Keresés

Részletes keresés

123 bilder Creative Commons License 2010.03.29 0 0 60
A Helyi önkormányzatnál érdeklődni kellene , hogy valamilyen helyi rendelet nem gátolja-e mobilház telepítését. Nekem azt mondták ha a közműveket bevezetik már nem mobil! A ház amit szeretnél stílusában modern ,vagy inkább faház esetleg hagyományos , vagy star trek ?
cartevő Creative Commons License 2010.03.29 0 0 59
70-80m2-es hasznos belterülettel,igényes kivitelezéssel(láttam pár fusimunkát sajnos),a gyorsaság ne menjen a minőség rovására.
cartevő Creative Commons License 2010.03.29 0 0 58
Állandó lakhelyre gondoltam.
Előzmény: 123 bilder (57)
123 bilder Creative Commons License 2010.03.28 0 0 57
Barakszerű épületre vagy valami extrára gondoltál? A mobilházban sok lehetőség van .
cartevő Creative Commons License 2010.03.28 0 0 56

Összközműves telek megvan.

Ez a megoldás jóval olcsóbb egy téglaépítésűnél,így megúsznánk a banki hitelt.

 

Előzmény: KalásziM (54)
fransis69 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 55
Az általunk gyártott mobilházak elképzelhető, megfelelnek az elképzelésednek. A kivitele szerkezete teljesen azonos a könnyűszerkezetű családi és minden házak gyártmányainkkal, a falak össz. alap sorozat vastagsága 20cm, de opcióval további 5-7cm -rel növelhető .
lásd: http://www.extramobilhazak.hu/mobilhazak-altalaban.html

A hőszigetelése teljesen rendhagyó ezekben a csoportokban, a nyári hő-front csökkentésére a falak tető födémek át szellőztetettek, ezzel pl. rajtunk kívül senki nem foglalkozik nem csak Magyarországon, más országokban sem(!).
lásd: http://www.extramobilhazak.hu/mernokszerkezet.html

Áraink rendhagyóak a magas gyártási szervezettség és átgondolt házgyártás jóvoltából, mi a "sűrű fillér elvét valljuk".
lásd: http://www.extramobilhazak.hu/v-arak.html
Itt gyakorlatilag 4 szélességgel max. 12,7m hosszúsággal 2x36 bővíthető mobilház, mobilházak közül lehet választani, akár több száz m2 lehetősége is meg van. Van "szereld Magad, fele marad" Yourself kittünk is, ha magad szeretnék igen takarékosan összeállítani. Mellékeljük a szükséges eszközöket is (pl. akkus csavar behajtó stb.)...

Igen javasolom a Galleries terv galériáink mint egy 2*500 3D-s alaprajzainak az át kattogtatását gondolat ébresztőnek. Szinte korlát lehetőségeket kínálunk...
lásd: http://extramobilhazak.hu/Galleries/index.html#fel
[ esetleg, ha a kettős kereszt miatt az előző nem működne
http://extramobilhazak.hu/Galleries/index.html ]
elérhetőségek a honlap oldalakon http://extramobilhazak.hu/0-szolgaltatas.html
üdv: sby. f. j.
Előzmény: cartevő (52)
KalásziM Creative Commons License 2010.03.24 0 0 54

  Aztán oda kell még telek, kell közmű és mindjárt olyan 10 - 12 milliónál jársz !!

 

 

 Azér meg már házat is kapsz  !!

Előzmény: cartevő (52)
KalásziM Creative Commons License 2010.03.24 0 0 53
 Nem,  kivéve  hacsak nagyon ólcsó  !!
Előzmény: cartevő (52)
cartevő Creative Commons License 2010.03.22 0 0 52

Sziasztok!

Véleményeket-tapasztalatokat szeretnék kérni,hogy mennyire érdemes állandó lakásnak egy mobilházat venni.A magyarmobilházak.hu ajánlatát olvastam és érdekelne a dolog.60m2 6.9millió.Csakis újban gondolkozok.

Köszönöm előre is.

123 bilder Creative Commons License 2010.02.10 0 0 51
www.mobilehome-kontex.com
Fegyverhordó kisinas Creative Commons License 2010.01.31 0 0 50
Nekem ez jobban bejön mint az eredeti mobilház. Igazából ha nem lapos tetős lenne meg sem lehetne külömböztetni egy normál háztól.
Előzmény: bazsamari (49)
bazsamari Creative Commons License 2010.01.31 0 0 49
ennél mobilházabb, amit a "max city"-nél láttam, igaz az árát nem tudom.
Előzmény: Fegyverhordó kisinas (48)
Fegyverhordó kisinas Creative Commons License 2010.01.30 0 0 48
Ehez mit szóltok?

http://www.vatera.hu/mobilhaz_30nm_elado_160856657.html
bazsamari Creative Commons License 2010.01.24 0 0 47
sziasztok, ha valaki szeretne egy ÚJat közelről is megtekinteni:
a max city-nél telefonszámmal, weboldallal láttam (M7-es törökbálinti kijárata felé). tetszett.
pajaci Creative Commons License 2010.01.17 0 0 46
A mobilháznak pont az a lényege, hogy semelyik hatóságnak sincs hozzá köze.
Előzmény: Fegyverhordó kisinas (45)
Fegyverhordó kisinas Creative Commons License 2010.01.06 0 0 45
Vajon házilag gyártva ( fémváz könyüszerkezet) menyire kikezdhető a hatóságok által?
Előzmény: pajaci (44)
pajaci Creative Commons License 2009.12.14 0 0 44
Ilyen "boltit" valószínűleg én sem vennék, azonban házi kivitelezéssel igen olcsón nagyon jót lehet csinálni.
Előzmény: zmrzlina23 (43)
zmrzlina23 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 43
Az árakat nézve, közel állnak a "normális" házakéhoz. Azt nem néztem, milyen extra költségek vannak (gépészet?). Nem látom igazán az előnyét. Ha az a bajom, hogy nyaranta az 5-tó valamelyikénél, télen Floridában akarok lakni, veszek egy lakóautót. Azzal legalább elmehetek venni egy karton sört, ha kell.
pajaci Creative Commons License 2009.12.12 0 0 42
Ez idáig tök jó, hogy mi ketten itt gondolkodunk, de mégjobb lenne ha egy illetékes is adna valami választ.
Előzmény: Axióma (41)
Axióma Creative Commons License 2009.12.12 0 0 41
Sztem eloszor is normalis szigeteles, aztan elektromos futes. A gaz-jogi reszet nem tudom, de elegge meg lennek lepve, ha engednek, azon me'g inkabb, ha rentabilis lenne.
Előzmény: pajaci (40)
pajaci Creative Commons License 2009.12.12 0 0 40
Mit térdemes akkor? Geotermális fűtés, vagy cserépkályha? Elég nehéz elképzelni mobilnak. De nem is az volt a kérdésem, hogy megéri e, hanem hogy lehetséges e?
Előzmény: Axióma (38)
malévhoz,csak a hátszelesek kerülnek Creative Commons License 2009.12.10 0 0 39

Ma megnéztem egy mobilházat.Angolból jött,a tulaj azt mondta,pár éves.

Szerintem volt vagy 15...

Nagy kiábrándulás volt....A bútorok olyan régi feelinget árasztottak.Mindennek olyan "kis polski"lengyel ázott lakókocsi szaga volt.Nem is gondoltam,ez a 25 éves régi érzés előjön még valaha a kis agyam leghátsó szegletéből..:)

 

Persze minden igény-lehetőség kérdése,de ebben hosszútávon lakni borzasztó lehet...Nemhogy 2.5 millióért(44m2),de 500 ezret sem ér.Szerintem.

 

Axióma Creative Commons License 2009.12.10 0 0 38
Szerintem tok mindegy, ma mar nem eri meg a gazberuhazast kifizetni...
Előzmény: pajaci (37)
pajaci Creative Commons License 2009.12.09 0 0 37
Vezetékes gázt vajon engedik bekötni egy mobilházba?
fransis2000 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 36
Kiegészítés:
A helyhez kötött fogalom nem egy lecsavarozás vagy más stabil kötöttséget jelent. A helyhez kötött annyit jelent, földrajzilag behatárolható nyilvántartott telekhez-, földrészlethez-, helyrajzi számhoz, esetleg utcához, házszámhoz kötődik >>>
--- az engedéllyel épült, földhivatali nyilvántartásba került, azaz ingatlan lett(!) a szó szoros értelmezésében...
--- az csak engedéllyel alakítható, átépíthető vagy bontható el.

A hordozható 'mobil' nem ingatlan a jog értelmezésében, az nagy értékű ingóság.
A meghatározatlan idejű telepítés csak a telepítési hely (ingatlan) tulajdonosának az engedélyétől függ. Ha az az enyém, attól sem.
(sby. f. j.)
Előzmény: fransis2000 (34)
fransis2000 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 35
Igen, van "FarkasokkalTáncoló".
Itt találhatsz 4 szélességben és kilenc hosszúságban 5,1-43 m2 között mobilház kész és komfortos (fűtés világítás stb. komplett) bővítő elemeket, amelyek nem csak családi mobilházak kiegészítői, alkalmasak meglévő épületek bővítésére is (szobák, irodák, nappali vagy ami kell).
http://mobilhazak.extra.hu/Galleries/index.html#szoba
Remélem segíthettem.
(sby. f. j.)
Előzmény: FarkasokkalTáncoló (33)
fransis2000 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 34
Úgy gondolom, hogy ezzel a likkel hozzájárulhatok néhány nem értés ill. félreértelmezés feloldásához: http://www.mobilhazak.extra.hu/engedely.html

Itt megtalálható, (érdemes átfutni annak akit ez érdekel), hogy miért esik az Étv (építési törvényünk), az arra épülő OTÉK és az azt tovább szabályozó Ötm miniszteri rendelet hatályán kívül a mobilház.

A mobilház nem attól mobil, hogy van vagy nincs kereke. A világon gyártott mobilházak igen kis része rendelkezik ezzel. Nálunk az angol mobilházak váltak leginkább ismertté, azok valóban kerekesek. Kizárólag a telepítés helyén van a keréknek némi jelentősége, könnyebb a helyváltoztatása. Ez is csak akkor előny, ha gyakori az áttelepítése, azt követően csak ronda, csak költség az alváz, a gumik cseréje stb.

Mivel a mobilház, irodakonténer, lakóhajó stb. egy hordozható és nem helyhez kötött 'mobil' létesítmény, ezért nem lehet lakáshitelt és egyebet sem rá kérni. Nem vehető ingatlan nyilvántartásba sem, mert lehet, hogy holnap áttettem a Mátrába a mobilomat vagy kivittem Malorkára.

Nem kell lakhatási engedély sem, nem is kérhető, az tulajdonképen az építési engedéllyel megvalósult engedélyeztetés záró akkordja.

A helyhez kötött fogalom nem egy lecsavarozás vagy más stabil kötöttséget jelent. A helyhez kötött annyit jelent, földrajzilag behatárolható telekhez-, földrészlethez-, helyrajzi számhoz kötődik...
Ha felkeltettem az érdeklődéseteket, mindenképpen olvassátok át a fenti link oldalát.
Ott kitérünk a lap alján arra is, hogy a lakhatási helyett, hogy lehet bejelentkezni a lakcímnyilvántartásba és egyebekre... Onnan letölthetők a törvények, rendeletek is...
sby. f. j.

Előzmény: bazsamari (5)
FarkasokkalTáncoló Creative Commons License 2009.11.24 0 0 33
Engem igazából a megbízható cégek érdekelnének. + az, hogy van-e olyan, hogy meglévő házhoz csatlakoztatok még 1 vagy 2 szobát. Az önkormányzatnak köszönhetően, ha építenék 20m hosszan kellene a telket beépíteni, erre meg ha jól tudom nem kell engedély.
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.30 0 0 32
Helló!

Az Öreglány 15 éves. A szempontok akkor és most mások voltak. Tapasztalat? Attól függ, mire akarod használni. Használtat és úgy mond felújítottat NEMNEMNEM!!!! Ma már olyan technológia van ami szinte hihetetlen. Nem a megvásárlása nagy dolog valaminek, hanem a hosszú távú fenntartása. A tapasztalataim alapján 1 éve elkezdtem saját projektet papírra vetni. (Millió honlapot, céget körbe jártam a témában. Vannak nagyon kiválóak, fantasztikus paraméterekkel, de ugyanígy gagyik is 4 cm-es fal és födém vtg.-al," majd a klima lehűti" vastag pénzért, fűtés dettó. Majd következik az építsünk köré még egy házat szigetelés gyanánt. Viszont a szerkezeti elemek elavultak és semmilyen mai követelménynek nem felelnek meg. Ár-érték arány erősen +?-tő). A felépítményt mai korszerű anyagokkal hőhíd mentessé lehet tenni egyúttal önhordóvá válik, így a súly rendkívül lecsökken a szállítás előnyére. Törekszem, hogy a kecó autonóm legyen. Amit megspóroltam a felépítményen, hozzá lehet csapni a napelemhez, ledhez, stb.. A víz ellátás esővízből,(feltéve ha esik rendszeresen, havonta 2.5 m3 össze lehet gyűjteni, akár milyen gáz van)ja ami a lényeg lágy víz.........
De nem untatlak a részletekkel.
A prototípust reményeim szerint hamarosan elkezdem legyártani. Ha o.k. lesz, talán sorozatban is lehet gyártani.

Üdv
Előzmény: bazsamari (30)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.30 0 0 31
Szia!

Ha vásárolni akarsz állíts fel szempontokat, elvárásokat + életviteled napszakra lebontva, akkor tudni fogod mi az elvárásod a kecóval szembe. (el sem hiszed mennyi lé marad a zsebedben ha ezt megteszed)
- mennyi az a pénz amit befektetni akarok úgy, hogy nem kell koplalnom
- 365 napot lakom /fő
- milyen infrastruktúra kell, vagy független
- hol állítom fel
- felépítményre kérek ajánlatot + gépészet vizesblokkal ( nincs téli nyári, csak minimum W/m2K 0.25, felette sz..rt-sem ér. Ugyanis ha jó a hő tényező, még nyáron sem kell klíma, mert tudja a cca 8 C' fokot.
- gépészet: víz, szennyvíz, fűtés-hűtés, gáz, áramellátás (sziget üzemmód vagy külső betáp)
- a berendezés típusa, milyensége nem a ház árához tartozik, hisz mindenkinek más az elképzelése (de feltétlen számolni kell vele).
- stb.
Ha adsz egy elérhetőséget ( csak e-mail ) és ott az elképzelésed felvázolod,hogy mit akarsz, segítek. Persze csak úgy ha nem tartod tolakodásnak.

Üdv
Előzmény: lato73 (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!