Keresés

Részletes keresés

Dulifuli Creative Commons License 2005.12.21 0 0 665
A csíz védett madár, eszmei értéke 10.000 Ft (a Google szerint). Így aztán szerintem legálisan nem lehet venni Magyarországon. Kisállat-kereskedés viszont van bőven az országban, és ezekben sokféle madarat lehet kapni, énekeseket is.
Előzmény: gillian (664)
gillian Creative Commons License 2005.12.21 0 0 664

Szervusztok!

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek:

Nagybátyám papagájaihoz odarepült pár éve egy pirosfejű csíz, akit ő így domesztikált. Idén ősszel sajnos meghalt a csíz, és a nagybátyám azóta emlegeti, hogy mennyire hiányzik neki. Kérdésem: lehet-e valahol vásárolni szerintetek csízt vagy legalább valami hasonlóan énekes madarat? Létezik-e tenyésztő, vagy valami normális hely, ahol kanárin kívül is van ilyen madár? Elnézést, ha nagyon nagy butaságot kérdeztem volna, de én sajnos egyáltalán nem értek a madarakhoz...

 

Köszi,

gilllian

Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 663
Az erdő légvonalban háromszáz méter.
Előzmény: nighthawk_ (662)
nighthawk_ Creative Commons License 2005.12.16 0 0 662

Valóban nem ritka, de én még csak erdőben láttam. Igaz többektől hallottam már hogy a városba is bemerészkedik.

Előzmény: Égensétáló Lukács (661)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 661
Ahogy nézem, nem olyan nagyon ritka madár, mindenesetre örülök neki hogy ilyen van a kertben. Mióta tavaly valaki megmérgezte a macskát és még nincs új, szállingóznak vissza a madarak. Volt már búbos banka (?) Rigó minden mennyiségben. A rozsdafarkú még nem jött vissza a tavalyi vakolás után, pedig az ő helye macskabiztos, nálunk is fészkelt. A fecskék sajnos beleestek a macska akciórádiuszába, mert egyszer nem úgy álltunk meg a kocsival, ahogy szoktunk. Mondjuk még így is jó másfél méter kellett ugrania helyből a jóltáplált nagy dög macskának...
Előzmény: nighthawk_ (660)
nighthawk_ Creative Commons License 2005.12.16 0 0 660
Ugyanaz a kettő, a hivatalos magyar neve a zöld küllő. Ha latin nevére (Picus viridis) rákeresel akkor egy csomó találatot ad a google. Onnan sok mindent megtudhatsz róla.
Előzmény: Égensétáló Lukács (659)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 659
Akkor most a "green woodpecker" az zöld küllő vagy zöld harkály, esetleg a kettő szinonim egymással? Mert angol nevén bukkantam rá. (btw. tavaly angliában olyan koliban laktam, hogy a környéken tavak és erdők voltak. Láttam vagy hatféle vadkacsát, vöcsköt, mindenféle begyeket, meggyvágót, meg még ki tudja miféle madarakat az iskolaépület körül, a tőkés kacsa egyenest az ablak alatt költött...)
Előzmény: Égensétáló Lukács (656)
nighthawk_ Creative Commons License 2005.12.16 0 0 658
Zöld küllő tojó.
Előzmény: Égensétáló Lukács (655)
CARLITO Creative Commons License 2005.12.16 0 0 657
Kedves Madárbarátok!

Tanácsért fordulok hozzátok. Nagyon szeretem nézni a madarakat, de sajnos nem értek hozzájuk.

Ma behoztam a házunkba egy sérült verebet. A macskánk, majd a kutyánk is megtépte egy kicsit , de nem esett nagyobb baja; „csak” játszottak vele aztán magára hagyták.. A hátán és a szárnyain hiányzik jónéhány tolla és mintha az egyik lábát furcsán tartaná; egyéb sérülése nincsen. Gondoltam, megpróbálom megmenteni. Most puha rongyon ül egy macskaketrecben ahova diót, szotyit és vizet tettem be neki. A kérdéseim: Van-e esélye, h. valamikor repülni fog? Ha igen, megfelelő-e neki ez az ellátás? Ha nincs, mit tegyek vele?

Kérlek, segítsetek! A veréb is madár!

 

Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 656
Na, kutakodtam, ez itten zöld harkály ha minden igaz.
Előzmény: Égensétáló Lukács (654)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 655
Vélemény?
Előzmény: Égensétáló Lukács (653)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 654
Ez így viszont szimpla fakopáncs lesz, ennyit még én is tudok :-(
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 653
Na állítgattam ezt azt, és basszus, van piros a fején. Esküszöm nem látszott, bár vagy tíz-tizenkét méternél jobban nem tudtam közelebb lopózni.
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 652
milyen fotósop művésznek néztek ti engem? Próbálkozok, mindjárt itt a vágott kép, bár nekem a juharfa is tetszik :-)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 651
még egy
Dulifuli Creative Commons License 2005.12.16 0 0 650
Ha az eredeti képből kivágnád azt a részt, ahol a madár van, és azt tennéd be, akkor sokkal jobban lászana szerintem.
Előzmény: Égensétáló Lukács (648)
Dulifuli Creative Commons License 2005.12.16 0 0 649
Aszongya, valamivel... Höhö! ;-)
Előzmény: Égensétáló Lukács (647)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 648
próba remélem sikerült lebutítani eléggé, amúgy hatmegás kép. Hmm. nem ilyenre emlékeztem, de itt a madár, van még két kép, ez a legjobb kép.
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 647
Valamivel kisebb mint a varjú, apámmal fogom felküldetni nyíregyázáról, de ő mindent irdatlan nagy fájlba szkennel (a fotózás a hobbija) de csak dial-up netje van, szóval neki kell kicsinyíteni is, őt meg nehéz rávenni, de rajta vagyok :-) Köszönöm amúgy :-) Jelent valamit, hogy tölgyerdő van a közelben akác és nyár telepítésekkel?
Előzmény: nighthawk_ (646)
nighthawk_ Creative Commons License 2005.12.16 0 0 646
Szinte biztos vagyok benne, hogy valamelyik küllőt láttad (Zöld, vagy Hamvas küllő lehetett, de hogy melyik azt így kép nélkül nem lehet megmondani.). Amúgy kisebbek, mint a varjak.
Előzmény: Égensétáló Lukács (644)
Dulifuli Creative Commons License 2005.12.16 0 0 645
Ha tényleg varjú méret, akkor harkály aligha lehetett. Kíváncsi vagyok a képre.
Kicsinyíteni nem olyan nehéz, akár a Paint is megteszi. Az Index Fórumra max. 640 pixel széles, illetve 480 pixel magas képet lehet feltenni, pontosabban, ami ennél nagyobb, azt ennek megfelelően arányosan kicsinyíti.
Előzmény: Égensétáló Lukács (644)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.15 0 0 644
Sziasztok, nemsokára képet isfogok berakni, ha sikerül lekicsinyítenem. A kertben harkályt láttam, nem tudom milyen lehet, egyikre sem hasonlít igazán amiről képet láttam a neten. Elég nagy madár (olyan varjú méret) nagy csőre van, és a fán úgy kapaszkodott mint egy harkály a képeken (kopácsolni nem hallottam, sőt a földre is leszállt, megfogott egy lótetüt). Ami zavarbaejt, hogy a színét nem tudom pontosan leírni, biztos, hogy nem fekete, és nem volt piros a fején. inkább olyan zöldes tollai voltak. Nyíregyházán láttam. Majd nemsokára töltök fel képet.
nemethrizsa Creative Commons License 2005.11.24 0 0 643
Személyes nem igazán örülnék ha nálunk is lenne egy ilyen kis állományocska.
Előzmény: csicsörke (642)
csicsörke Creative Commons License 2005.11.24 0 0 642

Sziasztok!
Érdeklodnék, hogy tud-e valaki arról, hogy pontosan hol láthatták költeni áprilisban a budatétényi barátpapagájpárt? Valyon sikeresen költöttek? Vagy egyáltalán megfigyelhetoek-e még?

Üdv,
Csicsörke

Hivatkozás: Madártávlat, 2005, 3, p23
"2005 áprilisában egy pár barátpapagáj (Myopsitta monachus) fészket épített Budapest XXII. Kerületében (Budatétény) és költésbe kezdtek. A környéken lakók szerint 2004-ben valaki több papagájt engedett szabadon a közelben; a barátpapagájok állítólag már tavaly is próbálkoztak költéssel, akkor sikertelenül. Annak ellenére, hogy nyilvánvalóan tenyészetbol származó madarakról van szó, a faj szabadban való költése mégis figyelemre méltó, hiszen éppen ez az a papagájfaj, amelynek Európa több nagyvárosában is vannak már szabadon költo kis populációi."

nemethrizsa Creative Commons License 2005.11.10 0 0 641
Egy láb. De ehhez gondolom nem kellettem volna. Többet viszont nem tudok róla mondani. Viszont ha jól látom valami odú alján fotóztad?
Előzmény: Mad árka (640)
Mad árka Creative Commons License 2005.11.10 0 0 640
 Bocs a képért. Ez úgy kábé mi lehetett? A kertben találtam. Hossza kb. 2 centi.
nemethrizsa Creative Commons License 2005.11.10 0 0 639
Na látod ezért jobb az ilyen jószágot szabadon engedni. Jobb a te lelkednek is meg az övének is szabadon élt de ketrecben halt :(
Előzmény: Dulifuli (638)
Dulifuli Creative Commons License 2005.11.09 0 0 638
Sajna, már nem aktuális a dolog, mert a gerle nem bizonyult nagyon tartósnak. :-(
Előzmény: Dulifuli (637)
Dulifuli Creative Commons License 2005.11.08 0 0 637
Kösz a választ! Azért ha volna valakinek egy nagyobb üres ketrece, azt kérem, hogy szóljon!
Egyébként úgy látom, magam is elkövettem azt a hibát, hogy csak azt nem írtam be, hogy hol van most a jószág: Budapest, XVI. kerület (Cinkota, Árpádföld, Csömör környéke).
Előzmény: nemethrizsa (636)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.11.08 0 0 636
Szerintem a hideg miatt ne aggódj, megfagyni nem fog.  Ha egy-két napon belül nem jön rendbe akkor lehet hogy reménytelen eset. Szerintem vidd ki valahova a természetbe szórj ki neki egy adag kukoricadarát és enged el. Ha életképes akkor túléli, ha nem akkor ....
Előzmény: Dulifuli (634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!