Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 22723

 

Ezeket én tudom, de amikor túlfixálásról írok mindig kapok a fejemre…

Előzmény: otifoti (22721)
azmárOdébbia Creative Commons License 2015.01.09 0 0 22722

Elképzelhető, nem szoktam műszeres méréseket végezni, a képkészítés jobban érdekel.

Legutoljára 6x7-es negatívról nagyítottam 30x40-es képeket, és nem láttam semmi zavarót, vagy minőségbeli romlást, hibát a képeken.

Előzmény: otifoti (22719)
otifoti Creative Commons License 2015.01.08 0 0 22721

Nem egészen értem, amit írsz! Van itt valaki a ki másképp gondolja? Én ezt nem véleményként, hanem empirikus úton bebizonyított tényként írtam le. Nem én találtam ki, hanem fotóvegyészek vizsgálták meg a kérdést és írták le a jelenséget. A jelenség leírása a szakirodalomban dokumentálva van, föllelhető. A fiatal kollegáknak sokat kellene forgatni a szakirodalmat, mert különben elvész a tudás melyet az elődeik nehéz, fáradságos munkával ismertek meg és adtak tovább. A régóta ismert jelenségeket nem kell újra fölfedezni, elég, ha elolvassuk a szakkönyvet. A fiatal alkotóknak nem a technikával, hanem az alkotói hevület materializálásával kell foglalkozniuk.

Előzmény: Törölt nick (22720)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.06 0 0 22720

Szia!  Köszi, hogy ezt írod, már nem vagyok egyedül a véleményemmel  ;-)))))

Előzmény: otifoti (22719)
otifoti Creative Commons License 2015.01.06 0 0 22719

nem szerencsés a filmet az előírt időnél hosszabb ideig a fixírben tartani, mert megmarja és fölkeményedik a nega

Előzmény: azmárOdébbia (22715)
foveon Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22718

kerdezd meg a fotomuzeumosokat (fotomuzeum.hu)

 

 

Előzmény: D200yongnuo (22717)
D200yongnuo Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22717

Sziasztok! Nem egészen ide passzol a kérdés, de hátha tudtok segíteni....
Hol lehet fotótörténésznek vagy fotómuzeológusnak tanulni? Fényképész okj-t végeztem, de továbbképezném magam ez irányban.

azmárOdébbia Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22716

Az a felüljáró már nincs meg, Ferenciek tere...

A kép 5-6 éve készült, amikor felújították a kecskeméti utcát.

 

Előzmény: Rollei (22710)
azmárOdébbia Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22715

A hívási idővel lesz gond, vagyis nem elég hosszú.

Az ilford filmeknek elég akár 6-7 perc fixálási idő, de a  kodak tmax filmek 6 perc után még gyönyörű rózsaszínűek.

Nálam minden film 10 percig van a fixírben, az első percben folyamatos tankmozgatás, fejre fordítás, majd vissza) azután fél percenként 4 átforgatás.

Így fixálva, majd 10 percig mosva folyó víz alatt, a negatívok szépen kimosódnak.

Előzmény: kaigia (22709)
taki66 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 22714

Boldog Új Esztendőt minden topic lakónak!!!

 

Rollei Creative Commons License 2014.12.29 0 0 22713

Fixáld újra friss fixírben (relatívan a legolcsóbb fotóvegyszer, nem érdemes spórolni vele), az időt sem célszerű centizgetni. Inkább számolj rá néhány percet. Utána alaposan mosd ki kézmeleg folyóvízben. Jó bőven és sokáig.

 

Előzmény: kaigia (22709)
kisis01 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 22712

Így látatlanban szerintem fixálási gond lesz, valószínűleg nem volt elég időt a fixírben a negatív.

Előzmény: kaigia (22709)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.12.28 0 0 22711

Nekem a középső kerítéses tetszik igazán.

Előzmény: azmárOdébbia (22707)
Rollei Creative Commons License 2014.12.28 0 0 22710

Az utsó, az utas, az jóféle hangulatú. :-)

 

Előzmény: azmárOdébbia (22707)
kaigia Creative Commons License 2014.12.28 0 0 22709

Előhívási gondok..

Sziasztok,

Nagy a baj és tanácstalan vagyok.. A 120as (FF) rollfilm hívás után a film anyagában "színes" maradt.. tehát nem víztiszta-szerű, hanem pirosas, kékes, sárgás (film típusától függően..) Emiatt a negatívok "mattosak", a szkenner képtelen rendesen megvilágítani. A képek rendben vannak nagyjából, tehát maga az előhívás nincs alá vagy fölé lőve, látszólag jól sikerült, de a scanner állati sötétnek látja a filmet, nagyon kis spektrumot érzékel csak, emiatt a képekből igen erős utólagos korrekciók árán ugyan ki lehet csalogatni a képeket, de hát a minősége.. irtó pocsék.. olyan mint ha a normál spektrum ötödét scannelném csak.

Olyan mint ha nem lenne "kimosva" a film.. Pedig használtam vizet és fixírt is. Mikor az első tekercset megláttam, még növeltem is a fixálási időt de nem sokat segített.
Találkozott már valaki ilyennel? Esetleg rendbe lehet ezeket hozni utólag valamilyen fürdővel? Nekem úgy tűnik valamit még ki kellene oldani a filmből aminek vagy híváskor vagy fixáláskor kellett volna kioldódnia.
Ilford ID11-et használtam híváshoz, a fixírre most hirtelen nem emlékszem de majd megnézem.


Előre is köszönöm a segítséget, hozzászólásokat! Kellemes Ünnepeket!

P

fecskea1 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 22708

Áldott, békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek.

azmárOdébbia Creative Commons License 2014.12.24 0 0 22707

Áldott karácsonyt mindenkinek!

Jöjjenek a téli, havas, FILMES fotók!

 

  

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 22706

Végig néztem őket. A következő tekercsnél keress érdekesebb perspektívákat, ha érdekel egy vélemény.

Előzmény: siófoki35 (22705)
siófoki35 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 22705

nyári, vasúti témájú sorozatom. Zenit E-vel készült Fomapan-100 filmre, és fotolaborban lett előhívatva, házilag szkennelve.

 

pacs_425 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 22704
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.11 0 0 22703

Szia! Azt meg lehet kérdezni, hogy a Kodak ff. filmek mit vétettek, vagy esetleg abból már sok van, és kipróbálnál valamilyen másmilyent?

Előzmény: Popyrec (22701)
pacs_425 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 22702
Előzmény: Popyrec (22701)
Popyrec Creative Commons License 2014.11.08 0 0 22701

Hali keresek főleg ff rollfilmet eladót csak kodak ne legyek agfa ilford fujifilm csak ff érdekel

Ivowiliams @ gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.04 0 0 22700

Sziasztok!

 

Ha valaki éppen használt, karcmentes sárgászöld, 58 mm csavarmenetes Hoya HMC (X0) színszűrőt keres, cserélném megbeszélés szerint Ilford filmre vagy jó állapotú 52 mm-es narancs szűrőre hasonló értékben (nekem a Kaiser is tökéletes lenne). Kíváncsi vagyok, milyen lehet az erősebb fokozatú színszűrővel dolgozni, az enyhébb sárgászöld tetszik: Ilford HP5 400 + Canon EF 50/1.8 + Kaiser YG (Tata, Fellner Jakab kilátó, sörétöntő torony volt, klassz hely). E-mail címem nyilvános.

bandita39 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 22699

Teccik a képek vágása,(rakok én is egy portrészerűt nagylátószögűvel :)  

Előzmény: Tünde Soltész (22694)
dn_bacsi Creative Commons License 2014.11.01 0 0 22698

Üdvözlet itt minálunk! ;-)

Pakolj fel képeket nyugodtan szerintem. Ha nem nagyon van válasz, ne csüggedj, néha nagyon belassul ez a fórum. Általában technikai megbeszélések folynak, de sokan kifejezetten azért járunk ide, hogy ff képeket nézegessünk, úgyhogy ne kímélj :)

Előzmény: Tünde Soltész (22694)
ihagee Creative Commons License 2014.11.01 0 0 22697

Nincsen semmi ozmóizé meg gyanta, van 3 darab 2,2kW körüli fűtőbetét, amelyek vizet forralgatnak. A bejövő víz egy része felforr, a másik része meg megy a hűtőbe. A végén egy csőből kicsurog a desztvíz, a többi meg kifolyik olyan melegen, hogy egy fél hajléktalan szálló feredhetne benne reggeltől délig :( . Ha jól emlékszem Metefém a gyártó neve.

Előzmény: Törölt nick (22696)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.01 0 0 22696

Szia! Ez hogyan mükszik, felforral majd lecsapat? Semmi ozmózis meg gyanta?

Előzmény: ihagee (22695)
ihagee Creative Commons License 2014.11.01 0 0 22695

Sziasztok! 

Ha nem tudjátok megoldani a vizes problémáitokat és jártok Tatabányán, keressetek meg. Igazi desztillált vizet tudok adni, csak kannát kell hoznotok. 20-30 liter az egyszeri adag, ennyit tárolok. Ha előtte emaileztek pár nappal, lehet több is. Üdv, Ihagee

(Az új kerámia bevonatos tábláinkat nem lehet csapvizes ronggyal vagy szivaccsal tisztítani, hetente egyszer desztvizes kendővel törlik le a nénik. Ehhez vett a suli egy desztilláló gépet)

Tünde Soltész Creative Commons License 2014.10.31 0 0 22694

Szép estét Nektek! 

 

Ide még nem tettem fel képet, csak a makrooldalon "jártam" eddig , de gondoltam, megosztok Veletek néhány fotót Pécsről ,a szülővárosomról. Ha tetszenek, annak csak örülök. És kíváncsian várom az őszinte véleményeket!

 

    

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!