Keresés

Részletes keresés

btamas70 Creative Commons License 2019.05.14 -4 0 9244

"minden kérdésre az Főtrotyi válasza, hogy az övé szebb, az övé jobb, az övé studióbb, az övé drágább, de fillérekért vette a lomosvásárban"

 

Részedről azért nem volt valami szép dolog meg sem hallani Végvári El Qudró legalább 4.495475232571239719349781631365184918691237912470187397356116497* diplomát érő okosságát, hogyaszongya "Nem csak a meghajtásban kell gondolkodni, hanem a végekben is !"

 

Azok a búcsús hangszórók, hát igen...;))

 

* igény szerint (privátban) megadom 9999 tizedes jegyre:)

Előzmény: tibtiborkaba_new (9243)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.05.14 -1 0 9243

Ha nem tűnt volna fel, minden kérdésre az Főtrotyi válasza, hogy az övé szebb, az övé jobb, az övé studióbb, az övé drágább, de fillérekért vette a lomosvásárban.  Elég egyszerű lélek a szentem...

:D

Előzmény: somytomy (9242)
somytomy Creative Commons License 2019.05.14 -1 0 9242

Már csak az a kérdés, hogy a soksávos felvételek készítését firtató kérdésre miért válasz az egyes eszközök beszerzési ára és helye. Vagy ez olyan, mint Cödlinger úr a Néma revolverek városában, hogy mindig teljesen más kérdésre válaszol?

Előzmény: Hang-mérnök (9239)
Mono SE Creative Commons License 2019.05.14 -4 0 9241

soksávost??!! nem vesz ez fel kétsávost se, segghülye a zenéhez (is;) 

Előzmény: MTR-12 (9237)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.13 -4 0 9240

Ingyenélők bizony!! Még nem esett le, kedves Pukihang-mérnök? Maga azért van itt, hogy új pukihangot tervezzen nekünk, díjmentesen. A régit meguntuk, akár a süket szövegét. Így  legalább lesz a "dumaszínháznak" valamihaszna.

Hang-mérnök Creative Commons License 2019.05.13 0 1 9239

Mit ne mondjak, de azért + teszem :)

 

Gondolom viccnek szántad szösszenetedet, mivel egy Studer, tascam és 3 revi xalagoként karöltve, 7 MD-vel, 6 db studió cd-vel és a 17 db deckkel, a másfél misis keverőről, kicsit eltér a megszokott-tól. Tán nem is kicsit !-> még xámodra is :) 

 

Nem csak a meghajtásban kell gondolkodni, hanem a végekben is ! Nem mindegy mivel és miként, illetve miket hajtunk meg ! Illetve milyen mély - közép és magas sugárzókat, és mennyit is !

 

Gondolkodj könyörgöm ! Mit nyersz és mit vesztesz ? Nem minden a pénz !!!!! Számomra van annyi, hogy nem gond bármi megvétele, de akkor is meggondolom a vételt, mivel a régi iskola tanításait követve, meg kell dolgozni azért a pénzért amit elszórunk, de ha már elszórjuk, azt  olyan értelmes dolgokra tegyük szerintem, amiért érdemes is !!!

 

Én az tettem, de ha ebben necces dolgot látnál, az a saját bajod lenne !

 

Tascam 32-est vettem kaposváron, 80-ért NAB maggal, + szalagokkal.

Studer - 67-est vettem Tamásiban 100-ért. De ott hagytam egy stm 810-est :)

 

A 2 db A 77-est és a harmadikat pedig 50 ért vettem, összességében, az A88 -asokat, melyből 3-is akad, pedig összességében 3500.-Ft -ért. Akkor szerinted ezen lomok miket is érnek mostanság ?

 

Állítólagosan a GOOGLE a mi barátunk, Neked is lehetőséged adódik arra, hogy megnézhesd a stúdióm árát, a jelenlegi .

Nem a klaviatúra huszárokra gondolok, hanem a fizető keresletre. Nem kevés lenne !

 

Nálam ilyenek mint "btamas70" és " Mono SE" + a többiek olyan egyének, akik vannak, de minek !!! Mihaszna ingyenélők, kötözködő szakmunkások. Ebben élik ki élvezetüket, hogy kötözködjenek, de váljék egészségükre ezen ténykedésük !!!

 

Nálam a stúdió minősége és a tényleges hangzása - dinamikája számít. A többi léhűtő pedig mehet "kapálni", mivel csak ezen ténykedéshez ért tán + a kötözködéshez ! De ezekhez viszont  nagyon ! A tényleges hagtechnikához nem igazán ért egyik sem !

 

Olyanok mint a bor minősítők, => Tokai helyszínelők, mindent belelátnak, ami nincs is ! De szerintük benne van :) :) :) 

Van ez így..........

 

 

Előzmény: MTR-12 (9235)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.11 -4 0 9238

"vicces"

 

Ezért "szeretjük"!:)) Keverni-kavarni itt szokott.

Értelmiségiként (miket is beszélek..) illene ismernie és alkalmaznia a Kondo-módszert;)

https://femina.hu/otthon/marie-kondo-takaritas/

Előzmény: MTR-12 (9235)
MTR-12 Creative Commons License 2019.05.10 -1 0 9237

soksávos felvételt hogyan tetszik készíteni??? 

Előzmény: Hang-mérnök (9196)
MTR-12 Creative Commons License 2019.05.10 -1 0 9236

Végigolvastam a hozzászólásait, hogy hátha egy értelmes eszmefuttatást olvasok a tollából... de nem nagyon nem... :(

Anno említést tett egy revox átalakításról, lehetne e többet megtudni a projektről??? 

Előzmény: Hang-mérnök (9226)
MTR-12 Creative Commons License 2019.05.10 -1 0 9235

Ezzel a sok lommal mit szeretne kezdeni??? felvenni??? keverni??? vagy csak hi-fi zenehallgatás??? gratulálok szépen be tetszett vásárolni.. :))) (még demó szinten sem állja meg a helyét...) vicces de hajrá

Előzmény: Hang-mérnök (9213)
MTR-12 Creative Commons License 2019.05.10 -1 0 9234

Eladó Otari Alkatrészek

 

Fejegység 1/4" szalagvezetőkkel MTR10/12 -100e

AEG tányér(leszorítók nélkül) - 30e

Kapcsolósor MTR10/12 15e

AEG leszorító - 15e

 

 

MTR-12 Creative Commons License 2019.05.10 -1 0 9233

Hello!

 Eladó!

Otari MTR-15T eladó (európai) 1990, a gép be van állítva, új nyomógörgővel (a régit is adom vele) 
jár hozzá (ami a képeken van): Otari 30cm AEG tányér pár (új), DIY kidobónyák, K erase kártya(tesztelve működik, tartaléknak vettem), Time Code szinkron rack távirányítóval (nincs tesztelve), nyomtatott gépkönyv, DIY kocsi, 1db NAB adapter.
15IPS(38cm) és 30IPS(76cm) frekvenciamenet diagramm HXpro és nélküle (így van beállítva a gép) linken a gép működés közben : https://www.youtube.com/channel/UCaYWD1YEnmWRolfOCK1Ky6A

Így egyben 1.4mill (4400euro) (a pakkot Nem bontom meg, csere alku Nem érdekel, kérem csak az írjon akit komolyan érdekel)

 

kontakt. : 06húsz572harminc9hatvan7

btamas70 Creative Commons License 2019.05.03 -5 0 9232

A YT-on elfelejtetted lemínuszolni a tegnap linkelt ismeretterjesztő videót, te...

 

Az alábbi képen 7 szitakötő, 1 madárijesztő, 1 váza és 2 kisgyerek látható.

http://keptarhely.eu/view.php?file=20190125v00pq9psb.jpeg

 

Találós kérdés: Hány k5sög van a képen?

Mono SE Creative Commons License 2019.05.03 -5 0 9231

úristen, egy ML-1250, fűtött kvarccal a világ legstabilabb RH vevője...

 

 

...nagy kihívás volt anno a Karakum sivatagban - 45 fok árnyékban - cipelni és telepíteni egy ilyen megfigyelő állomást, de Mono_SE megoldotta ;Đ

Előzmény: btamas70 (9230)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.02 -5 0 9230
btamas70 Creative Commons License 2019.04.12 -5 0 9229

Re: a többiek is

Előzmény: Mono SE (9227)
btamas70 Creative Commons License 2019.04.12 -4 1 9228

Elpukkant a maga utolsó agysejtje, vén jampec:ĐĐ

A hangszóró pappermembránja hogy-hogy nem "pukkant" el?

 

Az oda-vissza ~ 2x félméteres belső hangszóróvezetékezést is muszáj volt kicserélni vastagabbra, mert annyira melegedett, hogy a váltó megégett, ugye? Bakkter! Hihető:)))))) Még azt kellene elbemesélni a tudatlanoknak, hogy ennek tükrében a 3kW-os főzőlapzóna alatt futó hasonló hosszúságú gyári bekötővezeték miért nem szokott vastagabb lenni 1 kvadrátnál? Vagy ott azt is kicserélte már a (m)ultidiplomás mecseki mekkmester?

Előzmény: Hang-mérnök (9226)
Mono SE Creative Commons License 2019.04.12 -3 2 9227

"a család örömére - megelégedésére."

 

nabammeg, a többiek is debilek...

Előzmény: Hang-mérnök (9226)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.04.12 0 1 9226

Teteszik tudni azt, hogy ezen mélynyomók, olyan hangnyomást produkáltak, hogy a szilveszteri bulin a lufik elpukkantak ettől a teljesítménytől (!?) -> önhatalmúlag, akkor nem írna ekkora marhaságokat !!!

 

Ez nem egy szabadtéri rendezvény, hanem egy olyan kégli, ahol 100-100 és 50 négyzetméterből, az egyik 100-ason => kialakítottak egy stúdiót, a család örömére - megelégedésére.

Na ebbe a 100 négyzetméterben van a 4*400W tényleges -> zeneileg, 4*600-as teljesítmény prezentálva -> szabadon.

 

Ide "botfülű cigány nem teheti be a lábát => nem is tette be soha, de a sok részeg" sem csűrt ide ! Mivel nem nekik épült ez az egész, hanem számomra és a családnak, senki másnak.

 

Javaslom emésztődjön a dolog az Ön számára, mert van mit emészteni + gondolkodni is ezeken.

Előzmény: csárlisín (9223)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.04.11 -1 1 9225

Tényleg nem könnyű szakma, de ha tán nem zavarná, én nem a szakmában vagyok - voltam, de nagyon régen ott voltam, akkor szerettem meg. Nekem már csak kedvtelés -> mondhatni hobbi -> visszatérve a gyökerekhez, melyet élvezek is. Régi tudás - tanultak fel-elevenítése, ismételt mérések - kalibrálások elvégzése, tán még a 80' években volt utoljára ilyen, így élvezem. 90' években terveztem még, de mostanra már csak finoman és nőiesen. Meggondolom kinek és mit, mivel azóta igencsak elszaladtak a technikával, győzök utána olvasni és tanulni.

 

Pécsi vásárból is vettem hangfalat és keverőket, meg sok minden mást is, de azt hagyjuk. Mindegyik hangfalamat átnéztem előtte, ha kellett újravezetékeztem, hangváltóját javítottam, csatikat cseréltem, le-ellenőrzötten kerültek be.

Most az utolsó vásárlásomkor sem a kivitel számított, hanem a benti dolgok ! 400/600-as mélyet, 2 db egész és ugyanolyan darabot 20e-ért nem kap meg senki, nem habszélű, hanem az erősített dombor nyomással gyártották, erősített 25cm-es mágnessel. Még ez a kettő kellett, így kész az egész :) rendszer.

 

Tetszik tudni bölcs okítómesterem modta annó a 90' években, amikor pilótáskodtam, "édes öcsém, a repülés nem rendfokozat kérdése, hanem a tudás - tapasztalaté " De igaza is volt....

 

Ugyan ez igaz, mindenre :) Nem az okoskódók, trollkodók és a léhűtők véleménye számít, hanem azoké, akik ténylegesen használnak is, terveznek is, üzemeltetnek is ilyeneket => lefordítva ! 

Így remélhetőleg érthetővé vált a dolog.

 

( amúgy az a "négy", az öt, de már ki számolja és minek is, mivel már nem számít. -> ez olyan mint a rendfokozat, van de minek, mivel nem az a lényeg már. ) Tudás - tapasztalat - gyakorlat. Ennyi. + az olyan berendezés, mely jók is és érzelmileg kötődnek is azokhoz, akik tudják is használni, de ehhez kell a " Tudás - tapasztalat - gyakorlat"

Előzmény: tibtiborkaba_new (9224)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.04.10 -1 1 9224

Szó sem volt itt semmiféle magas meg közép meg ilyesmiről. Volt ugyan a pécsivásárban az ócskásnál pár ilyen pici vacak hangszóró, dehát nem ért hozzá a szentem, annyiért akarta adni, mint a 40-50 centiset. Hát a főmérnök urat nem baxa át, négy diplomával (meg az apró), hát dehogy vesz már pici szarokat, mikor ugyanannyiba kerül a nagy. Az a lényeg, az kell a studióba...

:D

Előzmény: csárlisín (9223)
csárlisín Creative Commons License 2019.04.10 -12 0 9223

4x50,4x40, 4x30 hangszóró még nem jelent semmit.

voltam olyan szabadtéri rendezvényen, ahol a hangosítást láthatólag ezzel foglalkozó csapat végezte.

azonban sok köszönet nem volt benne , mert bár elég hangos volt, de csapnivalóan xarul szólt a

cuccosuk, torzított mint az állat, nem volt rendben a magas- mély arány sem.

talán úgy gondolták, hogy a sok részeg, és bot fülű cigány vajmi keveset törődik ezzel.

hiába, nem könnyű szakma ez.

Előzmény: Hang-mérnök (9219)
btamas70 Creative Commons License 2019.04.09 -6 8 9222

Aki szintén qrvára unja, nyomjon egy pluszt! )

Előzmény: Mono SE (9220)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.04.09 -2 3 9221

Ha nem tud olvasni valaki, tán nem azt én bajom lenne :) Oldja meg saját maga, hamár ennyit sikerült összehoznia önerőből :) 

Előzmény: Mono SE (9220)
Mono SE Creative Commons License 2019.04.09 -4 3 9220

próbálj meg rövidebben posztolni, ekkora hányadékon ne kelljen már átnyálazni magam, mert qrvára unlak ám

Előzmény: Hang-mérnök (9219)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.04.09 -2 1 9219

Állítólagosan hagfal ismerő, pedig dehogy az .....

Állítólagosan erősítő - végfok ismerő, pedig dehogy az .....

 

Mik is lennének az alátámasztási felületek mindezeknek ? Ön ajánlott olyan be - ki kapcsolást, itt a fórumon, hogy a szentem max. hangerőn nyugodtan ki és bekapcsolhatja a szerkót, nem lesz baja a hangfalnak => Ön szerint ! Ez Önnek mennyiben is volt jó ? Az érintett pedig ráfaragott.

 

Azzal sincs tisztában, mennyi a színuszos és az időszakos tényleges terhelése egy hagfalnak. Azt pedig már a korlátozott tudása sem méri fel, hogy ez csak 2 db volt, ilyen teljesítménnyel bíró hangfal volt megáldva. Nálam 3*4 hangfal van - a biliárd szobámban, saját és barátaim élvezetére!  Tehát akkor Ön rugózik 2 egész darab hangfalon a másik 10 darab mellet :) :) :) De ha nem tudná elárulom 3*4= 12 :) Még ezt sem tetszik tudni ? Akkor mit is szeretne fikázni és arról véleményt mondani ? A 4 db 50 cm-es, 4 db 40cm-es, 4 db 30 cm-es mély-közepekről, vagy a magas közepekről beszélünk ? Még Ön sem tudja.......

 

Mivel qudró a stúdió, és így oldalanként kicsivel több a hangsugárzó, a cd-4essel, így kérdezem mit is szeretne akkor Tőlem ?

 

Azt sem tudja mi az a  cd-4es meghajtás, majd utána néz a neten - mivel a google a mi barátunk. Na az hajtja meg a nagy végfok végét számomra.

 

Mivel mostanság ürítem ki két garázsomat is, melyben koncert-hagfalak, 8-10-16-12-10-10-8 csatornás keverők is leledzettek , végfok hegyek -> pl.: 2x400W-os Zoffmusic véggel  és egyéb apróságok is vannak ott, egy biztos nem itt fogom hírdetni és nem is itt próbálom eladni ezeket !

 

Szerencsére Önöktől függetlenül lesz rá majd vevő, tehát itt NEM, hogy Önök teljesen feleslegesen fikáznak bármit, arra nincs szükségem, mivel tudatlanul modhatnak bármilyen véleményt a szerkezetről úgy, hogy annak alapja nincs, tehát nem ragozom tovább. Erre nincs szükségem, majd olyan értelmiségi, mely értékeli és kifizeti is, na annak - azoknak eladásra kerül.

 

Billentyűhuszárság, fikázás, lealegálás mentesen megveszi majd az, aki a legtöbbet kínálja érte. Ez nem az a játék, aki a legkevesebbet próbálja megjátszani, blöffölve.

Ezen a kisdedes gyerekkoron már túl vagyok ! Ha eddig erre nem jött volna rá. 

 

Számomra a mosókonyha sem játszik, ott a gagypapám dorbézolt -> illetve dolgozott, de az nem stúdió volt. Az egy szabászat volt.

Ön olvasatomban a lakodalmas rokkot kedveli ? Váljék egészségére ! Ön baja, illetve hanyagoljon !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Mivel azt sem tudja mi a hangfalak terhelési és tényleges paraméterei, akkor mit is szeretne tőlem ? "Aztán mi bömböl rajta, lakodalmas rokk? ;)" Önnél lehet, nálam kicsit másabb.

Tanulgasson és okosodjon, míg teheti és lehetséges is az Ön számára. A többit nem ragozom, mert felesleges is lenne.

Ön hangfalban toppon lenne ? Ez egy vicc, avagy egy hasbaakasztás lenne ? Mivel Ön se a hangfalhoz, se a végfokhoz nem ért, akkor mit is szeretne ? Fogalmam sincs ! Legalább tudja mi az a pille ? Mi az a kosár ? Ezek olyan alapkérdések, melyeket minden műszaki végzettségű ismer. Nyomassa, van fogalma mindezekről ? Oly alapkérdések, melyek sakallatosak és necces ha valaki nem ismeri. Ön ismeri ?

 

De és akkor, szerencsére nekem összejött és van hanszóró javítóm. 1 Hete lett+ és már habszéltől elkezdve, bármit javít. Az előző öreg, már nem vállalta.

 

Kell ezt még ragozni ? Meg van a javító és a javítandó dolog is. A többi kérdés pedig hanyagolható !!!

Előzmény: Mono SE (9216)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.04.09 -2 0 9218

Arra utal, hogy kb. 5 éve nem nyúltam hozzá az emeleti cuccoshoz, most pedig az átépítése történik. Nem kicsit - nagyon.

 

Ha Ön úgy gondolja, hogy 5 év alatt nem rakódik le por a szerelésre, akkor orvosi eset lenne!!!!

 

Azért a melegvíz - tisztítószer és a törlőkendő, hogy amiket kiveszek - berakok, megtisztítsam. Gyanítom Ön sem 5 éves - poros cuccokat használ, otthonában.

 

Mivel nálam az egész rendszer átépítése van folyamatban, ezért lemosogatom és lekezelem a drágákat !

Ha ez Önnek nem tetszik, szíve joga. => tán rágja a küszöböt !

 

Én szeretem tisztán látni készülékeimet, ha Ön nem, az a szíve joga lenne.

Előzmény: pampalini60 (9214)
btamas70 Creative Commons License 2019.04.07 -4 0 9217

"Kultúrált beszélgetésnek az az alapja"

 

... hogy legalább a kulturáltat le tudjuk írni kulturáltan. Ugye magának is piros Moszkvicsa volt?:)

 

Re: megismerni a kanászt baktert

Előzmény: Hang-mérnök (9212)
Mono SE Creative Commons License 2019.04.06 -3 2 9216

"4 csatornás szerkóban, csatornánként 800-600W-al, valahogy el van az ember fia..."

 

4 x 800 = 3200 Watt jó minőségben, profi végfokkal bakfitty, de a ringlises cigányok színvonalán vartyogó gagyi végfokokkal kínszenvedés lehet a mosókonyhai stúdiódban. Aztán mi bömböl rajta, lakodalmas rokk? ;) 

Előzmény: Hang-mérnök (9213)
csárlisín Creative Commons License 2019.04.05 -12 1 9215

örökösök

első dolguk lesz a soron következő lomtalanításnál kibaszni az egészet , az utcára.

a sok arra járókelő meg csak röhög rajtuk, amikor megjelennek a hiénák:))

Előzmény: Hang-mérnök (9213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!