Keresés

Részletes keresés

zorban1 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 117084

Szia! 

Köszönöm a tippeket. 

Ma jött meg a k-70 es gépem :) 

Jelenleg a menüvel ismerkedem, még addig sem jutottam el, hogy a memóriakártyát beletegyem. Na de majd holnap... 

Lakásfelújítás előtt nagyon drága obit biztos nem tudok venni, de akkor annak az 50esnek utána nézek. 

Eredeti vagy utángyártott akksit használsz hozzá? Mindenképpen kell valami. Mennyit bír kb? Érdemes két tartalék akksit venni? 

Ha kirándulunk akkor általában bőszen kattogtatom a gépet. 

K-m-nél nem volt gond, 4 elem kellett bele, nyaralásnál, ha nem volt nálam tartalék, elmentem a boltba és vettem. Akksival ezt nem tudom megcsinálni ilyen egyszerűen. 

Előzmény: simonelli2 (117072)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.07.19 0 0 117083

Utangyartott rulez.

Előzmény: zorban1 (117082)
zorban1 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 117082

Kedves Mihály és Rollei!

Köszönöm a tippeket, mindenképpen olvasgatom majd (ha végre lesz egy kis időm) a két ajánlott oldalt.

A gép megvan már, K-70 lett végül. Még nem volt időm kipróbálni, ma jött meg, a menüjével ismerkedem egyelőre. 

Tartalék aksit viszont elfelejtettem rendelni hozzá. Régi K-m-nél megszoktam, hogy elemezek. Ha egy nyaraláson nem volt plusz elem nálunk, akkor sem volt, ha gond ha lemerült, elmentem egy boltba és vettem. Hát most már ez ugye nem játszik. 

Utángyártott is jó, vagy jobb megvenni egy eredetit? Elég nagy árban a különbség, teljesítményben viszont nem tűnik olyan nagynak. 

 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (117068)
SterbyT Creative Commons License 2019.07.18 0 0 117081

A Tamron 70-200-ból gyakran megjelenik egy-egy darab az SRS-ben, ráadásul ők 1 év garit is adnak hozzá. Tőlük csak jó állapotú használt cuccokat kaptam.

Előzmény: simonelli2 (117080)
simonelli2 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 117080

Egyébként szívesen vennék akár innen a fórumról is egy 50-135-ös obit, ha esetleg valaki megválna tőle. Sajnos a Tamron 70-200-át már pár hete nem lehet újként sem kapni, a Pentax saját 70-200-a meg olyan drága, hogy elképesztő. Nem is értem egyébként, hogy miért adják ilyen felháborítóan drágán.

Rőth Sándor Creative Commons License 2019.07.18 0 0 117079

A 135-os Jupitert csak egyszer probaltam, nem hagyott bennem mely nyomot. Inkabb az endekas (eredeti) verziojat kedvelem, a 3,5/135 mm-es Zeiss Sonnart. Az tenyleg eszmeletlen jo objektiv, abszolut versenykepes a pedigres es meregdraga mezonyben is, gombokert. 
Viszont lentebb irtam, hogy annyira kenyelmetlen a menetes es egyeb nem azonos bajonettu objektivek hasznalata, hogy komoly munkara (a munka itt nem penzkeresesetet jelent) nem ajanlom. 
Ha az ember magara a fotozasra koncentral, jobb a minel egyszerubben hasznalhato felszereles. Reszben ez a fejlesztes mozgatorugoja. 
Igen, a lencsek bevonatok hibai lehetnek erdekesek, neha effektnek elmennek, de altalaban en jobban szeretem a semlegesen jo objektiveket, es azokat a fotokat, amik nem az objektivhibaktol "erdekesek", pld. orvenybokeh. mosoly

Előzmény: simonelli2 (117078)
simonelli2 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 117078

Ja igen, kimaradt a felsorolásból egy Jupiter 135mm f3.5 orosz objektív, amit szintén ritkán használok, de valamiért nagyon szeretem. A fókuszsegéd tényleg remekül működik a keresőben, LV-ban szinte sosem használom, csak ha távoli objektumot fotózok. Ellenfényben durván tükröződik meg flair-t meg minden elképzelhető fényhibát produkál, de pont ettől van egy nagyon egyéni karaktere. Szerethető. Abban egyetértünk, hogy a minőség sokszor nem ár és főleg nem gyártási év kérdése. Aztán a végeredmény meg a fotóson múlik leginkább, az is igaz. Egy öreg vitorlás-kapitány barátom mondta egyszer, hogy nem arról van szó, hogy érdemes-e költeni a hobbidra, hanem arról, hogy csak arra érdemes igazán. Szóval ez a hobbi mellett egy kicsit gyűjtőszenvedély is valahol. Nekem legalábbis. :)

Előzmény: Rőth Sándor (117075)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.07.18 0 3 117077

Nikonban es Canonban vannak fejlettebb, korszerubb objektivjeim, erre alapozom, hogy egy kepet nem a technika hataroz meg, amikor magarol a keprol beszelunk. 

Itt altalaban nem a keprol van szo ezekben a topikokban, hanem a technika imadatrol, ami egyaltalan nem uldozendo, vagy elitelendo, csak kulon kell valasztani a fotografiatol, mert az masrol szol. Az pedig egy kozismert onamitas, hogy a jobb cucc jobb kepet eredmenyez. Ez alapjan, a mai napig kizarolag rossz kepek szulettek volna, es holnaptol a mai is mind rossza valik. 
A kulturtortenet meg nem ezt mondja. 
Az pedig a tobbiek hasba akasztasa, amikor egymast tullicitalva meregdraga kutyuk vasarlasara buzditjak egymast a topiktarsak. 

Előzmény: simonelli2 (117074)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.07.18 0 0 117076

Bocsanat, nem a fenyero a korlatozott, hanem az erzekenyseg. 

Előzmény: Rőth Sándor (117075)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.07.18 0 3 117075

Kizarolag filmre fenykepezek Pentaxszal, ami csak annyiban erdekes, hogy korlatozott a fenyero, es az utolagos javito beavatkozas lehetosege. 
Alapobjektivbol tobb is van, de leginkabb az egyhetes otvenes SMC-A optikat hasznalok, mert jo a rajza, es maga az objektiv szep, jo ranezni, kezbe venni, kicsi, konnyu, es olcso. Nincs autofusza, de az AF vazak af indikatora jelez, ami pontos, bar jo keresovel nem szukseges. 
A masik hasonlo parameterekkel rendelkezo joszag, az SMC-A 2,8/35, valamivel dragabb, de meg boven a megfizetheto kategoria.
Telenek meg ott a torpe meretu, sulyu 2,8/100, aminek szinten messze jobb a kepminosege, mint amit Moricka elkepzel, foleg az ara alapjan. 
Ez a kis alapszett arban, meretben, sulyban nagyon szuper, foleg, hogy 24x36-en hasznalom, az osszesre eleg ugyanaz a 49-es szurogarnitura. Ezek a cuccok boven folotte vannak a csaladfotozas igenyenel, azaz nyugodtan lehet veluk kesziteni kivalo, kiallitasi minosegu, vagy publikalhato fotokat, ami a technikai elvarasokat illeti, a tobbin meg nem segit semmi, amit penzert adnak. 

Előzmény: simonelli2 (117072)
simonelli2 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 117074
Előzmény: Rőth Sándor (117073)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.07.18 0 0 117073

Mit vennel, ha sokat szeretnel kolteni?

Hogy ne sokat kelljen rajta agyalni, a kerdes provokativ. mosoly

Előzmény: simonelli2 (117072)
simonelli2 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 117072

Szia!

 

Én is 90%-ban a családomat fotózom. A szitunk nagyon hasonló. Szeretnék jó cuccokat, de nem akarom hogy százezrek álljanak a felszerelésben, ráadásul az Asszonynak is igen nehéz beadni, hogy miért kellett még egy 250ezres objektív, amikor pénzt nem keresek vele.

 

Van egy K-70-es masinám, imádom, eszelősen szép képeket csinál. Van összehasonlítási alapom, tényleg gyönyörű képeket lehet vele készíteni.

 

Obijaim: Sigma 35mm f1.4 - de előtte a jutányos áru Pentax DA 35mm f2.4 volt. Nagyon jó obi, kicsi, könnyű, a fényereje nem rossz, nem torzít és olcsó.

 

Pentax Da 50mm f1.8 - ennél jobbat csak nagyon sokkal többért kapsz, nem éri meg a DA* 55 f1.4-annyit nem hoz, amennyivel többe kerül.

 

Pentax Da 70mm f2.4 Limited - csodálatos színei vannak, gyors, pontos fókusz, szép háttérelmosás. Valamiért mégsem szeretem, nagyon ritkán használom.

 

A leggyakrabban a Sigma van a vázon, a képeim 80%-át azzal készítem. A torzítástól nem kell tartani, még f1.4-nél is csak igen közelről lehet észrevenni. Hátránya hogy nagy és dög nehéz, állandóan lefelé fordítja a vázat a nyakamban, de erre nem sajnáltam a 270e-t, nagyon jó döntés volt, nem bántam meg.

 

Ami még hiányzik, az valami tele, gondolkodom a Samyang 85mm f1.4- és a 135mm f2.0 között. Azok manuálisak, de kültéren, beállított portrénál ez nem jelent problémát.

 

Egyszóval nagyon ajánlom neked a 35mm-est és az 50mm-est, hidd el, nagyon fogod szeretni mindkettőt, a kitobikhoz képest elképesztő változást hoznak majd, főleg ha rekeszprioritással fotózol majd kis rekesszel.

 

Előzmény: zorban1 (117067)
szekundans Creative Commons License 2019.07.17 0 0 117071

Mit tudhat az új képérzékelő:

BSI-CMOS,

26 MP felbontás,

15 FÉ dinamikaátfogás,

325 mezős AF,

ISO 50-102800 érzékenység,

Videó:

3840 x 2160 @ 30p / 100 Mbps, XAVC S, MP4, H.264, Lineáris PCM

3840 x 2160 @ 25p / 100 Mbps, XAVC S, MP4, H.264, Lineáris PCM

3840 x 2160 @ 24p / 100 Mbps, XAVC S, MP4, H.264, Lineáris PCM

1920 x 1080 @ 120p / 100 Mbps, XAVC S, MP4, H.264, Lineáris PCM

1920 x 1080 @ 60p / 50 Mbps, XAVC S, MP4, H.264, Lineáris PCM

1920 x 1080 @ 60i / 24 Mbps, AVCHD, MTS, H.264, Dolby Digital

1920 x 1080 @ 30p / 50 Mbps, XAVC S, MP4, H.264, Lineáris PCM

1920 x 1080 @ 25p / 50 Mbps, XAVC S, MP4, H.264, Lineáris PCM

1920 x 1080 @ 24p / 50 Mbps, XAVC S, MP4, H.264, Lineáris PCM

A gondolatokat a 61 MP új S..., gép specifikációja szülte.

 

Rőth Sándor Creative Commons License 2019.07.16 -1 2 117070

 

Szerintem az M42-es verzioig nem erdemes visszamenni, sem penzben, sem kepminosegben nem hoznak elonyt, ellenben kenyelmetlen a hasznalatuk.

Előzmény: Rollei (117069)
Rollei Creative Commons License 2019.07.16 0 0 117069

Nem olyan bonyolult ám a dolog, mint amilyennek első nekifutásra látszik. Gépből azt a legjobbat vedd meg, amire még éppen van pénzed. Fölösleges lenne régebbi típust választani, csak hogy megspórolj egy tízest mondjuk  - olyan ez, mint a pesszimista és az optimista esete az almákkal.

 

A betűkódok bonyolultnak tűnnek, de elég ésszerűen van kialakítva a rendszer. Itt, a Bojidar bibliában mindennek utána tudsz nézni:  http://kmp.pentaxians.eu/ . De a lényege nagyon egyszerűen összefoglalható. Először M42 menetes volt az objektívcsatlakozásuk, már a legelső egy vagy két M39-es típust leszámítva. Az M42 nagyon elterjedt és egyszerű csatlakozás volt, a Pentaxon kívül használta még kismillió másik gyártó is, pl. Praktika, Zenit, Yashica, stb. Csakhogy a menetes csatlakozásnak az egyszerűségében rejlett az egyik fő hátránya is  - nem, vagy csak nehezen lehetett megvalósítani vele a különböző automatikus működési módokat. Látható volt, hogy a bajonett csatlakozás a járható út, más gyártók már használták, így a Pentax is lépett. Terveztetett, ha minden igaz, a Zeissékkel egy olyan csatlakozást ami gyakorlatilag azóta is változatlan, pontosabban kompatibilis visszafelé. A fizikai méretei változatlanok, de úgy álmodták meg, hogy mind a foglalaton belül, mind a foglalaton kívül van hely és lehetőség újabb és újabb elektromos, illetve mechanikus csatlakozások kialakítására. A csatlakozás neve K bajonett, a KAF1, KAF2 pedig a különböző plusz csatlakozásokban (funkciókban) tér el, de mindegyik belemegy mindegyikbe.

 

Amúgy az eredeti K bajonett is úgy lett kialakítva, hogy egy egyszerű, beülős adapterrel bele lehet tenni a régi M42 objektíveket, amelyekből a bajonett bevezetésének időpontjában már nagyon sok és nagyon jó minőségű volt forgalomban. A legújabb digitális vázakba is éppúgy passzolnak, persze automata funkciók nélkül.

 

A két kitobival nagyon sokáig jól meglehetsz. Amikor majd kinövöd, érezni fogod, hogy merre kellene fejleszteni. A régebbi fix obik nagyon jók, de azt azért figyelembe kell venni, hogy a használatuk babrásabb, mint a meglevőké. Ha bele akarsz kóstolni, akkor a legegyszerűbb, ha veszel egy 50 mm-es régebbi fixet,  manuális M-est, A-st olyan tizenpár lepedőért lehet itt kapni, ha nem jön be akkor sem buksz vele, annyiért el is tudod itt adni. A fényerősebbek drágábbak, de a gyakorlatban nem fogod látni a különbséget a 2-es, 1,7-es és 1,4-es között. A régebbi autofókuszos objektívek persze drágábbak. Ha fontos az AF, akkor már inkább érdemes egy új DA 1,8/50, vagy DA 2,4/35 lencsében gondolkodni, azoknak is elég humánus az ára, kéz alatt meg főleg. 

 

 

 

 

Előzmény: zorban1 (117063)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2019.07.16 0 0 117068

Nem szívesen adok tanácsot, mert mindenkinek más jön be; nekem az utóbbi évtizedben a "DA 70mm/f:2,4" a kedvencem... (de van ismerősöm, Aki ki nem állhatja azt a pici palacsintát:) Egyébként írtam róla, és szinte minden lencsémről a Pentaxforums.comlapon.

Előzmény: zorban1 (117067)
zorban1 Creative Commons License 2019.07.16 0 0 117067

Szuper, nagyon köszönöm! Akkor csak váz lesz, meg külön obi. Kirándulásokhoz megteszi akkor a két régi (idővel esetleg lecserélném azokat is), de szeretnék egy fixet a gyerekeket fotózni, portréhoz. Kint a természetben, nem műtermi vagy ilyesmi. Abban esetleg tudnál segíteni? Tamront dicsérik azt tudom, meg a sigmáról hallottam, de sajnos én nem értek hozzá. Mire figyeljek választásnál? Fix 80-85 mm? Az 50 még torzít kicsit, mert nagyobb a látószög? 

 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (117066)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2019.07.16 0 0 117066

Amelyikkel van AF a "K-m" masinán, azzal az összes újabb modellen is van; egyébként nem kell sokat állítgatni, némelyik lencsével a kézi élességállítás gyorsabb, mint az AF - különösen a "vadászni" hajlamosakkal. (pl. a Tamron SP 90 mm/f:2,8 - limiter nélkül)

Minden  "F" FA" "DA" "DA-L" jelű lencsével van automata élesség-állítás valamennyi újabb Pentax vázon.

Előzmény: zorban1 (117065)
zorban1 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 117065

Köszönöm a választ :) 

Hát az Af azért jó lenne két izgő-mozgó gyerek mellett. Sokszor örülök ha egy helyre tudom őket terelni 1 percre, nem bírnák kivárni amíg én állítgatom a gépet. Addig már eljutottam, hogy nem P módban kattintgatok, de azért még fél automatán és nem a fókuszt szoktam állítgatni. Az nagyon ritka. És nem a gyerekeknél. 

A filmes régi lencséiddel nincs Af vagy elképzelhető, hogy nekem sem lenne? 

 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (117064)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2019.07.15 0 0 117064

Szevasz!

 

...a Pentax legfőbb előnye, hogy a legújabb APS-C vázakhoz is használható a legrégebbi K-bajonettes lencse is...

(magam is használom a még filmes gépekhez vásárolt régi lencséimet a jelenlegi K-3 II vázamhoz; AF persze nincs minddel :)

 Szép fényeket kívánok a következő Pentaxodhoz!

 

 

Előzmény: zorban1 (117063)
zorban1 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 117063

köszönöm a választ :) 

Az zavart meg, hogy a régi obink DA és DAL, míg az adatlapon már KAF 1, KAF 2 stb-t írnak, hogy olyan objektív jók az új gépekhez. Megjegyzem ráadásul a Pentax oldalán adattlapon a K-70: KAF4, KAF3, KAF2 (power zoom nem kompatibilis), KAF, KA bajonett jó, míg a KPnél Kompatibilis objektívek: KAF4, KAF3, KAF2 (power zoom kompatibilis), objektívek  KAF, KA bajonettel. Nekem ez kicsit kínai... Nem tudtam/tudom eldönteni, hogy akkor a régi objektívünk kompatibilis-e az új géppel működne-e vele rendesen.

Szeretek fényképezni, szeretem nagyon a pentaxot (nem szeretnék márkát váltani), már analógban is szerettem, de ehhez nagyon nem értek. 

Azt tudom, hogy kitben mindig a kicsit gyengébb minőségű objektívet adják, érdemes venni külön. Jelenleg viszont külön váz, hozzá egy nagylátószögű, egy tele és egy fix anyagilag elég megterhelő lenne. Ezért gondoltam, hogy csak váz, van hozzá két kites objektív meg egy fixet veszek. Ha jó hozzá a régi objektívünk, akkor felesleges kitben venni. 

 

Előzmény: szekundans (117062)
szekundans Creative Commons License 2019.07.15 0 0 117062

A bevonat változott (HD), illetve megjelentek a hosszabb zoomok (18-270, 18-135) ezek kényelmesebbek. 

Azt azért érdemes megjegyezni, hogy a képet az alkotó (az ember) és az optikai leképző rendszerek (lencsék) hozzák létre, a gépváz csak a lehetőségeket szélesíti és a komfortot növeli.

Előzmény: zorban1 (117060)
szekundans Creative Commons License 2019.07.15 0 0 117061

igen

Előzmény: zorban1 (117060)
zorban1 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 117060

Sziasztok! Először is elnézést a bugyuta kérdésért... Pentax K-m gépünket szeretnénk lecserélni. K-70, K-s2 és esetleg KP ami érdekelne. Elég csak a vázat megvennem és az smc DA 50-200 és smc DAL 18-55 objektíveket tudom használni az új géphez? Tudom ezek nem a legjobbak, de csak saját magam örömére fényképezgetek. Szeretnék majd egy fix obit, kicsit komolyabb fényerővel. Ha most nem csak vázat veszek akkor kitben hasonló minőségű obik vannak, vagy már kicsit komolyabbak? (na jó, ez két bugyuta kérdés volt... ) Válaszokat előre is köszönöm. 

szekundans Creative Commons License 2019.07.14 0 0 117059

Gyorsabb AF, Pontosabb AF, Nőt az érzékenység stb-stb., jobban lesöpri a koszt ÷)))

Előzmény: Jahno (117058)
Jahno Creative Commons License 2019.07.14 -1 0 117058

No meg "Improved stability for general performance." jelentsen is bármit.

Előzmény: szekundans (117057)
szekundans Creative Commons License 2019.07.14 0 0 117057

Azóta arra az álláspontra helyezkedtem, hogy az újabb frissítések csak az objektívadatbázis bővítését szolgálják.

 

Apropó, van-e valaki aki megtudja oldani a nem támogatott optikák adatbázisba kerülését (pl.: SIGMA).

 

Előzmény: gabor01 (117048)
mecsekigabó Creative Commons License 2019.07.13 0 0 117056

Mennyiért?

Előzmény: Chamigito (117055)
Chamigito Creative Commons License 2019.07.13 -1 0 117055

Hello!

 

Eladó egy jó állapotú Metz 58 AF-1-es Pentax/Samsung vaku.

Sn: 760102

 

chamigo@freemail.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!