Keresés

Részletes keresés

ZolKa Creative Commons License 2021.07.31 0 0 99195

Sziasztok!

 

Felújítotm a küszöböket amikre rakok új sárgaréz küszöbsíneket is.

Mi a tapasztalatotok érdemes a sárgaréz küszöbsíneket is lelakkozni?

 

Zoli

sr1 Creative Commons License 2021.07.30 0 0 99194

Szerezz valahonnan egy billencs agyagot, tisztát, homok és föld nélkül, gondolom széna-szalma van a közelbe eladó. Az agyag nedves lesz. 

Kiveszed a gödörből az a tartályt és töltesz alá 10-15 cm tiszta agyagot, kiszintezed vízmértékbe és visszateszed a tartályt.   

Elkezded tölteni vízzel a tartály, közbe tapasztod a gödröt a tartály mellett agyaggal- amit a szalma-szénával összekeversz. 15-20 cm rétegeket kell egymásra tapasztani, amilyen melegek vannak, míg körbeérsz megszikkad. Ha az agyak tiszta és nincs benne föld, ha megszikkad, vizet nem vesz fel, úgy marad ahogy be van töltve- ha elég vastag, talán megtartja a föld nyomását is. 

Amikor felértél majdnem a talajszintig, készítesz pallókból egy 10%-os esésű sátortetőt, ledeszkázod és rápakolt 10 cm agyagot egy kis szalmával, majd 5-10 cm földel is, azon majd kinő a fű.

 

A tető:

Kell két gerenda a tartály oldatától vagy 40-50cm- hosszába, de össze kell ácsold a két gerendát két rá merőleges gerendával (egy keretet képezve). Arra fel lehet építeni palló szarufákkal egy tetőt, megáll, ha be vannak horgolva a gerendákba a pallók. Talán elég a 10-es palló is, csak össze kell ereszteni középen őket.  A deszkázatra rá kell szegezni egy réteg kátrány papírt (bitumenes membránt), meg védve a falakat is a tartály oldalán.   

A tető alá is lehet tenni takarásnak szalmát egy kevés agyaggal összekeverve.

A szívócsőnek készítesz egy keretet a a szarufák közé, amit leveszel, amikor kiszívatod, arra is agyag és föld mehet, akkor nem is látszik. 

 

  

Előzmény: L_áma (99193)
L_áma Creative Commons License 2021.07.30 0 0 99193

Nem is. Ezért kutatom minden vonalon, ki hogyan tenné a "legjobban".

Előzmény: Töck Jenő (99192)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.07.30 -1 0 99192

"valahogy meg kell oldani"

Ez igaz. De az is, hogy nem rosszul.

Előzmény: L_áma (99188)
L_áma Creative Commons License 2021.07.30 0 0 99191

Kvarcszemcsés..... akkor ebbe már belekeverték. 

Előzmény: Ákos70 (99190)
Ákos70 Creative Commons License 2021.07.30 0 0 99190
Előzmény: L_áma (99189)
L_áma Creative Commons License 2021.07.30 0 0 99189

Na, erre véletlenül én is tudok mondani:

 

LB knauf. Alapozó/tapadóhíd. 10 éve ragasztottam régi burkolat tetejére, és 6 sort festett vaslemezre is. Még eddíg hibátlan. Mivel a feleségem csempeboltos, ő előtte rákérdezett a képviselőnél. Azt a javaslatot kapta, hogy keverjünk némi kevéske ragasztót az alapozóba. Az a száradás után egy igen durva, "kapaszkodós" felületet eredményez.

 

Működik. 

Előzmény: Ákos70 (99186)
L_áma Creative Commons License 2021.07.30 0 0 99188

Igen, ez mind igaz. Még egy nagy különbség van köztük:

 

400e huf...... 600e huf.

 

20e huf.

 

Namost, ezt nem úgy kell számolni, hogy ettől maradt a zsebemben 380e huf.....580e huf, Hanem úgy, hogy így most van egy tartály, amit valahogy meg kell oldani, úgy meg semmi nem lenne.

 

Igaz a szomszéd telken erdő van, meg lehet kapaszkodni a szederindában. :))

Előzmény: sr1 (99181)
Alapi42 Creative Commons License 2021.07.30 0 0 99187

  A csempék és az egyéb kerámia  termékek nem zománcosak hanem mázasak.

 

 A zománc az a fémekre megy. 

Amúgy szerkezetileg  nagyon hasonlóak mind a kettő olvasztott üvegszerű anyag !

Előzmény: sr1 (99185)
Ákos70 Creative Commons License 2021.07.30 0 0 99186

Köszönöm a válaszokat!

Ez olyan 15 évvel ezelőtt lerakott, olcsó olasz obi-akciós padlólap, félfényes, talán pei3-as. Nagyon stabilan áll, csak már nem szép (igazából sose volt), nagy meló lenne felverni.

Akkor megpróbálom ezeket beszerezni.

sr1 Creative Commons License 2021.07.30 0 0 99185

Léteznek régi zománcos csempék, ezek alig szívnak nedvességet. 

Ezekre ráburkolni kérdéses, de kell késziteni egy próbát az alapozóval, ha két nap után spaklival le tudod kaparni, akkor nincs rendben.

Mapei Eco prim PU 1K is , a D4-es  is jó, mindkettő elvileg mindenre ragad, ha egy kicsit nedvszívó. A Mapei talán könnyebben hozzáférhető. 

Ha a próba nem sikerül, kell venni egy széles szájú SDS+ vésőt és leütni a csempéről a zománcot, foltokba. A zománc alatt már nedvszívó.

 

A másik részlet, hogy nagyon alaposan le kell tisztítani a zsírt és minden más szennyeződést a padlóról, ehhez a legjobb egy marószódát is tartalmazó tisztitószer.  

 

 

 

Előzmény: Ákos70 (99183)
peterch Creative Commons License 2021.07.29 0 1 99184

Szia !

 

A neten ezt találtam : https://epitsd-okosan.blogspot.com/2016/04/hogyan-burkoljunk-meglevo-burkolatra.html

 

Alapozó : Murexin D4 tapadóhídWeber.col bondprimer

Ragasztó : weber.col promax S1

Előzmény: Ákos70 (99183)
Ákos70 Creative Commons License 2021.07.29 0 0 99183

Sziasztok!

Padlólapra akarok padlólappal burkolni.  Milyen tapadóhidat, ragasztót ajánlotok?

zztopp Creative Commons License 2021.07.28 0 0 99182

Sziasztok!

 

Szigetelnek nálunk, most tartanak a hálózás-másodolás fázisban. De nekem vannak kétségeim a mostani állapotot látva a végeredménnyel kapcsolatban. Az első rétegnél erős nagyolás, egyenletlen felület maradt néhány helyen. Mikor ezt szóvá tettem azt mondták, hogy majd másodolás előtt megcsiszolják, és a másodolás után nem fog látszani. Másodolni most kezdtek, nem láttam csiszolást előtte, a sorját imitt amott spaklival letolják, és ami nekem furcsa, csak sima glettvasat használnak, lepkét nem. ennek köszönhetően a glettvas félköríves nyomai meglátszanak mindenütt. A szines vakolat ezt eltünteti, vagy balhézzak, hogy miért így csinálják?

sr1 Creative Commons License 2021.07.27 0 0 99181

A víz és szennyvíz tárólók henger alakúak, azokat be lehet építeni a talaj szintje alá, olyan mélyen, hogy kell rajtuk legyen 50-70cm föld.

Polipropilénből vagy erősített üvegszálból készítik őket és úgy vannak méretezve, hogy alájuk kell 40cm sóder+homok és körbe homokágy. A beépítésnél meg kell tölteni vízzel, aztán vissza kell tölteni az ásást mellette homokkal, aztán földel vagy 50cm. Kisebb autóval is rá lehet hajtani. Léteznek nagyon nagyok is. Az egyetlen probléma velük az, hogy nem lehet talajvíz körülöttük.  

A szennyvíz tárólóba lehet kapni baktérium kultúrát, ha csak tiszta szennyvíz jut bele, semmiféle olajos vagy kémiai szer (ipari mosószert sem bírja), akkor nagyon ritkán kell szívatni.   

 

 

Ehhez a dobozhoz nem szólok hozzá, szerintem  kisipari termék. Nem volt méretezve.  

Előzmény: L_áma (99179)
hobby 66 Creative Commons License 2021.07.27 0 0 99180

Mondod ezt te.

De sokszor vannak építkező emberek, akik sokkal jobban tudják, mint a rómaiak, vagy az építészmérnökök, vagy mint bárki más :-)))

 

Szomszédban a garázsra csináltak betonkoszorút vasalás nélkül, és csodálkoznak miért van megrepedve a 2.5m széles ajtó felett.

 

Előzmény: Zöldár (99178)
L_áma Creative Commons License 2021.07.26 0 0 99179

Semmit nem láttam a munkáikból. A mostani főnökét ismerem. Ő mondta, előző munkahelyén sok tartályt dugtak el puccos udvarokban a föld alá, tőle kérdezzek. Ezért kerestem meg.

 

Pár mondatban elmondta hogy csinálták, mi vált be. Mivel én nem értek hozzá, kérdezni sem nagyon tudtam.

 

Jövő vasárnap lesz legközelebb itthon. Majd még vallatom.

 

A 30 centi fagy ellen az nem 30, hanem a 30 földbeton, meg a 10 rendes beton, meg a gyep, vagy a térkő. Ez hanyagul egy bő fél méter. 

Zöldár Creative Commons License 2021.07.26 0 0 99178

 

 

 

 megkeverték a földet cementtel. Méterenként egy zsákot. "   végül is jobb mint a semmi.

 

 De azért már régen rájöttek, hogy a sódert és a homokot nem lehet földdel helyettesíteni.

 Szemcseméret  és szerves anyag tartalom miatt.

 

 

 Az élettartalma  töredéke a jó betonnak  és a cementes habarcsnak.

 

 

 A jó beton majd örök élet.... lásd a rómaiak építkezéseit !

Előzmény: L_áma (99172)
Zöldár Creative Commons License 2021.07.26 0 0 99177

  Sőt a humusz tartalom is káros.

 

 

 Különféle szerves savak  bontják a cement kötést.

Előzmény: Töck Jenő (99175)
hobby 66 Creative Commons License 2021.07.26 0 0 99176
Előzmény: HUBbAsztikus (99173)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.07.26 0 0 99175

A föld túlságosan apró szemcsés és ez nem előnyös, de többlet cementtel lehet használható.

Előzmény: Töck Jenő (99174)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.07.26 0 0 99174

30 cm mélység kevés fagy ellen.

Előzmény: L_áma (99172)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2021.07.26 0 0 99173

Edasapam halala utan megorokoltuk a csaladi hazat. Semmi extra kertes haz +jelzalog

Amit szeretnenk:

Az ingatlant ‘kette’ szedni. Jelenleg 1 cim van xz utca 14 jovoben xz utca 14a es 14b. kulon meroorakkal.

A kerdesem az hogy merre induljak el hogy ez megtortenjen? Nagysagrendileg hany ft/ido egy ilyen tranzakcio?

Arra gondoltunk hogy a telek nagy  a meglevo ingatlanba lakna tesom en meg a maradek reszere epitenek akar 1 konnyuszerkezetes hazikot/akarmit. Csak kulon meroorakkal.

Hova menjek eloszor? Helyi onk? Bank a  jelzalog miatt ‘keresztbe tehet’? en ugy gondolom ez erteknovelo beruhazas lenne bar nemtudom.

Meg lehet ezt hivatalosan csinalni? Mi ennek a folyamatnak a hivatalos neve?

(en a 14 hazszamba lakok a mi utcankba 2-es szam alatt egy vallalkozo ugyanekkora telekre egy 7 lakasos hazat huzott fel (par eve), szoval nem latom jelenleg a buktatoit de vilagositsatok fel)

L_áma Creative Commons License 2021.07.26 0 0 99172

Ma délelőtt sikerült értekeznem olyannal, aki évekig csinált ilyen, és hasonló dolgokat. Ők a tartály körül egy rotakapa szélességben /80cm/, 30 centi mélyen megkeverték a földet cementtel. Méterenként egy zsákot.

 

Állítása szerint olyan stabil réteget képez, meg nem mozdul. Persze, ez a 80 centi túllógatást is meghatározza.

 

És az autót ők következetesen megtiltották. De ha eljön az ősz, segít is megcsinálni. Addíg pedíg nincs más dolgom, mint lopni egy tiltó táblát. :))

Előzmény: Töck Jenő (99170)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.07.26 0 0 99170

"Az egyetlen megmaradó búvónyílásnál egy felszinig felbetonozott kürtőt gondoltam."

Járható út. A födém rövid irányában a kürtő két oldalát teljes szélességben végig kell vinni.

Előzmény: L_áma (99165)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.07.26 0 0 99169

10 cm vastag vb. lemezt a szabvány megenged, de akivitelezési probléámák miatt én nem csinálnék 12 cm-nél vékonyabbat. (a vasak tervezett helyét nehéz biztosítani) A teherbírás a vastagság négyzetével arányos. Azaz kétszer vastagabb, négyszer nagyobb teherbírás. Nagy vonalakban, leegyszerűsítve.

Előzmény: L_áma (99168)
L_áma Creative Commons License 2021.07.25 0 0 99168

...... nem.

 

 

 

És nem az én kekkéim! Ez az egész a lányom hobbyja, élete. 

Előzmény: hobby 66 (99167)
hobby 66 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 99167

Pedig micsoda kilátó lenne a kecskéidnek!

(esetleg cserép vagy pala a nád helyett?)

Előzmény: L_áma (99166)
L_áma Creative Commons License 2021.07.25 0 0 99166

Ennél egyszerűbb:

 

 

 

És ezt /a nádfedelessel ellentétben/ nem is ennék meg a kekkék.

 

:))))

Előzmény: hobby 66 (99164)
L_áma Creative Commons License 2021.07.25 0 0 99165

Az egyetlen megmaradó búvónyílásnál egy felszinig felbetonozott kürtőt gondoltam. Egy felszín fölé lógó fedélel....

 

Az autós ráállás csak döntés kérdése. Ezt a legegyszerűbb megoldani: Nem, és kész.

 

Akkor már csak a süllyedés a bajom.

 

Már sokkal előrébb vagyok fejben, mint voltam pár órával ez előtt. Még majd biztosan előkerülök mindenféle buta ötletekkel.

Addíg is köszönöm mindenkinek az okosítást.

Előzmény: Töck Jenő (99162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!