Keresés

Részletes keresés

BaloghP Creative Commons License 2010.11.20 0 0 31315

Kösz!

szulejmanszultan Creative Commons License 2010.11.20 0 0 31313

Ez elképesztően jó, nagyon köszönöm ezt a (tér)képet. Megnézem majd, hogy fotópapírra kinyomtatva milyen.

Előzmény: hörpölin (31308)
olahtamas Creative Commons License 2010.11.19 0 0 31312

Szuper, köszi!

Előzmény: hörpölin (31307)
hörpölin Creative Commons License 2010.11.19 0 0 31311

Ez valami új frémél fícsör lehet, hogy minden nap más képpel nyílnak meg a küldött emilek, de mind az öt levél mindíg ugyanazt az egy képet tartalmazza. Az ötödik képelemet, vagyis a "Távol-Keletet" tegnap este töltöttem le! :-/

 

Amint látod, összeraktam a képet! Nagyon köszönöm a segítségedet! A Pixmaker elég sokáig nyűglődött vele, aztán még kézzel korrigálni is kellett! :-))

Előzmény: Törölt nick (31310)
annyi baj legyen Creative Commons License 2010.11.19 0 0 31309

Ez nagyon jó...

Előzmény: hörpölin (31308)
hörpölin Creative Commons License 2010.11.19 0 0 31308

Bocsi, ezt elszúrtam! Tehát a link a térképre:

 

http://www.rp-ddk.extra.hu/Taj_terkepek/kektura_1938_2.jpg

Előzmény: hörpölin (31307)
hörpölin Creative Commons License 2010.11.19 0 0 31307

Visztula volt olyan kedves, hogy átküldte annak az 1938-as kiadású Országos Kéktúra térképnek a részletekben beszkennelt változatát, amiről még a múlt héten beszélgettünk itt a fórumon. Sajnos a frímélem vacakolt egy pár napig, ezért csak mostanra tudtam a részleteket összerakosgatni. De elkészült a nagy mű, és már fel is töltöttem. A mérete meglehetősen nagy: 2,781 MByte, de a png verziója pedig több mint 20, ezért tömörítettem be ennyire. Szerintem még élvezhető minőségű.

 

Link a térképre:

 

Mivel már megállapodtunk abban, hogy életkora miatt a szerzői jogok nem védik ezt a térképet, ezért az szabadon felhasználható, terjeszthető, minden kötöttség nélkül!

 

Jó szórakozást a bogarászáshoz! :-))

annyi baj legyen Creative Commons License 2010.11.19 0 0 31306

Sziasztok!

A Káld melletti Lajos-bükkök tíz évvel Rockenbauerék előtt:

 

 

És most:

 

K. Kata Creative Commons License 2010.11.18 0 0 31305

Én is először jártam tavasszal a Zemplénben, de remélem, nem utoljára...Valami miatt nekem is különleges élményt nyújtott, igaz, nagyon vártam is, nagyon készültem rá lélekben. Talán valamikor az egész ország olyan lehetett, nyugodt, tiszta, barátságos, segítőkész. Ráadásul mennyi minden van még, amit nem láttam ott, mert a kék nem arra megy, de érdemes lenne megnézni!

Előzmény: Törölt nick (31304)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.18 0 0 31304

Talán ez a plusz azért volt meg nekem,mert először jártam a Zemplénben,és nagyon rácsodálkoztam hegyeire,falvaira amelyek sokkal jobban néztek ki mint előzetesen számítottam rá,nem mellesleg nagyon szép időnk is volt,ez is sokat számít a benyomásban egy vidékről.Emellett II. Rákóczi Ferenc fan vagyok,a Zemplén és még Abaúj is róla szól még ma is,nagyon őrzik a helyiek a "Vezérlő Fejedelem" emlékét,természetesen a turizmus miatt is hangsúlyozzák,de ez rendben is van így azt hiszem.

Előzmény: sincsavar 1.1 (31303)
sincsavar 1.1 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 31303

Tetszett benne, hogy ez az ország "legmagashegyibb" tája, megszámlálhatatlan kis csúcsos heggyel mindenfelé, kicsit mesebeli látvánnyal. Így nézve valóban jellegzetes, de valahogy nekem nem tűnt többnek a többi hegységünknél. Talán messze van, talán csak túl jól ismerem az északkeleti falvakat, hogy újdonság legyen, vagy csak valami plussz felfedezés hiányzott ami mellett elmentünk észrevétlenül. Egyenlőre minden táj egyformán tetszik a maga különlegességével, és sok-sok szakasz van, aminek megosztva adnám az első díjat az élmény-látvány-hangulat kategóriában, a kemenesháti mezőktől a zegzugos zempléni völgylabirintusig. Továbbra is az ismeretlen téli balatoni szakasz sikerében reménykedem a leginkább:)

Előzmény: Törölt nick (31290)
sincsavar 1.1 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 31302

Közösségi brainstorming a jobb albumért:)

Köszönöm.

Előzmény: lükepék (31295)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 31301

Visztula!Böngészgetem az 1938-as térképet,és amellett hogy az útvonal teljesen más(kivéve a magasabb hegységeket),jól látom hogy a Naszály-hegy ezen a térképen még Nagy-szál hegy?:-O

Eléggé elmosódottak a kisebb betűk a térképen.

Az útvonal meg tényleg igazad volt,Tapolcáig tart,és nem is a Nagy-Milictől,hanem a Tolvaj-hegytől kezdődik.Budapestet abszolút nem érinti,Dobogókőről egyből le Dorogra...stb,szóval sokkal rövidebb is volt akkor.

lükepék Creative Commons License 2010.11.16 0 0 31299

hát mondtam volna, hogy menjetek Hegykőre a Tornácosba, de az messzebb van, mint a Tercia. Viszont isteni.

Előzmény: olahtamas (31298)
olahtamas Creative Commons License 2010.11.16 0 0 31298

Köszi! Akkor lehet marad a Tercia, csak az még messzebb van a petőházi szállásunktól.

Bár nekem a hurka/kolbász is jó lenne.

Előzmény: Törölt nick (31297)
jzp2107 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 31296

> nem használok tájolót

 

én atlaszt se :-P

 

Előzmény: Jesper Olsen (31294)
lükepék Creative Commons License 2010.11.16 0 0 31295

(utolsó piszkálódás: kis k, nagy V : kV

képfeliraton is így szerepel)

Előzmény: sincsavar 1.1 (31288)
Jesper Olsen Creative Commons License 2010.11.16 0 0 31294

Kissé Off

Egy érdekes esetről hallottam, kíváncsi vagyok a véleményetekre, tapasztalataitokra.

Egyik rokonomtól hallottam, hogy azért sem/nem szereti a túraatlaszokat, mert a spirálozása eltéríti a (lap)tájolóját. Szerinte valamennyi fém van benne, ami épp elég ehhez. (Engem nem érint a probléma, mert nem használok tájolót :-(()

Ti mit tudtok erről?

Off vége

olahtamas Creative Commons License 2010.11.16 0 0 31293

A Böllér Falatozóról ill.  nyitvatartásáról nincs véletlenül bővebb információd?

Mi szombaton fogunk a környéken járni, és jó lenne valami kellemeset vacsorázni.

Előzmény: Törölt nick (28857)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 31292

Húú,ez nem sikerült,akkor még egyszer.

Előzmény: Törölt nick (31291)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 31291

És akkor még pár kép kedvenc hegységemről,a Zempléni-hegységről:

 

 

Az utolsó kép a tavaszi nagy áradások emlékét idézi,elmosta a templomhoz vezető hidat a patak.

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 31290

Azért a Hollóháza-Nagybózsva szakaszért annyira irigyellek!Mi nyáron jártuk be egy négynapos túrán Vágáshutai szállással a Hollóháza-Makkoshotyka szakaszt,és mindent összevetve azt hiszem az volt eddigi kéktúrázásunk legjobb túrája,mind a szakasz szempontjából,mind gasztronómiailag,ugyanis Vágáshután a Koronás Vad Vendégházban laktunk,amelyet egy olyan pali hozott létre,aki szakács,mestere a vadételeknek,18év ausztriai munka után települt haza,oda Vágáshutára,marha jól főz,a császármorzsája verhetetlen,őzes sültjei szintén.Oda még biztosan visszamegyünk a családdal.És emellett a hamisítatlan '79-es hangulat érintett meg engem például Kishután,és Nagyhután is,pláne még Füzér körül,azt hiszem ez a kéktúra talán leginkább emblematikus része.

Utolsó két kép a szállásunkon készült.:-)

 

Előzmény: sincsavar 1.1 (31288)
sincsavar 1.1 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 31289

Ezek szerint már elárultam magam, szerintem többek közt a még tisztább levegő (csillagok!), a mélyedésekben esélyesebb hajnali ködök, vagy esetleg vastagabb hó (gondolom este, udvar, gyerekek...) szól Tés mellett.

Jásd viszont csak úgy önmagában, nagyon hangulatos volt, igazi kis össze-vissza házas szétbombázatlan faluképpel. A helyiekkel ott nem került sok kommunikációra, a presszó éppen zárva volt, mert minek is megnézni a bélyegzőhely-fórumot indulás előtt:)

 

Egyébként sajnos egyik helyen sincsenek túl jó állapotok a szokásos látnivalók környékén. Jásdon közvetlenül az erdőszéli kápolna mellett (vízmű) a szokásos felfordulás keretében egy nagy vasbeton műtárgy épül, Tésen pedig a nyugati malom szélkereke összeomlott, talán egy villám találta meg.

Előzmény: Törölt nick (31277)
sincsavar 1.1 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 31288

Tegnap éjjel megjöttem a hét második (nagyobbik) meglepetéséről, egy Hollóháza- Bózsva kanyarról:)

 

A képekkel kapcsolatban szerintem fontos tudni, hogy tavasz óta egy Sony a550-el készülnek, ami néhol még más, "hagyományos" tükörreflexes gépekhez képest is sokkal jobb lehetőségeket jelent. Nekem ez a hozzá való kiegészítőkkel együtt a munkaeszközöm is, így megtehetem, hogy viszonylag komoly felszereléssel járjam a utat, aminek tényleg sokat köszönhetek a végeredménben. Azért köszönöm az elismeréseket:)

 

A vezetékhez köszönöm az alapos helyreigazítást, ezek szerint a dudariak ismerik tévesen, és az én fejfájásomhoz is elég a (gondolom nem túl üzemszerű) zúgó-zizegő <400kv alatti elhaladás.

Jesper Olsen Creative Commons License 2010.11.15 0 0 31287

Engedjetek meg számomra némi önfényezést: a világon 143. regisztrált túrázóként teljesítettem a Börzsönyi Kéktúrát. Ma jött meg az elismerés, nekem nagyon tetszik az oklevél és a kitűző is. Persze nem csak ezek miatt érdemes végigjárni a Börzsönyt, ami egyébként is visszavár! Másnak is csak ajánlani tudom ezt és a többi börzsönyi túramozgalmat is.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.14 0 0 31286

Nagyon köszönöm,nem hiszed el,de pont ezt néztem ki a neten ami a legjobb lenne nekünk,és a legszimpibb is!Közel van a kékhez,és tetszett a bemutatkozó szövege is Jásd honlapján,ráadásul mindig vannak megérzéseim is szállásügyben,és azok ezt sugallták.Még egy ok hogy ott aludjunk pár éjszakát!:-) Nem csak sincsavar 1.1-t kérdeztem hanem bárki véleménye érdekel aki tapasztalattal rendelkezik arrafelé.Köszi!

Előzmény: K. Kata (31285)
K. Kata Creative Commons License 2010.11.14 0 0 31285

Ugyan nem engem kérdeztél, de saját tapasztalatom van arról a környékről rengeteg. Mi szintén Bakonykútiból indultunk, és Jásdon volt a szállásunk, itt: http://szallas.hu/Erdőalja-Vendégház-Jásd

Csak jókat mondhatok róla, a néni ebben az árban még egy gulyáslevest is főzött nekünk  (az udvaron elkapott gyorsan egy csirkét),  pálinkával, almáspitével kínált, és begyújtott a kandallóba. Persze mert egész nap esőben mentünk..

Közvetlenül a kék mellett van a ház, sajnos szilveszterkor mindig foglalt...

Előzmény: Törölt nick (31277)
hörpölin Creative Commons License 2010.11.14 0 0 31283

"Tényleg jó a szemed a képkomponáláshoz."

 

Na igen, én legfeljebb csak kompon állni tudok, legutóbb pl. Visegrád és Nagymaros között.

 

Előzmény: Törölt nick (31282)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.14 0 0 31281

Így legyen ötösöm a lottón!Már tegnap mondani akartam hogy majd jön Hörpölin és megmondja a frankót vezetékügyben,de nem volt szándékomban nyomást gyakorolni,ezért nem írtam inkább.:-)

Sincsavar 1.1 képei tényleg nagyon szépek,kifogta a legszebb túraidőt is.Viszont úgy láttam a neten hogy Téssel szemben Jásdon nagyobb a szállásválaszték,lehet hogy ott hamarabb találunk.

Előzmény: hörpölin (31280)
hörpölin Creative Commons License 2010.11.14 0 0 31280

No, az ilyen képeket látva szoktam arra gondolni, hogy kidobom a fényképezőgépem a szemétbe, mert a büdös életben nem fogok tudni ilyen fotókat csinálni! Amiről persze nem a szerencsétlen fotoapparát tehet... :-((

(...és ezt vedd nyugodtan dícséretnek...)

Előzmény: sincsavar 1.1 (31276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!