Keresés

Részletes keresés

iimi Creative Commons License 2016.08.15 0 0 40354

Az egyik anyanyúl két hátsó lábán elég erős börkeményedés van, kicsit meg van duzzadva... szőr lekopva egy újjbegynyi felületen és eléggé fáj neki...

Mivel lehet ezt kezelni?

Öreg Halász-) Creative Commons License 2016.08.15 0 0 40353
Öreg Halász-) Creative Commons License 2016.08.15 0 0 40352

hu/szabolcs_szatmar_bereg/NyUl_EladO_Fajtatiszta_Debreceni_Feher__51559322.htm

robotka1 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 40351

Sziasztok!

 

Fiatal (5-10 hónap körüli) anyának való, új-zélandi vörös nyulat keresnék Budapest-Gödöllő környékén.

Ha valaki tud ilyet, légyszi írjatok az RNAGY@T-ONLINE.HU emilre.

Előre is nagyon köszi!

Gábor

Öreg Halász-) Creative Commons License 2016.08.15 0 0 40350

Nincs bajom a nyúlhússal ,én is nagyon szeretem! Csupán azt jeleztem ,hogy 10 anya szaporulata sok 1 családnak( szerintem) ,eladni meg reális áron legalább is az én lakókörnyezetembe lehetetlen!Nálatok persze lehet ,hogy más a helyzet!

Én mindenesetre kevesebbel kezdenék és ha igény van rá bővíteném az állományt!

Előzmény: Yahzuz (40348)
Yahzuz Creative Commons License 2016.08.15 0 0 40349

Bocs bekevertem, nem is te írtál a táppal kapcsolatban.

Előzmény: Öreg Halász-) (40346)
Yahzuz Creative Commons License 2016.08.15 0 0 40348

Igazából tényleg fantázia kérdése, létezik pl nyúlkolbász is.

De tervezek mellé a későbbiekben kakasokat természetesen nem táposokat, meg brojlert hanem igazit, mert annak összehasonlíthatatlanul jobb az íze, főleg tejfölös pörköltnek nokedlivel.

 A másik indokom a táp ellen,hogy az állatok zsírtartalma is eltérő, tápon és gabonán hizlalt állat zsírja csupa omega6, míg azok amik legeltek jócskán tartalmaznak omega 3 zsírsavakat is.

Nekünk embereknek pedig 1:1 arányban lenne az ideális.

 Gabonát persze kapnak a nyulaim, de mellé rengeted zöldet és szénát is.

A 3. okom pedig vegyél a boltban egy kiló tápon nevelt bármilyen húst!

Tegyél mellé normál koszton hizlalt állat húsát és süsd meg.

Sülten lesz nem kis méretbeli külömbség!

Ja és szerintem az íze is más.

 

Előzmény: Öreg Halász-) (40346)
Deryan Creative Commons License 2016.08.15 0 0 40347

Volt időszak, amikor mi a teljes hússzükségletünket nyúlhúsból fedeztük. A frissen vágott nyulat 3 napig érleltem a hűtőben s csak azután dolgoztam fel. Így nem volt szálas, száraz. A szokásos fűszerekkel + kerti zöldfűszerekkel bármit lehet belőle készíteni egy kis fantáziával. 

Nekem a mai napig a nyúlhús a kedvencem.

Előzmény: Öreg Halász-) (40346)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2016.08.15 0 0 40346

10 anyanyúl szaporulatát megenni már nem élvezet hanem munka!Eladni meg -  hacsak nem bagóért adod - ott sem sokat lehet,persze tévedhetek!

 

Előzmény: Yahzuz (40344)
iimi Creative Commons License 2016.08.15 0 0 40345

A táppal az a baj, hogy nálunk erdélyben az egyik nagynevű cég által gyártott nyúltáp a különböző magkeverékek, kokcitózis elleni gyógyszer és lucerna mellett tartalmaz csontlisztet, növekedésserkentőt meg antibiotikumot...

 

Nekem az a szerencsém, hogy ahonnan veszem az egy kis üzem, alig pár alkalmazottal, őket ismerem gyermekorom óta... itt keverik és nekem nem teszik bele az utolsó három összetevőt.

Előzmény: Ladybee (40342)
Yahzuz Creative Commons License 2016.08.15 0 1 40344

Én Felvidéken lakom, nem Magyarországon és itt minden távon ott figyel a génmódosított összetevőt tartalmazó apróbetűs rész.

Van benne jófajta génmódosított szója.

 

Hát azt tervezem,hogy megesszük :)

Cukorbeteg vagyok, az doki azt mondta annyi húst ehetek amennyit a pénztárcám bír.

 

A nyúl elég diétás és havi 30-40 kiló hús amúgy is elfogy ezt kívánom kiegészíteni, mert ez elég nagy kiadás.

Eladni csak annyit kívánok ami a nyulak szükségleteit fedezi.

Előzmény: Öreg Halász-) (40343)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 40343

És mit kívánsz  csinálni ennyi nyúllal ? Nyul átvétel nincs, a magyar nem igazán nyúlhús fogyasztó és végül nem tudja vagy nem akarja megfizetni a nyúlhús termelési költségeit!

Én itt az ország keleti végén 2 anya szaporulatának  a saját fogyasztás feletti részét sem tudom eladni 750Ft/ kg áron sem ,ez alatt meg már nincs olyan jövedelem amiért érdemes nyulat tartani. Pedig ezek fajtatiszta ( Debreceni Fehér),továbbtenyésztésre alkalmas nyulak!

Előzmény: Yahzuz (40341)
Ladybee Creative Commons License 2016.08.15 0 0 40342

Mi a baj a  "táppal" ? Keveréktakarmány, ideális összetevőkkel, granulálva.

Előzmény: Yahzuz (40341)
Yahzuz Creative Commons License 2016.08.14 0 0 40341

10 anyát terveztem jelenben van 5, meg még 2 darab amiről majd kiderül milyen lesz.

A régi disznóólat alakítottam átt, de még sok munka van vele, minden rést megtalálnak a nyulak, és ha kis kapaszkodójuk van simán átjutnak egy másfél méter magas korláton is.

 Évente 300 vágónyúl és 20-30 törpe felnevelése a cél.

30 szelepet szereltem fel, 20 méternyi csővel, az egész rendszer 11200 forintba került, lehetett volna olcsóbb, ha máshol veszem a tömlőt.

Az itatóba tervezek némi almaecetet juttatni, sok jót olvastam róla http://www.buszesz.hu/hu/allattartas.htm

 

Elvileg minden káros dolgot megöl a vízben a nyúlra nézve, javítja az emésztést és vitaminkiegészítés gyanánt is szolgál, ezenfelül karbantartja az itatórendszert.

Cél a nem tápozott minél egészségesebb hús előállítása, tápot max a nagyon kicsiknek és az anyáknak adok.

 

A télen még nem agyaltam, meglátjuk mennyit fűt ennyi nyúl, egy disznó simán befűtött annyira,hogy sosem fagyott be semmi.

A rendszert természetesen leereszthető.

Ha fagy akkor kapnak tálban, meg mellé répát, almát, vagy ami épp lesz és lédús.

Előzmény: Deryan (40340)
Deryan Creative Commons License 2016.08.14 0 0 40340

Nagyszerű! Jót nevettem, hogy milyen apróságon múlik a rendszer és örülök, hogy sikerült.

Biztos gondolsz a téli időszakra is, ahogy elnézem nem fagybiztos helyen könnyen szétfagyhat a vezeték.

Praktikus ez az itató rendszer. A nagy hőségek idején pedig egyenesen áldás.

Időnként azért nem árt majd karban tartani, mert lerakódások, baktériumok a vezetékben keletkezhetnek.

 

Hány itatót szereltél fel, mennyi nyuszit akarsz ellátni ezzel a rendszerrel? Csupán érdekel. Nálunk az itató edények megfelelőek a kifutókban. Van hely mindent elébük rakni.

Előzmény: Yahzuz (40339)
Yahzuz Creative Commons License 2016.08.14 0 0 40339

Megoldódott a gond, a hiba a szelepekben volt!

A kínaiak kézzel széthúzzák a rugót a biztosító csavart meg tövig betekerik.

 Szétszedtem a szelepeket, vágtam el a rugókból és kézzel belőttem az erősséget.

Hiába tűnt jónak kézzel, a nyulak annyira gyengéden érnek hozzá,hogy nem billentették meg a szelepet.

Egyébként órák alatt megtanulják a használatát, hihetetlenül kiváncsi természetük lévén.

 Mivel a nyúl mindent megkóstol illetve megrág, így csak órák kérdése,hogy megtaláljon bármilyen szelepet, ha meg jön belle valami, akkor nem is hagyja békén, amíg teli nem itta magát.

Előzmény: Deryan (40334)
iimi Creative Commons License 2016.08.14 0 0 40338

Nekem van német lepketarkám amit rácsozaton tartottak... mikor hozzám került szegénynek olyan hosszúak volt a körmei hogy azonnal manikűröztem. Nálam fa padlón van és szépen kopik a körme.. ami oldalra állt a túlnövés miatt az is vágás után a fa padlón mostanra már rendben van...

 

A megfelelő ketrecmagasság ezeknek a nyulaknak szerintem 50cm...

 

 

Előzmény: T-omti (40336)
Ladybee Creative Commons License 2016.08.13 0 0 40337

Be kell tenni hosszában pár keményfa deszkát. Azon jól elfekszik és takarítható.

Előzmény: T-omti (40336)
T-omti Creative Commons License 2016.08.13 0 0 40336

Sziasztok

 

Hozzájutottam egy kétoldalt 3-3 szintes (12 fakkos, 50x60cm) ipari nyúlketrechez.

 

Az volna a kérdésem, ha kiveszem az osztófalakat, akkor 3-3 fakkos (50x120cm) lenne.

Gondolom az bőven elég egy Német óriás nyúlnak.

De a talpa bírná a horganyzott rácsot ?

 

Köszönöm a válaszokat.

 

(Igaz a magasság kicsit szűkös lehet idősebb korban.)

Deryan Creative Commons License 2016.08.13 0 0 40335

Az nemigen számít, hogy látják egymást. A hallás annál fontosabb. Minden idegen/hirtelen/egyéb neszre reagálnak. Ami szokatlan, attól megrémülnek. Fontos, hogy fialáskor egy védet sötét lyukban legyen az anya.

 

Nálam az idén előfordult, hogy az álvemhes anya szőrrel bélelt fészkében patkánypiszkot találtam.

 

A kifutóban ugrándozó süldők zaja egy kis ideig lehet zavaró, a kezdetekkor. Később megszokják. Fűkaszálás, kalapácsolás, fűrészelés, fúrás s hasonló zajosabb munkák zavaró hatással vannak.

 

Szintén az idén történt. A kertünk mögött egy hatalmas fát vágtak ki, patakot is tisztítottak egy kis kotróval. A fiatal lepketarka bakunk egész nap a ketrec alatt reszketett. Estefelé etetéskor úgy kellet kihúzni és megnyugtatni, holott a munkások már rég elmentek.

A 4. éves új-zélandi anyánk viszont egykedvűen feküdt a szokásos helyén.

Előzmény: iimi (40333)
Deryan Creative Commons License 2016.08.13 0 0 40334

Tulajdonképpen a felnőtt nyuszinak újra meg kellene tanulni szopikázni, mint pici korában automatikusan tette.

Szerintem száraz eleséggel jó etesd meg, aztán vezesd rá, hol van a víz. Nyomd oda az orrát! Állítsd be az itatót, hogy mennél könnyebben engedje a vizet.

Ez talán egy kicsit időigényes. Attól is függ, hogy mennyire kezesek a nyulaid. Minden esetre, akkor csináld, amikor van rájuk időd gyakoroltatni és figyelni.

Előzmény: Yahzuz (40332)
iimi Creative Commons License 2016.08.13 0 0 40333

Feszegetném még egy kicsit a nyúl fialtatási problémákat ha nem zavar titeket!?

A patkány zavaró tényező... de nálam a nyulak látják hallják egymást... nyúlketrec 3 szintes és mellette  van egy nagyobb un. kifutó, ahol a süldő nyulak ugrándoznak szaladgálnak... ez is lehet zavaró?

 

Nálatok az anya nyulak mennyire vannak különválasztva a többiektől...

Előzmény: Deryan (40321)
Yahzuz Creative Commons License 2016.08.12 0 0 40332

erre a fajtára gondoltam.

Előzmény: Deryan (40329)
Yahzuz Creative Commons License 2016.08.12 0 0 40331

Naponta kétszer kaptak friss vizet, de volt,hogy 5 perc múlva már úszkált a tálban a nyúlbogyó.

Onnét tudom,hogy ez lehetett az oka,hogy ahol önitató volt, ott egy nyúl sem hullott el.

 Ma rájöttem,hogy túl erős a rugó a szelepekben, holnap teszek még egy próbát, ugyanis lehet állítani.

Minőségileg kínai az ebayről rendeltem meglátom mire megyek vele, ha engedek a rugón, lehet már tudnak inni belőle.

 Próbálkoznak ők, csak nem elég erősen, pedig nem hiányzik sok.

Előzmény: iimi (40330)
iimi Creative Commons License 2016.08.12 0 0 40330

Yahzuz ha nem titok és megtudhatnánk, az elhullások pontos részleteit!

Milyen időközönként cserélted a vizet? Honnan tudod hogy ez volt az ok?

 

Előzmény: Yahzuz (40327)
Deryan Creative Commons License 2016.08.12 0 0 40329

Az önitató nekünk sem jött be. Rozsdamentes barkácsolt fémitatókat használunk s naponta szintén 2x cseréljük a vizet. 

 

A fotót én sem látom.

Előzmény: iimi (40328)
iimi Creative Commons License 2016.08.12 0 0 40328

Nincs kép róla... nem látszik!

 

Én próbálkoztam szelepes önitatóval, de volt amelyik nem tudta megtanulni... illetve elég rossz minőséget kaptam, néha kifolyt  a víz belőle ezért visszatértem a cserépedényekhez... naponta kétszer cserélem nekik a vizet...

Előzmény: Yahzuz (40327)
Yahzuz Creative Commons License 2016.08.11 0 0 40327

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne,hogy miként tudnám rászoktatni a nyulaimat az önitatóra?

 Mivel sajnos sok elhullásom volt, ami az itató tálak rovására írható, így építettem egy önitató rendszert.

Ma helyeztem üzembe, de eléggé értettlenekednek.

Volt előttük önitató de golyós, az ment nekik, a gond,hogy ezt is alulról akarják nyalni.

Csak ez szelepes olyan mint a képen látható is

bal jo Creative Commons License 2016.08.10 0 0 40326

Sziasztok

Régi nyúl tartó vagyok mivel megszűnt a felvásárlása más eladási lehetőséget keresek.Szeretnék olyan szemméjtt találni aki feldolgozva tudja értékesiteni szerintem össze kel fognunk csak igy 

lehet megmeteni a nyul piacot .

kemorgo Creative Commons License 2016.08.10 0 0 40325

Anno, a kezdetekkor én is csináltattam egy zártat, bebújó nyílással, de nem vált be. Az anyáim nem kedvelték.

 

A tyúkok viszont imádják, kiváló tojófészek lett belőle :D

Előzmény: iimi (40324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!