Keresés

Részletes keresés

TotalBike címlap TotalBike fórumok
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.20 0 0 4795

A te mocid volt külsőre az egyik leg"ápoltabb"darab a bandában az biztos.

Most mi van vele?Tudod kinél van?Robi a kezdeti nagy szerelemben csak megvált tőle..

Előzmény: ales40 (4786)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.20 0 0 4794

Én meg mostanában kattantam rá erre.Nyáron ,nem is tudom,talán nem hiányozna.Viszont ,mivel én télen is motorozom,így piszkál a 3 kerék.Vajon milyen lehet??

:)

A125 röl csak hallottam hogy elég vérszegény.200 feletti  kg azért már sok a kb 13-15 LE-hez.

Tegnap a feleségemmel kerültünk egyet a Beo-val. Az megy elég szépen pedig meg volt súlyozva rendesen a max töltettel:)).

 

Tehát bömcsiket nyúzol.? Milyeneket is?

Előzmény: tcaoe (4792)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.20 0 0 4793

Amikor megismertelek (kb mikor is ??..2004-2005?)nos akkor emléxem olvastam a történeted erről meg az 1VJ-ről.

Brazília messze van:)A fotókon lévő soványka embert meg nem lehetett azonosítani:))

 

Jól vagy haver?Neked meg van még az öreg Africa?

Előzmény: Fortaleza/Brasil (4791)
tcaoe Creative Commons License 2023.02.20 0 0 4792

Régóta olvasgatlak amúgy titeket, mint a kevés élő topik egyikét, meg mindig szerettem ezeket a motorokat, anno KLR-rel kezdtem a nagymotoros "karrieremet" de másnál kötöttem ki a végén (nemrég adtam el az utolsó egyhengeresemet, most már csak boxerek vannak).

 

Volt pár MP3-mam már, én a legjobbnak tartom rossz időben. Meg egyébként is egy kényelmes dolog. De a 125-öt csak próbáltam, azért egy olyan is 210 kiló, az nagyon nem a normál 125-ösök tempóját tudja. A legjobb motorja amúgy szerintem a 300-as, az jár a legszebben, eszi a legkevesebbet, meg valamivel jobban megy, mint a 250.

Előzmény: Lonesome Rider (4785)
Fortaleza/Brasil Creative Commons License 2023.02.19 0 0 4791

Az első motorom volt (Honda - XLX350R)

Előzmény: Lonesome Rider (4788)
Kelcsiapu Creative Commons License 2023.02.18 0 0 4790

 

Persze az idegen fotót nem engedte feltenni a rendszer.......... no mindegy.........

 

Kelcsiapu Creative Commons License 2023.02.18 0 0 4789

 

Ez egy nagyon szépen felújított járgány!Talán a Képes Motoron láttam anno ezt a Honda XL-t......... egy Yamaha XT600-assal együtt hirdette a tulaj, ha nem tévedek, mindkettő szép állapotban volt.......... de az biztos, hogy nagyon meghasonlítja a most feltett fotód azt a mocit, amit akkor a hirdetésben láttam ott felújítva.

 

Vonzanak ezek a retró endurók. A kilencvenes évek elejétől követtem a Dakar ralikat, leginkább amit az Eurosporton látni lehetett belőle......... ott is a motorosok szereplése érdekelt elsősorban........ az NBA kosárlabdán kívül ez volt a favorit.......... azután talán 1995-ben került hozzám az első 34L-es Ténéré........ egy kék-sárga....... majd pár évvel később egy piros-fehér........... szép állapotban voltak, kb. mint ezek itt (de természetesen ezt a képet csak most kerestem a neten a hivatkozás miatt):

 

Előzmény: Lonesome Rider (4788)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.18 0 1 4788

Ez a Honda amit petya felújított.Azt hiszem látszik miből mi lett.!

Kelcsiapu Creative Commons License 2023.02.18 0 0 4787

 

😊 Ez gyönyörű darab!

 

Előzmény: ales40 (4786)
ales40 Creative Commons License 2023.02.18 0 1 4786

Kicsit nosztalgiáztam. Valamikor egy ilyen állt a garázsomba. Ma ez már egy kincs lenne:) Ha már az árakról beszélgettünk, 250ezerért vettem rendszámosan. Még bele gondolni is furcsa, hogy mennyire változtak az árak.

Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.18 0 0 4785

Hát igen .Az említett 180 as példány is enyhén sérült volt.Számolgattam és arra jutottam hogy nekem ez nem éri meg.Egyrészt a futómű(természetesen)volt megütve.Na ez zsebbenyűlós mert nem olyan mint az én tenerém,ami egyszerűségében futóműhibával is"hibátlan".

Plusz a műanyag idomok!

De elkelt.

125 ös volt ami nem egy nagy durranás de téli motornak nagyon OK lett volna(nem világkörülire venném).

Ami van itthon ,a 125 Scara két kerékkel éppen elég,de MP3 ban a minimum 250 ami már lép is.

 

Neked van ilyesmi talán?

 

Üdv itt!!

Előzmény: tcaoe (4783)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.18 0 1 4784

Így gondolom én is.Régebben megvettem minden szart amire volt pénzem és természetesen láttam benne fantáziát.Van is egy szép nagy halom alkatrész idehaza:))

Előzmény: ales40 (4781)
tcaoe Creative Commons License 2023.02.18 0 0 4783

Bocs, hogy csak így beleszólok, de amit abból 400 alatt adnak, arra legalább 300-at fogsz költeni, míg egyenesen tud menni (vagy hibrid, amire 800-at, egyáltalán míg menni tud, mert annyi az akku, és anélkül nem tud mozogni).

Szóval azt alighanem jól tetted, hogy nem vetted meg.:) 

Előzmény: Lonesome Rider (4778)
ales40 Creative Commons License 2023.02.17 0 0 4782
Előzmény: Kelcsiapu (4780)
ales40 Creative Commons License 2023.02.17 0 1 4781

Félreértettél. Nem azon forrongtam, hogy felmentek az árak. A hirdetésben lévő motorok árát tartottam viccesnek az állapotukhoz képest. A fekete pld egy év alatt nem kellett a kutyának sem...vajon miért? Ezekből, mármint a régi ténérekből évek óta nem láttam olyat hirdetve amiért pénzt adnék. Nekem az eredeti állapot jelenti az értéket.

 

Előzmény: Lonesome Rider (4776)
Kelcsiapu Creative Commons License 2023.02.17 0 0 4780

 

😊 Bandi egyetért!

 

Az elmúlt viszonylag rövid időszakban tényleg "elszálltak" az árak....... a motoroké ugyan úgy, mint minden másé is...... sokszor irreálisnak tűnik, de most ez van...... majd beáll a piac a kereslet és a kínálat hatására........ egyébként pedig van, akinek sürgős, van akinek nem eladni a paripáját....... és vannak ugye a saját maguknak keresgélők, és a prédára várók...... a gazdasági helyzetet előre nézve, mivel a kilátások nem túl jók, talán többen fognak engedni az árból, és talán több motor kerül piacra is a válság miatt...... mert másra kell a pénz, meg már fenntartani, üzemeltetni, javíttatni is egy vagyonba kerül egy folyamatosan használt mocit...... de még a garázsban álló, nem használt motor karbija is úgy tele lett a megromlott benzin miatt zöld takonnyal, hogy szét kellett szedni, mert nem indult....... szóval még arra is lehet költeni, amit nem használ az ember...... ha nem akarja, hogy megpenészedjen, mint a téli szalámi.......

 

Szoktam itt nézelődni (alább a link), de 2.500 EUR-tól 9.000 EUR-ig tényleg széles a skála....... és nálunk Magyarországon már a 2.500 EUR környéki összeg is gondolkodós....... a határon túl meg onnan indul az ár........ viszont lassan az oldtimer kategóriába tartozó vasaink tényleg többet érnek a kor előrehaladtával, mint pár évvel ezelőtt....... aminek nem csak a pénzünk romlása az oka......

 

https://www.autoscout24.hu/lst-moto/yamaha/xt-600?sort=standard&desc=0&ustate=N%2CU&atype=B&search_id=100xm2tezxg&page=1

 

 

Előzmény: Lonesome Rider (4776)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.17 0 0 4779

Van aki felrakja az esélytelenek nyugalmával aztán várja a madarat és hájc által importált motorokra volt jellemző.Itt a szabvány ezt engedte anno.A dupla lámpa nem játszott akkoriban.Mint ahogyan Skandinávia és Európa sem egy vonalon gondolkodott a dupla lámpa használatáról.Egyik tompított,másik fényszóró,vagy mindkettő világít.Ebben voltak eltérések.

Előzmény: Kelcsiapu (4773)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.17 0 0 4778

A múlt évben nagyon rajta voltam egy MP3-ason(piaggio).Sokaltam érte az árát(természetesen:)),ami 180 ezer volt és egy 125 ös gépről volt szó.

Ma már bánom hogy nem vettem meg mert az MP 3 4-5 től kezdődik amiket árulgatnak.

Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.17 0 0 4777

Téged ismerünk hogy "gondos gazda"vagy,nem csak tulaj

Előzmény: ales40 (4774)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.17 0 0 4776

Számomra ez jó hír hogy az ára ennyi,mert ennyi Ales hiába forrong hogy ez sok:))Ennyit ér a pénzünk,ennyi a többi európai országban(vagy hasonló)és kész.

Egy autót sem lehet itt(mert ez kelet)megvenni fél vagy negyedáron mint pld németben .Az állapot az megint egy másik vonal amin lehet vitázni.

Bandi amikor Zoli motorját megvette,relatíve olcsóbban vette mintha a piacon más hasonló állapotút vett volna.Jó,kellett is neki ráköltenie,de ezt magának csinálta már meg és nem eladásra.

Nemrégen adtam el egy német papíros XT vázat blokkrésszel együtt(lusta voltam kivenni a főtengelyt így az is ment vele)60 ért adtam.De legalább el is vitték,nem csak hírdetgettem.

Egy főtengely 30-50 ezer forint,vagy bármi apróság 5ezertől kezdődik már ezekhez.Egy Honda XL kedvelő ismerősömmel beszélgettem a minap és az ő véleménye is az hogy most már ha nem fontos,nem kell feltétlenül eladni ezeket.

Kawás(bocs de itt igy ismernek)Petyánál jártam néhány napja ott meg egy olyan XL volt restaurálva(de ezt szó szerint értsétek!)hogy az állam leesett.Na az millió feletti érték bőven most.

Tehát a lószar meg a veréb páros örökké a piacon van és mindig is lesz aki keres és lesz aki próbálja az árat fent tartani,ezáltal a többi(kevésbé igényes darab)ára is felfelé kúszik.

Előzmény: WRS (4775)
WRS Creative Commons License 2023.02.16 0 0 4775

Azért azt hozzá tenném hogy tavaly júniusban adtam el a 3AJ-t 850-ért.

És úgy kellett erőszakolnom hogy egy próbakört azért menjen vele mielőtt megveszi. Igaz fel volt extrázva super tenere első futóművel új váltó fogaskerékkel friss hengerrel stb.

ales40 Creative Commons License 2023.02.16 0 0 4774

Az én motorom sem lett olcsóbb, ez így van. Viszont az én motorom nem is lett leharcolva :) Sőtt még fel sem lett újítva, át sem lett fényezve, és ha el akarnám adni nem az lenne az első mondatom, hogy csak karbi beállítást igényel :) Felszereltségét nézve jobb mint amikor megvettem. Olajfogyasztása nulla, 85000 Km van benne ,ennyi kilométerrel eladhatatlan:)

Sokat olvasgatom a Transalpos fórumokat is. Első mondatuk: megvettem álmaim motorját. A 30 vagy ahhoz közeli éves motorokat megveszik mert 40ezer Km van benne és néhány hónap múlva az az első kérdésük, hogy természetes az 1liter/1000 Km-es olajfogyasztás?  :) Na innentől az álom, rémálommá válik.....

Előzmény: Lonesome Rider (4771)
Kelcsiapu Creative Commons License 2023.02.16 0 1 4773

 

😊 ....... ezt néztem már én is...... először feltette a tulaj a képes motorra a hirdetést azzal, hogy egy komplett blokk is van mellé, össz. 920.ezerért....... majd a használtautóra is feltette később 700.ezerért, de kivette a szövegből a blokkot......... érdekes, hogy ez a járgány, amióta az országban ezen a rendszámon fut, mindig is fekete volt..... talán a 9. a mostani tulaj....... de szép is lenne ez az eredeti fehér-piros színben........ ami ugye itt-ott a kopottas festés alatt még látszik is....... de valakinek anno ez a setét szín volt a menő........

 

...... a másik, az a kisteleki kék-sárga is már ezeréve ott van, és ugyanannyiért...... ha valakinek nem sürgős, akkor úgy van vele, hogy hátha valaki előbb, vagy utóbb kifizeti a kért összeget....... úgy fest, hogy inkább utóbb....... vagy soha....... furi az a kockalámpa megoldás.......

 

......... apropó lámpa...... a kis DR350-re láttam a minap egy ügyes megoldást (Éternek tetszene):

 

https://www.youtube.com/watch?v=qJVzBXRnF_E

 

 

Előzmény: ales40 (4770)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.16 0 0 4772

Ja,hát ez olyan vagy-vagy kateg :))Nagyon vegyes rajta a takarás.

Előzmény: ales40 (4770)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.16 0 0 4771

Vicc,nem vicc,a tény az hogy a rendszám nélkülieket árulgatják 500 plusz-minuszért.Az hogy te pld nem nyúlnál bele egy ilyenbe nem azt jelenti hogy sok fiatal tesztoszterontól habzó fiatal meg nem teszi.

Minden drágul.A te motorod sem lett olcsóbb gondolom.

 

Előzmény: ales40 (4769)
ales40 Creative Commons License 2023.02.16 0 0 4770

Ennek például annyira ment fel az ára, hogy tavaly augusztus óta 220 ezerrel olcsóbb lett :)

https://www.hasznaltauto.hu/motor/yamaha/xt_600_z_tenere/yamaha_xt_600_z_tenere_friss_muszaki-18495539#sid=17c4ad1f-bc7f-4a74-b56f-a2734584a9e0

 

Előzmény: Lonesome Rider (4767)
ales40 Creative Commons License 2023.02.16 0 0 4769

Nálam mind a kettő a vicc kategóriába tartozik. Az, hogy ennyiért árulják csak egy dolog. Nem fog túl sokat csörögni a telefonjuk a vevők tolongása miatt.

Előzmény: Lonesome Rider (4767)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.16 0 0 4768

Hirtelen ezt a kettőt találtam ami nem egy roncs és rendszámos..

 

Ilyenkor az ember fejében megfordul hogy kellene e újítania??

Eladni néhányat a meglévőkből(persze ehhez vevő is kell tudom) és újabbat hazatolni...

 

Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.16 0 0 4767
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.02.16 0 0 4766

Megyegetnek felfelé az árak...

 

https://www.kepesmotor.hu/yamaha-tura_enduro/p2431139

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!