Keresés

Részletes keresés

bmwr12 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 15541

Szia!

Már jobban látni. Nagyon is lehet, hogy bubuzott Praktina.

Előzmény: Ronai_Peter** (15540)
Ronai_Peter** Creative Commons License 2016.05.02 0 0 15540

Szia Bmwr12!

 

Ilyen front felől:

 

 

 

Akkor ez feltehető Canonra?

 

Köszi,

Péter

Előzmény: bmwr12 (15538)
bmwr12 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 15539

Pl. Canonra lehet felszerkeszteni.

Előzmény: Ronai_Peter** (15536)
bmwr12 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 15538

Front felől hogy néz ki?

Szvsz Werra lesz.

Előzmény: Ronai_Peter** (15536)
Noxin Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15537

Az élességállítógyűrű anyaga engem a Werra-ra emlékeztet...

Előzmény: Ronai_Peter** (15536)
Ronai_Peter** Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15536

Sziasztok Topiklakók!

 

Csak félig off :-)

 

Ez vajon milyen bajonett + m42 ?? menetes csati lehet ???

Lövésem sincs...

 

 

Köszi,

Péter

TGaborZ Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15535

Sziasztok! :)

 

Vettem bolhapiacon egy M42-es Mirage Auto Reflex 135/2.8-at. 10 Euro volt, gondoltam, ha aztán kidobom, akkor se veszítek sokat... :)))

 

Még nem sokat próbálgattam, nyitott rekesznél közel sincs pengeéles képe, viszont ami a színvisszaadást és tónust illeti... hát, meg vagyok lepve. Alig kell valamit is korrigálni utólag! Szerintem portréra fogom még tesztelgetni.

bmwr12 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15533

A Pancolar más árfekvés.

Előzmény: Noxin (15532)
Noxin Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15532

Igazság szerint a gyári Pentaconos dobozok és a használatlan állapot ami élményszámba megy :-)

Az obi 1,8/50 Pancolar electric A/M kapcsolóval. Sajnos a gépnek nincs meg a doboza...

bmwr12 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15531

Ja, a gépváz kb. 4-6 e.ft. + a keresők. Az obi kb. 5-7e. ft.

Előzmény: bmwr12 (15530)
bmwr12 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15530

Szia!

A 3-as VLC a legjobb a VLC-k közül, az összes a típus tükrön méri a fényt, a 3-as a filmtovábbításban a legjobb.

A saját "electric" (érintkezős) obijaival kitűnően működik amennyiben az obik csúszóérintkezője még használható állapotú. A sima M42-es obikkal körülményes használni mert a rekeszt nem lehet beugrasztani az előnézethez ha nem A-M átkapcsolósok.

Szóval ha minden klappol, akkor élmény.

A közgyűrűk kizárólag ehhez a sorozathoz köthetők, áruk jelentéktelen. Soós-nál 1-2 e. ft.

A mattüvegek közül az elválóékes a kincs! Ezek sem képviselnek számszerűleg nagy értéket, 1-2e. ft.

A betekintő akna, vagy prizma jó ha van a gépvázhoz.

Kihuzatot nem adunk el...

Előzmény: Noxin (15529)
Noxin Creative Commons License 2016.04.30 0 0 15529

No, hozzámkerült apósom régi fotóscucca, szeretnék egy kis árazást.
Pentacon dobozos cuccok:
kábeles közgyűrű a kihuzathoz
kétdarabos jelátvivős közgyűrű
VLC3+1,8/50mm (ezen még gondolkozom) + prizma (ezek doboz nélkül)
hozzá dobozos mattüvegek + sima felülről benézős kereső 
kihuzat + makrosin (talán ezt is jobb lenne megtartani)
  

p_fifty Creative Commons License 2016.04.22 0 0 15528

Néha manuálissal is sikerül.

 

 

Bár ez nem m42-es, hanem PK bajonettes auto chinon 135/2,8 volt.

Előzmény: Jahno (15523)
Jahno Creative Commons License 2016.04.22 0 0 15527

Nem is akart nagyon elkavarni a mikrofon síkjától. Így élességem sokszor lett volna,  csak záridővel nem bírtam. Bár itt is látszik, hogy szívtál a zaj miatt rendesen, de még kezelhető mértékben. Trombitás meg leguggolt, odébblépett, felállt. Aztán próbálhattam betekerni.

Előzmény: Noxin (15526)
Noxin Creative Commons License 2016.04.22 0 0 15526

Jenő egy Tamron Adaptall 3,8-4/70-210 végállásában :-)

természetesen kézi élességállítással A7 vázon

Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.04.22 0 0 15525

Az nincs ra sajna! (kacsint)

Előzmény: Rőth Sándor (15521)
bmwr12 Creative Commons License 2016.04.22 0 1 15524

Talán mert nem éltél együtt a zenéjével:D

Előzmény: Jahno (15523)
Jahno Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15523

Próbáltam manuálissal, de mindig belemozdult:

 

Előzmény: bmwr12 (15522)
bmwr12 Creative Commons License 2016.04.21 0 1 15522

Inkább fotóznátok számolgatás helyett!

f=35m/m mosoly...

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15521

Aha! ...es erre mi az algoritmus?  16<18, 45<55 ? mosoly

Előzmény: Zoltán Dékány (15520)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15520

Meg egy gondolat: A szamok nincsenek a retinamba egve, de pld. mikor a megszokott 18-55 helyett kezbe vettem egy 16-45-ot, rogton ereztem, hogy ez egy masik obi. Es, mindket vegen!

Előzmény: Rőth Sándor (15518)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15519

Ez igaz. Viszont attol meg ertelme van szamolgatni, vagy ha ugy tetszik tisztaban lenni azzal, hogy nem biztos azt kapod, amire szamitasz mas korulmenyek kozott az adott obival.

 

Ezek a fotosok zomenek trivialis dolgok, de nem biztos, hogy mindenkinek!

Előzmény: Rőth Sándor (15518)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15518

Noxin azt probalta elmagyarazni, ha nincs beleegve a retinadba az a kep, az a perspektiva, amit adott gyujtotavolsag kisfilmen, vagy full-frame erzelon jelent, akkor hiaba szamolgatsz, csak szamokat kapsz, nem tudod mihez viszonyitani, nem jelenik meg elotted az a kep, amit ismerned kene, hogy ertelmet nyerjen a szamolas. 

Előzmény: Zoltán Dékány (15513)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15517

A valtoztathato gyujtotavolsagu objektivedet 50 millimeteres allasba tekered, belenezel a gepedbe, es eled tarul az a kep, amit egy 50 millimetres objektiv mutat. Nem kell szamolni semmit. 

Előzmény: Zoltán Dékány (15516)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15516

Mit allitok es mi repul hol?

Nem pontosan ertem, amit irtal!

Előzmény: Rőth Sándor (15515)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15515

Beallitod a variodat 50 mm-re, belenezel, es ott repul a kismadar...

Előzmény: Zoltán Dékány (15513)
Jahno Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15514

És tán felfogja, hogy ugyanolyan optikával miért kell máshova állni, hogy az egész alak beleférjen, ahogy a jóval előtte álló FF vázas kollégának.

Előzmény: Zoltán Dékány (15513)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15513

Szerintem azert van ertelme a crop-os szamolgatasnak, mert tipustol-erzekelotol fuggoen az 50 mm nem ugyanazt jelenti! Es, vehetsz full frame digitalisat is! 

Előzmény: Noxin (15511)
monyesz Creative Commons License 2016.04.20 0 0 15512

Csak az analóg gép nem használata legtöbbször a legalapvetőbb ismeretek hiányával is párosul, mert mindenki rábízza magát az elektronikára. Ezt nem tartom jónak.

Igaz, meg lehet lenni nélküle, aki meg mélyebben akarja megismerni a dolgokat, az utána tud nézni.

Előzmény: In Lak'ech (15510)
Noxin Creative Commons License 2016.04.20 0 0 15511

Szóval amikor azt írtam hogy annak a generációnak fogalma sincs a filmes fotózásról, az nyilván nem lenéző, megrovó megfogalmazása vagy kategorikus tényként történő kijelentése volt a dolognak.
Attól hogy van néhány fiatal fotós aki tudja és használja is, na ettől még a többi 99,9%-ra igaz az állítás. 
Az alapkérdés arról szólt hogy mi értelme a cropos számolgatásnak, mikor a fent említett többségnek nincs viszonyítási alapja hozzá (és ők egyre többen lesznek).

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!