Keresés

Részletes keresés

DAttis Creative Commons License 2014.03.25 0 0 904

Hát nyilván sokunk (én sem) teheti meg, hogy csak átköltözünk egyik emeletről a másikra ugyanabban a házban, főleg hogy én több millát belefeccöltem a felújításba alíg 5 éve. Megteremtettem a "saját otthonom" 

Előzmény: Ezelkievics (899)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.03.25 0 0 903

Boldogok azok,akik bíznak az orvosaikban. Kár hogy én már nem tudok.....

Előzmény: Törölt nick (902)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 902

Értem. Nagyon érdekes, de egyáltalán nem egyedi a problémád. Nyilván írhatnám, hogy teljesen irreális a félelmed, hiszen Magyarországon valóban csekély esélye van egy olyan földrengésnek, ami katasztrófát okoz, de ezeket te már pontosan tudod.

 

Az én szorongásomnak sincs reális alapja, mégis létezik.

 

Amiket én javasolnék:

 

1. Autogén tréning : szerintem kifejezetten jó lehet a te esetedben. Legjobb csoportosan kezdeni, de már a neten is minden infót megtalálsz az egyedüli kezdéshez. Semmit nem vesztesz, ha megpróbálod. Ez elvileg a tökéletes módszer a célirányú szorongásod kezelésére.

 

2. A pszichodráma jó, de nem úgy, hogy 1 éve vársz. Ez nem normális, ez nem fog ÍGY segíteni

 

3. A Frontin 0.5-re emelése nem tragédia. Ez még mindig amolyan "bébiadag". Ha nem tudsz aludni, pihenni, a félelmed korlátoz a normális életvitelben, akkor meg kell próbálni ezt átmenetileg.

 

4. Mi itt leginkább a saját tapasztalataink alapján írunk véleményt, az első MINDIG az orvosod útmutatása legyen.

 

Sok sikert!

Előzmény: DAttis (895)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.03.25 0 0 901

Egyébként h valami pozitiv is legyen néha, ez a vacak segített oldani a repüléstől való félelmemet....elősször azt hittem h véletlen,de ha bevettem,utánna nem féltem arra gondolva hogy repülnöm kell,persze nem is kellett,mert nem volt kötelező.

Ezelkievics Creative Commons License 2014.03.25 0 0 900

Szerintem sem

Előzmény: Chief Boden (891)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.03.25 0 0 899

Talán ha lejjebb költöznél......Másodikra pl.

Előzmény: DAttis (893)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.03.25 0 0 898

Jesszus,miről szoktál le ennyi idő alatt? Alprazolam?

Előzmény: Hajnalka19 (888)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.03.25 0 0 897

Tényleg szerencsétlen és tényleg ezek a lehetőségek, amik közül valójában csak az egyik a "lehetőség"......a többi hiba sztem

Előzmény: sasa58 (877)
Chief Boden Creative Commons License 2014.03.25 0 0 896

Akkor bocs. Azt hittem te még mindig szeded

Előzmény: Pater Pirandello (892)
DAttis Creative Commons License 2014.03.25 0 0 895

az elején (amikor kezdtem szedni, az kb május közepe volt) hetekig valóban "kikapcsolta" a félelmet, aztán (nyár folyamán változó volt hol éreztem hol nem a hatását),  szeptemberben volt egy pár hét (talán 2 hét) semmit se kellett (úgy éreztem nem kell) szednem és tök jókat aludtam, aztán októberben kezdődött elölről szednem kellett, de akkor eleinte  volt az érzés  "megnyugtat" ahogy beszedem, na ezt már nem érzem... :(

 

Mint írtam próbáltam a természetes anyagokat (macskagyökér, komló, golgotavirág) de mintha nem hatna semmit.

Előzmény: Törölt nick (894)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 894

És eddig a 0.25 Frontin teljesen "kilőtte" ezt a fajta félelmedet?

Előzmény: DAttis (893)
DAttis Creative Commons License 2014.03.25 0 0 893

ezt kívülről nyilván könnyű ajánlani, de amikor minden fura zörejre már felkapom a fejem és várom a rezgést, kilengést... az ágyba feküdve eszembe jut az az érzés...pfújj már így mesélve is kitör a frász...

 

Tök egyedül megküzdeni az élménnyel (fateromék csak kinevettek mit félek 30 évenként van ilyen,  na igen csak most 3 éven belül volt, sőt volt azóta még 2 rengés csak azt vmi csoda folytán nem éreztem)

 

Nyilván jót akarsz, de ameddig nem jövök rá, mitől ugrott ki így a "frász küszöböm" ettől, nem lesz nyugi

Előzmény: Chief Boden (891)
Pater Pirandello Creative Commons License 2014.03.25 0 0 892

(saját t.)

Előzmény: Chief Boden (890)
Chief Boden Creative Commons License 2014.03.25 0 0 891

Szerintem ez nem ok arra, hogy Frontint szedjél. Pláne nem 1 évig.

 

 

Előzmény: DAttis (881)
Chief Boden Creative Commons License 2014.03.25 0 0 890

Te orvos vagy amúgy ?

 

Vagy tapasztalatból beszélsz ?

Előzmény: Pater Pirandello (883)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 889

Emelhetsz 0.5-re, kb. ezeket kockáztatod vele :

 

- talán nehezebb lesz majd teljesen abbahagyni, mintha 0.25-ről tennéd ezt

- lehet, hogy egy idő után az sem lesz elég, és jöhet a 0.75, 1, és így tovább (nekem továbbra sem kellett emelnem, ilyen is van)

 

Én mindenképppen az orvos utasításait követném, ő tudja jobban megítélni a helyzetet, nem a fórumozók.

Előzmény: DAttis (875)
Hajnalka19 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 888

Hello Mindenki!

 

Tudom, vannak helyzetek, mikor kell a bogyó, nyugtató stb.....DE......nem egész életen át!

 

Ha valakinek segítsége lenne, akkor anonim módon írhat nekem vagy hívhat is!

Számot itt adok: addiktologia.hajnalka@indamail.hu

 

Tudom, nagyon is mennyire nehéz a leszokás. nekem 8 hónapomba kerüld, de életben vagyok és most addiktológiai kontól és minden mástól függetlenül. Havonta járok kontrollra tisztán és jól!

Kérlek!!!!

Ha baj van ne féljetek írni nekem....

Én anno 44 kiló voltam 175cm magasság mellett és állandóan bogyókat szedtem. 

Most 55 vagyok, sportolok és segítek!

 

Ha valaki élne a lehetőséggel, akkor érezném, hogy nem volt hiábavaló az, hogy életben maradtam és másokon segíthetek.

Szép napot!

Előzmény: sasa58 (877)
cyanne Creative Commons License 2014.03.25 0 0 887

ugyan, hiszen mélyreható ismereteket szereztél a filmekből, meg a csoportterapeuta is azt mondta:)

Előzmény: DAttis (886)
DAttis Creative Commons License 2014.03.25 0 0 886

ne hagyjuk, most már kíváncsi vagyok !

 

Amúgy ahová jártam anno egyénire, azért ott tényleg gyakrabban volt hallgatás a terapeuta részéről :P

Előzmény: cyanne (885)
cyanne Creative Commons License 2014.03.25 0 0 885

hagyjuk:)

Előzmény: DAttis (884)
DAttis Creative Commons License 2014.03.25 0 0 884

miért húha?

 

:P

Előzmény: cyanne (882)
Pater Pirandello Creative Commons License 2014.03.25 0 0 883

Ha nem javul az állapot, ez az orvosi tanács megfontolandó. Javuláskor kéne majd csökkenteni, lassan.

Előzmény: DAttis (875)
cyanne Creative Commons License 2014.03.25 0 0 882

A csoportvezetők szerint nem lenne jó az egyéni, hisz ott én beszélnék a terapeuta meg csak max bólogatna hallgatva...

 

húha.

Előzmény: DAttis (880)
DAttis Creative Commons License 2014.03.25 0 0 881

"...Azért szedsz már egy éve Frontint mert nem kerültél sorra a csoportban ???..."

 

Nem ez az ok, a tavaly április 23-i földrengés megtapasztalása (tök egyedül egy 10. emeleti panellakásban éjjel)  teljesen kibuktatott - az "élmény" a masszívnak érzett épületnek hullámzó mozgása, majd a kilengés érzése, hogy azóta (majd 1 év) problémáim vannak az elalvással.  -  Átmeneti megoldásnak mig a csoportban játszhatok a problémámmal  kértem és adták a gyógyszert

Előzmény: Chief Boden (876)
DAttis Creative Commons License 2014.03.25 0 0 880

Egyéni terápiára jártam évekig (más lelki problémák miatt) és ott javasolták meg kellene a csoportost próbálni.

Nagyon jól is ment addig míg a tavalyi hevesi földrengés "szétrázta a lelkem" amitől úgy érzem visszaestem.

Ugye éppen annak kellene utánajárni  ez a tavalyi esemény miért tört meg ennyire hisz már  4szer átéltem hasonlót max nem tök egyedül és nem a sötét éjszaka közepén. Azaz miért alakult ki ekkora félelem, hogy többször azt érzem ugyanolyan veszély van mint Japánban, ami ugye nem igaz...
A csoportvezetők szerint nem lenne jó az egyéni, hisz ott én beszélnék a terapeuta meg csak max bólogatna hallgatva...

ez jut eszembe az egyéniről:

Előzmény: cyanne (879)
cyanne Creative Commons License 2014.03.25 0 0 879

miért nem próbálsz meg egyéni terápiát?

 

(bár csak rövid ideig jártam pszichodrámára, de ott önként jelentkezéssel ment a „játék”, aztán persze a szereplőket az illető „főjátékos” választotta ki. másrészt úgy emlékszem, nem az a lényeg, h kivárd, amíg „eljátszanak” téged is, hanem a többiekéből is tanulsz + más gyakorlatok is vannak.)

 

már nem érzem a bevételekor az "ellazulás" érzést amit kezdetben. Tkp csak a tudat, hogy bevettem nyugtat meg de érzem a ugyanúgy a feszültséget.

 

azért nem érzed, mert már hozzászoktál ehhez az adaghoz.

Előzmény: DAttis (875)
cyanne Creative Commons License 2014.03.25 0 0 878

mert megint olyan szarul lettem, h nem volt erőm nem.

(bipoláris depresszióm van.)

Előzmény: Ezelkievics (874)
sasa58 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 877

Ez egy nagy csapda, a szerencsétlen alprazolam szedő az alábbi lehetőségek közül választhat:

  • emeli az adagot, aminek beláthatatlan következményi lehetnek
  • marad az alapdózison, ami már semmit nem ér, tehát szenved
  • leszokik valahogy, de akkor az elvonási tünetektől szenved hosszú hónapokig

Az eredmény: mindenképpen nagy szívás, de tényleg a leszokás tűnik a legkevésbé rossznak.

Előzmény: Chief Boden (876)
Chief Boden Creative Commons License 2014.03.24 0 0 876

Azért szedsz már egy éve Frontint mert nem kerültél sorra a csoportban ???

 

Hát ez így elég szörnyen hangzik.

 

Akkor keress olyan szakembert aki tud veled foglalkozni.

 

A Frontin hatását azért nem érzed már mert a hatása a tolerancia kialakulásai miatt elmúlt.

 

Vagy abbahagyod vagy megemeled az adagot.

 

Jobban jársz ha az abbahagyás mellett döntesz. Persze csak fokozatosan.

 

 

Előzmény: DAttis (875)
DAttis Creative Commons License 2014.03.24 0 0 875

Nálam az a baj, amint korábban meséltem miért szedem a Frontint, és az orvos aki felírta javasolta (akihez egyébként járok is terápiára) terápiával oldjam meg. No most a terápia (pszichodráma) sajátosságai miatt - nem kerültem játékra, már közel egy éve "húzódik" a problémamegoldás.

Igy kénytelen vagyok esténként bevenni az "adagot" néha-néha próbálom kihagyni, de akkor "xar alvás" következik, de sajnos lassan úgy érzem a az a kis adag (0,25 mg) semmit nem ér - ahogy múltkor írtam már nem érzem a bevételekor az "ellazulás" érzést amit kezdetben. Tkp csak a tudat, hogy bevettem nyugtat meg de érzem a ugyanúgy a feszültséget.

 

Szerintetek mi a megoldás mert emelni nem akarom az adagot, pedig az orvos mondta amikor elkezdtem ha nagyon úgy érzem vehetek be 2 szemet azaz 0,5 mg-ot is

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!