Keresés

Részletes keresés

bandogo Creative Commons License 2001.11.09 0 0 242
fuckutyának:
Az MCD-ben néhányszor láttam a Live at Loreley-t meg a Fish korszakos Video Collection-t. Szerintem ott be tudják szerezni. A Recital-t azt hiszem hiába keresed, nagy szerencse kell, hogy valahol rátalálj, a Grendel-t meg állítólag már véglegesen visszavonták.
Előzmény: fuckutya (236)
bandogo Creative Commons License 2001.11.09 0 0 241
Pedig mindenhol azt lehet olvasni, hogy egy mestermű. Bár ha a korábbi lemezek ismeretében azt mondod, hogy unalmas, akkor ott lehet valami kehe. Ezek szerint akkor a Masquerade-dal megcsinálták a legjobb lemezüket és kifújt?
Előzmény: kayleigh (239)
bandogo Creative Commons License 2001.11.09 0 0 240
Már régen meg akartam kérdezni, mi a véleményetek a következő dologról. A napokban ismét meghallgattam (immáron sokadszor) az egyébként kiváló Anorákot. Egy dolog viszont mindig zavar. A Separated Out 2. perce környékén a refrénnél véleményem szerint Mark Kelly szinte majdhogynem egy az egyben lejátssza (2x is) a Doors "Light My Fire" bevezető billentyűfutamát. Én beszélem ezt be magamnak, vagy van ebben valami? Majd hallgassátok meg.
bandogo
kayleigh Creative Commons License 2001.11.09 0 0 239
Kicsit off...
Végre megvettem a Not of This World-öt a Pendragontól. Kiábrándító az utóbbi 3 lemez után. Bár tipikus Pendragon, ezzel együtt önismétlő, unalmas, az énektémák különösen laposak. Kár volt.
bandogo Creative Commons License 2001.11.09 0 0 238
Óriási dolog nekünk, akik ott voltunk, de érdekes lehet Nektek is, akiknek nem volt lehetőségetek rá. Ezen a címen vagy 40 képet láthatunk a krakkói koncertről:
http://www.ferropless.home.pl/marillion/krakow-251001/

kayleigh Creative Commons License 2001.11.06 0 0 237
Nem kéne valami találkozó-félét összehozni, Tutus?
Előzmény: Tutus (235)
fuckutya Creative Commons License 2001.11.06 0 0 236
Rettenetes, hogy nem egyhónappal ezelőtt fedeztem fel ezt az oldalt! Nagyon sajnálom a koncertet, biztosan elmentem volna a buszos útra.
Nem olvastam még végig mindent, ezért elnézést, ha valahol már szó van róla:
tudtok-e Magyarországon olyan helyet, ahol eredeti Marillion vidókazettát lehet venni?
Nekem a Brave videó van meg, ami fantasztikus.

Elöre is kössz az infót!

Üdv minden rajongónak!

Tutus Creative Commons License 2001.10.27 0 0 235
Nagyon köszönöm azoknak akik elkísértek a krakkói Marillion koncertre! Valami megfoghatatlan, szenzációs dolog volt ami a színpadon történt. Nem mindennapi volt amit a Marillion 2 órán keresztül "művelt"!
A május 22-i londoni koncerten is ott voltam, de a krakkói jobban tetszett! Ahogy Hogarth énekelt, pörgött, ugrált, táncolt ... ... ... ..., hát...!
A 2 óra végére mi elfáradtunk az állásban, de Ő egyszerűen nem tud elfáradni. Kár, hogy nem hét végére esett a koncert dátuma, akkor biztos sokkal többen el tudtatok volna jönni!
Reméljük, hogy legközelebb sikerül.

Üdv. Tutus

lordofthechicagoblues Creative Commons License 2001.10.26 0 0 234
Nemrégóta van szerencsém birtokolni az alábbi anyagokat:

Fortunes of War (Live acoustic set UK’94)

Pigpen’s Birthday Hammersmith Odeon Live 2nd April 1990. (I-II.)

Uncle Fish & the Crypt Creepers Düsseldorf Philipshalle, 7.12.91. live (I-II.)

Hát, az akusztikus anyag valami igazán durva meglepetés, természetesen pozitív irányban, a többit meg képzelheti mindenki...

bandogo Creative Commons License 2001.10.26 0 0 233
Dehogy. Ilyenkor az embernek nincs igazán kedve ilyennel foglalkozni. Meg aztán motoztak is.
Előzmény: heathcliff (232)
heathcliff Creative Commons License 2001.10.26 0 0 232
Nem sikerült véletlenül titokban videofelvételt készítenetek? :-)
kayleigh Creative Commons License 2001.10.26 0 0 231
Irigy vagyok, de nagyon.
Annak ellenére, hogy nincs bombameglepetés a műsorban az amsterdamihoz képest.

k

Előzmény: bandogo (230)
bandogo Creative Commons License 2001.10.26 0 0 230
Egyelőre én most ily korán délelőtt nem vállalkoznék semmi komolyabb beszámolóra, ugyanis még baromi álmos vagyok, lassan haza is megyek, de annyit el kell mondanom, hogy nekem fantasztikus élményt nyújtott, egy óriási koncertet volt szerencsém megnézni. A zenekar hibátlan volt, a hangzás kiváló, Hogarth hozta a formáját, leizzadt vagy 7 litert. Felejthetetlen show-t produkáltak. Főleg hogy most láttam őket élőben először. Mégegyszer köszönet Tutusnak a kiváló szervező munkájáért.
Végezetül a tracklist, ha jól emlékszem:

1. This strange engine
2. Quartz
3. When I Meet God
4. This Town / The Rakes Progress / 100 Nights
5. Goodbye To All That / Mad
6. Afraid Of Sunlight
7. Out Of This World
8. This Is The 21st Century
9. Map Of This World
10. valami rövid rock'n'roll nóta
11. King
Vissza:
12. The Great Escape
Megint vissza:
13. Easter
14. Between You And Me

2 teljes óra kiváló muzsika.

bandogo

Előzmény: Markov (229)
Markov Creative Commons License 2001.10.25 0 0 229
Ha minden igaz, egy maroknyi, de annál lelkesebb kis csapat már ott várja izgatottan az esti 8 órát Krakkóban. Irigykedem, és várom a beszámolót!
Grendel Creative Commons License 2001.10.10 0 0 228
hali Mindenkinek, aki rajongója a Marillionnak.
Ott leszünk Krakkóban Tutus állati nagy energiája segítségével.
Gyertek minnél többen, ha ebben a mai zenei világban még "zenét" akartok hallgatni.
Én megyek Stuttgartba és Berlinbe is.
ha valaki szintén jön valamelyik koncertre, szivesen ájuldoznék vele.
peti
bandogo Creative Commons License 2001.10.08 0 0 227
Ez igaz, csak a jegy lesz csak 3x annyi. Egyébként még ott van az uncofirmed dátumos oldal, áthúzva a magyar buli. Reménykedjünk, hátha esetleg valamelyik titkárnő csak elfelejtette feladni a faxot...
Előzmény: kayleigh (226)
kayleigh Creative Commons License 2001.10.05 0 0 226
Sajnos a www.intheflesh2002.com-on tegnapelőtt még az unconfirmed dátumokról külön volt egy pédzs, ami mára már lekerült. Itt volt a budapesti buli áthúzva. Ma már csak a confirmed dates van - a pesti nélkül, de 14-én Wiesenben játszik. Az sincs túl messze.
Előzmény: bandogo (225)
bandogo Creative Commons License 2001.10.05 0 0 225
Sebaj. Azért nekünk is csurran-cseppen valami. Véssétek fel a dátumot: 2002. június 15. Budapest

Roger Waters the creative genius behind Pink Floyd will tour selected European countries next year playing his masterpieces including THE WALL and DARK SIDE OF THE MOON. Ticket are available now and are sure to sell out quickly. Roger's last tour of Europe was over 10 years ago when he played "The Wall" at the Berlin wall in 1990.

Előzmény: kayleigh (224)
kayleigh Creative Commons License 2001.10.04 0 0 224
21-én meg a Pendragon Krakowban.
Előzmény: bandogo (223)
bandogo Creative Commons License 2001.10.04 0 0 223
Fish november 22-én Bécsben ad koncertet. Sajnos mi megint kimaradtunk a szórásból...
bandogo Creative Commons License 2001.10.01 0 0 222
"Nincs visszaút, István már a harcra készül"
Komolyra fordítva szót. Tutus, az ár változott, vagy marad a 15 rugó,vagy még nem tudjuk? Gondolom ez függ az utazók létszámától. Egyébként azért indulnánk ilyen korán, hogy egy kis kultúrális program (pl. városnézés) is beleférjen, vagy csakugyan ilyen hosszú autóbusszal az út?
bandogo
Előzmény: Tutus (221)
Tutus Creative Commons License 2001.09.29 0 0 221
Markov:
A Krakkói koncerttel kapcsolatban: jelenleg 20-an vagyunk és már nincs "visszaút"! 44 fős busszal kell mennünk, nem elég a 15 fős kisbusz.
A 44 jegy le van foglalva, a busz le van foglalva.
Indulás okt. 25-én reggel fél hétkor a Népstadion buszpályaudvarról. Visszaindulás: a koncert után. Érkezés előreláthatóan: 26-án hajnalban a Népstadionhoz.
Kérek mindenkit, hogy október 15-ig döntse el: tud-e jönni!
Nem értek azokkal egyet (ez nem rád vonatkozik, Markov!) akik nem tudják, hogy három hét múlva mit csinálnak... Ha én eldöntöm, hogy elutazok, nincs az a főnök, családtag ... aki megakadályozna ebben!
Rock kocsmákban, CD boltokban már két hete ott van a krakkói utat meghirdető plakát. Gondolkodom, hogy hova a túróba tehetném még ki...
Ha valaki tud segíteni, kérem jelentkezzen e-mail-ben. KÖSZI!
Tutus
Előzmény: Markov (218)
kayleigh Creative Commons License 2001.09.25 0 0 220
Gondolom, Markov barátom a Fellini Daysre gondol. Sajnos még sehol nem láttam itthon.
Előzmény: lordofthechicagoblues (219)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2001.09.25 0 0 219
Mé? Má megin van egy??? :*)
Markov Creative Commons License 2001.09.25 0 0 218
Tutus: azért időnként itt is beszámolhatnál róla, hogy áll a lengyel túra szervezése! Nagyon drukkolok, hogy összejöjjön. A részvételem még mindig igen bizonytalan klf. okok miatt - de ez majd elválik.
Más. Mit tudtok az új Fish-albumról: hogy sikerült?
kayleigh Creative Commons License 2001.09.05 0 0 217
Ha ez magvalósul, ideje lenne összehozni az első fan club találkozót is valamikor november elején.
Én sajnos nem csatlakozhatok az utazókhoz hivatalos elfoglaltság miatt.
Előzmény: Tutus (212)
bandogo Creative Commons License 2001.09.04 0 0 215
Ha már a kritikákról írunk... Itt a Metal Hammer által közölt vélemény a lemezről:

"Hogy mi a a magyarázata Steven Rotheryék anoráktól való félelmének, azt nem tudom, de nem is ez a lényeg. Sokkal inkább az, hogy a brit prog. rock veteránok már megint egy nagyszerű albummal rukkoltak elő.
Fura, de ez a lemez egyszerre jelent visszatérést a régebbi vonatkozású dolgokhoz, és előrelépést még ki nem taposott területek felé. Egyfelől visszaigazolt a zenekar a régi kiadóhoz (EMI) és a jól bevált Dave Meegan producerhez (lásd még a csapat Brave és Afraid of Sunlight korongjait); de ezzel együtt visszafordult ahhoz a hangulati világhoz is, ami leginkáb talán a This Starge Engine lemeznél volt rájuk jellemző. Ugyanakkor viszont finoman belenyúltak általuk eddig nem alkalmazott elektronikus alapú hangzásokba; arról nem is beszélve, hogy a stúdiózás és a kiadás költségeinek egy részét forradalmi módon, egy internetes gyűjtés keretében teremtette elő a zenekar. Egyébként meg, mint eddig is a Steve Hogarth hangjával jelzett második korszak évei alatt, lélektisztító hatású, szép harmóniákra épülő, hol finom, hol vadócabb rockzenét művel az öt arc, a komplexitás helyett az érzékeny dallamokra és az igazi Dalokra helyezve a hangsúlyt.
Távolról (nagyon távolról) talán a régi, klasszikus U2 és az elektronikába szintén finoman belenyúló utolsó Fates Warning korong közé lehetne belőni az Anoraknophobiát. A Marillion adu ásza persze ezúttal is Hogarth mester, akinek páratlan orgánuma és emberséget sugárzó okos dalszövegei a hátán viszik a produkciót. Számomra egyértelműen ő jelenti a banda lelkét, az egyébiránt szintén nagyszerű muzsikára ő teszi fel a koronát. Az arc - stílusoktól függetlenül - az egyik legnagyszerűbb énekes a mai mezőnyben, ha egyszer is hallottad, nem tudod összetéveszteni senki mással.
Szerkezetét tekintve a lemez kicsit a három évvel ezelőtti Radiationra üt, azaz a pörgősebb, rockosabb dalok (pl. Between You and Me, Separated Out) az anyag eleje és vége felé összpontosulnak, a legtöbb meditatív pillanat (When I Meet God, The Fruit Of The Wild Rose) pedig a középső "blokkban" tömörül. Ezekben a nótákban az elektronikus dolgok legfeljebb csak színező jelleggel, a hagyományos hangszerelésbe belesimulva vannak jelen - viszont az utolsó előtti track, a This Is The 21th Century egy teljesen külön világ. A tíz perc fölötti szerzemény lassan pulzáló loop-okra, hangulatfestő effektekre épül, ehhez csatlakozik először Steve hangja, aztán szép fokozatosan az élő hangszerek is. Nagyon különleges, nagyon más, de a végeredményt tekintve igazoiMArillion ez is. Káprázatos! Akárcsak az album minden pillanata...
Jó néhány külföldi kritika állítja, hogy hosszú idő után az Anoraknophobia a legkirályab lemeze a csapatnak, és ez szerintem sincsen másként; nekem utoljára a '95-ös Afraid Of Sunlight tetszett tőlük ennyire nagyon-nagyon. Maximális teljesítmény, ami maximális pontszámot érdemel.
10
SCH-DT "

Markov Creative Commons License 2001.09.03 0 0 214
Az első általam látott hazai „hivatalos" vélemény a friss albumról, a mostani Rockinformból (lehet vele vitatkozni, vagy egyetérteni...):

„Úgy bizony! A prog-rock harcedzett profijainak mostanra telt be a pohár. Eszükbe jutott, hogy milyen is lehet széllel szembe pisilni. Az Anoraknophobia felvételeire ugyanis a rajongók adták össze a pénzt. Megjegyzem könnyedén! Mi mindenre jó az Internet és a fan-club. Egyrészt szomorú, hogy egy M. szintű csapat ide jutott (mert azért biztos nem brahiból találták ki az egészet), másrészt öröm, hogy a hidegen taposó gépezet mellett is lehet még sétálni. Miután a csapat és a rajongók ennyire egymásra találtak, az EMI is besegített/besegít. Az új maxit már hajlandó lett volna kiadni, de ha már így belejöttek a fiúk az ötletelésbe és újkeresésbe, akkor nem adják olyan olcsón a bőrüket.
Az Anoraknophobia lehet, hogy a furcsa készítési metódus miatt, de könnyedebb, mint az elmúlt évek M. albumai. Talán kevésbé szűrték a hirtelen ötleteiket. Rögtön a nyitó Between You And Me újat hoz hangzásban, akárcsak az azt követő Quartz. Eddig a dobok programozása nem igazán volt jellemző a fiúkra. Az meg végképp nem, hogy Rothery amúgy Cure-osan pengessen egy darabig, mint teszi azt az utóbb említett szerzeményben. A Map Of The World az album nagy slágere. A legszebb hagyományaikra épít, úgy a Holidays In Eden jegyében. Szerencsére azt sem felejtették el, hogy kell igazán drámai darabokat írni, úgy hogy azok fürdenek a szépségben. (When I Meet God) Hogarth pedig továbbra is az egyik legnagyobb énekművész a rockpalettán.
Az Anoraknophobia az elmúlt évek legfelszabadultabb M.-lemeze. Nem forradalmian új, de régen nyúltak hozzá saját stílusukhoz ilyen szabad kézzel. Ez meg, mint általában, jót szokott tenni. A nagyszerű zenészek úgyis adva vannak. Hadd örüljenek annak, mait csinálnak."

MrPink Creative Commons License 2001.09.01 0 0 213
Tutus!

A hír jó, csak nagyon messze van az az október vége, és nem látni még annyira előre az elfoglaltságokat tekintve. (Általában ez a probléma)

Próbáljátok meg elintézni, hogy egy kötetlen kis zenélésre ugorjanak már át hozzánk a srácok.:))

Üdv. MrPink

Tutus Creative Commons License 2001.08.27 0 0 212
Helló!
Egy jó hír! A Magyar Marillion Fan Klub különbuszt indít 2001. október 25-én Krakkóba a Marillion újabb lemezbemutató koncertjére.
25-én délelőtt indulnánk és a koncert után éjszaka jönnénk vissza, így szállásra nem kell külön költeni.
A koncertjeggyel együtt 15 000.– Ft lenne az út.
Egy 44 fős busz indulna Budapestről, bízom benne, hogy összejön ennyi ember! Schmidt Petiék Fehérvárról kapásból 6 embert tudnak már.
Aki szeretne jelenkezni, írjon egy e-mail-t a matusa@thewebhungary.com címre.
A jegy most még olcsó, nem tudom meddig, így sietni kellene a jelentkezésekkel!
Köszi! Üdv. Tutus

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!