Keresés

Részletes keresés

--zerge-- Creative Commons License 2011.12.03 0 0 10920
Ilyet en is szoktam erezni :) Kitartas! Amugy, igaza van Jazminnak, amikor nagyon kiakadok, akkor szokott megbetegedni valamelyik, aztan rajovok, hogy milyen egyszeru, mikor senki se beteg ;)

Midianna, en nem tudok erre mit mondani, ezt meg kene beszelned a ferjeddel. Probaltal mar beszelni rola nyugodtan, (nem eppen megsertodve, puffogva - bocs, ha nem szoktal ilyet, magambol indulok ki...) ?
Előzmény: VKOrsi (10916)
jazmine35 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 10919

Igen, sütiszedés közben jutott eszembe, h nálatok +1 a tesóféltékenység.

Előzmény: VKOrsi (10918)
VKOrsi Creative Commons License 2011.12.03 0 0 10918

ahh ezeknek csak testvérük született, ugyanez volt Lili születése után....

Előzmény: jazmine35 (10917)
jazmine35 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 10917

Ne már, h 7 évesen is ilyen lükék legyenek, én abban bíztam, h lesz egy kis nyugi a hiszti és a kamaszkor között...

 

Az enyéim 3 esetben ölik egymást/az idegeimet:

-éhesek

-betegek lesznek

-fáradtak

Persze nem feltétlenül pont ugyanaz az ok egyszerre mindnél, de kb. ezek.

Viszont valami radarral megérzik, mikor vagyok én idegbeteg és akkor majdhogynem a csakis idegeneknek tartogatott demó formájukat hozzák.

Előzmény: VKOrsi (10916)
VKOrsi Creative Commons License 2011.12.03 0 0 10916

ah nem, én jól vagyok, csak ezek hülyék :)

 

tegnap azon veszekedett velem Máté, hogy miért nem kapott csokit az adventi naptárban, miért "csak" egy lego minifigura volt. Ill. van minden napra egy közös tevékenység is -mesét választ, társast választ stb...- és neki a meseválasztás jutott, és ő társast akart volna választani.

komolyan néha van sapka nincs sapka állapotban érzem magam :s

Előzmény: jazmine35 (10915)
jazmine35 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 10915

És neked egy kis babyblues? Vannak ilyen napok :/

Viszont ennél már csak feljebb van :D Vagy jön valami hülye betegség és rögtön visszasírod a nyafogós napot :DD

Előzmény: VKOrsi (10914)
VKOrsi Creative Commons License 2011.12.03 0 0 10914

Csongor reggel 6tól majdnem 12ig fent volt, ennek egy részét vinnyogva... merthogy nem bírt elaludni :(

Máté kb. mindenen veszekszik velem

Lili csak hisztis

Levinek meg semmi se jó

 

és a pasim is zakkant

Előzmény: jazmine35 (10911)
Midianna Creative Commons License 2011.12.03 0 0 10913

Arról mit gondolnátok (nem csak Te, mindenki, csak ehhez a témához kapcsolódik : )) aki meg pont fordítva?

Én férjem 36 éves volt, mikor összejöttünk, akkor kapott "készen" egy 3,5 éves jányt, majd 37 évesen született az eslő vérszerinti gyereke, 39 évesen a második. És az elsőnél még iszonyú lelkes volt, tutujgatta, mindenben segítettek (anyós is) most meg egyre kevésbé... A legkisebbnél az elején segített, de kb. 1 éves kora óta sokszor t.jik bele mindenbe... és nem arról van szó, h nem szereti, meg tul.képp viszi őket ide-oda, ez is segítség, de érezhetően mikor itthon van, t.jik rá, h mellette hogyan gyilkolják meg egymást, netán esik le fejjel az ágyról a ded... és természetesen sokszor éjszaka se ébred fel.

Előzmény: Lovászi (10898)
eszton Creative Commons License 2011.12.03 0 0 10912

Na, mesélj, mi van?

Én jutalomból, hogy a múlt hétvégét olyan ügyesen lezavartam, megkaptam a hétvégére anyukámat :) Úgyhogy túlvagyok egy kör karácsonyi vásárláson, mg mézeskalácssütésen...

 

Jazmine, jobbulást a nagynak, reméljük, csak utánzós betgsége lett a kicsinek!

Előzmény: VKOrsi (10910)
jazmine35 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 10911

mesélj, majd öntjük beléd a lelket :)

 

Én is itt tökölök, mivel a férjem estig dolgozik, a bibiszitter beteg, gyerek1-nek 2 napja fülgyuszija van, erre alvás előtt az öccse is mondta, h neki is fáj.... No most ez a gyerekem mostanában folyton a bátyját utánozza, vele minden megtörténik, ami Matyival (mármint elmondásos szinten). NYomom a fülénél, semmi, de állítja, h fáj. MEglátom, hogy ébred, ha kitartó, akkor legfeljebb felpakolom mindhárom gyereket és irány a fülészeti ügyelet.

Előzmény: VKOrsi (10910)
VKOrsi Creative Commons License 2011.12.03 0 0 10910

terhelt a mai napom.....

Lucamelia Creative Commons License 2011.12.02 0 0 10909

21 éves, orvosis lány gyermekfelügyeletet vállal 1 éves kortól kisiskolás korig. Akár rendszeresen is vállalom, de alkalmi felügyeletet is nagyon szívesen csinálok, sőt, ez talán megfelelőbb is. Akár csak pár óráról van szó, akár éjjel vagy hétvégén is elérhető vagyok. Az időbeosztásom nagyon rugalmas, sokszor ha reggel szólnak akkor is ráérek délután, este.
Jelenleg 2 családnál dolgozom alkalmi babysitterként(ám még sok szabadidőm van), egy 2,5 éves kisfiú ill egy 5 éves kislány és egy szintén 2 éves kisfiú mellett. A kislány-kisfú testvérpárnál állandó babysitter voltam bölcsikezdésig, de azóta is rendszeresen hívnak pl ha betegek a gyerekek vagy ha a szülőknek egyéb elfoglaltsága akad. Az édesanyáktól referenciát tudok kérni.
Megbízható vagyok, mindig nagyon gyorsan megtalálom a közös hangot a gyerekekkel, nagyokat szoktunk játszani vagy sétálni. A kisebb testvérem már piciként is az én felügyeletemre volt bízva, nagyobb korában egy ideig én neveltem. Orvosis lévén rendelkezem a megfelelő egészségügyi képzettséggel is. Nagyobb gyermekek esetén a házi feladat elkészítésében is szívesen segítek.
A hirdetésben megadott ár tájékoztató jellegű, minden esetben a szülőkkel beszélek meg egy mindenkinek megfelelő összeget.
Kérem keressen bizalommal. Érdeklődés esetén egy személyes találkozóban is partner vagyok.
Jelenleg a 8. kerületben lakom az egyetem mellett, de bárhová házhoz megyek.

email cím:amelia38@freemail.hu vagy lucamelia.mk@gmail.com

VKOrsi Creative Commons License 2011.11.30 0 0 10908

szüléskor történetesen mindig itthon volt, de előtte és utána változó intenzitással nem :D :D

Előzmény: Törölt nick (10907)
Lovászi Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10906

Enyém se, gondolhatod :-) Az összes unokatesója közül neki lett először gyereke.

A nagylány születése után úgy kellett a kezébe adni, üldögélt vele, gügyögött neki, majd szólt, hogy igazítsam meg, mert izeg-mozog, és lecsúszott :-)))

 

Előzmény: VKOrsi (10903)
VKOrsi Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10905
:)))))))
Előzmény: eszton (10904)
eszton Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10904

Jééé, nagyon hasonlóak :) Ugyanígy 26 volt, mikor Marci született, és ő is simán aludt mellette, meg nem tudott vele mit kezdeni, most meg, két napig nem látta Julcsit, hát ma reggel kivette a kezemből és tüttyögött neki fél órát :)

 

Előzmény: VKOrsi (10899)
VKOrsi Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10903
26 volt anno
gyereket elotte sose latott kozelrol
Előzmény: Lovászi (10901)
Zorka_ Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10902

Az enyém most, öregségére lett pánikolós, 24 évesen sokkal lazább volt :)

Előzmény: --zerge-- (10900)
Lovászi Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10901

Enyém 25 volt. 27, amikor a középső született, és 37, amikor a kicsi. Vele már azt is bevállalta, hogy én tanítottam heti 2 du., és neki kellett a csak szopós, cumisüveget hírből sem ismerő 4 hónapos kicsit szórakoztatni addig, míg haza nem értem etetni.

Előzmény: --zerge-- (10900)
--zerge-- Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10900
Mennyire fiatalon? :) A ferjem 28 volt, mikor az elsonk szuletett, nem panikolt egy pillanatra se :) Persze lehet, hogy o a kivetel. Mondjuk az igaz, hogy eleg hangosan es kitartoan kell orditania egy gyereknek, hogy felebredjen ra.
Előzmény: Lovászi (10898)
VKOrsi Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10899

valahogy ismerős a helyzet :D :D

 

fiúkkal az ágyban mellette üvöltő gyerekre nem ébredt fel :) és tényleg onnantól tudott velük mit kezdeni, hogy interaktívak lettek, Csongornál meg simán attól már mosolyog, hogy meglátja, hogy milyen aranyosan alszik pl. :)

a 3mal hétvégét bevállal :)

Előzmény: Lovászi (10898)
Lovászi Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10898

Szvsz a fiatalon apává lett férfiak ilyenek. Enyém ember anno totál pánikolt attól, hogy a legidősebbel akár 5 percet is egyedül maradjon. Mindig azt mondogatta, hogy akkor jön majd el az ő ideje, ha már járni és beszélni tud a gyerek. Aztán a középsővel már simán vállalt egy egész hétvégét is egyedül, a kicsihez meg már felkelt éjszaka is, ami a nagyoknál elképzelhetetlen volt, mert fel sem ébredt rájuk :-)

Előzmény: VKOrsi (10892)
Lovászi Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10897

Mi is ezért maradtunk a belvárosban anno. Az utcánk túlsó végén a suli, 10 percre a főtér és a piac, 15-re az állomás.

Anno szülni is úgy sétáltunk be, mert az meg a kicsi sulijával szemben van. Az irodánk innen a 3. ház :-)

Előzmény: --zerge-- (10896)
--zerge-- Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10896
A "mi apank" is ilyen :) Az elso gyereket is pesztralta a legelejetol kezdve, ejszaka rendszerint az o mellkasan aludt a lany :)

Mi bo ket eve, mikor terhes voltam a legkisebbel es tudtuk, hogy az akkori lakasunkban nem fogunk elferni, akkor eljatszottunk a kertes haz gondolataval. Nem videken, az fel se merult, hanem Pesten valahol kijjebb. Szerencsere idoben rajottunk, hogy nem nekunk valo, es maradtunk a majdnem-belvarosban. Itt ugyan van szmog es kutyaszar, viszont 5-10 perc seta minden ( ovi, iskola, bolt, stb.), ferj munkahelye is par metromeggalora van. Nos, nalunk ez a kompromisszum :) A videki eletet meg a nagyszuloknel probaljak ki a gyerekek.
Előzmény: henn (10894)
VKOrsi Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10895

na megyek és felkeltem a legkisebbet... ezt valahogy mindig olyan nehéz szívvel teszem meg :(

henn Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10894

egy kicsit ezt is sejtettem.... legalábbis saját magunkból kiindulva. a mi apánk az fixen nem menne bele ilyenbe. egyszer-kétszer már pedzettem neki (én sem csinálnám, nem bírnám, de eljátszottam a gondolattal), és ő tiltakozott a leghatározottabban. és valóban: a legelejétől kezdve tök odaadó volt a gyerekekkel, és amennyire csak a munkája engedte, kivette a részét abszolút mindenben. sőt, ragaszkodott hozzá.

Előzmény: VKOrsi (10892)
VKOrsi Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10893

:) nem azért írtam!

 

Előzmény: jazmine35 (10890)
VKOrsi Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10892

de ebben benne van az is, hpgy neki hosszú idő kellett, hogy apa legyen, hogy helyére kerüljenek a dolgok. Tehát most már van olyan hogy itthon akar lenni, meg akar dolgokat velük élni. 7 éve mondjuk a fiúk születésekor, enni-aludni jött kb. haza. Aztán 1 évesek voltak amikor fürdetésre megjött - de sokszor ment utána még vissza dolgozni -, de akkor 10 percre laktunk a munkahelyétől. Lilivel már más volt, Csongorral megint más, többet foglalkozik vele.

Előzmény: henn (10888)
franciacsibe Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10891

ez jutott eszembe hogy a korkulonseg nagyon sokat szamit, en pl a kicsit sem furdetem egyeves kora utan, hanem bedobom a tesokkal a kadba :))) illetve meg az sem, mert ok vetkoztetik, stb, szoval csak szolnom kell hogy furdesido :)

Es nalunk apuka fel 4-kor vegez a munkahelyen (cserebe reggel 3/4 7-kor kezd, ugyhogy nagyed 7-kor ebreszt engem es azzal a lendulettel el is megy), szoval 4-negyed 5-re itthon van, ha kell megy a nagyokert az iskolaba, aranyeletem van. Igaz, heti 3 este + az egyik hetvegi nap sportol, edzese vagy versenye van, szoval olyankor egyedul "viszem a boltot", de ez altalaban nem gond, mert gyakorlatilag olyan mintha egygyerekes lennek, a nagyok onjaroak, nekik inkabb a figyelem, beszelgetes kell meg  a hazik atnezese, ilyesmik.

A szerdai nap a bonyolult egyedul, itt nincs iskola szerdan, viszont van sport a ket nagyobbnak, pszichologus a lanynak, menni kell a zoldsegekert is, kocsim viszont nincs, mert a ferj elvitte a munkaba. Szoval olyankor gyalogolunk nagyokat.

Előzmény: Lovászi (10880)
jazmine35 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 10890

jól van na, azt írom, h AKKOR nem volt opció az egyedül fürdetés (mondjuk főleg azért, mert jó 1 hónapig állni nemigen tudtam).

 

Henn, mi most extra közel lakunk a munkahelyhez, alapvetően a munka mennyisége a sok... És volt x dolog, amit majd közösen/megosztva/felváltva - de én pl. nem szeretném, ha 9 után aludnának. Nyáron volt egy könnyebb időszak, talán februártól lesz megint. Nem véletlenül lettem 6 órás...

Előzmény: VKOrsi (10886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!