban is viszik haza őket. Amikor hidegebb volt az idő, max egy dzsekit adtak még rájuk, amíg beértek a kapun.

Kb. 10-15 autó volt a közelben, ez 10-15 lurkót jelenthet.

Lehet egyszerre ennyi gyereknek edzést tartani? Még akkor is, ha ez egy sportklub?

Előzmény: Patreides (51567)
Patreides Creative Commons License 2021.03.26 0 1 51567

Egyrészt rossz helyen van, kiesik az emberek útvonalából, de az időzítés is szerencsétlen lett, pont beütött a vírusjárvány, az emberek nyilván többet járnak autóval, mint korábban.

Előzmény: egonca (51563)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!