Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.03 0 0 7484

https://www.youtube.com/watch?time_continue=175&v=wICfAL-cfcM

 

nem is ertem,mi van ezekkel,kimennek a hetvegere szorakoznak,jol erzik magukat,talan talalnak is valamit.....pfffff.

de mar latom az uj gepemet,ugy tunik !!

MC-BUBU Creative Commons License 2018.02.02 0 0 7483

Üdv!

Fémkeresőt szeretnék vásárolni. Apró tárgyak keresése, esetleg középkori érmék, római érmék.

Mi lenne erre a legalkalmasabb? Garrett-en vagy a magyar Cobrán gondolkodtam, de bármilyen ötlet jöhet. Max. 150.000 Ft-ban gondolkodnék.

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.02 0 0 7482

Elso korben mutatnek  erdeklodest a gep irant....Latom tobb gepet is arultal mar.

megeri ezt az arat ha jo minosegu(nem a hasznalati kopasra ertem)

Hasznaltad a frisstes utan is es jol mukodott e,mert forumokon tobb hibat is olvastam a frissites utanrol?

Előzmény: madmax211 (7481)
madmax211 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 7481

Üdv!Eladó tàvos deusom,nagy fejjel(28x34)4.1 softvare-el.IÁ:220.000ft

https://www.jofogas.hu/zala/Xp_Deus_femkereso_femdetektor_tavval_nagy_fejjel_75730456.htm

maradok tisztelettel: Creative Commons License 2018.01.29 0 1 7480

Teljesen kár, hogy törölted magad.  Ez a basza.....  nick stílusa qvára ismerős...    régebbi tagok tudják ki ő.

 

A törvényi szabályozás meg olyan, amilyen... A múzeumok  valóban nem egységesen értelmezik a szabályokat,mert én mindenféle közreműködőt ismerek,(megyeit, sok megyeit,egyéni hrszám kikéregetőset) csak olyat nem, aki dózerral megy.   :)   A markolót mindig a múzeum vitte  :) természetesen a tulajdonos beleegyezésével. 

 

Kibaszott trollok ,húzzák a csalit  :)

 

Idő kell , hogy bízzon a régész,  és amíg nekik lejt a pálya, addig megtehetik, hogy válogatnak. Ennek ellenére vannak jó arcok is közöttük, akik embernek tekintenek. Én nem mondanám nyalásnak, ha valaki elmegy ásatásra,terepbejárásban segíteni, mert az is jó móka általában, igaz, nem ér fel egy egyénileg tervezett-végrehajtott lengetéssel, kivéve, amikor igen :)

 

Legyen szép napotok!

 

 

Előzmény: Törölt nick (7478)
BSZAQAT Creative Commons License 2018.01.25 -1 0 7479

Qrvára igazad van fingom sincs a jogszabályokhoz

DE!

Végigjártam az utat amit a törvény előír és nekem mint egyszerű proli keresősnek ez pont elég

Sem politikus sem tököm tudja mi nem vagyok!

Sem a mélységeibe sem a magasságaiba nem kívánok belefolyni.

Detektorozni szerettem volna csak!

Ennyi!

Előzmény: Törölt nick (7478)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.25 0 0 7478

Helyben vagyunk. Te aztán nagyon tudod, hogy én mit csinálok és mit láttam. :) A tipikus hozzáállás, ha valamit nem tudsz tényszerűen cáfolni, elő kell szedni a "magas lóról beszél" és hülye című szöveget. Holott a mi megyünk mindenen keresztül, mert a beszari paraszt majd úgyis összecsinálja magát az első öltönyös bohóctól hozzászólásod tükrözi ki az arrogáns, agresszív bunkó.

Amíg pontosan hivatkozott törvénnyel nem tudod alátámasztani, amit elmondasz, addig minden üres locsogás.

Egy debil kör betiltatta, majd most egy értelmes réteg vergődik, hogy mégis lehessen, mert talán jó. Ennek érdekében vannak neked kamuengedélyek kiállítva látványos "tanfolyamokkal", múzeumi emberekkel, műemlékvédelmi felügyelőkkel és anyámtyúkjának közbeiktatásával. Gondolkozzál már, ha eme szervek rábólintanak és gyártanak neked hivatalosnak tűnő papírokat ki a fészkes franc basztatna téged?? Kinek esik ez le? Ki olvassa el a nyomorult törvényt? A debil réteg pedig nem mer kiállni és azt mondani, hogy ekkora tárgymennyiség igenis ott rohadjon el. Kibaszott nagy paradoxon és ellentmondáshegy az egész.

 

Annyit még megjegyeznék, hogy ha hinni lehet a cikkekben publikált számaitoknak (bár ugye tudjuk, hogy mindenki vetít minden téren) igencsak van hová fejlődnötök. Adott idő alatt, darabra egyedül több tárgyat vittem megpucolva múzeumba, mint amit egy-egy komplett megyéitek összeszedtek. Amorf, alaktalan, töredék, olvadék, lehet akármi és bármi lemezdarabkákat nem bele számolva. Mindezt mindenféle engedély nélkül, mert errefelé bármennyire is szeretnék nem akarnak legyártani látványos sóműsor keretében törvénytelen engedélyeket.

 

Többet nem kívánok hozzászólni, igazából eddig sem kellett volna (csak mindig felhúzom magam én hülye az ilyen nyilvános néphergelésen), aki képes a saját szemével nézni az úgyis látja. Egyébként meg csak szokás szerint engem fog utálni mindenki. Az egyik fele azért, mert seggnyaló vagyok, a másik meg azért mert nem.

 

A konkrét törvényt továbbra is várom, hogy le lehessen gyártani errefelé, színházi előadások iránt kevésbé fogékony környékeken is a papírokat! Ha megteszed szó nélkül beismerem, hogy neked van igazad és bocsánatot kérek tőled.

Előzmény: BSZAQAT (7473)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 7477

Gondolom nem magyar forumrol beszelesz.

En sok helyen nezegetek ilyesmit es olyan helyeken megy ez,ahol hagynak egy viszonylag normalis teret a detektoristaknak.Nekem magyar detektorista ismerosom nincs is,de akiket ismerek nehany orszagbol,azoknak egy ertekesebb lelet eltitkolasa, nem opcio

Mindenhol be kell jelenteni ha valaki regiseget talal,ezt altalaban meg is teszik,mert nem bunozokent kezelik az embert es nem buksi simogatassal inteznek el egy esetleges kompenzaciot!

Ez Magyarorszagon kivitelezhetetlen,hacsaknem az illetekesek labnyoman haladsz mely alazattal es hangtalanul.

Akarhogy is csurjuk,csavarjuk,itthon a jelenleg egy "uralkodo" reteg kezeben van az ostor es bar a celt,hogy ne legyenek tolvajok elfogadom,de ennek a megvalositasa totalis diktaturaba torkollott.

Az ilyen embereken atnezek,mint egy ablakuvegen,mert azt semmikeppen nem toleralom,hogy olyan dologert megbelyegeznek,amit meg el sem kovettem.

 

 

Előzmény: zsvakatya (7476)
zsvakatya Creative Commons License 2018.01.23 0 0 7476

A nyílt fórumok megnyilvánulásai alapján a a túlnyomó többség régészeti korú tárgyakat, érméket keres. Egy jóval kisebb része világháborús relikviát és egy elenyésző rész vízben, vízparton elveszett értékeket. Ha van is olyan aki egyikbe sem esik az nem számot tevő.

Előzmény: Törölt nick (7475)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 7475

Miert abbol indul ki az egesz,hogy aki vett egy detektort az regeszkedni akar?

Miert nem mehet be valaki a paraszt engedelyevel egy szantasba,ahol szaz eve foldmuveles folyik?

En peldaul tagja vagyok ennek a csoportnak ....Metal Detecting Crappy Finds

azthiszem az elenvezes elmondja a lenyeget!

Totalis para folyik egy hobbi korul,es egy olyan szuk reteg donti el a letet,akinek minimalis koze van az egeszhez!!

Előzmény: zsvakatya (7474)
zsvakatya Creative Commons License 2018.01.23 0 0 7474

Van a privát engedély és van az engedélyezésnek egy olyan formája is, mikor bevonják a fémkeresőst a múzeumi kutatáokba. Mindkét esetben kell a szerződés, míg az előbbinél szükség van a 3000 Ft illetékre is a beszerzendő köcölékek mellett, addig az utóbbinál a múzeum teljeskörűen intéz mindent, de a fémkeresős irányítottan megy terepre. Igen a lelőhelyfelderítés úgy működik, mehet egyedül is a célterületre, de ha jönnek a leletek és lelőhelygyanussá válik a célterület fel kell venni a kapcsolatot a múzeummal és az utasításoknak megfelelően kell eljárni. Ha azt mondják abba kell hagyni a kutatást, nincs mese abba kell hagyni a lengetést. Ők döntik el, hogy a továbbiakban van e szükség leletmentésre vagy sem. Jó esetben igen és régész felügyelete mellett ásatási engedély nélkül is (mivel mentésről van szó) mehet a leletek felső bolygatott részéből a begyűjtés. A kutatásokba bevont embereknek nyilván el kell sajátaniuk némi tudást és ki kell vívniuk a múzeumok bizalmát is. Természetesen akárkit nem fognak bevonni a kutatásaikba és partnerként, csapattagként kezelni bárkit. Dióhéjban ennyi.

BSZAQAT Creative Commons License 2018.01.23 0 0 7473

Így azontúl, hogy törvényellenesek, még sz@rháziak is vagytok. :)

 

 

Törvény ellenesek? :0D

 

Te beteg vagy ember!!!

Mondom szótagolva is ha kell!

A múzeumok sorra nyitják meg a csak detektoros csapatok által talált tárgyakból a kiállításokat.

Utána lehet nézni:-Csak detektorosok!!! :)

A műemlékvédelmi felügyelettől rendszeresen járnak ki ellenőrizni néha 2-3 autónyi ember az ásatásokra.

 

 

Más!!! Aki veszi a fáradtságot és utána jár! Annak rövid időn belül kezében az engedély és egyedül is mehet terepere!

Az engedélyeket megye szinten adják egy évre.

Minden év decemberében leletleadás van!

Zacskózva fotózva koordinációs hely megjelöléssel egy négyzetméter pontossággal

 

Itt a kollégának gyakorlatilag lila fingja nincs az egészről és q.vára zavarja hogy arról sincs fingja hogy mi a módja ennek az ügymenetnek

Velem itt magaslóról hepciáskodik de ásatást még sohasem látott közelről.

Itt ül és várja hogy valaki elintézze helyette.

Nem volt egyszerű! Sok telefonomba és utazásomba került És utána rengeteg terepmunka tanfolyamok DE! Megéri!

Magyarország legkiválóbb régészei szakemberei tartják az előadásokat.

A detektorosok nem csak baráti közösséget alkotnak hanem saját alapítványuk is van

Ergo lehet pályázni pénzt detektorokra kisbuszra markolóra üzemanyagra stb

Mi már Erdélyi detektorozást is nyertünk a költségeket az alapítványi pályázat állta.

Előzmény: Törölt nick (7470)
tomasmagnumster Creative Commons License 2018.01.23 0 0 7472

sziasztok Fórumozók !

Szeretnék tanácsot , segítséget kérni tőletek..

Nyáron megyünk Görögországba nyaralni. pár éve voltunk már..és már akkor felmerült az hogy esetleg vennék egy fémkeresőt és végig pásztáznám a homokos tengerpartot..esetleg elveszett értéktárgyak után kutatva...

Nem tudok erről semmit azon kívül amit a youtubon láttam...kérlek ..ne hülyézzetek le vagy ilyesmi..tanácsot segítséget kérek tőletek..

Mit lehet vagy szabad ? 

Egyáltalán ha vennék ..max kb oloyan 50 ezret tudok rá szánni nem többet..

Milyen ajánlatok..esetk az ebay-ról vegyek ..onnan is lehet venni értelmesebbet..?

 

Köszönöm a segítségeteket előre is ..

Üdv mindenkinek 

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 1 7471

Mégis jól gondold ám meg mennyire okosítasz ki minket, a végén még kerítek egy ilyen engedélyt és dózerral megyek a lakóházatokra. :)

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 1 7470

Nem esküdnék meg rá, hogy eme írást nem pusztán provokációnak gondoltad, de ha mégsem akkor ez elég szomorú. Sokkal szomorúbb annál, mint amikor egyesek fillérekért kiárulják a római kisbronz készleteket. Így azontúl, hogy törvényellenesek, még sz@rháziak is vagytok. :)

Viszont igazából nem válaszoltál egy általam taglalni próbált ellentmondásra sem. Kérlek támaszd alá törvénnyel! Engem olyanok, hogy jogász mondta, ilyen-olyan név elé rövidítéseket gyűjtő embertől hallottam, mi így csináljuk, stb. érvek nem jelentenek semmit. 

Előzmény: BSZAQAT (7469)
BSZAQAT Creative Commons License 2018.01.23 0 0 7469

Egyetlen módon állítható ki engedély, a tulaji beleegyezéses, helyrajziszámos verzió. Neked ilyened van? Ha igen az volt aztán az igazán nagy kör, baszakodás, 3000 forint, aztán egy perc alatt meszeltek az egésznek.

 

 

Az már réges- rég a múlté!

A legújabb jogszabály szerint a tulajnak semmi köze hozzá hogy mit csinálsz az engedélyed birtokában a földjén akár a vetésben is.

A tulaj bírósághoz fordulhat de azt a múzeum erre szakosodott emberei már csípőből lerendezik.

A tulaj ha rendőrt hív az én engedélyem übereli a tulaj tulajdoni jogát.

Vannak közülünk (detektorosok) akik eleve már 6 dózerral mennek

És? Eddig semmi gond nem volt

Előzmény: Törölt nick (7468)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 7468

Nem válaszoltál a kérdésre! Azt egy pillanatig sem kétlem, hogy jól el vagy látva papírokkal. Azt, hogy eme papírok mennyire a törvény előírásai szerint születtek az már érdekesebb.

Ott kezdődnek a problémák, hogy 2001. évi LXIV. törvény 20/A paragrafus. https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0100064.TV

(4)-es pont "Fémkereső műszer nyilvántartott régészeti lelőhelyen történő használata régészeti feltárási tevékenységnek minősül."

(5)-ös pont "Ha a fémkereső műszerrel végzett bármilyen tevékenység során régészeti lelet vagy annak tűnő tárgy kerül elő, a 24. § (1)-(2) bekezdése szerint kell eljárni."

Erről mi az oktatás véleménye? Ezek alapján milyen tevékenységet is folytatsz például?

Bejelentett helyre neked feltárási engedélyed biztosan nem lesz, mert a végzettséget nem 2 éves gyorstanfolyamokon oktatják, hanem 5 éves egyetemi képzésben. A régésznek szokott egyáltalán ilyenje lenni, ha csak fémkeresőzni megy? Ha nem bejelentett a hely, akkor pedig villámgyorsan előlép az ötös pont. Mivel te már ki is vagy két éves oktatáson okosítva pillanatok alatt meg kell látnod a cserepet, a kiszántott tűzhelyet, az akármit. Ha ez megtörtént be sem kell kapcsolnod a gépet és elmehetsz haza, izé dehogyis, még őrizheted is, a 3 darab cserepet. :) 

Továbbá a törvény szerint nem létezik megyei engedély, múzeumi engedély, ilyen-olyan engedély. Egyetlen módon állítható ki engedély, a tulaji beleegyezéses, helyrajziszámos verzió. Neked ilyened van? Ha igen az volt aztán az igazán nagy kör, baszakodás, 3000 forint, aztán egy perc alatt meszeltek az egésznek.

 

Továbbá "Ez már olyan 2 és fél éve így is van! Tanfolyam-vizsga-engedély!". Nem ez nincs két éve így, ez legfeljebb felétek van így. Máshol nem szerveznek tanfolyamokat. Az engedély nem tanfolyamhoz kötött, de mondhatják azt a múzeumban, hogy akkor írom alá az engedély kérelmet, ha tanfolyamra jársz. Aztán ezzel mehetsz tulajdonosokat zaklatni és helyrajzi számot gyűjteni, hogy a törvény tartalmának megfelelő engedélyed lehessen. 

Nem írhat felül semmiféle intézmény és semmiféle tanfolyam törvényt. Nem biztos, hogy köcsög az a múzeum, aki nem állít ki raklapszám törvénynek nem megfelelő engedélyeket.

 

Persze, ha szépen hétvégente régésszel, feltárási engedéllyel csapatosan mentek és sehogy máshogy, akkor nem szóltam egy szót sem. De én úgy gondolom a hőzöngők nem erre gondolnak. Nem ilyen tevékenységet kívánnak folytatni és nem ezt értik fémkeresőzés alatt. De ha ti sem csak ezt csináljátok, akkor törvény szerint ugyanolyan szabálytalanok vagytok, mint bárki más, aki bármi miatt kisétál és tetejébe még úgymond papírokat is hamisítottatok hozzá és hatóságot próbáltok félrevezetni. 

 

Ezek után újra megkérnélek, írd le nekem pontosan mire is van engedélyed. Én nem kötekedni akarok, tényleg érdekel!  

 

 

 

Előzmény: BSZAQAT (7461)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.22 0 0 7467

A szemem elott ket vitatkozott ossze ket "szakerto",de homlokegyenest mast allitottak...

melyiknel vizsgazzak es mibol?

Kicsit tulertekelik magukat ,es ezzel parhuzamosan,semminek neznek egy hobby detektoristat,aki nem kincsre vadaszna,de meg azt sem teheti meg,mert a halljakendek beszabalyoznak barkit,megkerdezes nelkul!!

Amig nem tortenik meg valami,az addig nem is letezik !

Egy Nemzeti klub es egy etikai kodex boven eleg lenne!!

Aztan ha valaki megkarositana a Nemzeti orokseget,az meg mar a szervekre tartozik!

A masik meg,hogy ha valakinek ez hobbi,kikapcsolodas,az majd akkor szeretne menni ,amikor raer es eppen hianyzik neki egy kis lazitas!

Nem hinnem,hogy a nem erek ra az beintes lenne, .....meg az is lehet,hogy az emberfia valoban nem er ra!

Előzmény: BSZAQAT (7465)
Erkennungsmarken Creative Commons License 2018.01.22 0 0 7466

Értem. :)

Előzmény: BSZAQAT (7464)
BSZAQAT Creative Commons License 2018.01.22 0 0 7465

Azért annyit elárulok

Detektor elfelejtve egy ideig

Az új elkerülőnél ásás tűző napon hóban tanfolyamokra járás leletek szortírozása stb

Aki beint vagy hivatkozik erre arra ezért nem tudok jönni azért nem az kiesett

Akinek volt valami ügye a múltban kiesett

BSZAQAT Creative Commons License 2018.01.22 0 0 7464

Szeretnél detektorozni?

Hát akkor járj utána

Első feladatot már ki is pipálhatod

Én akiket bevittem (innen is) kb 10-ből 6 kiesett a rostán

Többé nemjáratom le magam

Előzmény: Erkennungsmarken (7463)
Erkennungsmarken Creative Commons License 2018.01.22 0 0 7463

Ó, ezt nem tudtam! Megtennéd azt a szívességet, hogy megismétled, hogyan kell csinálni? Leköteleznél. Sajnos nagyon tájékozatlan vagyok a témában, de szívesen tanulok! :)

Előzmény: BSZAQAT (7459)
BSZAQAT Creative Commons License 2018.01.22 0 0 7462

Sorra nyílnak a múzeumokban a detektorosok által gyűjtött anyagokból a kiállítások

Nemrég Kecskeméten és most készül a Gödöllői múzeum is erre

Több kilónyi arannyal amit a detektorosok adtak le

Mármint a becsületes detektorosok!

De ahhoz bizonyítani kell

BSZAQAT Creative Commons License 2018.01.22 0 0 7461

Idáig 4 megyére van engedélyem beleértve Pest-megyét is.

Ebben a hitben élek és detektorozok

Kormányhivatali-örökségvédelmi-múzeumi Bár már a 2018-as ért sokat vártunk

De múlt hét szerdára meglett

Egészen pontosan 2018 December 31-ig érvényes

Előzmény: Törölt nick (7460)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.22 0 0 7460

Mivel én ezt még nem láttam és ezen névvel ez az első ideírásod kérlek fejtsd ki nekem pontosan mire is van szerinted engedélyed!

Amit leírtál az egész egyszerűen nem igaz, még ha abban a hitben is élsz.

Előzmény: BSZAQAT (7459)
BSZAQAT Creative Commons License 2018.01.21 0 0 7459

Én szívesen látnék egy olyan szabályozást, hogy a keresőzést tanfolyamhoz, vizsgához kössék!

 

 

 

BE-SZA-RÁS!!!

 

Ez már olyan 2 és fél éve így is van! Tanfolyam-vizsga-engedély!

És már itt többször le is írtam hogy hogyan kell csinálni

Egy csomó embernek két éve van hivatalos engedélye!

Persze itt nyafogni és hisztizni egyszerűbb nem? :0D

Előzmény: Erkennungsmarken (7422)
Definition60 Creative Commons License 2018.01.16 0 1 7458

Az i tipusú fémkeresők most már jobbak egy fokkal mivel nem késik a reakció ideje.Van Magnumom is és a Garett 400i-nek megdöbbenésemre mintha egy kicsit gyorsabb lenne az érzékelése a tárgyra.Az Ace 250 nagyon gyenge a 400i-hez képest.A Golden Mask 5 nálam a nyerő még mindíg.:-)

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.16 0 0 7457

Akkor joaron vetted a gepet.

Az biztos,hogy a pinpointer az kevesebb asast jelent....

Amig nem volt es a bolti fejjel kerestem,volt,hogy egy tizcentesert astam egy csomot.

 

Előzmény: krn310 (7456)
krn310 Creative Commons License 2018.01.16 0 0 7456

helló 

 

ha veszek egy fejet és egy pinpointert ehhez a géphez akkor leszek kb 110000 körül . annyiból túl nagy csoda gépet nem vehettem volna .

Előzmény: Törölt nick (7454)
Definition60 Creative Commons License 2018.01.16 0 0 7455

Jézus Szíve! Pinpointert minden géphez kell venni. Kényelmesebb ha van. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!