Keresés

Részletes keresés

74József Creative Commons License 2019.03.17 0 0 8795

Köszönöm, közben sikerült foglalni Piano de Sorrentoban, elvileg nagyon közel a vasútállomáshoz. Most , hogy a szállás már megvan , és nyárig van idő még, kiiskolázzuk magunkat, Nápoly és környékéből, hogy ott majd lent élesben, minél kevesebb " megrázkódtatás érjen,,:)

Előzmény: agi57 (8793)
agi57 Creative Commons License 2019.03.16 0 0 8794

Bocsi a térkép nem ment át.

 

Előzmény: 74József (8792)
agi57 Creative Commons License 2019.03.16 0 0 8793

 Circumvesuviana útvonala, mi Trecase városában foglaltunk szállást, úgy gondolom,hogy innen minden megközelíthető.

Előzmény: 74József (8792)
74József Creative Commons License 2019.03.15 0 0 8792

Nagyon szépen köszönjük a segítséget!☺

Előzmény: onlyread (8791)
onlyread Creative Commons License 2019.03.15 0 0 8791

+1 szavazat Sorrentonak, bár a parkolás és árérzékenység miatt én körülnéznék Meta di Sorrentoban, Piano di Sorrentoban és Sant'Agnelloban is. Ezek mind a Circum vonalán vannak.

 

Három napnál én Caprit átgondolnám. Elvisz egy egész napot, nem túl olcsó és rengeteg a turista... Ha az időjárás sem segít, akkor rossz élmény is lehet. (Mondom úgy, hogy én nem voltam, pont ezek miatt.)

 

Vezúv, Pompei kört már többször leírtuk, a bal oldali keresővel megtalálsz mindent.

Előzmény: 74József (8784)
74József Creative Commons License 2019.03.14 0 0 8790

Köszi szépen!☺

Előzmény: Cilikécske (8789)
Cilikécske Creative Commons License 2019.03.14 0 0 8789

Szia. Sorrento jó választás. Mi is ott laktunk, onnét csillagtúráztunk. Olyan szálláshelyünk volt, aminek volt ingyenes parkolója.

Előzmény: 74József (8788)
74József Creative Commons License 2019.03.14 0 0 8788

Köszi szépen utánanézünk!☺

Előzmény: alphabetti (8787)
alphabetti Creative Commons License 2019.03.14 0 0 8787

Ha tömegközlekedni akarsz, akkor olyan települések szállj meg, ahonnan a Circumvesuviana valamelyik állomása könnyedén elérhető. Szerintem ez nem feltétlenül Gragnano. Én lehet, hogy Sorrentoban szállnék meg, ott biztosan vannak nagyobb pakolók, garázsok, ahol több napra ott lehet hagyni az autót biztonságban. Caprira több helyről át tudsz hajózni, itt tudsz keresgélni: https://www.capri.net/en/ferry-schedule

 

Előzmény: 74József (8786)
74József Creative Commons License 2019.03.14 0 0 8786

Szia köszi . Igazából nem ez a gondom, a Bookingot jól ismerem, sokszor használtuk már , eleve parkolóval ellátott szállást foglalunk.

Nekem a gondom az, hogy olyan helyen kellene szállás ahonnan az említett helyek , könnyen megközelíthetőek valamiféle tömegközlekedéssel,  mindegy, hogy mivel csak nem szeretnénk autózni , az autót a szálláson hagynánk.

Gragnano helyiségben foglaltunk egyelőre, ez még a nyárig lemondható. Sajnos itt akadtunk el, nem tudjuk, hogy jutunk el innen a vezúvhoz, pompeibe, nápolyba, ill. Capriba... máshova nem is akarnánk....

Köszönöm

Előzmény: sotolon (8785)
sotolon Creative Commons License 2019.03.14 0 0 8785

Szia! Előrebocsátom, hogy én is csak készülök az első nápolyi útra, olvasom vissza ezt a fórumot és sok más forrást is, így vlsz lesz az enyémnél mérvadóbb vélemény is.

 

Kocsival a városban nem próbálkoznék, nézz körül a környező településeken (pl. Pozzuoli). A Booking vagy Airbnb oldalon tudsz olyan szűrőt is beállítani, hogy legyen a szállásnak saját parkolója. De ahogy néztem a lehetőségeket, ez nehéz ügy még ezeken a külső részeken is. Az lehet a megoldás, ha keresel a kinézett szállás közelében egy őrzött (fizetős) parkolót. Ezek állítólag nem olyan drágák. Utcán semmiképpen se hagyd az autót.

Előzmény: 74József (8784)
74József Creative Commons License 2019.03.14 0 0 8784

Sziasztok!

 

Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, talán itt tudtok nekem segíteni...... Családommal , saját szervezésben megyünk Pugliába, ahol már voltunk , és ki is ismerjük magunkat.

 

Ezúttal meg szeretnénk állni Nápolyban, vagy a környékén, és 3 teljes napot ott eltölteni... A programok a következőek lennének, 1. nap: POMpei+Vezúv, 2. Nap maga Nápoly, 3. nap esetleg Capri sziget-tehát mondhatni a kötelezőek...

 

DE, minél többet kezdek olvasni annál jobban bele keveredek, sőt már kicsit a kedvem is elment... Sok infó, sok negatív infó, kissé nehézkesnek igérkezik a megszervezés...

 

Nos, olyan helyen szeretnék szállást, Nápolyban, vagy Nápolyon kívül ami biztonságos, ott hagynánk az autónkat, és minden helyre valami tömegközlekedéssel, Busszal/vonattal mennénk.. tudtok esetleg olyan környéket, ahonnan ez megoldható, tehát valami kiindulópontot? Ahonnan egyik nap elvonatozunk ide, a másik nap elbuszozunk oda, harmadnap meg amoda...este meg vissza..

Ha tudnátok segíteni.....

Köszönettel: József

onlyread Creative Commons License 2019.03.06 -1 0 8783

Nem feltétlenül. Az egyik híres cukrászdába, a Popellába néhány évvel ezelőtt reggel fél nyolckor, mondhatni reggeli-időben eresztettek egy sorozatot. Hál' Istennek személyi sérülés nem történt, ha jól emlékszem.

Előzmény: Mercutio_ (8782)
Mercutio_ Creative Commons License 2019.03.06 0 0 8782

Ha jól veszem ki arra figyel a maffia , hogy az ügyfeleket ne veszélyeztessék...

http://mixonline.hu/Cikk.aspx?id=160522

onlyread Creative Commons License 2019.03.05 0 0 8781

Amit te írtál, az egy másik rendezvény:

 

http://pompeiisites.org/comunicati/iovadoalmuseo-20-giorni-di-ingresso-gratis-a-pompei-nel-2019/

 

Fenti a hivatalos Pompei-honlap, ott írják:

 

INGRESSO LIBERO

E’ consentito l’ingresso libero in occasione di particolari avvenimenti, sia in ambito nazionale che locale, resi noti attraverso il sito web del MiBAC.

 

Ez pedig a MiBAC honlapról:

 

Per l'iniziativa Domenica al museo ad ingresso gratuito, agli scavi di Pompei  sarà ripristinato l'accesso a fasce orarie allo scopo di regolamentare il flusso di visitatori. Pertanto l'accesso al sito sarà possibile:

-  dalle ore 8.30 alle ore 12.30

- dalle 14.30 in poi La Soprintendenza si riserva di anticipare la chiusura al raggiungimento di 15.000 visitatori nella prima fascia oraria, per impedire  una eccessiva presenza simultanea di turisti, che potrebbe mettere a repentaglio la sicurezza e la salvaguardia del sito.

Per garantire la massima salvaguardia del sito e al contempo la fruizione ottimale dello stesso, si provvederà a incentivare le misure di sicurezza, con il potenziamento e la ridistribuzione del servizio di vigilanza.

Előzmény: endrun (8780)
endrun Creative Commons License 2019.03.04 -1 0 8780

Köszi a választ, de felette pár sorral a honlapon meg azt írják : ...

  • Il sito sarà aperto gratuitamente tutte le prime domeniche del mese da ottobre a marzo e nelle seguenti date:
    30 marzo
    25 aprile
    8 maggio
    8 giugno
    24 ottobre
    24 dicembre
    26 dicembre
    31 dicembre

vagyis csak októbertől márciusig illetve azon kívül a fenti 8 dátumokon ... :((

 

 

Előzmény: bonnita (8779)
bonnita Creative Commons License 2019.03.03 0 0 8779

https://www.coopculture.it/heritage.cfm?id=1

Ez hivatalos oldal, jobbra a lap alján azt írják, hogy ingyenes a belépés a minden hónap első vasárnapján.

Ogni prima domenica del mese: ingresso gratuito  

Ogni prima domenica del mese ingresso gratuito al sito per tutti i visitatori secondo gli orari ordinari di apertura.

Előzmény: endrun (8778)
endrun Creative Commons License 2019.03.03 0 0 8778

Sziasztok

 

Pompei stb. minden hó első vasárnapján ingyenes infóval kapcsolatban lenne kérdésem:

 

olasz oldalakat is böngészve én azt látom, hogy ez csak októbertől-márciusig igaz! Egyéb időszakban a hó első vasárnapján is fizetni kell!

Mi a május 3-6 intervallumban megyünk és már csak az Artecard megvásárlása miatt is számolnunk kellene egyet, de ahhoz ebben biztosnak kellene lennünk.

 

Kérem, hogy aki ebben otthon van cáfolja vagy erősítse meg az infót. Előre is köszi.

onlyread Creative Commons License 2019.03.01 0 2 8777

Nápolyi gasztrokalauz helyi specialitásokkal. Reggeli, ebéd és vacsora ajánlatok.

 

https://hosszanexponalunk.blog.hu/2019/03/01/napolyt_latni_es_vegig_enni

onlyread Creative Commons License 2019.02.27 0 2 8776
juhlacii Creative Commons License 2019.02.26 -1 1 8775

Nagyon jól gondolod! Nehogy már olyan mondja meg a tutit neked aki csak autóval közlekedett. Biztosan volt pénze rá te pedig 37 perc alatt Sorrentoba érsz a Circumvesuvianaval vagy 29 perc alatt Nápolyba a Garibaldi Főpályaudvarra. Amalfi - Ravelloba a Caprit követő nap után fogtok menni akkor a Buszmegállót tájoljátok be, meg időbe korán induljatok mert rohadt gyorsan mulik az idő. A Rufolo villába okvetlenül bemenni

Előzmény: agi57 (8774)
agi57 Creative Commons License 2019.02.26 0 1 8774

Onlyread,  egyre erősödik bennem a tömegközlekedés! Menetrendek már letöltve!!! Köszi a választ!

Előzmény: onlyread (8771)
alphabetti Creative Commons License 2019.02.25 0 0 8773

Pont ezen merengtem el én is, amit onlyread kérdezett. Ha ez a Trecase nevű település, akkor én másik szálláshelyet választanék. Mi vagy Nápolyban vagy Sorrentoban szálltunk meg. Sőt, autót is béreltünk eddig mindig, nem bántam meg egyszer sem. Persze dugó van, de az Amalfi parton való autókázást az én férjem élvezte (április végi időpontokban voltunk eddig ).

Előzmény: agi57 (8759)
onlyread Creative Commons License 2019.02.24 -1 1 8772

Jól látom, hogy Trecase egy település Torre Annunziata és Torre el Greco között? Ha igen, akkor eléggé megnehezíted a saját dolgodat. Hogy akarsz onnan közlekedni? Ha jól látom, a vonat az egyetlen járható út. Háát nem tudom, én biztos keresnék valami mást.

Előzmény: agi57 (8759)
onlyread Creative Commons License 2019.02.24 0 0 8771

Kétszer voltam Nápolyban viszonylag hosszan. Tegnap jöttem haza a második útról. Nekem az a tapasztalatom, hogy a fontosabb látnivalók gyakorlatilag gyalogosan megközelíthetőek. Gondolom első út lesz... Ami távolabb van, az metrós, ha pedig a környékre mész, Circum. De ezt írták már. A Circum és a vonatok viszonylag megbízhatóak, a felszíni közlekedés érthető okok miatt nem. Próbálkoztam én is buszozni, de az útvonaltervező a gyalogos megoldást ugyanannyi időre hozta ki, mintha buszoznék. (35-40 perc) Nyilván, aki nem tud/akar annyit sétálni, annak megéri várni.

Nápolyi tömegközlekedés honlap: http://www.anm.it/

Előzmény: agi57 (8763)
METYA Creative Commons License 2019.02.22 0 0 8770

Ez az a része a világnak, ahol nem célszerű az autó. Remek a tömegközlekedés, ellenben tragikus az autózás. Dugó dugó hátán, parkoló alig. Viszont hangulatos volt a narancsfák között csattogó circumvezuvianán hallgatni az utcazenészek által tangóharmónikán elnyomott Despasitot... Mi Nápolyban a főpályaudvar melletti utcában laktunk, és soha nem volt üres az úttest, folyamatos a dugó.

Előzmény: agi57 (8767)
sotolon Creative Commons License 2019.02.22 0 0 8769

Ha nem akartok kint kommunikálni, keresgélni, akkor még itthon állítsatok össze minden napra egy útitervet, hogy mit és milyen sorrendben szeretnétek megnézni. A térképeken szépen látszik, hogy mi mihez van közel. Utána a Goggle Maps vagy a Rome2Rio segítségével konkrétan megtervezhetitek azt is, hogy egyik helyről a másikra milyen tömegközlekedési eszközzel, milyen megállóknál fel- és leszállva tudtok haladni. Ha ez megvan, akkor kint már gyerekjáték az egész.

De persze a helyszínen is le lehet játszani ugyanezt a telefonos online navigációs programok segítségével. Ki mit szeret :)

Előzmény: agi57 (8767)
asdf_ Creative Commons License 2019.02.22 0 0 8768

Terveink: 1. nap Capri. 2.nap Pompei, Vezuv,

 

Na ezekhez pl. pont nem kell auto egyaltalan...

Előzmény: agi57 (8761)
agi57 Creative Commons License 2019.02.22 0 0 8767

Köszönöm sotolon az infót, 2007-től vissza olvastam a fórumot is, és ezt is elmentettem már. A kocsin azért gondolkozunk, mivel csak magyarul beszélünk, és így nem kell "kérdezni" senkit. Még a kocsibérlést visszatudjuk mondani, ha jól eligazodunk a tömegközlekedési oldalakon.

Előzmény: sotolon (8766)
sotolon Creative Commons License 2019.02.22 0 1 8766

Én is még csak most tájékozódom, de a felsoroltakat kitűnően el lehet érni tömegközlekedéssel. A házigazdánk külön felhívta a figyelmünket, hogy az autóbérlést lehetőleg felejtsük el (nem mintha szándékunkban állt volna), mert rengeteg az autólopás és a parkolás is problémás.

 

Tömegközlekedésről, látnivalókról első körben itt érdemes olvasgatni: https://utazas-nyaralas.info/olaszorszag/napoly.html

De ezen túlmenően a legjobb forrás mindig az eredeti weboldal.

Előzmény: agi57 (8761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!