Keresés

Részletes keresés

brikigép Creative Commons License 2010.01.29 0 0 2499
Üdv !

Ha jócskán visszaolvasol minden kérdésedre választ találsz!

Jó brikettet csakis száraz alapanyagból készíthetsz. Nyáron kirakod a napra a nádkévéket, durván leszecskázod, majd apróra ledarálod (0.5-2cm ) és választhatsz :vagy csigás géppel vagy a Zsozé által készített hidraulikus géppel préselheted. Elejében biztosan lesz köztük csak gyújtós minőségű de a kisérletezés közben fölfejlesztheted profi minőségűre is.
Én csigás géppel már összepréseltem egy nádtetőt , ennek brikettjével szöget tudtam verni.
Előzmény: Willowman (2493)
norissz Creative Commons License 2010.01.28 0 0 2498
Köszi
Előzmény: stefi54 (2497)
stefi54 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 2497
Üdv! De kegyetlen jó érzés,ezt csak az tudja aki átélt már hasonlót! Kitartást és győzelmet!
Előzmény: norissz (2495)
traktoros_feri Creative Commons License 2010.01.28 0 0 2496
Ez bizony megszállottság :D
Ami nem árt ha az ember ilyen fába vágja a fejszéjét! Velem is gyakran előfordul ilyesmi :D Ha működne a cső tudnál megint videót feltenni a múltkori nagyon tanulságos volt ;) Üdv traktoros
norissz Creative Commons License 2010.01.28 0 0 2495

Sziasztok!

Fél 9-kor reggel ma lementem a mühelybe és most jöttem fel, úgy hogy nem ettem ma semmit és nem is ittam!

Szerintetek ez mi!?

Megszállotság vagy hülyeség?

De működik mostmár a gépem az új brikettálócsővel!

A 120x120-as bugából lett a brikettálócső és ezt már nem tudja mozgatni semerre sem a tolóerő!

Ha kész lesz teljesen felteszem a méreteit a brikettálócsőnek, de még tesztelem előtte nehogy gond legyen vele!

Ha rossz akkor ugyanúgy szív vele mindenki mint én!

Előzmény: tgk3500 (2494)
tgk3500 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 2494
Szerintem meg kicsit elszabadultak az indulatok.A fórum pont azért van,hogy ismereteket,tapasztalatokat osszunk meg egymással.Hogy ne csináljunk két ugyanolyan rosszul működő gépet.Ne legyen a "dögöljön meg a szomszéd tehene is"hozzáállás.Nézzétek meg gyapit,aki gyerekfejjel rendesen ráhajt a témára,más oldalakon is,és ha talál valamit,megossza velünk.Na meg házilag.Én is abból próbálok meg eszkábálni,ami itthon van.Nincs folyamatos alapanyagom,tehát ehhez kell gépet gyártani.Lehet hogy a fele gyújtós lesz,de a másik fele talán jó.Megjegyzem,én a kiürült tejesdobozt nem dobom ki,kivágom a tetejét,és a papírhulladékot beletömködöm,ha megtelt,eltűzelem.A felére csökkent a szemetünk.
Willowman Creative Commons License 2010.01.28 0 0 2493
Üdv Nektek!

Sajnos nem találtam a bennem felmerült kérdésre kielégítő választ, remélem hogy tudtok segíteni.

A problémám a következő:

Tavaly lett lebontva nád, egy kb 300 négyzetméteres tetőről.
Jelenleg a hátsó udvarban pihen.
Ezt szeretném brikettálni.
Gondolom, hogy valamilyen módon le kell hogy daráljam.
A kérdésem az, hogy mennyi lehet a nedvességtartalma?
Elég ami benne lehet, vagy nedvesítenem kell?

Hogyan tudnék jó brikettet készíteni belőle?

Előre is köszi.


ui.:
Tudom hogy ez nem konkrétan a géphez tartozik, de hátha... :)
OAndorka Creative Commons License 2010.01.28 0 0 2492
Én most csak magamról és a saját véleményemről írok.
Látom, nincs meg Benned az a nagy lendület és kedv, mint az itt fórumozókban. Nekem egy nem is túl kicsi fűrészüzemem van, ahol heti 4-6 tonna fűrészpor keletkezik( amikor megy) de eszembe nem jut, hogy milliókért vegyek egy masinát, amit meg tudok magam is csinálni. ( Ami nem drága, az kínai, és valószínűleg xszar is) .
Nekem egyszerűbb az életem, mint a fórumozók jó részének, én csak fűrészport akarok nyomni. Ahhoz összehozom a gépet, és utána csak használom. Nem akarok nádat, szalmát stb. nyomni. Ha kapok segítséget, elfogadom, ha tudok adni, akkor adok. Ha van tudásom megosztom, mert nem ártok vele magamnak, és másnak. Nem a konkurenciának segítek, hanem pár lelkes embernek, akik hasonló cipőben járnak mint én. Ha a konkurenciát erősíteném a magam rovására, akkor úgysem tenném. Szerintem az ilyen emberek viszik előbbre a világot, mint akik itt vannak. Aki csinál valamit, valami célért, ha más-nem azért, hogy ne a tv előtt üljön. Aki már csinált egy gépet, bármilyen egyszerűt, az tudja, hogy mekkora öröm, amikor megy, zakatol, nyom, vagy szorít, lehet nézni órák-szám. Amit veszel, azt bekapcsolod, azt had menjen, ha tönkremegy akkor káromkodsz, meg hívod a szervizt, meg szidod a gyártót.
Jelen helyzetben senkinek sem könnyű, akinek van melója ezért, akinek nincs annak meg azért. Én nem adom fel, amit akarok , megcsinálom, még ha évekig tart, akkor is, mert azért vagyunk , hogy szebbé tegyük ezt a világot.
Üdv: OAndorka
Előzmény: halmos.attila (2491)
halmos.attila Creative Commons License 2010.01.28 0 0 2491
Rendben értem, csak azt is vegyük figyelembe, ha sziveskedtek megnézni, akiket ez tényleg érdekel, és nap- mint- nap, ezzel komolyan foglalkozik, lakohelye szerint nem biztos, hogy  az öntési  feladatokat, illetve az ahoz értő szakembert  megtalálja, és hiába tudok adni neked csigát, amit le lehet másolni, homokban   formázni, ill  megcsinálni, te is tudod, hogy a csigák nem mindenfajta brikettáláshoz jó, ha fürészport nyomatsz, a szalma már nem megy ahogy kellene, most nem az a lényeg, hogy sokan itt előálitottak, nagyon, nagy örömmel  egy bizonyos menyiséget, de az  sokáig, nem marad egybe!!!! és a fő baj az, hogy akik ezzel szeretnének foglalkozni, azoknak nincs sok jó anyaguk, szerintem, nekem is nagymenyiségü, anyagom van, de állandoan változik, nap-mint-nap. és szerintem ez a baj, ha az ország bármely részére elmentek, expedicios formában, azaz  busszal, többen egyhelyre, PL Briki-hez, ott láttok gépoet,  de akár ide is, viszont a probléma fent marad, a jó gép, milliok, ami kellene hozzá, szárito, stb nincs, a szalma, fürészpor, SOK nincs, a darálo, ami kellene a Forgács ledarálásához, speciális igény, a oénz rohadt kevés van, mindenkinek, de akinek van az vesz, gépet::Lehet hogy én igen hűlye vagyok, de kb t0 éve kinlodom, mert igenis kinlodom, darálokkal, brikettálokkal,  hasito, és ami azzal kapcsolatos,  hogy  fent tudjunk maradni, ebben a nehéz helyzetben,  hát merem mondani, nemnagyon sikerül semmi. Az legtöbb forumon vannak KOMOLY MÉRNÖKÖK, nagy tudásu emberek, akik adják az adatokat , segitteni probálnak, ezek közt van nagy szakember is, mégis a haladás lassu, szinte semmi, egykét kivételel, ha valaki leül, és becsülettel kiszámolja, mit, mikor, kezdett el, és mi lett belöle, az menyibe kerül, HÁÁÁT!! megdöbbenne. EZ CSAK RÁM vonatkozik, lehet hogy nektek sikerűl, legyen szerencsélye mindenkinek ebben és másban is.
Előzmény: OAndorka (2489)
brikigép Creative Commons License 2010.01.27 0 0 2490
Precíziós acélöntvényből drága lenne?
Egy haverom szalmaprésekhez önt ezer féle bütyköt, csakhogy viaszminta kell.
Már öntettem turbinát úgy hogy én faragtam ki a viaszt.
Előzmény: OAndorka (2489)
OAndorka Creative Commons License 2010.01.27 0 0 2489
Csak hogy egy dologról beszéljünk: Az öntvény csigát ACÉLÖNTVÉNYBŐL tervezzük, nem vasöntvényből.
Üdv: OAndorka
Előzmény: halmos.attila (2488)
halmos.attila Creative Commons License 2010.01.27 0 0 2488

Helló mindenkinek

IGY VAN, már én szolni sem merek, az öntvény NEKEM semmit nem birt ki, lehet hogy a csere gyors, de az anyag,  lehet hogy a gondolat jó, de nekünk az anyag nem lett jó, eltört, és hamar, szerintem is husdaráloba jó, ezek a gépek azért vannak  milliokba, mert ilyen goromba árakat mond, mindenki,  a rég öreg pad már nem is jó??? csak a FULL tecnika Fiuk.

Előzmény: Gocan (2460)
norissz Creative Commons License 2010.01.27 0 0 2487
Igen, a szorító az úgy működik!
Előzmény: traktoros_feri (2486)
traktoros_feri Creative Commons License 2010.01.27 0 0 2486
A szorító akkor úgy van ahogy írtam? Mert arra nem tértél kis a válaszodban.
norissz Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2485

Az a keverőmotor 11-et fordul 1perc alatt és 370wattot eszik teljes terhelésen!

Így nekem kb 100 wattot óránként.Szerintem ez nem sok.

Előzmény: traktoros_feri (2484)
traktoros_feri Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2484
Akkor a szorítást úgy oldod meg: ha jól vettem ki a videóból, hogy a csővégén felülről kb: 5cm-es db le van vágva és ezzel szorítod a már kész brikettet? A szorító munkahengert tartó állványon pedig azért van keresztbe az az "áthidaló", hogy a levágott cső ne tudjon előre csúszni a brikettel! A tartály alján mozgó keverőre lenne egy felvetésem: ha több keverő lapátot tennél az aljára akkor kisebb fordulat is elég lenne így akár kisebb motor és kevesebb fogyasztás! :D Csak egy ötlet
Előzmény: norissz (2482)
yamaha r6 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2483
Üdv rabolt!

Küldtem neked egy e-mailt ! A válaszodat előre is köszönöm! Megkérdezném megint te hol laksz?
Előzmény: rabolt (2481)
norissz Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2482

Nekem a főmunkahenger fala a legvékonyabb részen 45mm!

De ez egy teljesen más típusú henger mint a megszokott.

Szerintem a 7mm-nek elégnek kell lennie, ha a munkahenger csövének a faláról beszélsz!?

A brikettálócsőnek legalábbis az enyém most ilyen 120mm-es négyzetes bugára átmérő 55-ös lyuk van fúrva közepére hosszában.

Erre hosszában egy 60x180mm hosszú ablakot marattam a betöltőnyílásnak!

Így ennek a brikettálócsőnek a legkisebb falvastagsága 30mm!

Ennek már el kell bírnia!

Félbe ne vágd a brikettálócsövet, mert ugyanúgy fogsz járni ahogy én!

A 23mm-es falvastagságú cső a tövénél hosszában kettényílt!

Előzmény: traktoros_feri (2480)
rabolt Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2481
Megtalált a brikettáló tulaja e mailben,gondolom olvasta a fórumot.Nagyon korrekt volt azt mondta nincs akadálya,hogy méregessünk egy kicsit!A többit azoknak akik eljönnének velem.
Előzmény: rabolt (2473)
traktoros_feri Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2480
Hidraulikus esetén a főmunkahenger falvastagságának 7 mm elég?Vagy milyen vastag falú kell? illetve a préscsövet ha félbevágjátok, teljes hosszába? ha pedig nem akkor felülről bemartok egy piskóta formát mint egy reteszfészket? és azon keresztül szorítjátok a brikettet?
Gocan Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2479
ÜdV!
Én a BME-n végeztem gépgyártástechnológia szakon szintén. A vas-szén állapotábra nagyon is sokat mond. Hát legyen öntsétek!
Előzmény: OAndorka (2466)
rabolt Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2478
Érdekli a dolog,majd estére kitalálok valamit.
Előzmény: OAndorka (2474)
yamaha r6 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2477
Visszaírt a vaterás emberke a gép pécsen van baranyába. A kipróbálásra azt irta megoldhato a dolog.
Előzmény: yamaha r6 (2476)
yamaha r6 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2476

Üdv rabolt!

Érdeklődnék tőled hogy te hova valósí vagy? Láttam már írtál is az embernek a vaterára. Kíváncsi leszek mit válaszol neked? Vajon hol van baranyában? De ezt mindjárt megkérdezem én tőle!
Előzmény: rabolt (2473)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2475
mielott lemasolod, erdemes lenne megtudni, hogy miert elado, hasznalhato-e egyaltalan.

vajk
Előzmény: rabolt (2473)
OAndorka Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2474
Próba cseresznye.
Előzmény: rabolt (2473)
rabolt Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2473
A csigás link érdekes!Figyeljetek, írok az embernek a vaterára,hogy némi apróért elmehetnénk-e egy páran kicsit méregetni!Mit szóltok hozzá?Ha nem jön senki én akkor is elmegyek,de azért több szem többet lát!Meglátjuk hátha érdekli a dolog.
Előzmény: Gyapi95 (2472)
Gyapi95 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2472
Sziasztok!Ezt nézzétek meg mire bukkantam:
http://www.vatera.hu/papirbrikett_pres_elado_1_forintert_161741507.html
http://www.vatera.hu/brikett_gyarto_gep_161799210.html
Szerintem nagyon jók!
norissz Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2471

Mit vitáztok ilyen hülyeségen!?

Ez még csak a kezdet ez csak egy csiga! Ezen kívül még van 80%-a a gépnek ami elsőre biztos nem sikerül senkinek sem!

Nekem is már ez a második brikettálóm!

Előzmény: OAndorka (2466)
norissz Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2470
Ezért dolgozok én a hétvégéken is! :))
Előzmény: halaloszto (2462)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!