Keresés

Részletes keresés

TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25563
A sajá fény sebessége mindig "c" -nek mérhető , de a fény energia átvitelnek felelmeg .
Tehát a fény mint mozgási energia , azt mondják nincs tömege a fotonoknak akkor hogy vihet át energiát ?
Az energia átvitel a periódikus változások gerjesztő hatásában rejlik .
A fény mint tudjuk EM sugárzás , tehát az energia a tér periódikus változásai álltal továbitódik .
A térben ez a változás terjed "c"-vel , az egyébb sebesség különbség ami a forráshoz képest van ,( most mindegy hogy a forrás mozog-e vagy a megfigyelő ), adja az energia
átvitelben mérhető különbségeket .
Szóval a hatás mindig a forrástól távolodik "c" sebességgel , annak a sebességétől függetlenül.

Megpróbáltam az energia átvitel oldaláról közeliteni a valósághoz sokaknak bizonyára ez nem tetszik és érthetetlen .
Előzmény: mmormota (25562)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25562

Nem csak a forrás rendszerében mérhető c-nek a fény sebessége. Minden rendszerben c-nek mérhető, akár mozog a forrás akár nem.

 

Valami miatt mindig összekevered a sebességet a frekvenciával.

 

 

A valóságban mint irtam csak a forrás rendszerében halad "c"-vel a fény hiszen csak ebben a rendszerben változatlanok a tulajdonságai .

 

Megint ugyanaz a hiba. Igaz, hogy a forráshoz képest mozgó rendszerben más les a frény frekvenciája, más lesz a fotonok energiája is.

De nem lesz más a fény sebessége.

 

Előzmény: TEODOR (25561)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25561

Te nem érted hogy a forrás rendszerében mérhető csak "c"-nek a fénysebessége .

Ettől eltérő mozgásállapotú észlelő már nem ugyan azt a fényt látja , a saját mozgásából fakadó sebesség transzformáció a frekvencia változásban nyilvánul meg .

A különböző kapuzásos hullám frontos rendszerbeli mérések persze minden rendszerben a hatás terjedésére "c" az eredmény de nem azért mert a más rendszerből származó fény sebességet vált hanem azért mert a megfigyelő rendszerében az idő torzul a megfigyelő saját sebessége miatt .

Szóval egyidelyűség akkor létezik ha különböző rendszerekben a forrás beli frekvenciája mérhető a fénynek ezekben a rendszerekben minden fizikai jelenség hasonlóan játszódik le .

Ez az egyidelyűség nem az ugyanakkort jelenti.

 

A fény energiája a frekvenciától függ , az észlelés megfelel energia átadásnak hiszen a fény mint energia megszűnik (elnyelődik) az észleléskor , az át vett energia mértéke függ az észlelő saját mozgásától vagyis , a fénnyel szemben haladva nagyobb energiát (frekit) mér a forrástól távolodva pedig kevesebbet .

Tehát ha a fény hatásait tárgyaljuk nem vezett valós eredményre ha csak a sebességéről tárgyalunk .

A valóságban mint irtam csak a forrás rendszerében halad "c"-vel a fény hiszen csak ebben a rendszerben változatlanok a tulajdonságai .

A megfigyelő nem rendelkezik információval a forrást elhagyó fény frekvenciájáról .

A csillagászok dobálóznak a vörös eltolódással szerintük minden távolodik körülöttünk (vörös eltolódás), astrojani szerint viszont a fény gyorsul a gravitáció hatására .

A természetben minden hatás élettartama véges , most mindegy hogy hány miliárd év és a fény miért lenne kivétel a fénynél az öregedés (energia vesztés ) a frekvencia változásban nyilvánulhat meg.

Előzmény: mmormota (25558)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25560

Természetesen.

 

Előzmény: TEODOR (25559)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25559

"Ravaszak voltak, mint a prérikutya. Rádióztakmenet közben... :-)))"

 

És persze figyelembe vették a rádiójelek késését frekiváltozását ami a repülő mozgásából adódott :-)))

Előzmény: mmormota (25555)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25558

Te állítottál egy hülyeséget, teljesen alaptalanul. Neked kellett volna valamivel alátámasztani.

 

Pl. a Doppler mértéke.

Előzmény: TEODOR (25554)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25557
Hogy a zavaros Mmormota ne tünjön annak, leszállok a prondról. Más lehetöség nincs.
Előzmény: mmormota (25552)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25556
Én iszugyi a gerjesztést a változásra értem tehát ha a gravitáció befolyásolja a teret , a térben mozgó töltések testek mozgását akkor ennek forditva is igaznak kell lenni.
Előzmény: iszugyi (25553)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25555

Ahhoz, hogy hogy ilyen diagramot lehessen rajzolni, a repülőgépnek minden kör után landolni kellett volna a földön

 

Ravaszak voltak, mint a prérikutya. Rádióztakmenet közben... :-)))

 

Előzmény: magnum56 (25530)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25554
Cáfold meg!!!
Előzmény: mmormota (25550)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25553
A "gerjesztés mentes térrel" vagy "gerjesztett térrel" szemben gátlásaim vannak.

Hogy gravitációs mezö a tér-idöben jelen van, az szerintem nem "gerjeszti a teret", és a "tér gerjesztése" nem hat a gravitációra sem.

A "gerjesztés" kifejezést én kimondottan anyagi részecskék jelenléténél használom.

Előzmény: TEODOR (25549)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25552

Nos hát igen zavaros

 

Azért zavaros, mert nem érted. Amit gondolsz róla az tényleg lehet hogy zavaros... :-)

Ha nem hozzászólásokból próbálnád kitalálni mi is lehet ez, hanem rászánnád az időt, egyben elolvasnád, átgondolnád, megértenéd, egyből nem lenne zavaros.

Előzmény: TEODOR (25546)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25551

A háttér sugárzásról olvastam hogy egyenletes eloszlásu ha mozog a föld ez hogy lehetséges a naprendszer mozgásából adódó eltésésnek kimutathatónak kellene lenni  .

 

Ki is mutatták ezt a sebességet... :-)

 

Előzmény: TEODOR (25541)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25550

A müholdas komunikáció nem a fénysebesség állandóságát bizonyitotta hanem azt hogy a fény a forrásához képest halad "c"-vel.

 

Ez tévedés.

Előzmény: TEODOR (25540)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25549

Sokan nem veszik figyelembe hogy gerjesztés mentes tér nem létezik , én ide sorolom a gravitációt is mint gerjeszőt , ezen keresztül ha a gravitáció hat a térre akkor a tér gerjesztése is hat a gravitációra .

A hatások a távolsággal nem semmisülnek meg csak megoszlanak nagyobb felületen (térben).

Ebben a térben mozgó testek melyek száma végtelen , melyek egymásra nézve állandó kölcsönhatásban vannak , maguk alkotják ,hozzák létre a teret .

 

 

Előzmény: iszugyi (25547)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25548
Mi ez az ellenvetés?
Előzmény: TEODOR (25545)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25547
Az ikerparadoxon nem csak zavoros, hanem kimutatja, hogy a fizika nem csak az abszolút vontakozási rendszer létezésével nincs tisztában, hanem avval sem, mit is jelent a Minkowski tér-idö metrikája.

A második, a Minkowski metrikából eredö invariáns távolság létezése, teljesen független attól, hogy két test egymáshoz képest relativan áll, egyenletesen vagy bármilyen gyorsulással mozog.



Előzmény: TEODOR (25546)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25546

Nos hát igen zavaros kiindulva abból hogy a gyorsulás mint vektor menyiség kétiránnyal rendelkezik az idő azonban csak eggyel .

Már is az első ellentmondásnál vagyunk.

Teszem azt hogy az egyik testvér elutazik gyorsul -utazik-negativbangyorsul-megáll-visszafelégyorsul-megint negativban gyorsul , és ezek ellenére ő a fiatalabb sokszorosan hiszen legalább négyszer esett át gyorsuláson.

Ez nagyon érdekes .

A valóságban honnan álapitható meg ha két test elválik egymástól melyik az amelyik gyorsult?

 

Előzmény: magnum56 (25544)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25545
Látom te sem olvastad egyszerre 4 műhódról jövő jelből számitják ki a poziciót , minden műhódnak saját azonositó kódja van , kétfalta kódott sugároz a saját pálya adataitt és az idejét , a földi vevő ezekből az adatokból számitja ki a saját pozicióját , persze csak a katonai vevők férnek hozzá minden adathoz .
Előzmény: iszugyi (25543)
magnum56 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25544

Kedves TEODOR,

 

"Szerintem az ikerparadoxon is zavaros."

 

Hát persze, hogy zavaros. De még milyen zavaros.

 

A relatívitáshívők szerint a sebesség relatív, ami igaz is. Ebből az következnék, hogy az űrhajóban ülő ikertestvér, és a Földön maradó ikertestvér helyzete szimmetrikus. Vagyis nem dönthető el, hogy melyikük lesz a fiatalabb amikor találkoznak.

 

Erre mit mondanak a hívők? Azt, hogy az űrhajós lesz a fiatalabb, mert ő az űrhajóban gyorsuláson esett át.

 

Arról pedig mélyen hallgatnak, hogy a Földön maradó testvér a Földdel együtt állandóan gyorsuló mozgást végez, amikor a Nap körül kering. Vagyis ő is gyorsuláson esik át.

 

Tehát a gyorsulás ténye sem jelent igazi különbséget az ikertestvérek között.

 

Akkor melyikük lesz a fiatalabb?

 

Ettől zavarosabb dolog talán nincs is a tudományban. Éppen ezért tűnik olyan nagyon tudományosnak.

Előzmény: TEODOR (25541)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25543
TEODOR: "Ha elolvastad volna a neten található cikeket a GPS-ről tudnád hogy a pontossága deciméteres nagyság rendű .."

Ha van deciméteres pontossága egyáltalán, egy szatellitröl biztos nincs!

Ez igazolja a második kérdésem nemmel történö válaszát (mindenféle tömeg nélkül).
Fizikailag 'egyidejüség' nem kimutatható!
Előzmény: TEODOR (25540)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25542

Itt és a társ topikokban folyik a vita az elméletekről , fénysebességről , időről , minden levezetése az Einsteini modelnek a "c" hez kötődik .

Sokan átsiklanak azon a tényen hogy ez az érték csak a forrás rendszerében és azzal azonos mozgás állapotú rendszerekben azonos .

Az már más kérdés hogy független a forrás saját sebességétől.

A rendszerek közötti sebesség különbség mindig a frekvencia változásban nyilvánul meg.

Sajnos mikor ezeket a dolgokat tárgyalni , megértetni akarom a többség elzárkózik.

Úgyszintén az EM mező-tér tárgyalásától .

Korábban irtam neked a te kétfajta tömeg megfogalmazásod helytálló lehet ha az EM mező-tér különböző gerjesztéseinél vizsgáljuk.

 

A fizikában minden mindennel össze függ kiragadva egyes dolgokat azokból következtetéseket levonni nem szabad mert hamis eredményre vezet.

Előzmény: TEODOR (25541)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25541

Szerintem az ikerparadoxon is zavaros.

 

A háttér sugárzásról olvastam hogy egyenletes eloszlásu ha mozog a föld ez hogy lehetséges a naprendszer mozgásából adódó eltésésnek kimutathatónak kellene lenni  .

A csillagok vörös eltolódása is körkörös , nem hinném hogy a föld kitüntetett központi helyzetben lenne.

Nagyon sok furcsa jelenség van amitt Einsteini modellel nem lehet leirni megmagyarázni.

Előzmény: iszugyi (25539)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25540

Kedves olvtársam .

 

A müholdas komunikáció nem a fénysebesség állandóságát bizonyitotta hanem azt hogy a fény a forrásához képest halad "c"-vel.

A komunikációban nem az idót korigálják hanem a frekvenciákat .

Ha elolvastad volna a neten található cikeket a GPS-ről tudnád hogy a pontossága deciméteres nagyság rendű amitt szándékosan lerontanak a polgári felhasználásban.

 

Előzmény: Dubois (25526)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25539
TEODOR: "Valami indoklást légyszi az igenek és nemek létrejöttéhez ?
De hagyd ki a tömegeket."


Az elsö kérdés igennel történt megválaszolásánál teljesen kihagytam a 'tömeget': Az izotróp háttérsugárzás csak mezöböl áll. Már ez maga hazadobja a relativitás elvet.



Előzmény: TEODOR (25537)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25538
Az UFF feltevés érvényességéröl nem lehet 'osztozkodni'. Ez vagy érvényes, vagy nem!
Az 'elfogadott fizikával' szemben én kimutattam, hogy az UFF feltevés NEM ÉRVÉNYES.

Ezen nem csak el lehet gondolkodni, hanem el is kell gondolkodni, még pedig addig, amig egy megoldást nem találunk. Én találtam egy megoldást.
Előzmény: iszugyi (25536)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25537

Szia .

 

Valami indoklást légyszi az igenek és nemek létrejöttéhez ?

 

De hagyd ki a tömegeket.

Előzmény: iszugyi (25531)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25536
Az 'elfogadott fizika' az elsö feltevését (UFF) kísérletekkel nem ellenörizte.

Aki azt állítja, de igenis ellenörizte, az hazudik.
Aki azt állítja az UFF a kísérletek fényében érvényes feltevés volt, az ferdít és hamisít, tehát csal.

Előzmény: iszugyi (25535)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25535
Einstein relativitás elvével ellentmondásban a testek relativ gyorsulása függ a testek összetételétöl, hogy egy alapvetö dolgot mondjak, aminél különbözik a véleményem az 'elfogadott fizikától'.

Előzmény: iszugyi (25534)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25534
Kedves Magnum56!

"Habár nem osztom mindenben a fizikai nézeteidet, mégis meghajtom a fejem a gondolkodó ember előtt."

Nem kell 'mindenben' megosztani a fizikai nézetet, de léteznek kísérletekkel kimutatható alapvetö dolgok, amikröl az 'elfogadott fizikával' én nem osztom meg a véleményemet. Ezekröl kell elgondolkodni.



Előzmény: magnum56 (25533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!