Keresés

Részletes keresés

motyo_1999 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 359
Csak angolul van ilyen.

Itt találsz rövid rövid leírásokat:
http://www.space1999.net/users/chronicle/ExE/

Itt pedig minden epizódról elképesztő mennyiségű adatot - kivéve a tartalmukat......
http://www.space1999.net/~catacombs/
Előzmény: Skywalker. (358)
Skywalker. Creative Commons License 2005.08.13 0 0 358

Van valahol oan honlap, ahol zanzásitva le vannak irva az epizodonkénti események? Motyo honlapja király, de ott csak azokról lehet olvasni, amelyek már ősrégen is lementek a magyar tévében. Köszi.

Vegetable Creative Commons License 2005.08.03 0 0 357
Hali Motyó! Kicsit szétestem, délután hivlak, ha hazaértem, valamikor 4-8 között...
Előzmény: motyo1999 (356)
motyo1999 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 356
Nos, bekövetkezett az, amitől tartottam, hogy a sorozat végeztével majd csúnyán elhanyagolom a kvízeket. Ezt már nem lehet jóvá tenni, bocsánatot kérek, ha emiatt lecsúsztál egy heti kérdésről (és a mobilról.....)


Ellenben végre sikerült szereznem egy korabeli hangfelvételt az akkori szinkronnal, úgyhogy volt némi vérfrissítés a honlapon.
Előzmény: Törölt nick (351)
yogibear Creative Commons License 2005.07.27 0 0 355
Tévedsz: tegnap kezdték... :O))

Kedden este egy rész, szerda délután ismétlés, este új rész, csütörtökön az utóbbi ismétlése...
Teesék rendesen elolvasni a műsort. :O))
Előzmény: Skywalker. (354)
Skywalker. Creative Commons License 2005.07.27 0 0 354

Ma indul!

Szerdánként 2 rész! Nagyszerű, nem is gondoltam, h ien hamar bepótolhatom a (számomra) kimaradt epizódokat! :)

Előzmény: yogibear (353)
yogibear Creative Commons License 2005.07.19 0 0 353
A jövő héttől hetente 2 résszel plusz ismétlés, újra Alfa a FM-on. :O))
JozsBiker Creative Commons License 2005.07.19 0 0 352

Épp az előbb láttam egy villanásnyira. Valami olyasmi volt a kérdés, hogy az elszakadás előtt min dolgoztak a bázislakók.

 

 

Előzmény: Törölt nick (351)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.14 0 0 351

A 07.01.-i óta volt-e kvízkérdés, és ha volt mi volt az?
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.07.10 0 0 350

Koszi a tanacsot.

Hibaelharitas folyamatban...

Előzmény: motyo1999 (349)
motyo1999 Creative Commons License 2005.07.09 0 0 349
Üdvözlégy,

A rossz hír az, hogy nem szerezted meg az összeset :) Van mégegy 6 darabos készlet, a második szezonnal.
Az említett epizód a "Journey to Where / Utazás vissza" című, ami a második vetítés során ment nálunk. A pontos infók:

http://web.axelero.hu/arrakis/space1999/masodikeresztes.htm

ill. a site többi része is szeretettel vár. Van némi info Andersonék múltjáról is.



Előzmény: A nyolcadik törpe (348)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.07.09 0 0 348

Tisztelet az Uraknak!

 

Megvettem a 6 darabos dvd keszletet azzal a szandekkal, hogy most vegre minden megvan.

Regi-regi emlekek kozul jonehany epizod elojott.

Egyet viszont nem talaltam, kerem segitsetek abban hogy eldontsem: jol vagy rosszul emlekszem.

 

A kerdeses reszben a foldrol uzenet erkezik, melyszerint az eltelt ido alatt fejlodtek, stb, es "startrekes" modon haza tudjak az Alfa szemelyzetet szallitani. Nehany kerdessel valasszal igazoltnak latszik a hivas foldi eredete.

A dokineni + ket manus (Konig&Viktor?) megy elsore de a datum elsikerul es valamikor a multba mennek, ahol a dokineni kohogesere a helyi emberek azthiszik hogy pestisesek (?) es magjara rakjak oket. Az egyik emberke a csuklon levo valami muszerrel Alfara morzezik a pontos helyuk (datum) megadasaval es igy tuzgyujtaskor - huss - visszamennek Alfara.

 

A masodik reszt azzal a szandekkal nem vettem meg hogy az ugysem az eredeti szereplok, sztory, stb, de igazabol nem tudom.

 

Otlet?

 

Es ismerit-e valaki a keszito, Gerry Anderson elozo sorozatait, pl, Stingray, Thunderbirds, Captain Scarlet, Joe90, stb?

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.07 0 0 347
Én úgy gondolom még az idén megismétlik az egészet, legalábbis szeretném. :)
Előzmény: Skywalker. (345)
közt-es állapot Creative Commons License 2005.07.07 0 0 346
igen, ez minden új arcra szinte igaz volt- ágyútöltelékek....!

meg vicces még a számítógépből kijövő sajtpapír is!

meg az, h Koenig minden idegen közeledésre a tipikus amerikás "támadni akar" (vö: South Park, Marsbéli krónikák) paranoiáját & offenzíváját indítja el...
Előzmény: JozsBiker (340)
Skywalker. Creative Commons License 2005.07.07 0 0 345
mikor lesz az ismetles? nehany epizodrol lecsusztam...
motyo1999 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 344
Hát ez még mindig jobb, mint az indítópadon felrobbantott 2D papírsas (asszem a War Gamesben van először, de több részben is alkalmazták)
Előzmény: Törölt nick (342)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.06 0 0 343
:) ;)
Előzmény: motyo1999 (339)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.06 0 0 342
Csináltam olyat az első részeknél, mert valamit észrevettem, hogy léptetve néztem a robbanásokat. Egyik képen még pl. a sas látható, a robbanás pillanatában egy téglalap alakú valami és utána a robbanás. Ebben az elején nem voltak precízek.
motyo1999 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 341
Attól tartok, hogy itt némileg összemostad a legviccesebb (tehát szándékoltan humoros), és a legnevetségesebb fogalmát. :)

A legnevetségesebb valószínűleg a fürdőhabos rész. Nyilvánvalóan a stáb részére is. :) Van egy jelenet, ahol Victor elröhögi magát, de úgy tűnik, a rendező nem vette észre (vagy észrevette, de már nem volt idege újravenni), úgyhogy benne maradt.
A színészek visszaemlékezéseiben az a csúcspont, amikor az egyik jelenet végén már gyakorlatilag plafonig ért a hab, eltűnt a kamera, és az egész stáb, ekkor a rendező elbődült: "Stop the foam! Stop the foam!", de persze senki nem állította le a habot.
Előzmény: Superb_ (335)
JozsBiker Creative Commons License 2005.07.06 0 0 340

Azt figyeltem meg, hogy ha egy rázós feladatra nem Alan indult el a sassal hanem valaki más, akkor annak biztos kampec volt :-)

 

A támadások is poénosak voltak: a robbanás kint történt, de legtöbbször bent is hullt a szikraeső, rendszerint a számítógépből ( ami már önmagában is egy igen ellentmondásos szerkezet volt :-).

 

Nodehát mivel a sorozat meglehetősen régen készült, és soxor a mai filmekben is megfigyelhetők hasonló "tökéletlenségek" ( lásd kereskedelmi csatornák tucat akciófilmjei ), ezért mindezeket elnézem. És még elnézném nagyon sokáig.

 

 

Jozs

 

Előzmény: Superb_ (335)
motyo1999 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 339
Hm, túlságosan precíz vagy, mégsem neked való ez a játék :)
De jogos a reklamáció. Itt láthatóan az alkotók nem egyeztettek egymással.
Nos, anélkül, hogy elárulnám a helyes választ, javaslom, hogy a "szembeötlőbb" megoldást válaszd a kettő közül :)
Előzmény: Törölt nick (338)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.05 0 0 338
A heti kérdésre mi lehet a helyes válasz? Az látható az elszakadáskor, hogy az űrállomás felrobban, viszont mikor a TV adást nézik, ott a bemondó az mondja, hogy az űrállomás is letért a pályájáról. (?)
Superb_ Creative Commons License 2005.07.05 0 0 337

Nekem tetszik Helena doktornő, bár igaz, elég hideg szépség...

közt-es állapot Creative Commons License 2005.07.05 0 0 336
igazából poénra úgy konkrétan nem emlékszem, (majd az ismétléseket megnézzük), de a fanyar humor nekünk is bejött, pláne ami indirekt:

-mindig elmondják 1másnak, h "szóljon ha vmi rendkívülit lát", amire persze az illető sosem szól semmit, bármi szörny kerül elé...

-meg a "mennyi időnk van?"-variációkon dobtuk el az agyunkat.

máris hiányzik a sorozat. 1 nagy fájdalmam van: igazán jópasi nincs benne. most ez persze felélénkítheti a topikot, h ki kit tart jópasinak...ill nőcinek...

Előzmény: Superb_ (335)
Superb_ Creative Commons License 2005.07.05 0 0 335

Nektek mi volt a legviccesebb jelenet az Alfában? (Figyelembe véve, hogy azért ez nem egy humoros sorozat)

Nekem általában, amikor Kőnig egy-egy támadást követően, amikor a plafon is beszakad, felsegíti Helenát és megkérdezi, jól van-e. Ő erre általában azzal válaszol, hogy igen, de a kórház-részlegnek több energiára van szüksége...

 

Vagy ez csak egy részben volt és csak nekem maradt meg ennyire?

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.02 0 0 334
Érdekes

Space: 1999
Egy kép az Alfából...










...és egy a Star Trek: TOS-ból
motyo1999 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 333
közt-es:
Nekem is megvan még az Orion-zsákom, meg a Filmmúzeum-golyóstollam :) Meglehet, hogy találkoztunk is ottan.....

Pibi:
Ez nyilvánvalóan életkor függvénye. Az első 6 rész idején én is rendesen összesz*rtam magam, a második mérsékelt, de még nagyon izgalmas volt, a harmadiknál (köztük a sárkányossal) már kissé csalódott voltam, mert jobbra emlékeztem :) (Meg aztán már meg is edződtem kissé olyanokon, mint az Alien) Namost aki a Sárkány idején volt pl. 8-10 éves, az simán összecsinálhatta magát rajta (és láthatólag így is történt).

Superb:
A Televíziós meséket némileg vegyes fogadtatásban részesítettem. Egyrészt ugye már akkor is nyilvánvalóak voltak a megvalósítás bizonyos idétlenségei, másrészt mégis megragadta az ember fantáziáját ez a teljesen valószerűtlen blue-box világ (és persze maguk a feldolgozott történetek is). Ma már persze más szemmel nézem, többet veszek észre, és a nosztalgia is rengeteget hozzáad, úgyhogy nyugodtan állíthatom, hogy Rajnai-fan lettem.
Nagyon fájó hiányom, hogy a mindössze egyetlen egyszer vetített "A halhatatlanság halála" feldolgozást kihagytam. A könyv számomra Asimov csúcsregénye, és azóta sem hallottam más filmfeldolgozásáról. (Harlan technikus szerepében természetesen Juhász Jácint! :) )
Előzmény: közt-es állapot (331)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.30 0 0 332
Milyen érdekes, hogy sokan nagyon ijesztőnek találták azt a részt. Én akkor sem találtam annak. Lehet, hogy jobban lenyűgözött a technika meg az egész látvány, így a félelem másodlagos volt?
közt-es állapot Creative Commons License 2005.06.30 0 0 331
na, grat a cucchoz!

mi Orionos Motorolás tárgyakat nyertünk anno a MOMban az Orion-napon, nekem bejönnek :-)

az uccsó részben (tetszhalott szanszkrit ősbolygó) elhangzott a nickem!

hiányozni fog a sorozat, ráéreztem az ízére! Koenigék is majnem összeborultak már!
Előzmény: Törölt nick (322)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.30 0 0 330
Sziasztok!

Ez az egyetlen rész, amiben a mindenkit elevenen elégető űrpók szerepel? Én egyáltalán nem ilyen történetre emlékszem gyermekkoromból, hanem valami olyanra, hogy az első áldozat egy csávó akit még úgy nyel el a szörny, hogy senki nem tudja hova tünt. A fazon elött megjelenik az a furcsa pörgő izé (a szörny nincs sehol, tök békés minden), és ő szépen elsétál a szörny szájához. Vagy csak nagyon megfakultak az emlékek? :-) Mindenesetre a gyermekkori parám nekem is előjött, a pók most is félelmetesnek tünt. :-) Érdekes, gyerekként a kinézete és a brutális emberégetés volt félelmetkeltő, most inkább a többé-kevésbé viharra emlékeztető hangja volt ijesztő.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!