Keresés

Részletes keresés

Vegetable Creative Commons License 2003.03.21 0 0 3
Nem törpenyuszik véletlenül? :o)))) Testtartástól függően kb. 20-40 centi közt van a testhossza a törpéknek, hobbynyuszi...

Lehet, hogy egynemüek! A nevük is ezt mutatja ;-)

Előzmény: ChrisRea (0)
konorti85 Creative Commons License 2003.01.27 0 0 2
Én haszon reményében szerettem volna pár nyulat tenyészteni.(15-20)
Érdekelne hoyg miylen fajták vannak és hogy melyiket érdemes tenyészteni. Mit kell rakni a ketrecbe, mivel kelll(lehet) etetni tápon kívül.
Nem lehet hogy Ernő és Leopold azért nem szaporodik, mert mind kettő fiú?
ohiki Creative Commons License 2003.01.27 0 0 1
Szia!

Pár éve hagytam abba a nyúlakkal való foglalkozást.
Nekem gyári ketreceim voltak, azok a legjobbak, könnyű tisztán tartani, egyszerű az elhelyezésük és optimális a nyulak számára.
Szerintem most nem igazán éri meg gazdasági nyulat tenyészteni. A hobbi az más tészta!
Kaszálóm volt, egy kevés terményem is, de mikor már venni kellett a tápot, akkor már nem volt haszon a tartásukon. A munkát pedig nem is említem és az idegeskedést sem. Én főleg a sok méreg miatt fejeztem be.
Úgy gondolom ha kis mennyiségben foglalkozol nyúllal és igyekszel minél kevesebb esetben bevinni idegen állatot akkor a mixomatózison kívül más nagy baj nem érhet /zárd ki a szúnyogokat/. A kokcidiózisra /hasmenés/vannak jó gyógyszeres tápok de a tisztántartás a fontos./ Azt tudtad hogy a nyúl úgynevezett cökotróf állat? Azt jelenti hogy visszaeszi a lágybélsarát. Rengeteg vitamin és mikroelem van benne/

Előzmény: konorti85 (-)
ChrisRea Creative Commons License 2003.01.27 0 0 0
Van két nyúlam. Ernő és Leopold. Igen aprók és egyáltalán nem szaporodnak. biztos rossz ételekkel etetem őket.
De így nem éri meg tenyészteni őket.
Ketrecem sincs hozzá.
Viszont van egy terráriumom.
Előzmény: konorti85 (-)
konorti85 Creative Commons License 2003.01.26 0 0 topiknyitó
Ide oylanok írjanak, akik éppen nyúltenyésztéssel foglalkoznak.Érdekelne, hoyg mikre van szükség egy-két nyúl tenyésztéséhez.Mikre kell odafigyelni betegségek stb. Mivel kell etetni? Mennyi a felvásárlási ára? Nyúlketrec stb. Megéri e egyáltalán tenyészteni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!